Podczas obrad XVII sesji Rady Gminy Miedźna, która odbyła  się w dniu 24 stycznia 2020 r były Wójt Bogdan Taranowski postanowił  podzielić się  swymi spostrzeżeniami odnośnie stanu gminy, finansów oraz planowanych prac inwestycyjnych. Co z tego wynikło i co usłyszał w odpowiedzi od obecnego Wójta Gminy Miedźna Jana Słoninki? To w materiale z e-sesji zarejestrowanej podczas obrad.

Czas w filmie 47min i 30 sek.

 

 

33 KOMENTARZE

 1. nowy ty sobie kup lepiej nowszy samochód a niezanieczyszczaj powietrza tym samochodem jakby niebylo tyle starych samochodów to by tak nie śmierdzialo a nie zwala na Wolanów ze pala bele czym bo niemasz zielonego pojecia

  • Przejdź się po wsi wieczorem i powąchaj sobie to co leci z kominów. Śmierdzi, że nie da się wytrzymać. To czym palą w piecach? Może kogoś nie stać na nowe auto,
   to nie pisz bredni chłopu!

 2. Obiektywnie oceniając zapytania byłego wójta o np.remont mostu to chyba należy mu przyznać racie.Bo jak należy ocenić remont mostu który kosztował 160 tyś. i po jego wykonaniu ruch samochodowy był dwustronny i okres do chwili zamknięcia był około roku a bardzo podobny remont po którym jest ruch wahadłowy i światła a kosztował ponad 400 tyś. Ocenić na plus ostatni remont można również po upływie jednego roku choć już dziś widać jaki jest stan nowo wymienionych desek. Nie należy sądzić że żywotność tej naprawy będzie taka długa jak ostatnio.P. Wójt nie powinien aż w tak ostrej formie zwracać uwagę byłemu Wójtowi żeby nie przeszkadzał bo natychmiast nasuwają się skojarzenia jak P. prezes PIS-u na jednym ze spotkań zwracał uwagę starszym ludziom aby nie przeszkadzali (myśląc chyba sobie że jest nieomylny).Każdy mieszkaniec ma prawo do zadawania pytań choćby były dla władzy niewygodne a były Wójt jest również pełnoprawnym mieszkańcem naszej gminy.Nie bawię się w obrońce P.Taranowskiego lecz są również dobre rzeczy które zrobił dla gminy i niesprawiedliwe jest to że pamiętano mu tylko złe rzeczy które zrobił niewątpliwie.

  • Tak, a dlaczego ma się wyprowadzić? Wszyscy tu mieszkamy i mamy takie same prawa do życia i mieszkania w tym miejscu w którym chcemy. Natomiast Ty nie masz prawa do trucia innych spalać odpady, jednocześnie trując tych stałych mieszkańców jak i tych co tu zdecydowali się zamieszkać od jakiegoś czasu.
   Nikt nie może sobie uzurpować praw do tego iż mieszkając gdzieś od pokoleń ma większe prawa i może robić co mu się podoba nie zważać innych a szczególnie tych co mieszkają tu od niedawna.
   Na koniec dodam iż przyjezdni to nie tylko „gorole” i samo zło to też nowy punkt widzenia, nowe podatki do budżetu gminnego, nowe geny, rozwój gminy itd.

  • Ja pochodzę z Woli ale nie ma to nic do rzeczy bo ludzie z bloków mają dokładnie takie same prawa jak Ty albo ja. Wszyscy, którzy mieszkają na Woli wiedzą z czego śmierdzi i na pewno nie są to samochody. Problemem są domy, w których są zamontowane stare kopciuchy. Nikt nie wymaga od ludzi żeby montowali pompy ciepła ale nie powinno być też zgody na to, żeby dziadowskie paleniska zatruwały wszystkich naokoło. Wystarczy zamontować nowy piec z podajnikiem za 7-8 tys. zł z czego nawet 90% może sfinansować budżet państwa. Stać na to każdego, trzeba tylko ruszyć 4 litery i przestać myśleć wyłącznie o sobie.

 3. A ja myślę, że to dobrze, że ktoś patrzy aktualnej władzy na ręce. Wcale nie uważam, że zabranie głosu na sesji i zadanie kilku pytań jest przeszkadzaniem. Dzięki takim sytuacjom (na żywo), mieszkańcy mają szansę zobaczyć pełny obraz działań, nie tylko laurki.

 4. Brawo p. Wójcie Słonika ! Bardzo dobrze odpowiedział Pan Taranowskiemu. Ten ostatni powinien milczeć, a jeśli chce to niech analizuje swoje postępowanie, butę, bezczelność i brak szacunku w postępowaniu z ludźmi, a nie politykę obecnej władzy. Zapomniał Taranowski jak postępował z ludźmi ??? To proszę sobie przypomnieć ilu pan zniszczył. “Pan” specjalnie z małej litery.

  • Oj Taaaaak były panie wójcie pamiętamy!!!!! , i długo będziemy pamiętać 20 letnie rządy pana.
   To teraz dopiero wszystko wychodzi co było za poprzednika,nawet radni odzyskali mowę ,wiem że można
   zadawać pytania ,ale dlaczego nie zadawali pytań radni kiedy rządził 20 lat.

