Będzie bardziej EKO, Miedźna wprowadza Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

17

Gmina Miedźna rozpoczęła przygotowania do stworzenia strategicznego dokumentu dla rozwoju gospodarki energetycznej gminy pod nazwą Plan Gospodarki Niskoemisyjnej.

Ma on na celu wskazanie możliwości zrównoważonego rozwoju poprzez realizację inwestycji efektywnych energetycznie, a zarazem wysoce ekologicznych. Jego zapisy dotyczą zarówno obiektów oraz infrastruktury publicznej, przedsiębiorstw działających na terenie gminy, a także jego mieszkańców. Ponadto, jego przyjęcie ułatwi pozyskiwanie dodatkowych, preferencyjnych środków finansowych w ramach perspektywy budżetowej 2014-2020. Co więcej w niektórych obszarach finansowania posiadanie planu jest warunkiem obligatoryjnym przy ubieganiu się o środki.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej ma przyczynić się do osiągnięcia celów określonych w pakiecie klimatyczno-energetycznym do roku 2020 (m.in. redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych). Oprócz korzyści w skali makro, docelowo plan ma służyć wszystkim mieszkańcom gminy poprzez poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie kosztów energii.

Gmina Miedźna stara się uzyskać dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na opracowanie tego dokumentu. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej przygotowuje Centrum Doradztwa Energetycznego sp. z o.o.

W celu rzetelnego wykonania dokumentu w miesiącu wrześniu br. – pracownicy Centrum Doradztwa Energetycznego będą zbierać dane dotyczące zużycia energii cieplnej i elektrycznej w budynkach publicznych, ankietyzować przedsiębiorców oraz mieszkańców naszej gminy.

Przy okazji tworzenia planu – sporządzona zostanie inwentaryzacja oświetlenia ulicznego.

W Planie Gospodarki Niskoemisyjnej przedstawione zostaną także możliwe źródła wsparcia zewnętrznego, przy pomocy których będzie można sfinansować inwestycję związane z efektywnością energetyczną, takie jak termomodernizacja budynków czy produkcja energii ze źródeł odnawialnych.

info UG Miedźna

17 KOMENTARZE

 1. czlowieku kazdy robi co chce a ty mi chcesz przekazac ze zle pisze mam to w d…e POWIEM CI ZE MI CIE SZKODA BO WSZYSCY O SPRAWACH WAZNYCH A TY MI O PRZECINKACH I KROPKACH TAKZE BUJJ SIE

  • Atakować za prawdę? Z gościa, który nie potrafi sobie zadać trudu żeby postawić wielkie litery na początku zdania i sprawdzić to, o czym pisze robisz bohatera walki narodowowyzwoleńczej? To ty się ogarnij!

   MAM DOSYĆ BYLEJAKOŚCI!!! I dotyczy to w równej części wójta jak i dużej części mieszkańców naszej miejscowości. Ktoś tu na forum narzekał na nie wykoszone trawy. I słusznie. Tylko dlaczego codziennie rzesza mieszkańców nie ma żadnego problemu z tym, żeby na tą łąkę i inne PRYWATNE tereny wychodzić ze swoimi psami i zostawiać kilogramy gów–a?? Z czym porównać takie zachowanie? Dlaczego tak mało z tych mądrali, którzy potrafią napisać kilka słów w stylu “wójt jest głupi i kradnie” nie potrafi zdobyć się na minimum wysiłku i zadzwonić albo zawnioskować do urzędu albo wójta? Gdzie są ci wszyscy nieobecni na wyborach, w szczególności na osiedlu WII? Ta sama bylejakość bije w oczy z wpisów Wiliego, do którego się odnosiłem. Nie tylko nie zadał sobie trudu żeby pisać z PODSTAWOWYMI zasadami gramatyki ale jeszcze pisze głupoty, bo jak przypuszczam nie zapoznał się z programem eliminacji niskiej emisji, który namiętnie krytykuje. Powtarzam – mam dość dziadostwa.

   A druga sprawa do kwestia prawdy. Nie jestem fanem wójta i nigdy nie głosowałem na niego. Ale nazywanie kogoś mafiosem albo zarzucanie mu kradzieży to zupełnie inny kaliber. Minimum rzetelności wymaga podania FAKTÓW albo PODEJRZENIA ZE WSKAZANIEM FAKTÓW. Jeżeli tego nie będziemy przestrzegali, to z internetu zrobi się (chyba już jest) kloaka, w której można utopić każdego.

