Dziś jeden z naszych czytelników wysłał na naszą skrzynkę zdjęcie remontu… świeżo już wyremontowanego mostu. Trudo się oprzeć wrażeniu ze ten “remont” to nic innego jak wyrzucenie 150 tysięcy złoty do Wisły.

Aktualizacja 24.02.

Most „Bronisław” został dziś już  udostępniony dla kierowców. W okolicy mostu jest zainstalowany monitoring.

Jak przekazał wójt Bogdan Taranowski, podczas sesji w dn.27.02 koszt awaryjnego remontu to 150 tys. zł

Aktualizacja 28.02.2018

Wójt Gminy informuje, że otwarcie mostu „Bronisław” w Woli nastąpi  w czwartek, 1 marca 2018r.

Po wykonaniu awaryjnego remontu mostu nadal obowiązywać będzie zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 t (nie dotyczy autobusów MZK Oświęcim).

Aktualizacja

Mimo upływu trzy tygodniowego terminu na wykonanie prac remontowych na moście “Bronisław”  nadal jest on zamknięty dla ruchu kołowego, wygląda na to iż ten termin nie będzie realny do utrzymania. Aktualnie ekipa remontowa jest w okolicach polowy mostu, a oprócz prac montażowych  konieczne będzie uzyskanie pozwoleń  oraz zgód na dopuszczenie do eksploatacji.

Tak aktualnie wygląda proces zaawansowania prac

Aktualizacja 22.01.2018

Wójt Gminy Miedźna informuje, że most „Bronisław” w Woli zostanie zamknięty ze względu na zagrażający bezpieczeństwu stan techniczny na okres wykonania awaryjnego remontu.

Tymczasowe zamknięcie mostu nastąpi we wtorek,  23 stycznia 2018r. i potrwa ok. 3 tygodnie.

Czas zamknięcia mostu może ulec zmianie w razie wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Uprzejmie prosimy Państwa o wyrozumiałość, z uwagi na niedogodności, które mogą wystąpić w tym okresie.

INFO UG Miedźna

222 KOMENTARZE

 1. …a pamiętacie słynne wolańskie cuda ???
  – samolot bez lotniska
  – dworzec bez pociągu
  – cmentarz bez nieboszczyków
  …a później długo, długo cudów brak aż wójt Taranowski z Radnymi fundują nam kamerę na moście “Bronisław bez zasilania 😁😂🤣
  Czyli mamy kolejny cud:
  – atrapa kamery bez zasilania tylko pytanie czy w cenie 150 tyś zł czy kolejny wydatek w cenie ponad 10 tyś zł

  • o LOL no faktycznie prąd do kamery po wi-fi, TESLA wójtowi wysala bezprzewodowo. Bądźmy poważni a ja się zastanawiałem gdzie jest podgląd a podgląd jest w d..e

   • W czyjej d..e? ja też chcę widzieć jak ludzie używają tego cudu średniowiecza i czy dalej jeżdżą tam ciężarówki, bo podobno śmieją się z bezprzewodowego zasilania i jeżdżą bo bliżej. Wójt z figlarną miną na sesji przemówił do ludu, że nie muszą się niczego obawiać kierowcy pojazdów poniżej 3,5t-a co z pozostałymi? Groźnie zmarszczy brwi pan wójt czy zarządzi sąd skorupkowy jak przy dzieleniu nagród. Kto skorupek więcej zbierze i przyniesie ten nagrodę ma? W nocy każdy kot jest czarny, widać coś w tej du…nej kamerce? Czy elektrownię jądrową trzeba wybudować żeby ją zasilić? Słup słuszny najlepiej się udał z całego remontu. Znowu Nowa Energia obnażyła nieudolne pozory i monitoring w systemie gospodarczym – to nowy system operacyjny monitoringu-jednocześnie można wykorzystywać go do sprawnego zarządzani gminą.

   • TESLA i Kulczyk Investment niech wójta wyślą na Marsa Będzie to pierwszy urlopowicz z naszej gminy, który za pomocą wi fi będzie miał pogląd do kamer na drewnianym moście.
    A tak poważnie to już jest opinia Panie Taranowski a Łukasz działaj tam z Panem Słoninką bo dużo kosmicznych rzeczy tu się dzieje.

