Niestety remont mostu “Bronisław” to niekończąca się historia porażek i błędów konstrukcyjnych, w ostaniach dniach do wszystkich tych wad o których pisaliśmy wcześniej dołączają podkładki gumowe. Zadaniem nich była prawdopodobnie próba  ustabilizowania bądź nawet wykluczenie klawiszowania  drewnianych kantówek o konstrukcje mostu, niestety cały ten plan się nie sprawdził gumy powypadały deski na moście żyją swoim życiem.  Jednak to nie koniec problemów gdyż mieszkańcy okolicznych domostw skarzą się na hałas który szczególnie w godzinach nocnych wyrywa ich ze snu, problem tez był zgłaszany  do wójta jednak jak do tej pory nic w tej kwestii nie zrobiono.

Aktualizacja 04.04.2018 – Most “Bronisław” remont drewnem i drutem

Tego chyba nikt się nie spodziewał, aby deski do mostu zostały przymocowane za pomocą drutów i stalowych linek które pękają pod przejeżdżającymi pojazdami niczym struny w gitarze. To jest już szczyt druciarstwa oraz roztrwaniania publicznych pieniędzy na coś co na zdrowy rozum nie ma możliwości poprawnie funkcjonować. Zamiast dalszej części komentarza zacytujemy jeden z wpisów naszych czytelników, wnioski wyciągnijcie Państwo sami.

Warto przeczytać całą dokumentację remontu:
http://bip.miedzna.pl/?a=8687

poniżej mały fragment pliku 01_miedzna_opis techniczny:
…„Konieczność wykonania wymiany płyt pomostowych wynika z awaryjnego stanu technicznego i ma na celu doraźne wzmocnienie stalowych płyt pomostowych na okres użytkowania do 1 roku.’’…

…„Naprawa awaryjna płyty pomostowej mostu nie spowoduje zmiany charakterystyki zabudowy istniejącego terenu. Przewiduje się wzmocnienie skorodowanych płyt pomostowych dylinami drewnianymi montowanymi do konstrukcji nośnej.
Ramowy zakres robót związanych z awaryjną naprawą płyty pomostowej mostu przedstawia się następująco:
– wzmocnienie istniejących stalowych płyt pomostowych poprzez podstawienie od spodu
stalowymi kształtownikami w miejscach do tego koniecznych;
– montaż stalowych kątowników do istniejących stalowych krawężników;
– ułożenie ryflowanych drewnianych dylin na płycie pomostowej,
– montaż stalowymi ściągami (szpilki O12 ocynkowane) do dolnej półki dźwigarów stalowych;
– poprawienie najazdu na dojazdach do obiektu z uwagi na podniesienie nawierzchni obiektu.
7.1. Rodzaj zastosowanych materiałów
Elementy stalowe: stal konstrukcyjna St3S
drewno: świerkowe lub sosnowe min. klasy II
„…Przed przystąpieniem do ułożenia dylin drewnianych Wykonawca zobowiązany jest do
zinwentaryzowania wszystkich rodzajów zastosowanych na obiekcie płyt pomostowych które wymagałyby wzmocnienia.
Na wzmocnione stalowe płyty pomostowe należy ułożyć ryflowane dyliny drewniane gr.7cm i
szerokości max. 14cm. Przy układaniu należy zapewnić szczelinę pomiędzy poszczególnymi dylinami min. 1cm. Następnie należy zamontować dyliny drewniane poprzez zastosowanie stalowych ściągów – stalowe ściagi O12 (ocynkowane) z łbem okrągłym. Na kotwy należy wykonać otwory poprzez dyliny drewniane i stalowe płyty pomostowe. Następnie należy przykręcić stalowy kątownik od spodu dolnej półki kształtownika stalowego dociągając dyliny drewniane do płyt pomostowych i konstrukcji nośnej.
Ściagi należy montować zgodnie z rysunkami. Do istniejących krawężników należy przyspawać kątowniki tak aby wzmocnić krawędzie dylin.
Nad dylatacjami w ustroju nośnym szczeliny pomiędzy dylinami powinny mieć szerokość nie
mniejszą niż 4cm.
Dylatacje skrajne zostaną określone w ramach nadzoru autorskiego projektanta.”…

Remont przedstawił wójt na sesji jako wystarczający na okres 2-3 lat. Projektant MAKSYMALNIE NA ROK. Czy wójta wizja 2-3 lata jest podaniem nieprawdy czy brakiem wiedzy.

Aktualizacja 11.03 Remont remontu

Dziś jeden z naszych czytelników wysłał na naszą skrzynkę zdjęcie remontu… świeżo już wyremontowanego mostu. Trudo się oprzeć wrażeniu ze ten “remont” to nic innego jak wyrzucenie 150 tysięcy złoty do Wisły.

Aktualizacja 24.02.

Most „Bronisław” został dziś już  udostępniony dla kierowców. W okolicy mostu jest zainstalowany monitoring.

Jak przekazał wójt Bogdan Taranowski, podczas sesji w dn.27.02 koszt awaryjnego remontu to 150 tys. zł

Aktualizacja 28.02.2018

Wójt Gminy informuje, że otwarcie mostu „Bronisław” w Woli nastąpi  w czwartek, 1 marca 2018r.

Po wykonaniu awaryjnego remontu mostu nadal obowiązywać będzie zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 t (nie dotyczy autobusów MZK Oświęcim).

Aktualizacja

Mimo upływu trzy tygodniowego terminu na wykonanie prac remontowych na moście “Bronisław”  nadal jest on zamknięty dla ruchu kołowego, wygląda na to iż ten termin nie będzie realny do utrzymania. Aktualnie ekipa remontowa jest w okolicach polowy mostu, a oprócz prac montażowych  konieczne będzie uzyskanie pozwoleń  oraz zgód na dopuszczenie do eksploatacji.

