Gmina Miedźna właśnie rozpisała przetarg na budowę drogi do terenów inwestycyjnych, czyli Specjalnej Strefy Ekonomicznej w okolicy stadionu Sokoła i osiedla Wola II.

Droga ta budziła i budzi nadal spore kontrowersje podczas obrad budżetowej Sesji Rady gminy Miedzna oraz mieszkańców, zważywszy iż  kwota pozyskana ze sprzedaży działki to  ok 460 tysięcy złoty a koszt planowanej budowy to 300 tysięcy.

DSC_0820

Inwestor czyli gmina Miedźna zakłada budowę odcinka drogi o długości 212mb, a zakres inwestycji to wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego o pow. 1675m2, wykonanie zjazdów i skrzyżowań na drodze wewnętrznej, wykonie poboczy z destruktu asfaltowego.

Fragment Sesji podczas której podnoszono temat budowy drogi w Strefie Ekonomicznej w Woli

12 KOMENTARZE

 1. Witam,

  To co obecna władza gminy wyrabia to kpina !!! Wójt buduje prywatnemu inwestorowi drogę za 300 000 zł a dla zwykłych mieszkańców nie ma pieniędzy na doprowadzenie wody do działek, wycinkę zagrażających drzew, remont dróg lokalnych, czy odkomarzanie. Mieszkamy w najgorzej zarządzanej w gminie w Polsce.

  Panie Wójcie, Panie prezesie Gziku (P…k), panie iżynierze Gziku (Cz…a) i pani inspektor architektury (J…ń) Wasz piękny czas dobiega końca. Już w nabliższych wyborach Wasza sielanka się skończy, a My rozliczymy Was z każdego przekrętu !!!!

 2. Dokładnie, tu sie znalazły pieniądze na budowę takiego gó*na, tylko dla jednego przedsiębiorcy.
  Gdy powiat chciał remontować drogę w fatalnym stanie Gilowice-Góra pseudo-wójt powidział z oburzeniem że nie da kasy. A chodziło wtedy o drobną jak dla gminy sumę.
  Teraz jest 300 000zł dla jakiegoś ,,biednego” biznesmena.
  Dlaczego nie mogli skorzystać mieszkańcy?? Chyba więszość ma większe prawo głosu?
  Wójcie tłumacz się.

 3. Tu sprzedaje tam dokończyć nie potrafi, bo mu plany pokrzyżowałem…
  …i chodzi a raczej lansuje się za moją kasę z podatkó po osiedlu ze swoimi owcami i płacze, że 10 tysięcy zabrałem…

 4. Wójt zrobił niesamowity interes,widać dba o Nasze pieniążki bardziej niż o własne? :-((( Summa summarum działkę o takiej powierzchni sprzedał za 160 tyś.!!! Mistrz świata,prokurator lub CBA jak najbardziej pożądane.Ja tylko pytam; ile poszło “pod stołem”?!

 5. człowieku zwanym wojtem z gilowic do gory nie da sie przejechac a ty robisz droge dojazdowa do zakładu pracy a wyborcy moga czekać cierpliwosc niebawem sie skonczy i pomidory z jajami pojdą w ruch!

 6. Nasi radni to mają w du…
  Ci co mają najbliżej (Antoska i Mucha) w ogóle nie widzą problemu, a przecież widzą ten cyrk ze swoich balkonów…

 7. a cóż to są te tereny inwestycyjne?? za taką kwote przy dobrych staraniach zrobiło by się 600 mb. i to jeszcze beton asfaltowy to przynajmniej z kilometr.. jeżeli ta droga powstanie i gmina za to zapłaci, to wójt może napytać się biedy.. gdy padło hasło asfaltowanie placu przy remizie OSP wola radni zaoferowali kwotę tak śmieszną, że zbyt dużo by się upić, a zbyt za mało żeby cokolwiek coś zrobić.. ale sie zrobiło!!!!!!!! jednak znając życie to wygra firma “Grogród” 😉

 8. Czegoś tu nie rozumiem, skoro tereny inwestycyjne należą do KSSE to dlaczego Gmina Miedźna buduje drogę prywatnemu inwestorowi ?
  Jeżeli kupuję działkę w szczerym polu w naszej gminie to mogę zwrócić się również o wybudowanie drogi drogi wójcie ?
  Dlaczego stacja diagnostyczna nie dostała takiego gratisu w postaci drogi asfaltowej ?
  Dlaczego właściciel Biedronki musiał wybudować sobie dojazd ?
  Śmierdzi mi ten interes jak ten PSZOK panie wójcie.
  Co na to nasi radni ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.