Stowarzyszenie „Nowa Energia” było poważnie monitowane przez mieszkańców w zakresie rzekomych nieprawidłowości przy przyznawaniu premii pracownikom Urzędu Gminy Miedźna. Postanowiliśmy wyjaśnić tę kwestię. Zwróciliśmy się z wnioskiem do Wójta Gminy Miedźna o podanie informacji  w zakresie przyznanych w latach 2014 – 2017 nagród osobom funkcyjnym.

 1. Skarbnik Urzędu Gminy Miedźna otrzymała łącznie 34.396,00 zł (w 2014 – 5.150,00 zł; 2015 – 2.800,00 zł; 2016 – 13.446,00 zł i w 2017 – 2 000,00 zł i 11.000,00 zł)

Nagrody te były przyznawane bez wniosków o ich przyznanie, tak przynajmniej wynika
z tego, co Wójt Gminy nadesłał nam w informacji kierowanej do naszego Stowarzyszenia.

 

 1. Sekretarz Urzędu Gminy Miedźna otrzymała Łącznie 13.110,00 zł (w 2014 – 4.400,00 zł; 2015 – 1.100,00 zł; 2016 – 4.110,00 zł; 2017 – 3.500,00 zł).

System przyznawania nagród był podobny jak powyżej.

 1. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli łącznie otrzymała 23.380,00 zł (w 2014 – 6.305,60 zł; 2015 – brak nagród; 2016 -3.510,00 zł; 2017 – 4.500,00 zł; 1.800,00 zł; 2.000,00 zł i 5.265,00 zł)

W tym przypadku stwierdzono, że wnioski o przyznanie nagrody dla siebie podpisywała sama Pani Kierownik. Z reguły wnioski Pani Kierownik o przyznanie jej nagród i decyzje Wójta o ich przyznaniu sporządzane są tego samego dnia. Decyzyjność Wójta w tym zakresie można określić, jako imponująco błyskawiczną.

 1. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnej z/s w Woli otrzymała łącznie 25.800,00 zł (w 2014 – 7.000,00 zł; 2015 – 6.500,00 zł; 2016 – 6.400,00 zł i w 2017 – 5.900,00 zł)

W tym przypadku składane były wnioski o jej przyznanie. Jednokrotnie Wójt był równie błyskawiczny, jak w przypadku powyżej.

 1. Pozostałe 10 osób, tj. dyrektorzy szkół i przedszkoli, Zespołu Oświaty i Wychowania oraz  zarządzający Gminną Biblioteką Publiczną i GOSiR-em  łącznie za okres 2014 – 2017 otrzymali 26 799,00 zł.

W większości tych przypadków – w podanych latach -były składane stosowne wnioski, za drobnymi wyjątkami.

Co istotne, najniżej a wręcz symbolicznie w kwocie 800 zł był nagrodzony Kierownik GOSiR-u.  

Pozostali zarządzający z tej grupy mieli względnie wyrównane nagrody.  

Na dokumentach otrzymanych przez nas nie ma kilku nazwisk osób, które także pełnią  lub pełniły kierownicze funkcje i zarządzają placówkami oświatowymi więc możemy domniemywać, że nie wszyscy w tych latach byli nagradzani lub mogliśmy otrzymać niepełną informację, względem czego będziemy się dodatkowo upewniać.

 1. Łączna kwota przyznanych nagród za lata 2014 – 2017, dla wszystkich osób opisanych w pkt. od 1 do 5 wyniosła: 123.485,00 zł. Pozwoliliśmy sobie nie opisywać i nie wykazywać nagród wypłaconych osobom nieżyjącym, stąd kwota nie jest pełna.

Osoby wymienione w punktach od 1 do 4 otrzymały w tej formie łącznie kwotę 96 686,00 zł,
a pozostali wskazani w punkcie  powyższym 26 799,00 zł. 

Szanowni Państwo, jesteśmy dalecy od hipokryzji i apelujemy o rozsądek i mimo wszystko powściągliwość w ocenie. Nie jest naszą intencją uruchamianie „hejtu” ale tzw. kontrola społeczna dla względnie jednolitego traktowania pracowników zatrudnianych ze środków publicznych w naszej gminie. Komisja rewizyjna jak widać nie spełnia właściwie tej funkcji.

