Podczas ostatniej sesji Rady gminy Miedźna Wójt tłumaczył problem wystających śrub na moście “Bronisław”. To nie jest błąd konstrukcyjny, to ktoś robi sobie głupie żarty, twierdzi Wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski i przekazuje sprawę policji.

 


Aktualizacja24.08.2018 – Most “Bronisław”- uwaga na wystające śruby

Po raz kolejny wraca problem wystających śrub na wyremontowanym moście “Bronisław”. Jak twierdzi wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski w wypowiedzi dla Gazety Krakowskiej, przyczyna takiego stany rzeczy są akty wandalizmu –

“Co do wystających śrub wójt twierdzi, że to nie fuszerka wykonawcy. – To celowe działanie jakichś wandali – mówi Taranowski. I dodaje, że śruby są wykręcane. Zwykle powtarza się to z soboty na niedzielę”.
Aktualnie most jest nadzorowany systemem monitoringu, wiec nie będzie problemem ustalenie sprawców i wyciągniecie stosownych konsekwencji.

Aktualizacja 04.05.2018 Most “Bronisław”- kolejny epizod, tym razem gumy

Niestety remont mostu “Bronisław” to niekończąca się historia porażek i błędów konstrukcyjnych, w ostaniach dniach do wszystkich tych wad o których pisaliśmy wcześniej dołączają podkładki gumowe. Zadaniem nich była prawdopodobnie próba  ustabilizowania bądź nawet wykluczenie klawiszowania  drewnianych kantówek o konstrukcje mostu, niestety cały ten plan się nie sprawdził gumy powypadały deski na moście żyją swoim życiem.  Jednak to nie koniec problemów gdyż mieszkańcy okolicznych domostw skarzą się na hałas który szczególnie w godzinach nocnych wyrywa ich ze snu, problem tez był zgłaszany  do wójta jednak jak do tej pory nic w tej kwestii nie zrobiono.


Aktualizacja 04.04.2018 – Most “Bronisław” remont drewnem i drutem

Tego chyba nikt się nie spodziewał, aby deski do mostu zostały przymocowane za pomocą drutów i stalowych linek które pękają pod przejeżdżającymi pojazdami niczym struny w gitarze. To jest już szczyt druciarstwa oraz roztrwaniania publicznych pieniędzy na coś co na zdrowy rozum nie ma możliwości poprawnie funkcjonować. Zamiast dalszej części komentarza zacytujemy jeden z wpisów naszego czytelnika.

Warto przeczytać całą dokumentację remontu:
http://bip.miedzna.pl/?a=8687

poniżej mały fragment pliku 01_miedzna_opis techniczny:
…„Konieczność wykonania wymiany płyt pomostowych wynika z awaryjnego stanu technicznego i ma na celu doraźne wzmocnienie stalowych płyt pomostowych na okres użytkowania do 1 roku.’’…

…„Naprawa awaryjna płyty pomostowej mostu nie spowoduje zmiany charakterystyki zabudowy istniejącego terenu. Przewiduje się wzmocnienie skorodowanych płyt pomostowych dylinami drewnianymi montowanymi do konstrukcji nośnej.
Ramowy zakres robót związanych z awaryjną naprawą płyty pomostowej mostu przedstawia się następująco:
– wzmocnienie istniejących stalowych płyt pomostowych poprzez podstawienie od spodu
stalowymi kształtownikami w miejscach do tego koniecznych;
– montaż stalowych kątowników do istniejących stalowych krawężników;
– ułożenie ryflowanych drewnianych dylin na płycie pomostowej,
– montaż stalowymi ściągami (szpilki O12 ocynkowane) do dolnej półki dźwigarów stalowych;
– poprawienie najazdu na dojazdach do obiektu z uwagi na podniesienie nawierzchni obiektu.
7.1. Rodzaj zastosowanych materiałów
Elementy stalowe: stal konstrukcyjna St3S
drewno: świerkowe lub sosnowe min. klasy II
„…Przed przystąpieniem do ułożenia dylin drewnianych Wykonawca zobowiązany jest do
zinwentaryzowania wszystkich rodzajów zastosowanych na obiekcie płyt pomostowych które wymagałyby wzmocnienia.
Na wzmocnione stalowe płyty pomostowe należy ułożyć ryflowane dyliny drewniane gr.7cm i
szerokości max. 14cm. Przy układaniu należy zapewnić szczelinę pomiędzy poszczególnymi dylinami min. 1cm. Następnie należy zamontować dyliny drewniane poprzez zastosowanie stalowych ściągów – stalowe ściagi O12 (ocynkowane) z łbem okrągłym. Na kotwy należy wykonać otwory poprzez dyliny drewniane i stalowe płyty pomostowe. Następnie należy przykręcić stalowy kątownik od spodu dolnej półki kształtownika stalowego dociągając dyliny drewniane do płyt pomostowych i konstrukcji nośnej.
Ściagi należy montować zgodnie z rysunkami. Do istniejących krawężników należy przyspawać kątowniki tak aby wzmocnić krawędzie dylin.
Nad dylatacjami w ustroju nośnym szczeliny pomiędzy dylinami powinny mieć szerokość nie
mniejszą niż 4cm.
Dylatacje skrajne zostaną określone w ramach nadzoru autorskiego projektanta.”…

Remont przedstawił wójt na sesji jako wystarczający na okres 2-3 lat. Projektant MAKSYMALNIE NA ROK. Czy wójta wizja 2-3 lata jest podaniem nieprawdy czy brakiem wiedzy.


Aktualizacja 11.03 Remont remontu

Dziś jeden z naszych czytelników wysłał na naszą skrzynkę zdjęcie remontu… świeżo już wyremontowanego mostu. Trudo się oprzeć wrażeniu ze ten “remont” to nic innego jak wyrzucenie 150 tysięcy złoty do Wisły.

Aktualizacja 24.02.

Most „Bronisław” został dziś już  udostępniony dla kierowców. W okolicy mostu jest zainstalowany monitoring.