   • jeżeli piszesz Ty , to piszesz do jakiejś osoby czyli z DUŻEJ litery . spójrz na swoje podwórko .wszystkie Ty u Ciebie są pisane z małej litery , poskramiaczu de li .

   • za dogrzewanie domu węglem to koszt roczny około trzy tysiące a za opalanie gazem to trzy tysiące na dwa miesiące .zobacz z jakie rodziny najwięcej osób pracuje na gminie .myślisz ze tego będzie pilnował wójt , kto czym pali .

    • Tylko co ma piernik do wiatraka. Wspomaganie gospodarki niskoemisyjnej działa od wielu lat w całej Polsce, było obecne także w naszej gminie i polega głównie na wsparciu termomodernizacji oraz wymiany starych kotłów węglowych na nowoczesne. Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli albo mało wiedzy żeby określać to jako coś złego.

     Nie wiem jaka rodzina jest najliczniej reprezentowana na gminie, wydaje mi się, że możesz spokojnie podać taką informację publicznie.

     I ostatnia prośba, zdobądź się na wysiłek pisania w miarę poprawnie, z dużymi literami i zrozumiale dla innych. Bo póki co Twoje wypowiedzi są na takim poziomie jak remont drogi w Woli.

     • skoro jesteś obronią dobra , to powiedz dlaczego na woli to dobro nie odpłaca się w postaci zmniejszonego nakładu finansowego za ciepło dostarczane do ocieplonych bloków .druga sprawa to jest węgiel dla emerytów , który zabrała bez prawnie kopalnia . skoro sejm swoją ustawą nałożył na kopalnie obowiązkową daninę na rzecz emerytowanych górników .jeżeli nikt nie zajmie się tym , ze prawo jest nie przestrzegane i nic się nie dzieje w tym temacie , to następnym krokiem będzie nie wypłacanie wypłat dla górników , nie płacenie ZUS i podatku stanie się normalnościom zajmij się takimi rzeczami a nie tym ze , jak jest łamane prawo ,to ktoś się burzy na to ze jest łamana konstytucja .a remont drogi odbywa się z godnie z harmonogramem przez MAF uzgodnionym .

      • Piszesz całkowicie niezrozumiale, bez podstawowych zasad gramatyki i w sprawach oderwanych od głównego wątku. Załóż sobie osobny wątek na temat np. deputatów węglowych i postaraj się zainteresować tematem inne osoby, wymienić poglądy, itd a nie pisz głupot na temat gazu i mafii, tudzież deputatów węglowych pod artykułem dotyczącym programu likwidacji niskiej emisji. To jest właśnie bylejakość, która obserwujemy na każdym kroku w działaniach organów gminy i w zachowaniu wielu mieszkańców też. BEZ ODBIORU.

       • czuje do Ciebie niechęci , zachowujesz się jak Kaszpirowski który usypia czujności obywateli , tym zniechęcasz ludzi do wypowiadania się na forum .z odbiorem .

     • A odnośnie błędów przez zemnie robionych , to idę w ślady prezydenta na którego Ty głosowałeś .od czegoś trzeba zaczynać .może jak tak będę czynił to większości takich jak Ty poprze mnie w startowaniu na głównego zł. tego kraju .

 2. PO obiecalo gaz za darmo w naszej gminie a nasi to lykneli i wegla zabronia trzeba do gminy cv wyslac zeby gaz miec za free tak jak oni

  • Adminie, zlituj się i wykasuj tak idiotyczne i nie wnoszące nic wypowiedzi jak powyżej bo przez takie wpisy odechciewa się tu zaglądać i zanika merytoryczna dyskusja, która może wnieść coś dobrego.

 3. Przy okazji tworzenia planu – sporządzona zostanie inwentaryzacja oświetlenia ulicznego
  ULICZNE OWIETLENIE NIE ISTNIEJE TAKIE COS W NASZEJ GMINIE TE LAMPY SA ZAMIESZKALE PRZEZ MUCHY OD 20 LAT KLOSZE ZAROWKI DO WYMIANY OGOLNIE CALE LAMPY CHYBA SIE ZGODZICIE ZE MNA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.