    • Sąsiad za nim wójta wyślą na Marsa trzeba jeszcze zamontować lampę żeby w nocy widział lepiej przez te atrapy 😁
     Mam pomysł, radny Germanek może załatwi nową lokalizację elektrowni którą mają budować w Gilowicach i tą inwestycję przeniosą w okolice nowego drewnianego mostu “bogdan” 😁 W ten sposób za miast WI FI i technologii TESLI bądzie regularny przesył pradu i można montować jeszcze oświetlenie na słupie żeby w nocy pieszy i rowerzysta czuł się bezpiecznie na deskowanym moście za 150 tysiaków.
     Myślę, że mój pomysł skradną najmłodsi radni naszej pięknej gminy Przewoźnik, Starzec i Germanek hehe
     Może wykorzystają swój potencjał
     Germanek załatwi kasę z funduszy europejskich których i tak mało w naszej gminie.
     Przewoźnik dostarczy materiał na budowę koleją
     Starzec zorganizuje przyłącza do kanalizacji i bieżąca wodę
     Hehehe chłopaki do dzieła, bo wybory już w listopadzie.

     • Podróż w kosmos jest za droga nawet kasa z urlopu nic tu nie pomoże. Najpierw trzeba go rozliczyć za co kasę brał przez tyle lat a potem w kosmos systemem gospodarczym na kogucie jak Twardowski, na księżyc, przecież wystarczy. Przy dobrej pogodzie będziemy go widzieć, żebyśmy zobaczyli czy systemem gospodarczym buduje tam drogi i mosty i oświatę wznosi na wyżyny😂 i kulturę wysoką i sport.

     • W Gminie Miedzna zadania wykonywane do 30 tys zł są nie jawne także panie Łukaszu nie Jestem pewnien czy remont mostu juz kolejnych 30tys zl nie pochłonął bo firma juz POprawiala POprawiany most i twierdzi że nie zadarmo bo Oni wykonali Swoją prace dobrze ,są to prace dodatkowe ….i tak kolejne 30 tys zł …. i kolejne ….i kolejne

  • Nie wspomnę ze kamery tego typu nawet jak by miały zasilanie i działały to w nocy g..o by było widać. Brak latarni brak oświetlacza IR

  • Panie Łukasz cud goni cud w tej gminie a formulowicze ja bym dodał kolejny cud nasz remont Gorniczej bez WYMIANY KANALIZACJI a efekt już mamy że nowy asfalt już był rozcinany i została dziura bez asfaltu. A winni tych pseudo inwestycji to nasi radni osiedlowi.

   • A kto za to jest odpowiedzialny ? Kto zapomniał wymienić kanalizację przy remoncie ul. Gorniczej ?
    Radnymi w tym czasie byli Panowie Gruszka, Karbowy, sołtysem p. Starzec który powinien najgłośniej krzyczeć o wymianę kanalizacji choćby z tego względu że pracuje w gminnych wodociagach i ma największe doświadczenia no ale chłopak nabrał wody w usta bo startował na radnego i powiązany z wójtem więc brak odwagi….

  • Wojt tego nie ma w dupie, strach wojta obleciał bo dzwonią z telewizji gazet a Wojt wystraszony,co robic tam w gazecie czy telewizj nieda sie klamać jak na sesji radnych …….

   • A radni powinni mieć swój rozum a nie łykać wszystkiego jak pelikan. Brak własnego zdania widać na każdej sesji tylko potakują żadnej merytorycznej dyskusji, jak się któryś odezwie od razu jest taranowany i żadnego wsparcia od pozostałych bezradnych

 2. Witam,
  Budowa drewnianego mostu łączącego Małopolskę ze Śląskiem wiąże się zapewne z serialem “Korona Królów” i przyjazdem Króla Kazimierza na Śląsk. Król pojedzie do Będzina sprawdzić jak wygląda budowa zamku. (ale to w kolejnych odcinkach) pozdrawiam..

 3. Poprostu wójt stworzył nowe miejsca pracy dziennie jak jadę
  coś robią ciekawe ile to kosztuje za każdy dzień poprawek

 4. przykręcono kantówki wzdłuż całego mostu na końcówkach klawiszujących desek, w dokumentacji o tym ani słowa. Czy to ciągle za te zapłacone 154 000 złotych? Cz za następne tysiące. Warto przeczytać całą dokumentację remontu:
  http://bip.miedzna.pl/?a=8687

  poniżej mały fragment pliku 01_miedzna_opis techniczny:
  …„Konieczność wykonania wymiany płyt pomostowych wynika z awaryjnego stanu technicznego i ma na celu doraźne wzmocnienie stalowych płyt pomostowych na okres użytkowania do 1 roku.’’…