Nie okłamujmy się, każdy z pracujących chodzi do pracy dla pieniędzy, to oczywiste. Każdy z nas chce godziwie zarabiać, jeszcze bardziej oczywiste. Zupełnie naturalnym jest, że chcemy być w pracy doceniani. Jedną z istotnych form motywacji jest otrzymanie nagrody finansowej. I o ile naszego Stowarzyszenia nie bulwersuje sam fakt przyznawania nagród, o tyle zastanawia tak duża rozpiętość
i jednak duże zróżnicowanie.

Dopuszczamy, że z naszej perspektywy z zewnątrz nie potrafimy do końca adekwatnie ocenić zasadności, stąd staraliśmy się doszukać jej we wnioskach. Tymczasem w znaczącej części przyznawanych nagród tychże wniosków brakuje. Zaś w jednym przypadku jedna Pani Kierownik składała je wielokrotnie we własnym imieniu, sama dla siebie. Zresztą jest to przypadek osoby najczęściej nagradzanej, stosunkowo wysokimi kwotami. To wszystko stawia poważne pytanie
o stronę etyczną.

Dostrzegamy jeszcze jeden bardzo poważny problem. Otóż jako podstawę prawną przyznania nagrody poszczególnym pracownikom UG Miedźna podano Zarządzenie Nr 35/2014 Wójta Gminy Miedźna z dnia 23 września 2014 r., w sprawie ustalenia Regulaminu wynagradzania pracowników Urzędu Gminy Miedźna. Pokusiliśmy się o próbę analizy przedmiotowego Zarządzenia i okazało się,
że na stronie „BIP” Urzędu Gminy Miedźna jest zarządzenie nr 35 z 2014 r., (data wydania 25 luty 2014 r.) ale dotyczy zmian w planach finansowych jednostek organizacyjnych na 2014 r. Natomiast
w dniu 23 września 2014 r., Wójt Gminy Miedźna wydał 4 zarządzenia o numerach: 138; 139; 140; 141, które nie regulowały wynagradzania pracowników Urzędu Gminy Miedźna.

W związku z tym rodzi się pytanie, czy opisane powyżej nagrody dla pracowników UG Miedźna nie zostały wypłacone przypadkiem w oparciu o nieistniejące zarządzenie? Oczekujemy, że zgodność z prawem podjętych decyzji zbadają nasi Radni we właściwych przedmiotowo komisjach.

 

                                                                                                                                             Jan Słoninka

Informacja uzupełniająca i prostująca z dnia 29 marca 2018 r.

Szanowni Państwo,

Dziś otrzymałem informację uzupełniającą z Urzędu Gminy Miedźna w zakresie zagadnienia nagród. Niemniej po ponownej weryfikacji prostuję tę w zakresie wysokości nagrody Kierownika GOSiR, którego kwota otrzymanej nagrody jest wyższa niż wskazane 800,00 zł. Nie mniej oscyluje ona w granicy pozostałych 10 osób wskazanych w punkcie 5. Kwota nagród dla tych osób wyniosła łącznie 29.499,00 zł a nie 26 799,00 zł, natomiast ogólna wysokość przyznanych nagród na stan mojej dzisiejszej wiedzy wynosi 126.185,00 zł.

69 KOMENTARZE

 1. Jak się czują miejscowe hanysy wykorzystane i owinięte wokół palca wójta? Ładne profity pobieranie oj koty walą z nóg abyście przegrali wybory pseudo społecznicy

  • O jakich hanysach piszesz o tych miejscowych z gminy Miedźna pewnie. U nas na Woli jest taki radny Germanek wielki hanys który obraża goroli na KOS non stop ich dyskryminuje że szybko KOS jeździ, że most na Wiśle niszczą itp etc
   A tu za plecami radnego Germanka gorol wójt robi co chce , ciekawe co na to radny pewnie też jakieś profity dostawał bo cicho siedzi i nie potrafi postawić się wójtowi.