Jak przekazał wójt Bogdan Taranowski, podczas sesji w dn.27.02 koszt awaryjnego remontu to 150 tys. zł

Aktualizacja 28.02.2018

Wójt Gminy informuje, że otwarcie mostu „Bronisław” w Woli nastąpi  w czwartek, 1 marca 2018r.

Po wykonaniu awaryjnego remontu mostu nadal obowiązywać będzie zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 t (nie dotyczy autobusów MZK Oświęcim).

Aktualizacja

Mimo upływu trzy tygodniowego terminu na wykonanie prac remontowych na moście “Bronisław”  nadal jest on zamknięty dla ruchu kołowego, wygląda na to iż ten termin nie będzie realny do utrzymania. Aktualnie ekipa remontowa jest w okolicach polowy mostu, a oprócz prac montażowych  konieczne będzie uzyskanie pozwoleń  oraz zgód na dopuszczenie do eksploatacji.

Tak aktualnie wygląda proces zaawansowania prac

Aktualizacja 22.01.2018

Wójt Gminy Miedźna informuje, że most „Bronisław” w Woli zostanie zamknięty ze względu na zagrażający bezpieczeństwu stan techniczny na okres wykonania awaryjnego remontu.

Tymczasowe zamknięcie mostu nastąpi we wtorek,  23 stycznia 2018r. i potrwa ok. 3 tygodnie.

Czas zamknięcia mostu może ulec zmianie w razie wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Uprzejmie prosimy Państwa o wyrozumiałość, z uwagi na niedogodności, które mogą wystąpić w tym okresie.

 

324 KOMENTARZE

 1. Ponowny remont remontu Bronka – ciąg dalszy, dzisiaj podkładają pod klawiszujące i już wyszczerbione “deski” kawałki taśmy gumowej co wygląda jakby górnicza. Samochody ciężarowe jak jeździły tak jeżdżą. Ciekawe kto ten obraz z kamery ogląda?

  • Faktycznie teraz jechałem i klepią już nie kliny a taśmę górniczą pod boczne deski. Tak drodzy mieszkańcy wygląda naprawa metodą gospodarczą mostu według górnika Tarnowskiego chałpnictwo pełna para i pewnie nagrody sobie wypłaca po remoncie.

  • Drodzy mieszkańcy jest coś takiego jak gwarancja i wykonawca wykonuje poprawki gwarancyjne i prosze na nas nie wieszać psów że radni czy wójt są winni za remont mostu.

   • A kto w ramach gwarancji naprawia odebrane prace metodą gospodarczą czyli za pomocą fragmentów taśmy przenośnikowej lub czegoś łudząco do niej podobnego (równie wytrzymałego)? Autor projektu remontu nie przewidział że gdzie drwa rąbią tam wióry lecą? Deski są już dość mocno zużyte można powiedzieć “troszkę obłupane”. Zapis kamer mostowych napewno ujawnia z jakiej przyczyny. Radny powinien sprawdzić jakie pojazdy spowodowały takie uszkodzenia. Kto przygotował projekt remontu i na czym się opierał? Czy widział na jaką wysokość podskakują płyty w czasie przejazdu samochodów? Dziury nie zniknęły tylko zostały przykryte deskami-drewno jest materiałem plastycznym ale niezbyt trwałym. W projekcie autor napisał że remont WYSTARCZY NA ROK. Wójt na sesji powiedział co innego. Jak długo mieszkańcy będą tak traktowani? Jaki jest całkowity koszt tego koszmarnego remontu Bronka? W czwartek zamknięty zostanie drugi most. Czym zostanie wyremontowany? Metodą gospodarczą? Ta sama firma będzie go remontowała co most Bronisław? Na BIP Miedźna ani słowa o remoncie mostu “wójtowego”

    • Za rok zamkną most i o pomoc beda peosic mieszkańcy p. Banasia o pomoc w kwestii transportu na Oświęcim .Czy nie lepiej udać wójtowi już czerwoną kartkę?

    • a kto przepraszam w gminie Miedzna ma pilnować inwestycji jak nie wojt i radni ,kto wymyslij taką technologie i kto odebral prace ||kto zapłacil ,kto przegłosowal
     Ludzie wyciągnijcie rączki z nocnika do którego wojt je Wam Radnym powkładal juz dawno nawet tego niezauważyliscie , także radny daruj Sobie lamenty o pokrzywdzonych radnych i wojcie .
     Nic jak zawsze nie jest winą wojta i radnych kolejna rzecz powinna dołączyc do listy cudów ,most w gminie Miedzna remontowany przez gmine Miedzna odebrany i zapłacony remont za który radni i wojt gminy Miedzna nie ponoszą odpowiedzialności i nie są winni takiej postaci rzeczy bo sie obrazili za wieszanie psów …….

    • Ciekawe ktory to radny tak cierpi że aż odwiedzil tą stonę wolanie.info o ktorej radni i wojt zgodnie twierdza ze są tu umieszczane w artykułach półprawdy na temat gminy ?! Poszkodowany a tych czerwonych kartek by trzeba trochę wiecej rozdać niż tylko wojtowi

  • Cale rodzinki premiowanych i nagradzanych pracowników patrzą na syf w gminie a i tak glosują na wiadoma osobe ! Wstyd okupiony premiami

  • W ostatnich wyborach tylko 0,2% głosów zdecydowało o tym, że nie było II tury! Pomyśl jak bardzo się namęczyli “zaufani”ludzie! W tym roku przy wyborach mężowie zaufania muszą być bardziej czujni.

