Będzie ekologicznej ale czy nie uciążliwie?- AKTUALIZACJA

36

Aktualizacja 19/11- stanowisko Wójta Gminy Miedźna Jana Słoninki

Szanowni Mieszkańcy,

kolejny raz w lokalnej przestrzeni internetowej pojawiają się wątpliwej rzetelności informacje. Ostatnie na temat planowanej inwestycji pn. „Budowa kotła na biomasę w ZC Czeczott w Woli”.

W oparciu o jednogłośne pozytywne opinie instytucji specjalizujących się w ochronie środowiska i zdrowia podjąłem decyzję, aby zbędnie nie wydłużać procedur. Dzięki temu mieszkańcy osiedli W 1 i W 2 w Woli będą mieli dostarczane ciepło przez zdecydowanie wydajniejsze kotły, emitujące znacznie mniej substancji szkodliwych do atmosfery. Tym samym potencjalny kryzys węglowy nie odbije się na cenach usługi, którą przecież ponoszą mieszkańcy.

Cała treść decyzji znajduje się pod linkiem:

http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=21329&bar_id=12119 i tutaj możecie ją Państwo przeczytać.

Znajdują się w niej stanowiska instytucji specjalizujących się w  ochronie środowiska oraz zdrowia.

W tym przedmiocie wypowiedzieli się:

– Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach,

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach,

– Dyrektor Zarządu Zlewni w Katowicach Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie,

– Starosta Pszczyński.

Nastąpiła pełna śród instytucjonalna zgodność względem braku konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia. Dopiero na tej postawie podjąłem decyzję, jako gospodarz naszej gminy.

Tymczasem świat się zmienia. Wywierana jest coraz większa presja na prywatne gospodarstwa domowe i podmioty zabezpieczające potrzeby zbiorowe, aby ogrzewanie i ciepła woda były zapewniane jak najbardziej ekologicznie.

Podejmując tą decyzję oprócz obowiązującego prawa towarzyszył mi zdrowy rozsądek i troska o życie i byt mieszkańców na kolejne lata. Żyjąc dziś – myślmy o jutrze.

Wziąłem pod uwagę:

 • Sprawność kotła.

Stary węglowy kocioł ma większą moc i zużywa ogromne ilości węgla. Kocioł nowy jest o mniejszej mocy, ale ma większą sprawność i będzie zużywał mniej paliwa.

 • Paliwo.

Dotychczasowy kocioł opalany jest węglem, a więc mniej ekologicznym paliwem od zrębek drewnianych. Zrębki będą stanowić jedyne paliwo jakie będzie spalane w tym piecu. Nie będą składowane odpady, a tym samym nie będzie emisji odorów!

 • Emisję.

Nowy piec będzie emitował w atmosferę mniej substancji szkodliwych, niż ten stary węglowy.

 •   Rokowania.

Nowy kocioł budowany jest z myślą o przyszłości. W chwili obecnej wiemy, że nadchodzi czas presji aby odstępować od wydobycia węgla. A co za tym idzie może on być mniej dostępny i w konsekwencji drogi. To bardzo realne i może spowodować wzrost cen. Ponadto spalanie węgla jest sankcjonowane i ograniczane, a kraje (ale też gminy, przedsiębiorstwa), które nie będą przestrzegały narzuconych norm ekologicznych będą musiały płacić „kary” z tytułu ochrony środowiska.  W takim układzie ostatecznie koszt spada na  mieszkańców pod postacią wysokości opłat c.o. i c.w.u.

 • Zabezpieczenie.

Przy braku rozdzielenia źródeł ciepła (podgrzewania) na dwa lub więcej niezależnych od siebie  może nastąpić taki moment, że gdy będzie deficyt węgla, zagrożone mogą zostać możliwości ogrzania mieszkań i ciepłej wody użytkowej.

Dopuszczenie tego pieca do użytkowania obwarowałem wieloma obostrzeniami, o których można dowiedzieć się z treści decyzji.