   • I na tym dzialania Germanka sie konczą na plotkach , i wrzucaniem do sieci filmików jak z remizy w Woli samochod strazacki wyjezdza haha Jestes czlowieku radnym nie od wczoraj! Samochod był w stanie tragicznym juz szmat czasu a /ty teraz sie odnalazłeś dopiero jak już sie mleko rozlalo zero dzialań ,gdzie Byłeś na początku bycia radnym nawet Festynu TYpu dzień strażaka dwoch radynych ze wsi niepotrafiloo zoorganizować, z okazji dnia Dziecka jakis turniej na boisku na którym Germanek kiedys grywal we wsi , o walach przeciwpowodziowych o koszeniu Nasza gmina budzi sie w pazdzierniku ,most na ośw , remont Stawowej , Gdzie u tych radnych ze Wsi Wola widać dobre strone trzeba ich wymienić na lepsze modele bo szkoda czasu na usmiechanie sie i robienie dobrej miny do zlej gry …….

  • Gdyby opublikowano tylko listę imion z pierwszą literą nazwiska i kwotą zapłacona za wykonane usługi doradcze w przypadku osób fizycznych-takich co nie prowadzą firmy oraz listę firm z kwotami za usługi doradcze to dopiero byłby cyrk. Co się zleca do wykonania zamiast zrobić to siłami urzędników…. Trzeba oszczędzać?

   • OSZCZĘDZAĆ TAK-OSZCZĘDZAĆ-NA PREMIE MOTYWACYJNE “WYBORY 2018”, motywacją niech będzie obietnica tak samo dobrego życia na nagrodach i premiach jak do tej pory nie trzeba będzie wniosków pisać-będą płacone na poczet przyszłych sukcesów. Byle tylko starczyło dla przydatnych i żeby więcej nie chcieli bo wszystkiego się nie da drewnem i drutem naprawić i atrapami kamer.

 2. Dziewczyny ! Ewa, Beata czy Asia – dajcie po 20 tys. na OSP Wola i zaraz wam i internautom będzie lżej.Myślę, ze Was na to stać.A tak będziecie wytykane za to że b.dobrze zarabiacie i jeszcze wam premie potrzebne? Ministrowie dają na Caritas ( z własnej woli) jeszcze więcej bez szemrania

  • A strażacy nabrali wody w usta dalej się dają dymać. Dalej cisza o sponsorze bo wójt postraszył i wszyscy cichosza bo kupno wozu strażackiego to ma byc sukces fujta a nie strażaków .
   Ciekawe kogo poprą strażacy fujta Taranowskiego czy p. Słoninkę

  • Pani belferko, Pani wie że to bez znaczeka jaki szyld ma się za plecami. To sad mechanizmy wynoszone z dołu, z samorządu. Jak się uczą na dole kiwać i wychodzić na swoje na urlopach, delegacjach, samochodach służbowych, nagrodach nie wiadomo za co tak potem rządzą tym biednym krajem. Nigdy, powiadam przenigdy żaden samorządowiec nie powinien trafiać do sejmu. Albo autorytety i fachowcy albo ten kraj zniszczą na popiół. A tych od koryt samorządowych albo ludzie poodcinają i zatrudnią ludzi do roboty a nie robienia z siebie pseudo gwiazd albo roztrwonia do spółki z politykami krajowymi wszystko co się da. Kto widział to kandaliczne lanserstwo! Występ przedszkolaka, dzień strażaka, dzień raczkowania w żłobku, piwo na karczmach, chichoty na combrach, Warszawa i kraj wzdłuż i wszerz na hm.. nazwijmy to “szkoleniach” i życie się kręci a zabawa trwa. Jak opuścić taki stołecznej, no jak? No chyba tylko do sejmu!!! I takich mamy Oscarów od siedmiu boleści.