 2. Czytam wasze komentarze i dochodzę do wniosku, że mieszkańcom Woli a zwłaszcza mieszkającym w blokach coś na rozum padło. Zachowują się tak jakby teren Gminy Miedźna ograniczał się tylko do Osiedla W I i W II oraz mostu Bronisław który de facto nie należy do zasobów Gminy i Wójt nic nie może z nim zrobić. Drodzy blokersi Gmina Miedźna to nie tylko Wola bloki ale inne miejscowości które również mają potrzeby inwestycyjne. Większość podatników w gminie mieszka we własnych budynkach, posiadają ziemię uprawną. Od tych nieruchomości płacą podatki i to większe niż osoba mieszkająca w bloku. W którymś z komentarzy przeczytałem „Wójt do dymisji bo nie robi parkingów na osiedlu”. Ludzie wykupiliście mieszkania w blokach to skrzyknijcie się i wykupcie sobie kawałek gruntu przy bloku i zróbcie sobie parking, a nie patrzcie na Wójta, bo dlaczego z moich dużych podatków ma ktoś mieszkańcowi bloku fundować parking. Ja jak chcę mieć koło domu parking to muszę sobie go wykonać za nie małe pieniądze i jeszcze za utwardzony parking muszę płacić podatek do gminy. Wójt mi tego nie zrobi ani mnie nie zwolni z podatku za ten parking a tu komuś kto mieszka w bloku Gmina musi zrobić parking. A już całkiem mnie rozwaliła rozmowa z facetem mieszkańcem blokowiska który od 15 lat jest bezrobotny na własne życzenie i żeruje na pomocy społecznej i innych zasiłkach. Facet mówi do mnie patrz co tu się dzieje nagrody sobie przyznają z moich podatków. Myślałem, że zawału dostanę. Jestem za odłączeniem Osiedli Wola I oraz Wola II od Gminy Miedźna, zobaczymy jakiego Wójta sobie wybierzecie i jakie wielkie podatki odprowadzicie do Gminy i jakich to wielkich inwestycji dokonacie, chcę to widzieć, bo na razie tylko żerujecie na pozostałych miejscowościach wchodzących w skład Gminy Miedźna i cały czas wam mało.

  • Widzisz było już referendum za odłączeniem Woli od Miedźnej co się z nim stało? spytaj twego kolegi Bogdana. Skoro jest tak pięknie to dlaczego jest tak fatalnie? odpowiedz- zerknij sobie na budżet gminy i prawie polowa wydatków to place nagrody premie jubileusze. Ale to nie wszytko gdyż w naszej kochanej gminie wymyślono chytry fortel, mianowicie podpisuje się z wybranymi osobami umowy na usługi doradcze!!! tak drodzy Państwo co to daje ano tyle ze jeśli ktoś pyta o premie i nagrody to nie było bo bieda. Ale to temat na inna okazje wracamy do odłączenia Woli od reszty gminy, myślę ze tutaj większość mieszkańców była by na tak gdyby tylko pojawiła sie możliwość podziękowania i przyłączenia się do aglomeracji SD która nomen omen właśnie ma granice na Woli. A wy tam sobie siedźcie z waszym ukochanym Bogdanem i dalej oglądajcie świat przez różowe okulary.

  • I tu żeś w lekkim błędzie kolego ze wsi. Każdy pracujący człowiek z tej gminy to pieniądze za Pity i City. Więc nie tylko Ty płacisz tu podatki. Są tacy co z frustracji krzyczą ‘jak się komu Bodan nie podoba to wypad’. Otóż lepiej żeby za burtę wypadł jeden kapitan tej rozpadającej się łajby niż pasażerowie co ją utrzymują!!! Parkingi i wygląd osiedli liczniej zamieszkanych niż domy prywatne a więc i licznie nabijających kasę gminną są albo nobilitujące dla gminy, albo nie. Jeśli mieszkasz na wsi to i w Twoim interesie jest kto tu się wprowadza, z kim Twoje dzieci będą chodzić do szkoły i na randki, czy będzie miał świadomość eko i będzie kupował u ciebie dary twojej ziemi i czy potem po dorobieniu się kupi od Ciebie działkę pod budowę domu. Bo może będzie stąd spiprzał z hasłem ‘ratuj się kto może’ a Ty będziesz gasił światło. Produkcja mas bitumicznych tylko blokersom pyli? Sądzisz, że Ciebie nie dotyczy stan powietrza? Most remontowała Twoja G M I N A i Twój W ó j t!! Na co nie miał wpływu jak za to płacił??? Lubisz taką jakość??? Nie żal kasy??? Lubisz byli mu za urlop bo rzekomo nie może wybrać. Jak nie może to niech na urlopie chodzi do pracy, ktoś go z biura wyrzuci?? Ale od tych poniędzy wara! Bo to super patent na dojenie Ciebie mnie i każdego co tu pracuje. Acha, i nie znam z bloku 15 wieloletniego utrzymanka GOPS. Za to znam wysokość nagrody dla pani z GOPS. Podobała Ci się? Może z podobnego źródła budujesz sobie parking pod domem. Hę?

   • Ktoś mi zarzuca, że Wójt to mój kolega, hihihi nigdy w życiu, sam będę głosował w wyborach na innego kandydata! Powodem jest coś innego, już rzymianie mówili, że każda władza deprawuje i zmieniali swych namiestników co 5 lat, a wspomniany człowiek kopalni przekroczył już tę normę kilkukrotnie. Dalej podtrzymuję moją wypowiedź o odłączeniu Woli od Gminy Miedźna. Chcę zobaczyć jak sami Wolanie będą radzili sobie z dochodów PIT i CIT jak to ktoś wspomniał. Ile z tych dochodów pochłonie sama opieka społeczna. Zaznaczam, że też mieszkałem na blokowisku, ale bloki były spółdzielcza, spółdzielnia dbała o budynki, o wykupienie terenów pod place zabaw i parkingi. Jak ludzie chcą to mogą i mają świadomość, że ta infrastruktura należy do nich i dbają o nią, a nie proszę mi zrobić z kasy publicznej bo mam taki kaprys.

    • Masz Ty jakieś blade pojęcie z czego wypłaca opieka społeczna? Chyba że nagrody ok, pełna zgoda, to akurat idzie z naszych podatków. Ale TU mieszkają ludzie pracy więc pohamuj się z obrażaniem, że żyjemy z opieki. Nie mniej i nie więcej niż Ci na wsiach.

