Będzie NOWY lekki samochód dla OSP Wola

8

Wójt gminy Miedźna Jan Słoninka ogłosił przetarg na zakup lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego 4×2 dla OSP Wola. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie tej jednostki w taki samochód, w miejsce zdezelowanego i zagrażającego zdrowiu i życiu strażaków  dotychczasowego samochodu „Lublin”.

Podstawowe parametry jakie powinien spełniać samochód to:

       Samochód – fabrycznie nowy, rok produkcji nie starszy niż 2018 o dopuszczalnej masie całkowitej 3500 kg, technicznie dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów powyżej 4250 kg. Podać producenta i typ nadwozia.

Wymiary zewnętrzne pojazdu kompletnego:

– maksymalna długość całkowita po zabudowie 6700 mm,

– maksymalna wysokość całkowita pojazdu 2600 mm,

– szerokość maksymalna 2600 mm z lusterkami bocznymi,

– rozstaw osi minimum 3600 mm.

      Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno-ostrzegawcze akustyczne i świetlne – belka świetlna z podświetlanym napisem „ STRAŻ ” montowana na dachu kabiny- dodatkowa lampa sygnalizacyjna niebieska błyskowa z tyłu pojazdu, lampy wykonane   w technologii LED. Generator sygnałów świetlnych i dźwiękowych z możliwością podawania komunikatów głosowych, zmiana modulacji zintegrowana z klaksonem, głośnik min. 200W, generator z trybem NOC, dodatkowe kanały sterowania oświetleniem.

    Dodatkowe 2 lampy LED sygnalizacyjne niebieskie z przodu pojazdu  umieszczone  w atrapie. Oświetlenie boczne samochodu, po dwie lampy led niebieskie.

   Podwozie pojazdu z silnikiem o zapłonie samoczynnym z turbo-doładowaniem. Silnik  o mocy maksymalnej, minimum 120 kW i maksymalnym momencie obrotowym, minimum 360 Nm, spełniający normę emisji spalin obowiązującą na dzień przekazania pojazdu, min EURO 6, pojemność skokowa minimum 2250 cm3.

    Napęd 4×2 na oś tylną z fabryczną blokadą mechanizmu różnicowego, oś napędzana wyposażona w podwójne koła,  z głębokim typem bieżnika opon letnich, wyposażony system trakcji jezdnej ESP z blokadą mechanizmu różnicowego tylnej osi.

                Samochód przystosowany do przewozu min.6 osób, wyposażony w 4 drzwi:

– drzwi  przedziału  załogi  umieszczone  po obu stronach pojazdu,

– układ foteli w kabinie 1+1+4, siedzenia foteli łatwo zmywalne,

– podłoga przedziału załogi i ładunkowego wyłożona, wykładziną przeciwpoślizgową, trwałą, łatwo  zmywalną,

– oświetlenie przedziału pasażerskiego włączane z kabiny   kierowcy i niezależnie z przedziału pasażerskiego,

– dodatkowe 2 gniazdka zapaliczki w kabinie kierowcy,

– wskaźnik temperatury zewnętrznej,

– boczne lusterka regulowane elektrycznie i podgrzewane, składane ręcznie,

– światła przeciwmgielne,

– punktowe, homologowane światła jazdy dziennej LED, szerokokątny halogen łukowy 8800 lm zamontowany nad szybą kabiny kierowcy,

– radio samochodowe z czytnikiem CD i pilotem sterującym umieszczonym w zasięgu kierowcy,

– poduszka powietrzna dla kierowcy,

– wszystkie fotele wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa,

– elektrycznie regulowane szyby przednie w kabinie kierowcy,

– szyby w tylnych drzwiach przesuwne lub opuszczane elektrycznie

– wszystkie szyby o wysokiej zdolności filtrowania,

– układ kierowniczy ze wspomaganiem,

– miejsce dowódcy wyposażone w półkę ułatwiającą czytanie mapy i lampkę oświetlającą,

– kabina wyposażona w ogrzewanie i w klimatyzację manualną lub automatyczną,

– wszystkie drzwi kabiny wyposażone w centralny zamek sterowany z przycisku  w kluczyku lub z pilota (pilot do obu kluczyków),

– w kabinie przygotowana instalacja elektryczna i półka do zamontowania ładowarek dla radiostacji i latarek,

– w kabinie pasażerskiej dywaniki dla pierwszego i drugiego rzędu siedzeń,

– pozioma poręcz stabilizująca w drugim rzędzie pasażerskim,

– kabina wyposażona w niezależny układ ogrzewania typu gorące powietrze,

– komputer pokładowy.