  • Zawsze się znajdzie powód żeby wnosić o premie dla siebie jak ma się przełożenie i zasługi cokolwiek to oznacza zgoda władcy musi być i skarbiec pełny. Oszczędności było na czym zrobić, remonty systemem gospodarczym lub ich brak, i kasa w skarbCu jest. Rekompensata za zwrot podatku do kopalni. Miliony o które lament latami był, że trzeba oddać. Kasa została oddana a gmina otrzymała wyrównanie i o tym cisza? Było na premie i nagrody dla nielicznych zasłużonych.

  • Bandoła w Bielsku nie ma szans….tam trzeba pracować a nie o premiach myśleć….
   ….Nawet ciocia Nykiel już zbyt dużo nie pomoże…

   • Zapomniałam dodać, że nawet nowa dyrektor oświaty ( PO ) wygryzla z p. Pyjasem stary układ śp.Tonczykiewicza ….czytaj wójt zaszalał bo układy PO POmału umierają

 3. Przyznawajcie sobie dalej nagrody ale nie kosztem mojego dziecka oszczędzacie na ogrzewaniu w liceum w Gilowicach.
  Panie Taranowski i dytektor szkoly wstyd.

  • Jak widać w LO oszczędzają, ale w pustym budynku starego ośrodka zdrowia FUJT na zebraniu wiejskim W1 chwalił sie ze placi za ogrzewanie. I ze jest łaskaw dawać ogrzewane pomieszczenie naszym dzielnicowym

 4. nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały 😂😂
  Nalezaly sie ale ministrom, ale naszym pracownikom gminy juz nie…

 5. Śmieszne to jest to że panie w oświacie nie będonce nauczycielami zarabiają najniższą krajową 1500 netto z wysługą np. 30 letnią bo wysługa wlicza się do wynagrodzenia zasadniczego.To znaczy że ta pani czy ma rok przepracowany czy 40 lat to zarobi tyle samo!! Musicie drogie panie podziękować wójtowi w wyborach.

  • Widzisz, bo tak się robi oszczędności na dole, żeby na górze wystarczyło na inne rzeczy. Prosta matematyka. Więc albo ktoś krótkim cięciem da po łapach i oduczy tego typu rachunków kogo należy albo… Dalej do jednych i tych samych rąk będą wkładane takie bajońskie pieniądze jak dla pań skarbnik czy tej z pomocy społecznej.

  • Pani Bandoła już nie jest dyrektorką i profitów nie pobiera.
   Kiedyś jej koleżanka p. Bieńkowska sama powiedziała że ci co zarabiają poniżej 6 tysięcy to debile
   A z list PO startowała pani Bandoła i Komandera dyrektor GOPS i muszą zarabiać więcej jak koleżanka Bieńkowska mówiła żeby debilami nie zostać. A władza myśli że z nas debili będą dalej robić oj NIE. Dobrze że na polu walki jest pan Słoninka i Banaś pracują widać intensywnie pokazując błędy i bawiącą się władze za nasze pieniądze. Koniec z tym Panie wojcie koniec wracaj na mazury .

 6. Rozumiem przyznawanie nagród, premii, ale jak sama nazwa mówi, premia to premiowanie, nagradzanie np. za DOBRĄ PONADPRZECIĘTNĄ PRACĘ!!!! Konia z rzędem temu, kto wymieni takie zasługi premiowanych urzędników, tym bardziej, że w gminie brakuje na wszystko (wg wójta) jednak widać, że nie na wszystko!
  Więc – “By żyło się lepiej….swoim”

 7. GOK to akurat chyba zły przykład, bo tam faktycznie nic się nie dzieje oferta kulturalna to jakiś dramat dosłownie. Dożynki jakiś koncert orkiestry coś tam jeszcze i tyle. CO roku to samo kopiuj wklej i tak w koło Macieja nie rozumie za co te premie. Budynek wygląda obskurnie od lat tak już na WOSPie 2 lata temu te płytki były poodpadane, mimo iż na etacie są konserwatorzy, co oni konserwują? chyba siebie wszyscy nawzajem. Nic nie pomalowane żarówki nie świecą ploty się walą płytki wyglądają dramatycznie obraz nędzy i rozpaczy i nie mówcie ze nie ma pieniędzy jak sa na premie. Ważne ze królewny maja kawkę ciasteczko i zakupy mona zrobić do 15 bo potem to już czas wolny.