Pośród w/w argumentów dla przeciwwagi jedynym mankamentem jest fakt, iż nieznacznie wzrośnie ruch samochodów ciężarowych, które będą dowoziły paliwo do zakładu. Niemniej nie będzie to takie natężenie, aby nie można było spokojnie żyć. A ponieważ mój dom w naszej gminie mam już 30 lat i  doskonale pamiętam lata, gdy istniała kopalnia „Czeczot”. Starsi mieszkańcy gminy wiedzą to tak samo dobrze jak ja i pamiętają ile wówczas jeździło samochodów ciężarowych i przewozów osobowych. Dlatego w tym przypadku nie można nawet mówić o skali porównawczej. Niektóre osoby próbują wzbudzić nieuzasadnione obawy o to, że tytułem tego spadnie komfort życia mieszkańców Woli. Nie będę komentował celów, jakie w mojej ocenie przyświecają takim aktywnościom. Te dla każdego rozsądnego obserwatora życia lokalnego są nadzwyczaj jasne. Ruch samochodowy jest ściśle związany z funkcjonowaniem wielu przestrzeni na danym terenie, a ten rośnie i maleje w zależności od bardzo wielu czynników. Także dyktowany i uzależniony jest miedzy innymi od liczby mieszkańców, ich zasobności, przedsiębiorczości i liczby punktów handlowych. Z pewnym rozbawieniem czekam aż ci, którzy rzekomo troszczą się o zmniejszenie ruchu na naszych drogach zaczną postulować np. o ograniczenie dostaw towarów.

Zachęcam do szczegółowego zapoznania się z wydaną decyzją.

Życzę zdrowia w tym trudnym czasie,

Jan Słoninka – Wójt Gminy Miedźna


Wójt Gminy Miedźna Jan Słoninka  wydał decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach  dotyczących budowy kotła na biomasę  przez ZC “Czeczott” w Woli gdzie inwestorem  jest NSE Weglokoks.

W postanowieniu stwierdza bark konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Kocioł na biomasę o mocy  8,14MWt ma zastąpić używany do tej pory kocioł węglowy o mocy 14,54MWt , w warunkach określono iż poza samym  kotłem ma powstać instalacja filtrująca, nowy komin o wysokości minimalnej 20m a sama biomasa ma być eksploatowana w taki sposób aby unikać zagniwania i wydostawania się odorów.

Głównym paliwem maja być zrębki drewniane w tym przypadku transportowane do zakładu przez samochody ciężarowe w godzinach 6’00 do 22’00 a nie jak to było do tej pory w przypadku węgla taborem kolejowym.

36 KOMENTARZE

 1. To, że inwestorem kotła na zrębki jest Węglokoks to już jest wielce podejrzane.
  Wydanie decyzji bez uzgodnień środowiskowych, społecznych i radnych to jest bezprawie, za które powinien zapłacić Wójt. Sprawa aż niewiarygodna, że dzieje się w Gminie Miedźna.

 2. Coś okropnego ta arogancja wójta,no nie wierzę- jak pan tak może pisać.Pisze pan-“Niektóre osoby próbują wzbudzić nieuzasadnione obawy o to, że tytułem tego spadnie komfort życia mieszkańców Woli. Nie będę komentował celów, jakie w mojej ocenie przyświecają takim aktywnościom. Te dla każdego rozsądnego obserwatora życia lokalnego są nadzwyczaj jasne”. O tak, dla mnie krótko mówiąc osoby popierającej PIS, jasne jest jaka byłam głupia popierając pana kandydaturę rekomendowaną przez PIS. Oprócz tych złych decyzji swoją ironią sarkazmem pokazuje pan ,iż nie liczy się z mieszkańcami podejrzewając ich o jakieś cele nie wiadomo jakie. Owszem ja mam cel pożyć trochę jeszcze w spokoju i jako takim zdrowiu.Bardzo mnie pan zawiódł, trzeba też tu napisać,że pan Taranowski ludzi szanował.

 3. Jak to powiedział Pawlak koń to przerzytek , więc węgiel się kończy a to jakie rezultat tej zmiany będzie dowiemy się za kilka lat. Jeszcze jest jedna alternatywa gaz ,i to chyba z czasem wdrożą .Szkoda że nie pomyśleli o drodze S1 i ze zjazdem do ciepłowni od strony Międzyrzecza.