Tak aktualnie wygląda proces zaawansowania prac

Aktualizacja 22.01.2018

Wójt Gminy Miedźna informuje, że most „Bronisław” w Woli zostanie zamknięty ze względu na zagrażający bezpieczeństwu stan techniczny na okres wykonania awaryjnego remontu.

Tymczasowe zamknięcie mostu nastąpi we wtorek,  23 stycznia 2018r. i potrwa ok. 3 tygodnie.

Czas zamknięcia mostu może ulec zmianie w razie wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Uprzejmie prosimy Państwa o wyrozumiałość, z uwagi na niedogodności, które mogą wystąpić w tym okresie.

INFO UG Miedźna

301 KOMENTARZE

 1. Taranowscy na taczkii i na mazury , gmina Miedzna nie potrzebuje już tej waszej niby dobrocci ,kretactwa i remontów. Naprawiania tego co przez 15 lat wojt Taranowski nie zdążył zrobić ludzie powinniscie z domu nie wychodzić za stan gminy odpowiadacie od kilkunastu lat i chyba nie wygląda to najlepiej ,a niby wykształceni ludzie a w głowie ……..

  • Dokladnie !!! Wojt zapedził sie w kozi róg olewał, tematy lat kilkanaście a teraz wszystko wszedzie wychodzi na światło dzienne ,nigdzie nic nie dopiete na ostatni guzik ,remonty remontów most fojtowy deski, kliny,gumy epoka kamienia łupanego i dalej remonty Gilowice -Gora porażka nastepny w Woli na ul Stawowej po calkowitej wymianie podbudowy nagle trzeba było łatać tą nową nawierzchnię pewnie zgodnie ze sztuką ? i taka błahostka na koniec samochód strażacki na którego był sponsor rok temu gdzie sie zgubił czy pan wojt aby nie stracił zdrowego rozsądku i ta grupa nazywana Radnymi też bo nie próbują wogole sie przeciwstwać czlowiekowi ktory po prostu zajechał cały teren gminny na co czekacie , na uśmiechy przed wyborami chemia podana w ziemie w gilowicach zmienia barwe wwody w rzeczce jest to znakiem zagrożenia jakiegoś skazenia wody glebinowej w studni ?

 2. Drodzy mieszkańcy teraz rolnicy, informacja głownie do osób które posiadają grunty orne w naszej gminie. Czy zauważyliście iz gmina zmieniła klasyfikacje gruntów z przeważnie 6 na 3 klasę? co to oznacza ano to iż płacicie wyższe podatki ale tez nie ma możliwości przekształcenia takich gruntów na budowlane one pozostaną już na długie lata jako rolne. Porównajcie sobie decyzje podatkowe i tak to właśnie zostawicie w… no załatwieni na szaro, cud to mało 3 klasy w gore to naprawdę cud z piasków czarnoziemy

 3. Tym razem straszenie groźnym i nieobliczalnym “łysym” nie przejdzie, to jest identyczny obraz tylko w lokalnym wydaniu jaki zaprezentowała nam PO z PiS. PO straszyło wyborców strasznym PiS-em a jak sie okazali jest to jak narazie jedyna partia od czasów 89 raku która realnie wdraża programy buduje kraj uczelnia systemy, oczywiście z nie wszystkim działaniami PiS się zgodzić nie mogę jednak widzę na własnej rodzinie i mym gospodarstwie znaczące polepszenie życia i bytu.
  Idac tym samy tokiem ja zawsze głosowałem na obecna władzę ale już wiem ze bylem trybkiem w maszynie propagandowej tym razem będę przy urnie i zagłosuję z pewnością nie na obecnych, na kogo jeszcze nie wiem wiem jedno gorzej być nie może a więcej spieprzyć się nie da, niech nowi zmienią oblicze ziemi tej ziemi, stop kosmicznym premia i wyplata za urlopy stop kłamstwu i obłudzie stop dbaniu o to by żyło się lepiej, stop…. Pomyślcie i zastanowicie się te parę minut może zmienić te gminę

 4. A radny Germanek z innej planety spieprzyli remont na ponad 160 tysięcy a u siebie pisze że teraz trzeba pilnować remontu drewnianego mostu na Woli żeby nie było remontów remontu.
  Panie radny wielki hanysie od siedmiu boleści oszczędź wstydu pozdro

  • Ciekawe ze nie pilnowal remontu odremontowanej ul. Stawowej i wojtowego mostu pewnie jeszcze wtedy nie był radnym gminy Miedzna hahaha na wojta sie nadaje woda leje strumieniami

  • 3 lata kadencji radnego teraz sie obudził Marcinek ze trza pilnowac gminnych spraw , dej se spokoj juz nie udewej , na Stawowej tez pilnowołes wybory ida to wszyscy koryto trzymia ,niedejmy sie juz nabrać

   • Siasiod ma rację dodam tą hamską dyskryminację Marcinka do mieszkańców innych miejscowości którzy korzystają z ul. Pszczyńskiej na Woli , czy SBL lub KOS to gorsi ludzie ? Marcinku ci ludzie też tu robią zakupy żebyś biedny prezesie mógł dostać dietę radnego czy czerpał korzyści z niewykorzystanego urlopu wójta lub POkażne premie urzędników gminnych. Marcinku pomysł za nim coś napiszesz bo za długo z wójtem przebywasz.

 5. Sukces remontu mostu Bronisław spowodował szybki remont drugiego mostu w woli “wójtowego” drewnianego. Już w czwartek zostanie zamknięty. Jak go wyremontują? Bezprzetargowo, solidnie, gruntownie i szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.