„Bitwa o wozy” – MSWiA sfinansuje wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej

9

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Jako współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów, radnych ze wszystkich opcji politycznych, byśmy razem za tydzień walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą – powiedział podczas konferencji wiceminister Paweł Szefernaker. Jak dodał, inspiracją dla programu MSWiA były m.in. zeszłoroczne akcje profrekwencyjne samorządów. – My bierzemy dobry przykład od samorządów i tego typu akcję dzisiaj zapowiadamy – podkreślił.

Przypomnijmy ze frekwencja w wyborach prezydenckich w 2015 roku w Gminie Miedźna wyniosła 53,93%, a w obwodzie nr 5 w Woli aż 65,34%

info&foto: gov.pl

9 KOMENTARZE

 1. Do mieszkanca twoje myslenie jest bardzo aroganckie oraz nastawione na konfrontacje oraz obrazliwe .Prosze o czytanie z zrozumieniem to jest teza ktora mowi ze male spolecznosci sa bardziej hermetyczne i konserwatywne i tyle i nikt nikogo nie ma zamiaru obrazac

 2. Do mieszkanca jak pewnie wiesz wg sp ks Tichnera sa trzy prawdy a wlasnie male miejscowosci to osrodki najbardziej podatne na propagande rzadu
  gdzie mowienie ze ktos zabierze 500+czy 1000+ to switokradztwo i pis o tym bardzo dobrze wie

  • Anonimie, według Ciebie mieszkańcy małych miejscowości są głupsi, gorsi?!, bo są bardziej podatni na propagandę. Zanim coś napiszesz, uruchom szare komórki – jeśli je masz?

 3. Parodia demokracji. W przyszłości to chyba będą do wygrania nowe samochody. Coś w formie loteri dla osób które głosowały w wyborach. Spadamy coraz niżej.

    • Mieszkańcu, czytaj ze zrozumieniem “między wierszami”. Oferta jest skierowana do wyborców w najmniejszych miejscowościach gdzie PIS ma największe poparcie. Im więcej ludzi na wsiach zagłosuje, tym lepiej wypadnie Duda.

     • Na tym polega demokracja, głos mieszkańca w mieście i małej miejscowości ma taką samą siłę. Nic nie stoi na przeszkodzie aby Trzaskowski przekonał do siebie elektorat z małych miejscowości. Broni Mu ktoś?, niech walczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.