 5. Mam pytanie do UG czy działalność Chińskiego marketu może powodować zagrożenie epidemiologiczne dla mieszkańców czy podjęto jakieś działania no chyba że przeszkadzam

 6. Ależ macie jakieś dziwne ego i kłócicie się o granice miejscowości. Doleję wam oliwy do ognia. Kto postawił znak Gilowice od strony Międzyrzecza jak wieś zaczyna się dopiero na ulicy granicznej ? 😉

 7. Czy wiecie że nasze małe dzieci / wnuki codziennie wypalają od 1 do 2 paczek papierosów bo taki mniej więcej jest rezultat oddychania naszym wolskim powietrzem? Że w centrum Tychów albo Katowic powietrze jest o tyle lepsze, że możemy tam jeździć jak do uzdrowiska? Że 95% ludności Woli jest zakładnikami kilkudziesięciu rodzin, które zasmradzają pół gminy?

  • Swego czasu mieszkańcy byli nazywani “publicznością” przez poprzednie władze. A teraz co? Maja status mieszkańców? Słabo ten były wójt sie przygotował. I merytorycznie przegrał i wizerunkowo.. Zreztą nie miał czym sie obronić, bo Słoninka miał we wszystkim rację 😉

 8. Do Prostującego…
  Jeszcze raz powtarzam i zachęcam do zrobienia użytku z internetu i historii, bo nieznajomość faktów i brak wiedzy historycznej nie jest powodem do nazywania kogoś kłamca!!! Mam nadzieję że Wójt wyjaśni sprawę a Ty przeprosisz. I proszę nie wypowiadaj się lepiej na forum jeśli nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Poza tym nie odpowiedziałeś na to gdzie stoją tablice informacyjne o miejscowościach a gdybyś miał mało dowodów to podpowiem że podatek od gruntów wiel Ci powie. Ale lepiej nazywać kogoś kłamcą a być niedouczonym…

  • Ty naprawdę nie masz co robić człowieku?
   Adres parafi: plac Jana Pawła II 1, 43-227 Frydek
   Z historii kościoła na stronie parafii: “W finansowaniu budowy kościoła pomagała również macierzysta parafia w Miedźnej, resztę kosztów ponieśli mieszkańcy nowej parafii z Frydka i Gilowic, w tym szczególnie murarz Edward Norek (zm. 26 XI 2008), którego praca znacząco przyczyniła się do powstania frydeckiego kościoła.” Oooo! Frydeckiego napisali. Jak to? Może naucz najpierw swoją parafię historii zanim zaczniesz nauczać w internecie?
   Zaskoczę Cię jeszcze. Znaki informacyjne przy drodze dzielą drogę na miejscowości. A nie ziemię i grunty.
   Może sam przeprosisz?

 9. No niestety racja, ciężkie te początki nowej władzy , na którą głosowałem.
  Oczywiście to wszystko przez poprzedników i tak w kółko ble ble ble….

  • Ciężkie? Raczej bardzo dobre. Z małymi wpadkami, za to w pierony wielkimi porządkami po “zatopionym niezatapialnym”.
   I przypomnij sobie, że straszyli ludzi, że nowy wójt podobno miał nosa z urzędu nie wychylić, tak się miał uczyć i czytać, bo miał być taki zielony. A tu zielony jest były. Tyle że ze złości, że ludzie ośmielili się go skasować a nowego wójta ludzie lubią.

 10. oj Polacy ciemny ludzie pan słonka nic nierobi na drogach osiedlowych same dziury są nastepnie ze samochody parkują tam gdzie nie powinny .może zrobi pan coś z tymi samochodami i połatac zechce te dziury bo samochody się psują panie tarnowski wracaj na gmine

 11. Do Prostującego…
  Gdybyś miał choć trochę oleju w głowie to byś nie podawal linku gdzie jest tylko potwierdzenie twojego niedouczenia. Jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to zobacz gdzie jest znak Frydek, albo weź sobie rowerek i wybierz się na wycieczkę to może trafi coś do Ciebie. Poza tym proponuję trochę poczytać i poszukać w historii, bo internet właśnie do tego też służy, a później dopiero nazywać kogoś kłamca. A Pan Wójt jak będzie chciał to dotrze do prawdy żeby nie popełniać już w przyszłości takiej gafy.

 12. Wójt Taranowski “w stanie spoczynku” zapomniał powiedzieć , o stanie finansowym jaki zostawił po Sobie w GZGK i ile musimy za to …… .
  O zobowiązaniich na 17,5 mln wobec Skarbu Państwa nie wspomnę – z tym tematem nic nie robił.
  Słoninka dał przykład jak powinien się zachowywać samorządowiec, Chociaż nie do końca, powinien zaorać do ……

  • ,,ŚIEJESZ NENAWIŚĆ ZBIERASZ PLON” ,i jak się okazuje stare ,ale sprawdzone przysłowie
   p.wójcie Janku z takimi tak trzeba!!!!!!!!!!!

  • Były jeszcze nie rozumie, że już nie jest wójtem i dalej poucza i snuje mity. Żałośnie to brzmi, dobrze został potraktowany przez obecnego wójta, tylko zbyt delikatnie. Po “górniczemu” górnikowi trzeba podziękować i jego wiernemu “przyjacielowi” co go w niedoli wspiera – też górni z byłym górnikiem uzupełniali się doskonale, nie zauważyli jednak zmiany władzy i wyboru mieszkańców. Obudźcie się i odejdźcie nareszcie z pola widzenia.

 13. Zwracam się z prośbą do Pana Wójta J. Słoninki aby używał prawidłowych sformułowań odnoszących się do kościoła który nie jest we Frydku a chyba powinno być w Gilowicach. Chyba można to sprawdzić i wreszcie skończyć z tym określeniem że Kościół jest tam gdzie go nigdy nie było. Parafia to raczej chyba też składa się z dwóch miejscowości Gilowice-Frydek. Proszę się wyrażać precyzyjnie bo mnie jako mieszkańca i wyborcę to drażni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.