     • “mieszkaniec wsi Gminy Miedźna” nie wie że to państwo pokrywa koszty zasiłków z pomocy społecznej a gmina płaci pracownikom gopsu wynagrodzenia i dodatkowo premie i nagrody kierownictwu.

      • Wiem, ale niestety nie wszystkie wydatki pomocy społecznej pokrywa państwo, Gmina obciążona jest wieloma wydatkami np. koszt lokali zastępczych, dopłaty do przedszkoli, nauczycieli itd.

       • Oj, aż zęby bolą. Człowieku, jakie dopłaty do nauczycieli?? Doczytaj tematykę, bo nie wiedzieć nie grzech, ale upierać się byle na twoje wyszło jest niepoważne.

        • Że do nauczycieli dopłaca i to niemało -to fakt-subwencji nie wystarcza na wynagrodzenia a oni głodni ciągle, do lokali też a jak stoją puste to gmina cały czynsz płaci jeśli są np, spółdzielcze jeśli własne gminy to opłaty stałe też. Ale że wodę podłą piją wszyscy mieszkańcy z nadmiernej oszczędności żeby na nagrody było to skandal i ludziska cicho siedzą. Na wsiach poza Wolą też ten sam gatunek wody mieszkańcy mają. Most to farsa jakaś i jeszcze ta kamera z wody straszy atrapa bez zasilania ale wójt błysnął zagadkowo Entelygentnym uśmiechem i zagadkową wypowiedzią. Warto obejrzeć ostatnią sesję, że mu jeszcze nos ni rośnie jak u Pinokja to dziwne…

    • Ciekawe gdzie – “bloki były spółdzielcza, spółdzielnia dbała o budynki, o wykupienie terenów pod place zabaw i parkingi”- mieszkańcu wsi gminy Miedźna, bo napewno nie w Woli. Tu spółdzielnia zabiega tylko o siebie własne brzuchy i żeby nikt ich nie wygryzł z ciepłych dobrze płatnych stołeczków. Na W1 grunty wokół bloków były własnością kopalni, mieszkania też. Mieszkań które były tylko ciężarem i worem bez dna przekazała kopalnia ich mieszkańcom za grosze ale gruntów nie było jak. Wójt jako gmina mógł to zrobić dwadzieścia lat temu zapytajcie czemu teraz przed wyborami to zrobił?
     Odda mieszkańcom darmo, żeby sobie parkingi zrobili? Nie z gminnej kasy im wybuduje bo marzy mu się ostatnia przed ciepłą emeryturką kadencja królewska, bo nie będzie zabiegał o kolejną O tegoroczną zawalczy za wszelką cenę. Będzie rozdawał resztki z pańskiego stołu tym co w kolejce staną jak za jabłkami.

  • Wola to połowa mieszkańców całej gminy, każda wieś ma swoje przedszkole, szkołę, place zabaw Dom kultury lub coś co powinno nim być za wyjątkiem Grzawy która ma swój dom socjalny gdzie mieszkańcy mogą się integrować, ale nie ma szkoły i przedszkola – tylko że tam mieszka 550 wyborców. W2 nie posiada nic. Mieszka tam 2000 wyborców uprawnionych do głosowania (dane z poprzednich wyborów są w Internecie można sprawdzić). Była świetlica ale polecono dla oszczędności zlikwidować – radni nie protestowali, tylko sołtys ale jego głos był słabiutki- nikt go nie słuchał. Mają za to kontenery dla eksmitowanych, strefę przemysłową pod oknami i oczywiście asfaltownię – pierwszego truciciela w gminie. Nie wspomnę o basenie i dziwadle co mieni się boiskiem KS Sokół – obydwa obiekty włączono do sołectwa Wola. Wszyscy mogą korzystać ze wszystkich obiektów, każdego sołectwa to świetnie. Nie ma jednak na W2 żadnego miejsca gdzie mieszkańcy (nazwani publicznością przez lokalną wiejską NASZĄ władzę) mogliby się spotykać, żadnych terenów pod skwerek chociaż są dwa pseudo boiska które kosi niezmordowany sołtys i dwa asfaltowe krzywe parkingi samochodowe które „przerobiono” 25 lat temu na pseudo boiska do koszykówki, to wszystko. Mają się zorganizować sami, na krawężniku czy kratce ściekowej, a może w altance śmieciowej byłoby zasadne- a potem prosić o udzielenie lokalu GOK w Miedźnej z siedzibą w Woli? Mieszkańcy coraz starsi mogliby korzystać z ofert GOKu gdyby taka była w ogóle, tu na W2. Autobus nie dojeżdża na W2 bo podobno by się nie zmieścił tak tam ciasno, ale na tych dodatkowych dwóch kilometrach będą oszczędności na kolejną premię. Może mieszkańcu sprawdź ile podatków jest od mieszkańców Woli a ile z pozostałych wsi a potem się wypowiadaj. Większość mieszka w Woli, a pozostali w pięciu wsiach.
   Co do pasożytującego od 15lat na Gopsie czyli na gminie, a to znaczy ma jej mieszkańcach, bezrobotnego „na w własne życzenie” – to w każdej wsi się taki znajdzie. Znam przypadki z innych niż Wola wsi naszej gminy gdzie rodziny musiały się od pijaka wyprowadzić nawet uciekać i szukać pomocy bo pijak z domu był nie do ruszenia.
   To prawda tak skłóconego środowiska długo by szukać.. Ciekawe co a raczej kto jest tego autorem…
   Czas najwyższy to zmienić Nowa władza będzie się starała przynajmniej przez pierwsze lata tak jak obecny wójt na początku swojej „kariery”, albo odłączyć Wolę od tego marazmu. Kobiór mniejszy a radzi sobie jakoś.

   • Mieszkam na wiejskiej części wsi. Pokaż mi proszę gdzie jest miejsce, w którym się niby możemy integrować. Przedszkole jest na W2 i W1. Szkoły tak samo. Orlik i korty tak samo. Basen i siłownia na wolnym powietrzu tak samo. Na wsi nie ma nawet porządnego placyku do zabaw dla dzieci. Obiekty GOKu są tak samo dostępne i niedostępne dla wszystkich.