  • Ktoś tym budynkiem administruje i ma KIEROWNIKA! Czy ten KIEROWNIK dba o mienie i monituje usterki? Zgłasza problem do GOK lub do Gminy przecież za to odpowiada, kara za dopuszczenie do takiego stanu mienia, KARA! Ogrodzenie się niebawem zawali, wejście do budynku taśmą obklejone, drzewa wokół budynku niemal do nieba wyrosły – czy KIEROWNIK przypadkiem nie powinien o to zadbać. Może konserwatorzy to konserwują KIEROWNIKA 😀 Ważne, że piesek ogonkiem merda i hał, hał, hał

 8. No tak pracownicy goku premie wiedzą jak brać i pieniądze są na premie ale zlikwidować świetlicę osiedlową na w2 nie było problemu i premia się nalezy

 9. Dobry artykuł pokazujący jak wysocy urzędnicy, którzy dobrze zarabiają jeszcze sobie premie wypłacają na swój lub innych wniosek czy podanie.
  Zadam pytanie;
  Czy osoby, które dostały tak wysokie premie też słono premiowały zwykłego urzędnika w gminie, GOK u , MOPS e, nauczycieli czy panie sprzątaczki i konserwatorow ? Jeżeli tak to zachowały się dobrze w stosunku do swego pracownika i tyle w temacie.

  • Skarbnik I sekretarz nie pisały o premie nawet wniosku Nagrody dostawały z urzędu.To jAK to się robi? Wójt wzywaa kasjerkę i pleca ustnie Wypłatę nagrody?

   Tylko czy skarbnik “robi” 2x tyle co sekretarz? Jedna i druga odpowiada za organizację pracy kilkunastu ludzi i jej wyniki.
   ZA CO TO ZATEM JAK I TAK ZA WSZYSTKO CO TE PANIE ROBIĄ ODPOWIADA WÓJT, zgodnie z prawem jakie obowiązuje.

   • Widzę, że tu sami bezrobotni piszą o przyznawaniu nagród. Ktoś kto pracował kiedykolwiek to wie, że nagrodę dostaje się według uznania pracodawcy. Od kiedy to pracownik sam pisze wniosek o nagrodę do pracodawcy? Napisz taki wniosek do pracodawcy to cię wyśmieje. Nagroda jest dobrym gestem uznaniowym od pracodawcy. Dodatki specjalne dostaje się na wniosek pracownika jeżeli wykaże się, że wykonywał pracę ponadnormatywną, której nie musiał wykonać.

 10. To się nazywa parodia i układziki nie sądziłam że kadra kierownicza tylko myśli o swoich 4 literaci żeby ja zapchac ile się jeszcze da a strażacy bez auta od ponad roku. Drodzy urzędnicy stwarzacie zagrożenie biorąc tak wysokie premie nie myśląc o pilniejszych potrzebach. Wozu brak, dziurawe drogi, komunikacja słaba, woda droga, kanalizacja w rozsypce
  Ciekawe ile wójt dostał premii

 11. opozycjaNE twierdzi że zwalniać pracownkow nie bedzie jak wygra wybory , nawet Takich dobrze nagradzanych, dopieszczanych,docenianych pare razy w roku premią uznaniową ……..taką

  • Nie wiadomo czy wtedy dopieszczani I nagradzani będą chcieli pracować z nową władzą, która zapowiada szereg działań na rzecz mieszkańców i już NE wiele dla mieszkańców zrobiła oraz wiele robi nadal. Obecna władza działa jakby inaczej…
   Próbuje się marginalizować i ośmiesza opozycję do obecnej władzy ale fakty mówią same za siebie.

  • Ja bym tych ludzi zwolnił bo efektów pracy nie widzę i to jest smutne gdy most wyremontowany już się zniszczył czy wały znów zaciśnięte trawa będą do października lub Mantrans niszczy nam drogi A oni biorą premie.
   A radnych przegonił gdzie pieprz rośnie bo za co sobie premie biorą? No za co ?