 4. 20 metrów komin toż to wszystko będzie w oknach lekki wiatr czy zła pogoda!!! Kto to wymyślił? Czytał Pan w ogóle ten dokument zanim go podpisał? Pomyślał Pan choć trochę logicznie? To że będą filtry to guzik z tego, bo dobrze wiemy co się z nimi dzieje w nocy a nawet jak nic się z nimi nie będzie działo to te filtry odseparowują cząstki stałe a zapach pozostaje!!! Czy chce Pan mieszkać cały rok na ognisku???

 5. Elyta zdjęcia robi pod pomikami i na fb
  To się wam udało panowie trzeba głowy wysoko mieć podniesione a po dwóch latach już coś Wam źle z oczu patrzy i Wójtowi i Przewodniczącemu,
  Wracając do tematu zrembki można koleją transportować po co kolejne samochody,
  W Naszej Gmine są podrzucane Same świnie typu asfalotownia pachnąca, zwirownia przez Wolę jadaca piechem i zwirem, i znowu kolejne ciężarówki że zrembkami w mega ilościach
  PSZOK w Gilowicach na terenach Natury 2000 też Pan był przeciw i co teraz Pan już elektronarzędzia kupuje………
  Panie Wojcie Dziękujemy,

  • No widzisz, fotel szybko zmienia, poprzednik starał się bardzo i dłużej niż niespełna dwa lata,może miał mniej specjalistów, mądrych doradców mniej pracowników, zarobiony był, radny, pozory umiał stwarzać, a tu…

 6. Pan Wójt jak czegoś nie umie przerobić to ludzi Sądami Straszy,a tak Panie Wójcie z prawdą się trzeba pogodzić i pochylić troche czoła…….

 7. Panie Wójcie jak małe dzieci…
  Jakie sprzeczne informacje ? Węglokoks chce inwestować i popieram działania spółki, bo idzie bardziej w ekologię budując bardziej ekologiczny piec.
  Pamięta Pan jak kopał Pan poprzedniego wójta za Mantrans ??? Co Pan teraz czuje gdy na forum mieszkańcy piszą o większym natężeniu samochodów ciężarowych ??? Zabolało “kopnięcie” ???
  Powiem Panu czego zabrakło, rozmowy, brak Komisji branżowej na którą można zaprosić przedstawicieli firmy i Radni zapoznaliby się i zadawali pytania i dziś nie byłoby płaczu w tej “piaskownicy”,którą Pan nam mieszkańcom Woli zorganizował.
  Panie Wójcie proszę nie płakać i udawać pokrzywdzonego, bo sam sobie to Pan zorganizował na własne życzenie, bo brakło rozmowy. Przypominam to nie komenda żeby tylko jedna osoba wydawała rozkazy tu się rozmawia i jest nas 15 Radnych, którzy świecić oczami będą za te decyzję.

  • Po co ma dyskutować, co mu teraz zrobicie? Podejmuje decyzje jakie chce i jak go zmusicie by słuchał radnych? To RADA a nie rada ma decydować jak podejmować decyzje, tylko trzeba mieć coś do powiedzenia. Tytułujecie się “wysoka rado, szanowny panie wójcie” – śmieszne w kontekście tego co prezentuje rada na sesjach. Wójt widzi słabości rady i działa. Szkolenia z socjotechnik wam są potrzebne, zainwestujcie w siebie. Żeby radzić trzeba umieć i wiedzieć co powiedzieć a nie mówić co się wie. Trzeba działać i rozliczać. I siebie i wójta. Wybór z klucza działa i ma się świetnie. Powodzenia radni z wszystkich opcji, cokolwiek miało by to oznaczać, wielu mieszkańców wam kibicuje ale pokażcie, że was na coś stać, że działacie i macie wiedzę. Bo na razie wójt mówi wam ile ce, o czym chce i robi jak chce, czyli wodzi za nosy. Jakbyście byli podwładnymi łagodnego władcy, dopóki robicie co on chce, a jak nie to fora ze dwora. I nie jest to wpis pod adresem pana Banasia ale opis sytuacji, i nie jest to hejt tylko obserwacja smutnej rzeczywistości.