    • W całej Woli nie ma placu zabaw z prawdziwego zdarzenia tak jak w pozostałych wsiach, Wola ma dwa “domy kultury” -jeden na końcu osiedla a drugi w samym środku – specjalnie z małej litery bo nie z tym co nazwa by wskazywała się one kojarzą. Oferta gminnej kultury nie powala-nic się tam nie dzieje nowego od lat-bo poco kasa jest premie są. Mieszkańcy W2 nie mają nawet takiego “luksusu”. Muszą 1km przemierzyć pieszo bo nie dojeżdżają tam żadne autobusy. UTW też wygląda jak gminna gazeta.
     Budźcie się mieszkańcy oczekujcie od przyszłych radnych konkretów – od kandydatów na wójta też. Kampania już się zaczęła. Pojawiają się wystąpienia ożywiających się radnych. Oczekujmy wszyscy, pytajmy. Tutaj na forum to też coś. Bo nasze władze wyrażają się o tym forum bardzo źle ale czytają pilnie, a to znaczy że warto im przekazywać tutaj pewne sygnały. Nikt do tej pory nie rozliczył obecnej rady z obietnic wyborczych.

    • radny Senior ,Pani Pekala Radny Rozmus I Germanek to Oni tak dbają sołectwo ,kolejne kadencje mijaly i każdy z radnych wychodził z zalożenia że jak poprzednik nic nie robil to po co Ja mam sie nadwyrężać , nawet porządnego placu zabaw nie ma! Radni dzieci nie mają to po co plac zabaw !Na boisku przy ul.Różanej jest mozliwość ,teren bezpieczny ogrodzony dla dzieci , jest ale po co dla kogo to sie nie kalkuluje .Radni sie zmieniają tematu nie czują kolejne lata dotacji unijnych sie skończą i po sprawie a taki Germanek bystry w dotacjach ,
     Nic dla wsi nie zoorganizowal a na wojta by startowal z czym do ludu czlowieku ,zaś programy bydziesz glosil podpisy zbierał a jakoś gołym okiem nie widać nic zrobionego na wsi przez kadencjie ,nawet radni Strażakom pikniku nie potrafią na wsi zoorganizować ciekawe czemu na w2 ? A druhowie w wiekszosci ze wsii …. Radni Sami pomyślcie wykazaliście sie w 100% ???

     • A dy richtig źle SP2 a że na łosiedlu to źle? Tam Dyrekcja to nie ciućmoki i napasztować się nie do. Plac jest, bele na łby nie loło. Piknik to strażOki same se organizujom.

  • Mieszkańcu wsi Gminy Miedźna, nie wiem czy zauważyłeś że wolanie.info to portal Woli, każdy tu może napisać jak tylko chce, ale sprawy dotyczy przede wszystkim Woli i jej mieszkańców oraz ważnych spraw gminnych. Tytuł pod którym piszesz dotyczy właśnie mostu, to o co ci biega? Napisz pod innym wątkiem jak masz co, jest tu kilka tysięcy tytułów wybierz coś dla siebie, albo napisz w gminnych sprawach jak ci pozwolą……… i masz “ciekawy temat czyli pochwałę włodarza”,wylansuj się na gminnym fb bo cienko tu piszesz. Cytuję “Zachowują się tak jakby teren Gminy Miedźna ograniczał się tylko do Osiedla W I i W II oraz mostu Bronisław który de facto nie należy do zasobów Gminy i Wójt nic nie może z nim zrobić.”Koniec cytatu. Jeszcze słowo o moście. Czy wójt remontował a nawet kiedyś odbudowywał most Bronisław co nie należy do zasobów gminy? Wiesz coś o tym że most nie jest własnością gminy Miedźna??? To komu przekazała go kopalnia czy jej spadkobierca???

   • No faktycznie, most już jest przekazany, masz w tym temacie rację. Co do reszty podtrzymuję swoje wypowiedzi. Weźcie, Wolanie zróbcie referendum, odłączcie się do reszty Gminy. Będziecie wtedy “eldorado Łosiedle”, wybudujecie, zrobicie, zainwestujecie….. Każdy będzie zadowolony

    • Mieszkańcu masz rację, łosiedla są już zaorane i nie pójdą głosować po to były przez lata traktowane “specjalnie” aby socjotechnika zrobiła swoje. Zasłużyli na to mieszkańcy swoją biernością na to co mają. Tym obecna władza wygrywała wybory i teraz też tak będzie. Krzyczą i jęczą na tym forum a na wybory nie chodzą. Do odłączenia Woli od gminy miało już dojść za obecnego wójta zapytaj go jako mieszkaniec jak to odłączeniem bywało-opowie ci bajkę jak to się stało że wyszło jak chciał. W Woli mieszkają tacy sami mieszkańcy jak w pozostałych wioskach. No poza tobą który wielkie podatki płacisz i już jesteś “de best”. Lansuj się na wójta, z twoimi mądrościami wygrasz i Wolę jeszcze odłączysz. 8-tysięczna gmina sobie poradzi jak i pozostałe 8000 reszty gminy. Tylko razem można więcej jak nie rozumiesz to trudno-taki mądry….

 3. zgłoście to do PINB oraz do NIK to się nauczą…nawet jak się wójt zmieni to urzędnicy też się nauczą że oni pracują dla nas i dla siebie a nie dla Wójta. Tak się boją o ciepłe posadki że nie potrafią się sprzeciwić ? 😉

 4. A pani Bandołowa znawca wszystkiego i niczego ze złodziejskiej partii PO co na to ? Dlaczego wójtowi nie zwróci uwagi że błędy POpełnia? Przecież pani jest radna powiatową i nie wstyd pani za taką prowizorka? Ale PO co się odzywać jak wójt dawał premie.