   • od lat obrastali radni w piórka nic nie robic byle tam być ,to im fojt funduje takie inwwestycje każda z nich to bubel a Oni raczki do góry i znowu przeszło glosowanie !
    Patrzą na sytułacje z nie szczęsnym mostem i takimi zapracowanymi radnymi to widać gołym okiem gBojszowy nowy most na Jedlinę ,nowy most na Międzyrzeczu nawet w lesie na drodze Gilowice Miedzyrzecze też wybudowali nowy most pewnie z udziałem powiatu ,unii europejskiej ale sie dało nikt im za darmo nie dal, jak teraz metropolia prawie dwa miliony do której gmina Miedzna też nie wstąpila CZEMU? !
    W Gminie Miedzna sie robi na wybory fojt nagle pieniadze wyciąga z rekawa zawsze twierdzi za gminna kasa pusta a tu nagle sie znajdują pieniądze ten czlowiek stracil zdrowy rozsądek ukazuje to sytulacja z samochodem dla straży w Woli ,dlaczego nie skorzytano z pomocy sponsora i odrazu niepozyskano samochodu czekasz Sobie fojciku na wybory ….
    Jak bedziesz to fojcie czytał do kawy , to podpowiem Ci jeszcze ze stary most drewniany we wsi Wola , tez ma wielkie dziury których radni podwładni też nie zauważają przez wysoką trawe na wałach tak , aż wkońcu stanie sie tragedia i ktoś za to beknie ,połatajcie ten most Zaś deskami z lawek osiedlowych bo zawsze tak to wygladalo , Fikcja i Farsa sie to nazywa fojcie ludzie twierdzą żes sie pan wypalił na stanowisku ale jak to pan nic dobrego dla gminy nie zrobil pan jest slabym gospodarzem POprostu …. napweno sie zgodzisz ze zmarnowaleś szmat czasu Gminy Miedzna a szkoda …

 12. Premie się bierze a wejście i obejście do domu kultury przy szkole sp1 woła o pomstę do nieba. Za co dostawała premie pani Stawowa z GOK ? Płot i schody kapitalny remont w pierwszej kolejności powinien być zrobiony a nie dobierać się do publicznych pieniędzy.
  Zastanawiam się gdzie są radni ? Radni wiedzieli o tych premiach? Znów kawał dobrej roboty zrobiła Nowa Energia.
  Przecież zamiast premii te pieniądze powinny pójść na zakup wozu strażackiego. Widać jak obecna władza szasta publicznymi pieniedzmi. I jeszcze pani kierownik MOPS jest to zgodne z prawem żeby samemu pisać o premie ? Skoro pani moze to robić to dlaczego pani sprzątaczka czy nauczyciel nie moz3 też wypłacać sobie premie?
  Gdzie tu sprawiedliwość Panie wojcie ?

  • Czy poprostu każdy z Was pracuje bez premii ? Ludzie popatrzcie obiektywnie ma być gospodarz ktory docenia i gani a nnie liże tyłki ! Pani Stawowa pracowała wiec dostała premie co w tym dziwnego(czy Schodyi remont to sprawa p.Stawowej ?) , pisze ktos wniosek o premie dla Siebie a kto ma pisać ,bluzgają ludzi którzy dostali premie ciekawe jak wojt sie zmieni Nowy nie doceni . premii nie wypłaci .Ludzie mówcie ludzkim głosem ,każdy chce być doceniany jak jest opcja ze tak czesto ? Jaki problem ……

   • Karma wraca i tak i nie ale zgodzisz się że mną że za obiekt też odpowiada kierownik czy dyrektor szkoły. Nie sztuka jest brać ale też trzeba być dobrym gospodarzem. Jak wygląda obejście wokół centrum kultury ? Dla mnie to wstyd. Ciężko pani Stawowej zwrócić uwagę żeby zrobić remont ? Wniosek o premie potrafi napisać ale zniszczony płot i schody to świadczą gdzie pani dyrektor ma wszystkich , tylko kasa, kasa brać i bawić się za pieniądze podatników