  1. Zabudowa pożarnicza

 

2.1           Zabudowa  samonośna  wykonana  z materiałów odpornych na korozję – stali nierdzewnej i/lub aluminium. Pokrycie zewnętrzne i wewnętrzne  wykonane z blachy aluminiowej.

Wymiary zewnętrzne zabudowy:

– wysokość i szerokość równa wysokości i szerokości kabiny pasażerskiej,

– długość nie mniejsza niż 2800mm.

2.2        Na tylnej ścianie nadwozia umieszczona drabinka  z obniżeniem wszystkich stopni do wejścia za pomocą uchwytów wahadłowych, umożliwiająca wejście na dach.

2.3        Skrytki   na   sprzęt  i  wyposażenie zamykane żaluzjami wodno- i pyłoszczelnymi. Układ skrytek 2+2+1, szerokość żaluzji bocznych minimum 1150 mm, tylnej minimum 750 mm. Uchwyt otwierania skrytek typu rurkowego, zamykane na kluczyk.

2.4        Skrytki na sprzęt muszą być wyposażone w oświetlenie   LED włączane automatycznie po otwarciu żaluzji skrytki.

2.5        Pojazd powinien posiadać oświetlenie pola pracy wokół nadwozia sprzętowego zapewniające oświetlenie min. 5 luksów w odległości 1 m w warunkach słabej widoczności, oraz oświetlenie powierzchni platformy dachowej, lampy wykonane  w technologii LED.

2.6        Szuflady i wysuwane tace muszą się automatycznie blokować    w    pozycji    zamkniętej, posiadać zabezpieczenie  przed  całkowitym wyciągnięciem.

2.7        Szuflady  i  tace  wystające  w  pozycji otwartej powyżej  250  mm  poza  obrys  pojazdu muszą posiadać oznakowanie ostrzegawcze.

2.8        Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, podestów, tac, muszą być  tak skonstruowane, aby umożliwiały ich obsługę w rękawicach.

2.9  Konstrukcja skrytek zapewniająca odprowadzenie wody z ich wnętrza i skuteczną wentylację, szczególnie tych w których przewidziane będą urządzenia z napędem silnikowym i paliwem.

2.10      Powierzchnie platform, podestu roboczego i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym.

2.11         Wysokociśnieniowy agregat wodno – pianowy o następujących minimalnych parametrach;

– wydajność pompy 50/40,

– ciśnienie 40 bar.

Agregat wyposażony w wysokociśnieniową linię szybkiego  natarcia o długości węża min. 50mb na zwijadle, zakończoną prądownicą pistoletową wodno-pianową o regulowanej wydajności z prądem zwartym i rozproszonym. Agregat musi posiadać świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP.

2.12      Zbiornik   wody   o   pojemności   200l (tolerancja ±50l) wykonany z materiału odpornego na korozję. Zbiornik wyposażony w przewody przelewowe odprowadzające nadmiar wody poza pojazd.

2.13      Dach zabudowy w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym. System transportowy o zwiększonej wytrzymałości (wytrzymujący obciążenie dwóch strażaków oraz przewożony sprzęt). Wyposażony w oświetlenie LED. Barierka ochronna aluminiowa pola dachu wykonane z wzmocnionych profili aluminiowych (dopuszcza się zamienienie wykonane ze stali nierdzewnej).

2.14     Na platformie dachowej zamocowanie dla drabiny aluminiowej nasadkowej 4 elementowej (dostarczonej przez zamawiającego).

2.15      Trzy półki z mocowaniami na urządzenia strażackie wg zapotrzebowania o nośności do 50 kg. Półki z płynną regulacją wysokości.

2.16      Przegrody na 4 węże tłoczne W-75, 4 węże tłoczne W- 52.

2.17      Przygotowanie uchwytów i montaż sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki: piła łańcuchowa, pilarka tarczowa, motopompa pływająca, armatura, kanistry, deska ortopedyczna (powinna być podwieszana), szyny Kramera, torba PSP R1.

2.18      Pojazd wyposażony  w  system ładowania akumulatora z gniazdem umieszczonym  w okolicach siedzenia    kierowcy,    kontrolką sygnalizującą ładowanie na desce rozdzielczej i blokadą rozruchu silnika w trakcje ładowania akumulatora. W komplecie prostownik wyposażony w funkcję automatycznego ładowania w zależności od napięcia akumulatora. Wyposażone w automatyczne gniazdo wypinające wtyczkę zasilania.