 8. Panie Wójcie drodzy mieszkańcy zaznajomiłem się ze wszelkimi dostępnymi materiałami i muszę stwierdzić – Tak, faktycznie w Internecie krążą nierzetelne informacje, a powstały pożar próbuje się gasić benzyną.
  Wiec tak mam nieodparte wrażenie jak bym słyszał te same argument które towarzyszyły nam przy asfaltowni która maila być przypomnijmy
  – modułowa
  – wszystkie komponenty w cyklu zamkniętym
  – bardzo skuteczne filtry i zerowa emisja
  -brak uciążliwości dla mieszkańców i nowe miejsca pracy dla nich
  – pośrednie korzyści dla gminy i preferencyjne ceny wyrobów.
  Pisze Pan
  W tym przedmiocie wypowiedzieli się:
  – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach,
  – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach,
  – Dyrektor Zarządu Zlewni w Katowicach Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie,
  – Starosta Pszczyński.
  Tak, tez było w przypadku asfaltowni żadna z tych instytucji nie wadziła przeciwwskazań, dlaczego a dlatego ze wszystko jest zgodne z litera prawa odległości są zachowane, zanieczyszczenia nie występują, na papierze niska emisja, skuteczne filtry= dotyczy to dwóch pierwszych instytucji. Wody Polskie opina proforma budowla nie leży w obszarze zlewni wód nic nie mamy do tego. Dziwi mnie tutaj Starosta Pani Barbara Bandoła która się zgadza na to tu.
  • Sprawność kotła.
  Stary węglowy kocioł ma większą moc i zużywa ogromne ilości węgla. Kocioł nowy jest o mniejszej mocy, ale ma większą sprawność i będzie zużywał mniej paliwa.
  Tu wykazuje się Pan całkowitym brakiem wiedzy, proszę sprawdzić jaka jest wartość energetyczna tony węgla i tony tych zrębek? I teraz proszę powiedzieć ile ton zrębek ma być spalane rocznie w tej instalacji? Konkretne liczby !!! Nie Pańskie domniemania, z tego co wiem nie jest Pan ekspertem w tej dziedzinie.
  • Rokowania.
  Nowy kocioł budowany jest z myślą o przyszłości. W chwili obecnej wiemy, że nadchodzi czas presji aby odstępować od wydobycia węgla. A co za tym idzie może on być mniej dostępny i w konsekwencji drogi. To bardzo realne i może spowodować wzrost cen. Ponadto spalanie węgla jest sankcjonowane i ograniczane, a kraje (ale też gminy, przedsiębiorstwa), które nie będą przestrzegały narzuconych norm ekologicznych będą musiały płacić „kary” z tytułu ochrony środowiska. W takim układzie ostatecznie koszt spada na mieszkańców pod postacią wysokości opłat c.o. i c.w.u.
  Tak nadchodzi czas jednak na węglu Polska stoi idąc dalej zapytam czy wie Pan dlaczego w nazwie spółki jest Węglokoks ano dlatego iż ta spółka ma własne kopalnie wiec nie ma konieczności nabywania węgla na giełdach czy wolnym rynku.
  Pośród w/w argumentów dla przeciwwagi jedynym mankamentem jest fakt, iż nieznacznie wzrośnie ruch samochodów ciężarowych, które będą dowoziły paliwo do zakładu. Niemniej nie będzie to takie natężenie, aby nie można było spokojnie żyć. A ponieważ mój dom w naszej gminie mam już 30 lat i doskonale pamiętam lata, gdy istniała kopalnia „Czeczot”. Starsi mieszkańcy gminy wiedzą to tak samo dobrze jak ja i pamiętają ile wówczas jeździło samochodów ciężarowych i przewozów osobowych. Dlatego w tym przypadku nie można nawet mówić o skali porównawczej.
  Nieznacznie to znaczy o ile i znowu chcemy znać konkretne liczby ile ton jest palowane spalać w tej instalacji? Łatwo to przeliczyć na ilość samochodów ciężarowych. Którędy została wytyczona trasa dostaw surowca do ciepłowni? Czy pojazdy dostarczające muszą spełnić normy euro czy też będą je wozić zdezelowane kamazy? Proszę nie porównywać do czasów pracy kopalni wtedy wzmożony ruch autobusowy był tylko w okresie zmian pracowniczych transport surowca nie odbywał się transportem kołowym a taborem kolejowym.
  Mam jeszcze kilka pytań
  – Czy mieszkańcy maja gwarancje że będą tam spalane tylko zrębki drewniane bez możliwości zmiany biopaliwa? Kto to gwarantuje i gdzie w decyzji środowiskowej jest takowy zapis? Jakie mamy gwarancje ze po roku funkcjonowania instalacji nie zostanie zmieniony wsad na odpady rolnicze jak kukurydza czy odpady komunalne jak płyty meblowe mdf sklejki i inne drewnopodobne zwierające kleje, farby. lakiery?
  – Komin, czy zdaje sobie Pan sprawę z tego iż 20 metrowy komin to wysokość budynku wielorodzinnych w Woli? Aktualny komin wyprowadza spaliny ze względu na swoja wysokość poza obszar zamieszkiwania nowy będzie sięgał do okien mieszkańców każdy niż czy większy wiatr spowoduje ze mieszkańcy będą mieć zapach ogniska w domu gratuluje.
  – Dlaczego nie podał Pan tak istotnej informacji na forum publiczne, przekazał rzetelnej informacji na zebraniach o planach budowy kotła nie przekazał Pan jej Radnym na komisjach nie poinformował Pan mieszkańców. Dlaczego podjął Pan decyzje jednoosobowo i bez konsultacji?
  -Dlaczego media publiczne prowadzone za publiczne pieniądze nas podatników nie informowały o tak istotnej sprawie mimo iż mogliśmy się dowiedzieć z niech o obchodzonych dniach misa, przedszkolaka, kota, psa, kwiatkach na rodzie, czy wie Pan jak się nazywa taki zalew informacji niechcianej? Odpowiem SPAM dlatego też odlubiłem ten profil obserwuje ale ma dosyć SPAMU rozsyłanego przez Gminne.