    • Czy kierownik wykona remont za kilkaset tysiecy jak wojt powie NIE ? Wygodniej inkasować nagrody zwanymi klapy na oczy !
     Wojt poprostu jest słabym gospodarzem Widać to po stanie ogolnym gminy ,a wokół centrum kultury to lata sie tak kreci ,zero remontów wszyscy ślepii
     ,tam wiecej gwiazd gminnych sie zapisuje w historii typu Radny Rozmus jego żona tam pracuje i też radny jakoś problemu nie widzi a jest to Centrum Kultury ,nie alarmuje na sesjach o remont nie głosi problemu ?! Stan który jest tam prezentowany ukazuje całe działania gminy z zewnątrz sypiące sie płytki ,nawet na schodach niebezpiecznie pewnie wojt niewie o stanie centrum kultury i przez kilkanascie lat niezdążył z wieloma takimi sprawami a i tak baranki typu radda gminy za Nim wiernie podąrzają ….

     • Po co kierownik ma się starać, może się nie zna-ale nagrodę zainkasowała za zasługi i szczególne osiągnięcia, np.promocji obecnej władzy. Wdzieliście jak wygląda w Górze przychodnia? To też gminny budynek. Ale wójt nie wie o tym. Gdzie jest pracownik gminny co odpowiada za majątek gminy – kto robi przeglądy roczne, gdzie są książki obiektów. Nie przekazuje wójtowi gminny opiekun mienia komunalnego raportu o stanie majątku?. A może takiego nie ma? Ani pracownika ani gospodarza. Jak się ma gospodarka mieniem gminnym?

      • oj tam przekazuje, nie przekazuje. Szyby forda nie są mleczne i chyba widać zza nich co w gminie piszczy? Ale co tam, po co się wysilać. Raz za czas coś tam coś tam zrobić i dojechać do mety. A potem znów marchewka na kiju i tak gonimy króliczka. Tylko nikt go łapać nie zamierza.

   • To nie były premie tylko nagrody nsgrody wypłaca sie za ndzwyczajne osiągnięcia-które trzeba uzasadnić zgodnie z obowiązującym regulaminem. Czy zarządca odpowiada za stan obiektu? TAK. A przynajmniej wnioskuje do właściela o remont? Czy takie wnioski były czy jak o nagrody np. Skarbnika czy sekretarza -nie było.

   • może taki, że np 13000 tysięcy nagrody jednej pani hapsnietej na jeden raz inni pracownicy gminni mają brutto za pół roku zapierniczania???

   • Ten który napisał artykuł wypłaci bo zawsze wypłacał. Wiem co piszę. Tyle że płacił ludziom za robotę a nie fikcję albo ładny kolor szminki.

  • Tak albo po dziesiąt patoli do łapy albo krzyk, że bieda. Hipokryto. Wiesz za jakie wypłaty chodzom do roboty??? To jest na karmę dla kota???

  • To sie nazywa profeska. Znane nie tylko tu. Ciekawe czy tak uczą księgowe? Jak poobcinać na czym wlezie, nie dać podwyżek tym na dole, nie kupić podstawowych rzeczy, pracownik sam je przyniesie bo musi mieć. A potem samemu się poczęstować po wszystkim, bo jest czym. I do tego zrobić show, jako utalentowana osoba od liczenia kasy. Życie.

 13. Kolejny raz kasa ktora sie nie nalezy…
  Ale na rzeczy wazne czyli bezpieczeństwo mieszkancow ,,niestety nie ma środków”. Nagrody za sciemnianie i bycie poklepywanym po ramieniu przez fujta 🙂

 14. A czy wójt wybrał juz zaległy urlop za ubiegłe lata i zwrócił nienależnie zainkasowane ponad 100 tys pln? Czy poniesie też odpowiedzialność za łamanie Kodeksu Pracy? – “Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop należy się pracownikowi tylko w przypadku rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy.”

 15. Się zastanawiam jak się czują ci co w 10 dostali 1/4 tego co inne 4 koleżanki? I skąd niby dwa podobne stanowiska sekretarza I skarbnika dzieli przepaść. Hm… A jak Ci co bakają za swoje marne wypłatki w porównaniu z tym Bizancjum? By żyło się lepiej!