 5. ciekawe co za mądry dokonał odbioru tych prac???
  Takie rzeczy podlegają przecież odbiorowi przez odpowiednie organy.
  W sumie dawno u nas w gminie nie było tragedii

 6. Germanek pochwal się na swoim Facebook jak most wyremontowałeś z fujtem Taranowski i pozostałymi radnymi i ten urzędnik który podpisał odbiór remontu jakie studia skończył chyba był kiedyś katecheta modlacym się o cuda w naszej gminie….. cuda cuda oglaszajcie…..

 7. Skończą się roboty bez przetargów i koniec remontów w szkołach jednej firmy brata kierowniczkI GOK
  Skończą się premie od nowego roku.
  Ciekawe ile poszło kasy za remont mostu

 8. Nie wiem w ogóle kto wybiera wójta na następne kadencję. Ten człowiek nie robi nic … Wola i inne miejscowosci należne do gminy Miedzna w ogóle się nie rozwijają.. Wola się sypie drogi między blokami tragiczne brak parkingów przed blokami. Nie wspominając o tym jak Wola wygląda na święta może to nie jest najważniejsze ale nie ma nigdzie nawet głupiego napisu wesołych swiat. I jeszcze ten most !!! Panir Tarnowski do dymisji !!!

  • Anonim TY😲 wybierasz wójta i wszyscy mieszkańcy którzy mają do tego prawo, tak ogólnie z grubsza wszyscy co mają 18 lat i więcej.

  • czekam do sesji w kwietniu zobaczymy czy z radnych ktoś zgłosi wniosek o obciążenie pensji wójtowi ,jak się mają te buble w gminie do zarobków? Wójt Gminy Miedźna zarabia więcej niż burmistrz małego miasteczka.
   Z Moich podatków też jest wynagrodzenie Wójta.

   • ty nie czekoj na sesja ty pzyndź na nia i to powiydz a żodyn radny cie nie popre nawet a co dopiyro dać wniosek, kaj byli radni cztyry roki a ci za 20lot kaj som????

  • nic dla razy się nie zdarza. Tam harowano a tu… Wiadomo. Buzi, buzi cmok cmok cmok i tak leciał każdy rok. Utracone szanse są raz na zawsze. Ale pamiętajcie. Sporo jeszcze można spieprzyć! Już 4 lata temu czytaliśmy i pisaliśmy tu, że to będzie kadencja dziadostwa i taa… daaam! Jest. A jaka będzie ta ostatnia, Jak się jakimś cudem Pan BT jeszcze wdrapie? Żal nas na taką z góry wiadomą dalszą degradację!

 9. Normalnie nie wierze, taką lipę zrobić. Przeciez tyle tego juz strzeliło… ten most wyrzyma góra pare miesięcy i te deski będą latać jeszcze mocniej.
  Bogdan Dziekujemy 🙂

  • I tak bogdan pierwszy ma jeszcze 10 lat panowania w gminie pewne. Lud skłócony jest podatny na sugestie. Wystarczy tuż przed wyborami klepnąć protekcjonalnie w ramię, podać dłoń wraz z uśmiechem szerokim, stworzyć i pokazać pozory krainy mlekiem i modem płynącej. Przestrzec że Nowy inny wójt to pewnie będzie kradł zwalniał a szczególnie groźny dla ludu będzie kandydat NE. Oświata z rodzinami, urzędnicy z rodzinami, strażacy z rodzinami, Gzik z rodzinami, Gosir z rodzinami GOPS z rodzinami GOK z rodzinami, KGW i inne zespoły co mogą mieć nadzieję na choćby okruszki z pańskiego stołu, radni z rodzinami, bliżsi i dalsi znajomi króla i królika-i tak wymieniać można jeszcze długo różne prominentne rady i towarzystwa wzajemnej adoracji. Byle tylko oni zagłosowali za tym kandydatem jedynie słusznym obecnym włodarzem gminy. I NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY PRZECIWNICY I NIEZADOWOLENI Z OBECNEJ WŁADZY NIE POSZLI DO URN I NIE ZAGŁOSOWALI PRZECIWKO OBECNEJ WŁADZY-WTEDY WYGRANA SAMORZĄDU DLA MIESZKAŃCÓW I ICH KANDYDATA JEST PEWNA.

  • najnowsza wiadomość -posłowie i ministrowie odają swoje nagrody na cele społeczne ,CZEKAM JAK SIĘ ZACHOWAJĄ OSOBY Z GMINNY MIEDŻNA?

 10. DALEJ SIEDŹCIE W DOMU I NARZEKAJCIE, FREKWENCJA W WYBORACH TRAGICZNA! Jednak ci, którzy z kasy gminnej – czyli NASZEJ, żyją bardzo dobrze i ONI wraz z rodzinami pójdą do wyborów i chyba wiecie na kogo oddadzą swój głos!!!

 11. wojt wieczorem przy lampce wina se patrzy na film z kamery na wojtowym moscie i se myśli
  taki numer przeszedl plazem nie do wiary ……haha

 12. Myślę że wszystko jasne jak się nie da naprawić to trzeba będzie zamknąć bo jak komuś sie co stanie np koło się uszodzi lub co gorsza gwusc wbije w stopę po mózg

 13. I co na to radny Germanek chłopak który twierdzi że wolanie info skłóca ludzi ??
  Panie Germanek ja twierdzę że to Pan jest konfliktową osobą i jak wójt skłòca Pan ludzi a sam nic nie robi żeby było lepiej w naszej gminie. Taki młody mógłby pójść z Nową Energia pewnie więcej byście razem zrobili dobrego no ale posadkę dostał Pan od wójta w LGD i teraz trzeba cicho siedziec bo premia goni premia….

  • Pan Germanek jak dotychczas nie wsławił się niczym szczególnym. A 3.5 roku ma za sobą. Bycie spolegliwym wobec takich numerów jest jego najlepszą rekomendacją. Nic nie wniesie, bo nie ma co wnieść.

 14. Za ten most ktoś powinien iść siedzieć-jak takie gówno mogło zostać odebrane.Bandyctwo,złodziejstwo-dobrze ,że nie muszę codziennie tam jeździć.