  • Dokładnie Panie Wójcie dlaczego pan sam wydaje decyzje bez porozumienia z mieszkańcami,kim pan jest???,odpowiem jest pan zmiennikiem tego urzędu pozostały jeszcze 2 lata i niech pan włączy ABS ….i nie szasta naszymi pieniędzmi…

   • Podatnik, nie dwa a trzy latka pozostało i podziękujemy.
    Jak już jestem przy głosie, Panie wójcie brak oświetlenia przy Szkole Podstawowej nr. 1 już od ponad miesiąca i w innych częściach osiedla WI
    Powtarza się historia, że na forum piszemy a władza w panikę wpada i dopiero coś istotnego robi.

   • Wójt też tu zagląda, czasem coś napisze emocjonalnie i na osłodę, pouczy lud, czy “publiczność” i dalej swoje robi, czyli tak samo jak za ostatniej władzy, tylko były wójt nie udzielał się chyba na tym forum. Ale skoro wójt to czyta, to może do niego w końcu dotrze, że każdy kto szuka informacji o wydarzeniach w przedszkolu, co przysługuje nauczycielom, co rząd zaproponował Polakom, i czy miś czy motylek dziś ma święto,itd., to takie informacje znajdzie w necie. A na gminnej stronie jest to śmieszne i infantylne. Ale jest progres. Od kilku dni już wiele o wiele mniej bzdur na gminnym facebooku. Uff nareszcie. Po kilkanaście artykulików bez treści, po to zaorać to co trzeba napisać bo nie ma innego wyjścia? Żeby pokazać ciężką pracę, zasłużyć na uścisk dłoni czy premię? Może wójt nie wie jak łatwo obsługuje się fb i myśli że to ciężka praca? Zdjęcia to mogą chyba zrobić pracownicy gminni nadzorujący przebieg prac w terenie? DO tego nie trzeba być specjalistą od promocji i PR. No cóż czytanie forum spełnia rolę podręcznika dla niektórych.

  • Dekonstrukcjo konstrukcji, nie doczekasz się tu odpowiedzi jak nie wpłynie pismo, to to forum jest miernikiem nastroju ale wójt nie ma obowiązku odpowiadać, a jak się nie pospieszysz to będzie musztarda po obiedzie. Jak z asfaltownią, teraz już jest dobra, a przed wyborami produkowała smród. Podatniku i Tomku, macie rację, ale znów można się zastanawiać “mieszkańcy? a kto to”, już pewnie nie publiczność, bo takie nośne było przy okazji zmiany władzy. Widać jak punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Piszą sobie mieszkańcy na forum, a karawana idzie dalej. Wizje cudownej gminy się realizują, nikt nie przeszkadza…. Pisma nie ma, mieszkańcy nie protestują, nie przychodzą na rozmowy a wójt czeka i zaprasza.