  …„Naprawa awaryjna płyty pomostowej mostu nie spowoduje zmiany charakterystyki zabudowy istniejącego terenu. Przewiduje się wzmocnienie skorodowanych płyt pomostowych dylinami drewnianymi montowanymi do konstrukcji nośnej.
  Ramowy zakres robót związanych z awaryjną naprawą płyty pomostowej mostu przedstawia się następująco:
  – wzmocnienie istniejących stalowych płyt pomostowych poprzez podstawienie od spodu
  stalowymi kształtownikami w miejscach do tego koniecznych;
  – montaż stalowych kątowników do istniejących stalowych krawężników;
  – ułożenie ryflowanych drewnianych dylin na płycie pomostowej,
  – montaż stalowymi ściągami (szpilki O12 ocynkowane) do dolnej półki dźwigarów stalowych;
  – poprawienie najazdu na dojazdach do obiektu z uwagi na podniesienie nawierzchni obiektu.
  7.1. Rodzaj zastosowanych materiałów
  Elementy stalowe: stal konstrukcyjna St3S
  drewno: świerkowe lub sosnowe min. klasy II
  „…Przed przystąpieniem do ułożenia dylin drewnianych Wykonawca zobowiązany jest do
  zinwentaryzowania wszystkich rodzajów zastosowanych na obiekcie płyt pomostowych które wymagałyby wzmocnienia.
  Na wzmocnione stalowe płyty pomostowe należy ułożyć ryflowane dyliny drewniane gr.7cm i
  szerokości max. 14cm. Przy układaniu należy zapewnić szczelinę pomiędzy poszczególnymi dylinami min. 1cm. Następnie należy zamontować dyliny drewniane poprzez zastosowanie stalowych ściągów – stalowe ściagi O12 (ocynkowane) z łbem okrągłym. Na kotwy należy wykonać otwory poprzez dyliny drewniane i stalowe płyty pomostowe. Następnie należy przykręcić stalowy kątownik od spodu dolnej półki kształtownika stalowego dociągając dyliny drewniane do płyt pomostowych i konstrukcji nośnej.
  Ściagi należy montować zgodnie z rysunkami. Do istniejących krawężników należy przyspawać kątowniki tak aby wzmocnić krawędzie dylin.
  Nad dylatacjami w ustroju nośnym szczeliny pomiędzy dylinami powinny mieć szerokość nie
  mniejszą niż 4cm.
  Dylatacje skrajne zostaną określone w ramach nadzoru autorskiego projektanta.”…

  Remont przedstawił wójt na sesji jako wystarczający na okres 2-3 lat. Projektant MAKSYMALNIE NA ROK. Czy wójta wizja 2-3 lata jest podaniem nieprawdy czy brakiem wiedzy. O kantówkach przykręcanych z góry do desek w dokumentacji ani słowa, może wójt nie wie że są dodatkowym elementem mostu, a może to niskie poręcze drewniane?

  • To ładna wtopa, bo np sroby nie A dokładniej nakrętki są zwykle a pisze że mają być zaokrąglone . Czyli zostaliśmy okradzeni my podatnicy bo wójt nie dopilnował co tam się dzieje.

  • To jest skandal, kto to odebrał ?
   Ryflowane wie pan co to oznacza panie wójcie? to są takie rowki nacięcie na powierzchni czemu one zapobiegają niech sobie pan doczyta, bo widać na kopalni tyko kantówki prosto z lasu szły. A ściąg stalowy to ściąg nie szpilka z marketu kupowana na metry z jakiego ona jest materiału to już nie wspomnę. Śruba o której mowa ma łeb okrągły w kształcie grzyba o dużej powierzchni co powoduje iż osadza się na drewnie nie powodując jej zapadania, jest o stokroć bezpieczniejsze dla użytkowników. Jeśli byłby remont wykonany z założeniami projektowymi to zupełnie by to inaczej wyglądało!!!

   • deski ryflowane posiadają podłużne, wąskie żłobienia stosowane na całej długości. Ich główne zadanie to zapobieganie pęcznieniu drewna, wyginaniu się desek pod wpływem zmian temperatury oraz wilgotności. Rowki ułatwiają odpływ wody z powierzchniowej, cechują się większą przyczepnością, szczególnie po opadach deszczu. Wgłębienia nadają deskom odpowiedniej szorstkości i użytkowanie takiej nawierzchni bezpieczne.
    To co zostało położone na moście to nie to co było w projekcie-kto odebrał roboty inżynier górnik?

 5. taki most był kiedyś 30 lot temu w lesie w międzyrzeczu na jankowice ino jakiś baran go spolił, i był chyba lepszy niz tyn po remoncie za tyle kasy. ta kładka to wiela razy bedziecie poprawiać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here