 15. Kolejny remont remontu, kolejne udziwnień drewnianej konstrukcji metodą Górnicza sprzed dwudziestu lat czyli dalsze wzmocnienie wzmocnienia. Jak długo będzie atrapa kamery z napędem wodnym. Ciężarówki pomykają jedna za drugą i wszyscy mają w nosie zakazy.

 16. …a pamiętacie słynne wolańskie cuda ???
  – samolot bez lotniska
  – dworzec bez pociągu
  – cmentarz bez nieboszczyków
  …a później długo, długo cudów brak aż wójt Taranowski z Radnymi fundują nam kamerę na moście “Bronisław bez zasilania 😁😂🤣
  Czyli mamy kolejny cud:
  – atrapa kamery bez zasilania tylko pytanie czy w cenie 150 tyś zł czy kolejny wydatek w cenie ponad 10 tyś zł

  • o LOL no faktycznie prąd do kamery po wi-fi, TESLA wójtowi wysala bezprzewodowo. Bądźmy poważni a ja się zastanawiałem gdzie jest podgląd a podgląd jest w d..e

   • W czyjej d..e? ja też chcę widzieć jak ludzie używają tego cudu średniowiecza i czy dalej jeżdżą tam ciężarówki, bo podobno śmieją się z bezprzewodowego zasilania i jeżdżą bo bliżej. Wójt z figlarną miną na sesji przemówił do ludu, że nie muszą się niczego obawiać kierowcy pojazdów poniżej 3,5t-a co z pozostałymi? Groźnie zmarszczy brwi pan wójt czy zarządzi sąd skorupkowy jak przy dzieleniu nagród. Kto skorupek więcej zbierze i przyniesie ten nagrodę ma? W nocy każdy kot jest czarny, widać coś w tej du…nej kamerce? Czy elektrownię jądrową trzeba wybudować żeby ją zasilić? Słup słuszny najlepiej się udał z całego remontu. Znowu Nowa Energia obnażyła nieudolne pozory i monitoring w systemie gospodarczym – to nowy system operacyjny monitoringu-jednocześnie można wykorzystywać go do sprawnego zarządzani gminą.

   • TESLA i Kulczyk Investment niech wójta wyślą na Marsa Będzie to pierwszy urlopowicz z naszej gminy, który za pomocą wi fi będzie miał pogląd do kamer na drewnianym moście.
    A tak poważnie to już jest opinia Panie Taranowski a Łukasz działaj tam z Panem Słoninką bo dużo kosmicznych rzeczy tu się dzieje.

    • Sąsiad za nim wójta wyślą na Marsa trzeba jeszcze zamontować lampę żeby w nocy widział lepiej przez te atrapy 😁
     Mam pomysł, radny Germanek może załatwi nową lokalizację elektrowni którą mają budować w Gilowicach i tą inwestycję przeniosą w okolice nowego drewnianego mostu “bogdan” 😁 W ten sposób za miast WI FI i technologii TESLI bądzie regularny przesył pradu i można montować jeszcze oświetlenie na słupie żeby w nocy pieszy i rowerzysta czuł się bezpiecznie na deskowanym moście za 150 tysiaków.
     Myślę, że mój pomysł skradną najmłodsi radni naszej pięknej gminy Przewoźnik, Starzec i Germanek hehe
     Może wykorzystają swój potencjał
     Germanek załatwi kasę z funduszy europejskich których i tak mało w naszej gminie.
     Przewoźnik dostarczy materiał na budowę koleją
     Starzec zorganizuje przyłącza do kanalizacji i bieżąca wodę
     Hehehe chłopaki do dzieła, bo wybory już w listopadzie.

     • Podróż w kosmos jest za droga nawet kasa z urlopu nic tu nie pomoże. Najpierw trzeba go rozliczyć za co kasę brał przez tyle lat a potem w kosmos systemem gospodarczym na kogucie jak Twardowski, na księżyc, przecież wystarczy. Przy dobrej pogodzie będziemy go widzieć, żebyśmy zobaczyli czy systemem gospodarczym buduje tam drogi i mosty i oświatę wznosi na wyżyny😂 i kulturę wysoką i sport.

     • W Gminie Miedzna zadania wykonywane do 30 tys zł są nie jawne także panie Łukaszu nie Jestem pewnien czy remont mostu juz kolejnych 30tys zl nie pochłonął bo firma juz POprawiala POprawiany most i twierdzi że nie zadarmo bo Oni wykonali Swoją prace dobrze ,są to prace dodatkowe ….i tak kolejne 30 tys zł …. i kolejne ….i kolejne

  • Nie wspomnę ze kamery tego typu nawet jak by miały zasilanie i działały to w nocy g..o by było widać. Brak latarni brak oświetlacza IR

  • Panie Łukasz cud goni cud w tej gminie a formulowicze ja bym dodał kolejny cud nasz remont Gorniczej bez WYMIANY KANALIZACJI a efekt już mamy że nowy asfalt już był rozcinany i została dziura bez asfaltu. A winni tych pseudo inwestycji to nasi radni osiedlowi.

   • A kto za to jest odpowiedzialny ? Kto zapomniał wymienić kanalizację przy remoncie ul. Gorniczej ?
    Radnymi w tym czasie byli Panowie Gruszka, Karbowy, sołtysem p. Starzec który powinien najgłośniej krzyczeć o wymianę kanalizacji choćby z tego względu że pracuje w gminnych wodociagach i ma największe doświadczenia no ale chłopak nabrał wody w usta bo startował na radnego i powiązany z wójtem więc brak odwagi….

  • Wojt tego nie ma w dupie, strach wojta obleciał bo dzwonią z telewizji gazet a Wojt wystraszony,co robic tam w gazecie czy telewizj nieda sie klamać jak na sesji radnych …….