  • Brawo, nareszcie zostało to jasno nazwane, jak się podejmuje decyzje w gminie i kto w co oraz z kim. SPAM gminny za gminne pieni adze na facebooku nie jest obowiązkowy do lubienia i wielu go już odlubiło, wielu ignoruje. Nareszcie ktoś bardzo jasno i trafnie to określił. Kocioł to też wspaniały deser zapodany w taki sposób, żeby jeszcze mieszkańcy pisali podziękowania z innowacje promowane i popierane przez władze gminne. Radni też usiedli z podziwu. Czy już naprawdę skazani jesteśmy na taką władzę? Po tam szli? Nie wiedzieli że tak niewiele potrafią, czy tylko jest wygodnie brać kasę co miesiąc i dumnie prezentować pozycję społeczną?

 9. Piszecie i nic nie robicie, ten portal jest świetną lekturą dla wójta i obozu rządzącego z wiadomej opcji. Nic poza szczekaniem się nie dzieje, to władza poczyna sobie coraz śmielej z dobroczynnymi dziełami dla ludu. Komunikacji brak, Mantrans jeździ jak jeździł, powietrze czyste i pachnące-no są jednak skwerki ukwiecone, będą wiosną drzewka darmowe, rondo pod basenem za wielokrotną cenę względem przetargu-cud miód i wiele innych dobrze zapakowanych prezentów w drodze….
  Taka władza jacy wyborcy.

  • Hehehe, dajcie spokój toż to polityczna wydmuszka ustawka żeby mieć koalicje. Przewodniczący pierwszy raz w Radzie gminy i już przewodniczący, co nie było bardziej doświadczonych Radnych? No niestety doświadczenie się nie liczy tylko przynależność polityczna PiS. I można by tak dalej zresztą każdy widzi kto co dostał i kto co ma układy układziki…Polityczne czy koleżeńskie.

 10. “Egon klawo jak cholera” – asfalciarnia, droga S1, MATRANS, a teraz dokładają dowóz zrębków – super zdrowe powietrze nam fundują i filtry wyłączane w nocy dla oszczędności. To dopiero czujniki jakości powietrza oszaleją zamiast na czerwono to na czarno zaświecą.

 11. napisalem do pana wójta ale wola info ma cenzuę lukasz znajdż to polecam elektrownie siersza dzien i noc wożą to co kopalnie nie mogą sprzedać to muły wapni i inne świństwa których nie można normalnie spalić pod przykrywką ekologi splają koszty ogromne na sierszy tiry jadą 24 na h

 12. ku przestrodze
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/mieszkancy-chorzowa-maja-dosc-smrodu-ze-skladowiska-elektrocieplowni/5jfw0h0.amp?fbclid=IwAR1-FAoBzdoyE2xD5zMf77Kkmzlkuy9wGsmMaUFY7ECRehJzv4HgOUwZ39Q

  I teraz kto nam zagwarantuje ze w takcie eksploatacji nie okaże się ze zmienia się profil ekowsadu do pieca? Gdzie jest zapisane ze nie ma możliwości spalania innego wsadu poza zrębkami drewnianymi pod rygorem utraty pozwolenia na dalsza działalność. Kto określa co to sa zrębki drewniane? to tez są przecież pomielone płyty meblowe drewniane odpady budowlane i inne śmieci które taka ciepłownia dostaje za dramo. Jak myślicie ze będzie to piękne drewno z lasu to gwarantuje ze się zdziwicie

 13. Do Anonima

  Hm dział promocji to utworzone nowe stanowisko za publiczne pieniądze gdzie piastuje Pani z Powiatu SBL
  Ciepła nowa posada a pieniądze uciekają do Powiatu sąsiedniego SBL
  Drodzy mieszkańcy czy my w naszej Gminie Miedźna nie mamy młodych i starszych osób, które znają ten teren, równie dobrze mogłyby obsługiwać gminnego Facebooka a podatki zostają u nas w powiecie SPS ???
  Sorki, zapomniałem, że jesteśmy sypialnią…