  • Skarbnik to bardzo odpowiedzialne stanowisko. I za wiele rzeczy odpowiada osobiście. Ta premia mnie nie boli jeżeli dobrze wykonywała swoją pracę. Ale działalność pomocy społecznej oceniam niski, uważam że nie zasługują na nagrody. A poza tym powinno być wynagrodzenie porządne a nagrody wyjątkowo; one zawsze budzą kontrowersje.

   • Wymień mi kolego za co to skarbnik gminy odpowiada. Ja znam pracę w księgowości, stanowisko Skarbnika Gminy to równorzędne stanowisko Głównego księgowego w innych firmach. Księgowość zbiera opisane faktury od wszystkich działów w firmie i wprowadza je do systemu, a Główny księgowy zarządza pracownikami, żeby dobrze pracowali. Gdybyś powiedział, że skarbnik musi napracować się przy budżecie gminy to cię wyśmieję, bo księgowość dostaje od wszystkich wydziałów zapotrzebowania i przybliżone kwoty a księgowość to dodaje i stwierdza czy są pieniądze na koncie czy też mają przedstawić okrojone zapotrzebowanie. Naprawdę ciężka praca w księgowości. Co do tak wielkiej odpowiedzialności skarbnika, to Wójt gminy przedstawia plan założeń na dany okres. Rada Gmin zatwierdza lub nie, a jeżeli zatwierdzi to Wójt odpowiada przed radą za wykonanie a nie Skarbnik. Skarbnik tylko informuje Wójta i Radę Gminy czy dysponuje środkami do wykonania danego zadania. Za wszystko w Gminie odpowiada Wójt, jak Skarbnik popełni błąd w księgowości to odpowiedzialność spada na Wójta. Więc przestań opowiadać bzdury.

   • Synek, ta Pani jak każdy inny skarbnik ma taka wypłatę o której może wielu tylko pomarzyć. Jakimś cudem nikt nie sklecił wniosku, żeby ładnie podać za co ta kasiura miała być, to jest normalne? Takie twoje bajki koniowi na ucho a babci na dobranoc! Granda.

  • Jaka praca taka placa !
   Musiała sie pieknie napracować pani skarbnik tak chojnie obdarowana , pewnie nagrodzona tez za pomoc w organizacji transportu autkorami (mężą) dla stowarzyszenia emerytów ktorym dowodzi radny Gruszka ,może sie z Nim nagrodą podzielila ,kto to wiee…..

 16. no tak. NIE MA PIENIĘDZY W GMINIE NA WÓZ DLA STRAŻAKÓW, KTÓRZY RATUJĄ LUDZKIE ŻYCIE, a jest na nagrody dla “PAŃ” które pracują dla GMINY. super, by żyło się lepiej!!!!!!! pewnie argumentacja przyznawania nagród pieniężnych w horrendalnych kwotach, będzie taka sama jak niedawno słyszeliśmy w tv o nagrodach w rządzie: “TE NAGRODY IM SIĘ NALEŻAŁY ZA CIĘŻKĄ PRACĘ DLA LUDZI”. swoją drogą, ciekawe jak teraz się czują ludzie, którzy podlegają tym “ciężko” pracującym i hojnie nagrodzonym PANIOM? PODEJRZEWAM, ŻE ZWYKLI PRACOWNICY NIE DOSTALI ZŁOTÓWKI PODWYŻKI, A ZAPIEP….Ć MUSZĄ I WYKONYWAĆ POLECENIA TEŻ MUSZĄ. wnioski nasuwają się same, OBY DO WYBORÓW, na szczęście już niedługo.

 17. Nie widzę nieprawidłowości. Zarabiamy na kopalni Barbórke i 14 to zrozumiałe. Te kwoty nie sa więc odbiegające od rzeczywistości.

 18. Wójt zastał Gminę murowaną a zostawi Drewnianą 😂 /most na początek / te pieniądze im się porostu NALEŹAŁY 😁😁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.