Bedzie miasteczko rowerowe – gmina szuka wykonawcy.

10

Gmina Miedźna poszukuje wykonawcy „Miasteczka ruchu drogowego dla mieszkańców sołectwa Wola”

Miasteczko zastało zaprojektowane zostało w okolicy basenu i siłowni zewnętrznych o wymiarach 20×20 metrów.

Zakres prac ma obejmować:

 • Korytowanie pod warstwy konstrukcyjne
 • Wykonanie obrzeży
 • Wykonanie podbudowy z kruszywa
 • Wykonanie nawierzchni asfaltowej
 • Prace wykończeniowe.

Termin składania ofert to 23/09.2020

Termin zakończenia prac 30/09.2020

Info BIP.Miedzna.pl

10 KOMENTARZE

 1. Ścieżki rowerowe są potrzebne. Przez Wolę przebiega bardzo ruchliwa droga, na dodatek dziurawa, frezowana. W lesie z Gilowic do Woli jest ścieżka ale urywa się gdy kończy się las i trzeba wjechać na tę ruchliwą drogę. Dzieci dojeżdżają do Liceum w Gilowicach i z innych miejscowości do Woli również. Na tej drodze często można też spotkać pieszych, którzy idą poboczem. Strach… jak tak można żeby nie zrobić kawałka ścieżki lub chodnika od Biedronki do tej ścieżki w lesie za stacją benzynową.

 2. Jestem ojcem dzieci, które jeżdżą po chodnikach NA MOJE POLECENIE. Wolałbym żeby jeździły po bezpiecznej ścieżce rowerowej zamiast po dziurawych chodnikach szerokości 80 cm (tak to wygląda na wsi) ale alternatywą jest wypuszczenie ich na ruchliwą drogę z wielkimi dziurami i pozostałościami po frezach, z ciężarówkami Mantransu i z ciu..mi jeżdżącymi w terenie zabudowanym jak po ekspresówce (szczególnie na wiejskim odcinku). Niezależnie od miasteczka rowerowego przydałoby się miasteczko drogowe, żeby przypominać kierowcom dlaczego 50km/h w terenie zabudowanym jest ważne i dlaczego ma to być 50 a nie 70 albo 80.

 3. Miasteczko rowerowe jest potrzebne, żeby dzieciaki od samego początku znały przepisy, manewry i zasady.
  I może zapamiętają na stare lata, że jazda rowerem po chodniku jest zakazana, z nielicznymi wyjątkami.

 4. A może w pierwszej kolejności należy wyrematowac chodniki dla pieszych i po których poruszają się również rowery? Temat polepszenia komfortu poruszania się po naszej miejscowości a mam na myśli remat chodników jest o wiele pilmiejsz niż budowa placu dla rowerów. Z chodników korzystają wszyscy mieszkańcy a z tego placu nieliczni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.