 14. Co na to Radni? Dlaczego nikt tego nie konsultuje? To jest decyzja na lata a nawet dekady!!! Setki ciężarówek dziennie (tak zrębki szybo się spalają) tysiące miesięcznie setki tysięcy rocznie i tak przez lata codziennie od rana do nocy tam i nazat. Pod oknami czy domami mieszkaniowców jedna za drugą. To nie jest budowa ze kiedyś sie skończy ten ruch to będzie trwać i nie będzie mieć końca. Znowu mieszkańcy będą blokować drogi pisać protesty? I znowu będzie nic nie możemy zrobić decyzja środowiskowa została wydana pozytywnie. Dlaczego nic sie w tej decyzji nie pisze o strumieniu ilości pojazdów na dobę?

  • Do “Załamany”- bardzo dobrze napisałeś,coś okropnego co się tu dzieje,wszyscy ekologia itd. a te spaliny z mega ruchu samochodów ciężarowych!!! to co -też ekologia?. Wójt za te działania to chyba tylko jedną kadencję będzie.

 15. Oczywiście asfaltowania też była zgodna i też nie wymagała potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko wszytko miło być cacy kontenery filtry a były kruszarki hałas smród. Tu nas kochany Wójt uracza teraz jeżdżącymi od ran do nocy Tirami wiozącymi zrębki, ile tego trzeba niech każdy sobie pomyśli i wyobrazi. Teraz to Mantrans na zmianę z wiórami jeden za drugim będą jeździć świetnie. Pytam radnych z woli dlaczego nic mieszkańcom nie powiedziano nie poinformowano ? Na gminnym fb i stronach same pierdoły o dniach chomika drzewkach i kwiatuszkach. To są sprawy istotne a nie 3 strona raportu i spychologia ze wydałem decyzje bo oni tez wydali…

 16. http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=21329&bar_id=12119
  proponuję przeczytać stronę 3, a najlepiej całą decyzję ze zrozumieniem. Jak wół tam pisze, że decyzja została wydana po zasięgnięciu opinii m.in Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach, Sanepidu w Tychach, Dyrektora Wód Polskich i Starosty Pszczyńskiego. Instytucje te wydały opinie pozytywne oraz w swoim zakresie nie stwierdziły potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko.
  W tym przypadku prośba do redaktora tekstu…. proszę ujmować w nim sprawy istotne.

  • 🙂 no i wszytko jasne radni bezradni wójt robi co mu się podoba a miały być zmiany jak to leciało – uczciwie,sprawnie,przejrzyście? Czy coś takiego. Szkoda bo można było powiedzieć, zorganizować to sensownie, wymiana kotłowni na eko super sposób jak ma to być zrobione 0

   • Ale, że co? To gminna strona promocyjna nie zmieściła tej informacji? Dla ludu są informacje o tym co robiły przedszkolaczki i co wójt widział i w radyjku opowiedział o tym jak się dobrze u nas żyje i jakie świetne zaplecze sypialniane stanowimy. lud mażyć gminnym facebookiem a nie ciężkimi tematami. Po co lud jakiśtam informować, jeszcze by pytania zadawali, a to czemu na kołach zrębki pojadą, a nie torami – jeszcze są, po co asfaltownia się zajmować (jak legalizował ją poprzedni. Umyć ręce i po temacie, na fb byle co pisać żeby kasa leciała-nocami, w święta, soboty, popołudniami i wieczorami- to tylko promocja w tej gminie haruje, oszczędź ją wójcie bo padnie z wyczerpania. Nikt w gminie przecież nie wie, e taką sieczkę pisze się kilka chwil i ustawia się godzinę, o której się pojawia wpis i bye, bye baby…..

  • Na jakiej podstawie autor pisze, że będzie ekologiczniej? Czy do bilansu “ekologiczności” zostały wliczone emisję z transportu? Na pewno wymiana starego mylą na nowy zmniejszy ilość emisji do środowiska, ale pytanie czy podobnego rezultatu nie osiagnieto by poprzez wymianę kotła na nowoczesny węglowy? Czy wiadomo skąd będą wożone te zrębki? Bo ruch ciężarówek wzrośnie nie tylko w okolicy ciepłowni ale rozniewz na trasie dowozu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.