2.19      Instalacja    elektryczna    dodatkowego osprzętu wyposażona w wyłącznik głównego zasilania.

2.20      Teleskopowy maszt pneumatyczny o mocy najaśnic min. 20000 lm, wykonane w technologii LED. Podnoszenie, opuszczanie i obracanie najaśnic sterowane z poziomu podłoża za pomocą pilota bezprzewodowego. Maszt z funkcją automatycznego pozycjonowania i składania głowicy do funkcji parkingowej wyposażony w sygnalizator świetlno-dźwiękowy zainstalowany w kabinie, informujący o stanie rozłożenia masztu. Zasilanie najaśnic i kompresora dla masztu z układu elektrycznego 230V  lub z agregatu prądotwórczego, wysokość masztu po rozłożeniu od poziomu dachu do reflektora minimum 3 m. Świadectwo pojazdu musi uwzględniać maszt jako urządzenie zamontowane na stałe.

2.21      Oświetlenie gabarytowe zabudowy LED.

2.22      Cztery skrzynki zapewniające miejsce transportowe dla drobnych narzędzi.

2.23      Uchwyty dla pilarki do drewna oraz dla piły do betonu i stali itp. Według zamawiającego.

2.24      Nadwozie sprzętowe wyposażone w niezależny od pracy silnika pojazdu układ ogrzewania wykorzystujący paliwo z układu paliwowego pojazdu. Układ ogrzewania typu „gorące powietrza”, wylot ogrzewanego powietrza skierowany w okolice pompy układu wodno-pianowego.

2.25      Na dachu pojazdu zamontowana skrzynia narzędziowa wykonana całkowicie  z aluminium. Wymiary skrzyni 2000x500x500 mm. Skrzynia zamykana pokrywą. Wnętrze skrzyni oświetlane listwą LED włączaną automatycznie po otwarciu skrzyni. Informacja  o otwarciu skrzyni sygnalizowana kontrolką na desce rozdzielczej pojazdu.

2.26      Wciągarka elektryczna zamontowana z przodu pojazdu  o uciągu min. 5440 kg (potwierdzona sprawozdaniem z badań) wyposażona dodatkowo w sterowanie radiowe, lina syntetyczna min. 30mb, prowadnica ślizgowa. Wciągarka i przód pojazdu zabezpieczone orurowaniem ze stali nierdzewnej polerowanej na wysoki połysk.

2.27      Szuflada wysuwana na sprzęt hydrauliczny.

2.28      Na jednej z wyżej wymienionych szuflad zmocowanie  agregatu prądotwórczego dostarczonego przez zamawiającego.

2.29         Podest pionowy wysuwany z czterema mocowaniami na aparaty powietrzne. Podest pionowy wysuwany na sprzęt burzący typu: łom, młot, itp.Podest pionowy wysuwany z czterema mocowaniami na aparaty powietrzne i sprzęt burzący typu: łom, młot, itp.

2.30      Poniżej linii podłogi nadwozia sprzętowego 4 szt. schowków które po otwarciu tworzą podesty robocze z powierzchnią z blachy aluminiowej antypoślizgowej. Schowki, zamykane na klucz, wyłożone blachą aluminiową gładką,  wyposażone w automatycznie zapalające się światło typu LED. Zabezpieczone elementami odblaskowymi.

2.31      Zamienny komplet 6 szt. kół z oponami zimowymi.

2.32      Z tyłu pojazdu nad tylną roletą zamontowana fala świetlna do kierowania ruchem. Fala min. 8 elementowa barwy pomarańczowej. Sterowanie falą z pilota umieszczonego w kabinie kierowcy.

2.33      Belka świetlna na dachu oraz tylna lampa pojedyncza i tylne lampy pojazdu zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi.

8 KOMENTARZE

  1. Jaki gospodarz taka gmina i jak da się da się ale ilu biedakom o byłego wójta się ucięło zleceń uuuuuuu bardzo dobrze NE rzadzi

    • No teraz to chyba rządzi na kopalni, bo to przecież najmądrzejszy człowiek. Mam nadzieję, że traktują go tak jak on traktował ludzi.

  2. Były wójt Taranowski mówił że pieniędzy nie ma i nie będzie, przyszło nowe i pieniądze na wóz strażacki są. Brawo panie Janku.

  3. Widać gołym okiem nowego wójta i nowych radnych jak dbają o bezpieczeństwo naszych mieszkańców brawo Nowa Energia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.