ALS Ice Bucket Challenge w Miedźnej

9

Moda na wylewanie  kubła zimnej wody ogarnęła cały świat i zatacza coraz szersze kręgi docierając i do naszej miejscowości.

ALS Ice Bucket Challenge to internetowy, łańcuszek, w ramach którego osoby nominowane, czyli wskazywane przez innych internautów wylewają sobie na głowę wodę, a film z tego wydarzenia udostępniają w sieci. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na chorobę stwardnienia zanikowego bocznego (Amyotrophic lateral sclerosis – ALS).

Na punkcie zabawy oszalał cały świat, udział w niej biorą wszyscy: gwiazdy Hollywood, celebryci, politycy, sportowcy, aktorzy, muzycy oraz blogerzy 😉 Nie jest to jednak li tylko zabawa, bo idą za nią duże pieniądze. Od początku akcji ALS Association, czyli organizacja zajmująca się finansowaniem badań nad leczeniem stwardnienia zanikowego bocznego oraz pomaganiem osobom już na nią cierpiącym odnotowała przychody kilkunastokrotnie wyższe niż dotychczas.

Ci, którzy nie przyjmą wyzwania, muszą albo zapłacić co najmniej 100 dolarów na fundację albo zaprosić nominującego na obiad. Zasady jednak zmieniają się i większość oblewających się wodą i tak wpłaca pieniądze. Jeżeli chcecie dołączyć do ich grona oto dane do przelewu polskiego oddziału ALS, czyli Stowarzyszenia Dignitas Dolentium, które zajmuje się pomocą chorym na stwardnienie boczne zanikowe.

Nr rachunku: 61 1240 4432 1111 0000 4721 0358
Dignitas Dolentium, ul. Gorczańska 26, 34-400 Nowy Targ

Jak pisze o sobie Stowarzyszenia Dignitas Dolentium na stronie internetowej:

Jesteśmy organizacją utworzoną przez chorych i ich rodziny, których łączy chęć pomocy ludziom dotkniętym dramatem SLA. Wiemy nie tylko jak ciężka jest ta choroba i ile trudności się z nią wiąże, bo sami ich doświadczamy, ale również wiemy jak powinna wyglądać fachowa i profesjonalna opieka nad chorym na SLA.

Ogólne zasady zabawy polegają na tym , aby nominować publicznie kolejne trzy osoby należny być wcześniej samemu nominowanym publicznie, osoba  raz nominowana kora opublikowała film z wydarzeniem nie musi podejmować wyzwania w kolejnej nominacji.

 

Poniżej pierwszy film z naszej gminy z udziałem osoby którą większości jest znana  a mianowicie Księdzem Tomaszem Cyganikiem. Zapraszamy do nominowania się nawzajem w tym szczytnym celu,  przesyłania a do nas linków i filmów a WSZYSTKIE zostaną umieszczone w tym temacie.

Tomasz Cyganik

 

 

 

 

9 KOMENTARZE

  1. wasz wikary to rowny gostek,wiele dobrego o Nim słyszałam,a teraz pokazał,ze jest nie tylko dobrym kapłanem,ale i takim samym czlowiekiem jak my wszyscy.szacun

  2. Zmiany nam wszystkim sa potrzebne dobra zabawa tez i nie uwazam tego pomyslu za jakies glupie zabawy ;super sprawa do odwaznych swiat nalezy bawmy sie i nie przejmujmy sie tym co inni napisza dobrze , fajnie ze cos sie dzieje dla naszego wikarego wielki szacunek jest super czlowiekiem i jako kaplan tez

  3. Są jakieś granice,i nie powinno się ulegać presji otoczenia, a pieniądze zawsze mozna wpłacić-przede wszystkim anonimowo,bo ” śmiercią dobrego uczynku jest mówienie o nim”.

  4. Niepoważne-inaczej sie nie da zwrócić uwagi. Czy my juz nie mamy swojej kultury,tylko wszystko z Zachodu musimy przyjmować i naśladować.Luz, ale czy nie za duzo tego luzu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.