   • A radni powinni mieć swój rozum a nie łykać wszystkiego jak pelikan. Brak własnego zdania widać na każdej sesji tylko potakują żadnej merytorycznej dyskusji, jak się któryś odezwie od razu jest taranowany i żadnego wsparcia od pozostałych bezradnych

 17. Witam,
  Budowa drewnianego mostu łączącego Małopolskę ze Śląskiem wiąże się zapewne z serialem “Korona Królów” i przyjazdem Króla Kazimierza na Śląsk. Król pojedzie do Będzina sprawdzić jak wygląda budowa zamku. (ale to w kolejnych odcinkach) pozdrawiam..

 18. Poprostu wójt stworzył nowe miejsca pracy dziennie jak jadę
  coś robią ciekawe ile to kosztuje za każdy dzień poprawek

 19. przykręcono kantówki wzdłuż całego mostu na końcówkach klawiszujących desek, w dokumentacji o tym ani słowa. Czy to ciągle za te zapłacone 154 000 złotych? Cz za następne tysiące. Warto przeczytać całą dokumentację remontu:
  http://bip.miedzna.pl/?a=8687

  poniżej mały fragment pliku 01_miedzna_opis techniczny:
  …„Konieczność wykonania wymiany płyt pomostowych wynika z awaryjnego stanu technicznego i ma na celu doraźne wzmocnienie stalowych płyt pomostowych na okres użytkowania do 1 roku.’’…

  …„Naprawa awaryjna płyty pomostowej mostu nie spowoduje zmiany charakterystyki zabudowy istniejącego terenu. Przewiduje się wzmocnienie skorodowanych płyt pomostowych dylinami drewnianymi montowanymi do konstrukcji nośnej.
  Ramowy zakres robót związanych z awaryjną naprawą płyty pomostowej mostu przedstawia się następująco:
  – wzmocnienie istniejących stalowych płyt pomostowych poprzez podstawienie od spodu
  stalowymi kształtownikami w miejscach do tego koniecznych;
  – montaż stalowych kątowników do istniejących stalowych krawężników;
  – ułożenie ryflowanych drewnianych dylin na płycie pomostowej,
  – montaż stalowymi ściągami (szpilki O12 ocynkowane) do dolnej półki dźwigarów stalowych;
  – poprawienie najazdu na dojazdach do obiektu z uwagi na podniesienie nawierzchni obiektu.
  7.1. Rodzaj zastosowanych materiałów
  Elementy stalowe: stal konstrukcyjna St3S
  drewno: świerkowe lub sosnowe min. klasy II
  „…Przed przystąpieniem do ułożenia dylin drewnianych Wykonawca zobowiązany jest do
  zinwentaryzowania wszystkich rodzajów zastosowanych na obiekcie płyt pomostowych które wymagałyby wzmocnienia.
  Na wzmocnione stalowe płyty pomostowe należy ułożyć ryflowane dyliny drewniane gr.7cm i
  szerokości max. 14cm. Przy układaniu należy zapewnić szczelinę pomiędzy poszczególnymi dylinami min. 1cm. Następnie należy zamontować dyliny drewniane poprzez zastosowanie stalowych ściągów – stalowe ściagi O12 (ocynkowane) z łbem okrągłym. Na kotwy należy wykonać otwory poprzez dyliny drewniane i stalowe płyty pomostowe. Następnie należy przykręcić stalowy kątownik od spodu dolnej półki kształtownika stalowego dociągając dyliny drewniane do płyt pomostowych i konstrukcji nośnej.
  Ściagi należy montować zgodnie z rysunkami. Do istniejących krawężników należy przyspawać kątowniki tak aby wzmocnić krawędzie dylin.
  Nad dylatacjami w ustroju nośnym szczeliny pomiędzy dylinami powinny mieć szerokość nie
  mniejszą niż 4cm.
  Dylatacje skrajne zostaną określone w ramach nadzoru autorskiego projektanta.”…

  Remont przedstawił wójt na sesji jako wystarczający na okres 2-3 lat. Projektant MAKSYMALNIE NA ROK. Czy wójta wizja 2-3 lata jest podaniem nieprawdy czy brakiem wiedzy. O kantówkach przykręcanych z góry do desek w dokumentacji ani słowa, może wójt nie wie że są dodatkowym elementem mostu, a może to niskie poręcze drewniane?

  • To ładna wtopa, bo np sroby nie A dokładniej nakrętki są zwykle a pisze że mają być zaokrąglone . Czyli zostaliśmy okradzeni my podatnicy bo wójt nie dopilnował co tam się dzieje.

  • To jest skandal, kto to odebrał ?
   Ryflowane wie pan co to oznacza panie wójcie? to są takie rowki nacięcie na powierzchni czemu one zapobiegają niech sobie pan doczyta, bo widać na kopalni tyko kantówki prosto z lasu szły. A ściąg stalowy to ściąg nie szpilka z marketu kupowana na metry z jakiego ona jest materiału to już nie wspomnę. Śruba o której mowa ma łeb okrągły w kształcie grzyba o dużej powierzchni co powoduje iż osadza się na drewnie nie powodując jej zapadania, jest o stokroć bezpieczniejsze dla użytkowników. Jeśli byłby remont wykonany z założeniami projektowymi to zupełnie by to inaczej wyglądało!!!

   • deski ryflowane posiadają podłużne, wąskie żłobienia stosowane na całej długości. Ich główne zadanie to zapobieganie pęcznieniu drewna, wyginaniu się desek pod wpływem zmian temperatury oraz wilgotności. Rowki ułatwiają odpływ wody z powierzchniowej, cechują się większą przyczepnością, szczególnie po opadach deszczu. Wgłębienia nadają deskom odpowiedniej szorstkości i użytkowanie takiej nawierzchni bezpieczne.
    To co zostało położone na moście to nie to co było w projekcie-kto odebrał roboty inżynier górnik?

 20. taki most był kiedyś 30 lot temu w lesie w międzyrzeczu na jankowice ino jakiś baran go spolił, i był chyba lepszy niz tyn po remoncie za tyle kasy. ta kładka to wiela razy bedziecie poprawiać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.