Brzeszcze pozyskały na rewitalizacje gigantyczną kwotę 202 mln

43
4 spośród 60 projektów wybrał dziś zarząd województwa małopolskiego jako koła ratunkowe dla gospodarki i społeczności dotkniętych planowaną transformacją górnictwa i energetyki w Małopolsce Zachodniej.

Projekt realizowany w Brzeszczach

Rewitalizacja nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego Brzeszcze Wschód z otoczeniem – wdrożenie modelu przejścia na neutralną dla klimatu gospodarkę o obiegu zamkniętym. Celem projektu jest ożywienie społeczno-gospodarcze nieczynnej Kopalni Brzeszcze Wschód wraz ze składowiskami odpadów wydobywczych i komunalnych, w tym wzmocnienie lokalnej przedsiębiorczości. Wartość projektu to 202 mln zł.

43 KOMENTARZE

 1. Władzo Gmina szanowna, jak się chce to można, może fb Brzeszcz nie widzicie to dla przypomnienia, że wart się starać polecam, bo ten portal napewno jest wam znany.

  https://www.facebook.com/UGBrzeszcze/?ref=py_c
  Fragment poniżej gdyby link nie wystarczył
  „Rewitalizacja nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego Brzeszcze Wschód z otoczeniem – wdrożenie modelu przejścia na neutralną dla klimatu gospodarkę o obiegu zamkniętym”.

  🟩Celem projektu przygotowywanego wspólnie z naukowcami z Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, z którą Gmina podpisała porozumienie o współpracy w lutym ubiegłego roku, jest ożywienie społeczno-gospodarcze nieczynnej Kopalni „Brzeszcze-Wschód” wraz ze składowiskami odpadów wydobywczych i komunalnych, wzmocnienie lokalnej przedsiębiorczości i stworzenie nowych miejsc pracy.

  🟩Wstępna koncepcja rewitalizacji terenów po byłym Ruchu II w Jawiszowicach zakłada utworzenie trzech stref :
  ▶️przedsiębiorczości – rozbudowa strefy aktywności gospodarczej bazująca zarówno na adaptacji historycznych jak i nowo budowanych obiektów oraz dostosowaniu istniejącej strefy drobnej przedsiębiorczości do modelu gospodarki obiegu zamkniętego GOZ i neutralności dla klimatu,
  ▶️adaptacji dziedzictwa przemysłu – adaptacja zespołu zabudowy Szybu Andrzej III dla funkcji ekspozycyjnych propagujących architektoniczne i technologiczne osiągnięcia, znaczenie kopalni dla miasta oraz wątek martyrologiczny oraz Szybu Andrzej IV dla funkcji usługowych stanowiących oryginalne zaplecze np. gastronomiczne, szkoleniowe, eventowe dla odwiedzających i przedsiębiorców.
  ▶️ energii i środowiska – budowa instalacji kogeneracyjnych zasilanych gazem metanowym z odmetanowania wyrobisk górniczych i farm fotowoltaicznych oraz uprawa roślin energetycznych i użytkowych, a także wykorzystanie roślin dla poprawy stanu środowiska i zwiększenia walorów przyrodniczych obszaru.

  🟩W najbliższych miesiącach Gmina Brzeszcze pracować będzie z ekspertami unijnej Platformy Regionów Węglowych w Transformacji START. Wsparcie dotyczyć będzie przygotowania dokumentacji aplikacyjnej, umożliwiającej pozyskanie środków na zagospodarowanie terenów byłej KWK z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

 2. Prawdziwą promocją gminy jest jej rozwój, bezpieczeństwo, inwestycje-zwłaszcza te dające miejsca pracy, komunikacja ze światem, szeroko pojęte zasoby. Może dość już wyborów bez wyborców i dyskusji ze społeczeństwem, informacji po fakcie. A tu wywiady bardziej śmieszne niż promocyjne, focie i nauki fejsbukowe. A ludzie wyjeżdżają bo nie widzą tu żadnej przyszłości. Wielu tu tkwi bo nie stać ich na zmiany.

  • Gmina Brzeszcze BRAWO!!! Potrafią rozmawiać projektować, szukać rozwiązań, rozwijać się i gdyby tam zrobili park z owadami i ptaszkami, roślinami i muzyką przyrody, to BINGO. Bo tam nie ma terenów leśnych. Park technologiczny? Czemu nie? Oni mają potencjał i z niego korzystają Mądre władze gminy, nasi mogliby się podszkolić.

 3. A wy tak serio? Tylko narzekacie. Świetna sprawa z tym parkiem. Takiego miejsca nie ma w Woli gdzie ludzie mieszkający na blokach nie mają wielu możliwosci spędzenie czasu an swiezym powietrzu, jak mieszkancy domów. Zawsze w takich miejscowosciach park jest mile widziany by zapewnic miejsce na spacery, odpoczynek, zabawę. Las to las. Park to park. Inne funkcje i znaczenie. Przestancie krytykować. Sami co zrobiliscie dla gminy i jej mieszkancow?

  • Do “zdziwiony”. Zgadzam z Twoiom opinią ale z drugiej strony park nie jest niezbędny i pilniejszym zadaniem jest wymiana prawie wszystkich chodników na osiedlu. To na pewno poprawiło by komfort dla mieszkańców oraz bezpieczeństwo. Chodniki są w stanie tragicznym nie remontowane są od początku powstania osiedla. Suma na budowę parku jest prawie taka sama jak na wymianę oświetlenia na całej Woli a ta wymiana przyniesie wymierne korzyści. Tworzenie miejsc na rekracje to fajny pomysł lecz czy na pewno jest nas na to stać? Czy nie lepiej jest na razie inwestować w tematy bardziej przyziemne? Należy też pamiętać aby nie konfliktowac nas mieszkańców osiedla z pozostalymi solectwami.

  • Ludzie w blokach, mają las o kilka kroków, ten las jest prawdziwy z florą i fauną prawdziwą i wystarczającą do relaksu i wypoczynku a także edukacji dzieci i dorosłych. Może by o niego zadbać? Tylko trzeba porozumienia-obce słowo? Widać tak. Samozadowolenie i opowieści ile to zrobiono, no dobrze że zrobiono bo za to kasa leci. Szanując len las i to co się nim i obok znajduje z wiatą grillową przy cmentarzu na czele. Ten szacunek było widać już wielokrotnie, zniszczenie urządzeń wiaty kosztowało wszystkich, bo gmina naprawiła, a te pieniądze mogły być wykorzystane na co innego… Rozumiem że to garstka ludzi niszczy i nie szanuje wspólnej własności. Jednak większość ceni i szanuje i ta większość potrafi korzystać z lasu i obiektów rekreacyjnych. Te są już za poprzedniej ekipy wykonane lepiej lub gorzej ale są. Po co park? Bo kogoś trzeba awansować, wypromować, bo pieniądze są z darmo? (Za darmo nie ma nic).Jest miasteczko rowerowe, ma powstać skatepartk i ok. Zdziwieni zróbcie ten wasz park jak musicie się wykazać i za “darmowy pieniądz” na nieużytkach w Kocich gojach albo na końcu Wysranej czy na Bugaju albo Janygowcu. Inne funkcje lasu, a inne parku? na Woli?serio? Nie pogrążaj się zdziwiony. To zmieńcie to i nie dziwcie się, bo stanowicie jakąś grupę prawda? Zaraz się tu pojawią hybrydowe wpisy w obronie parku. Spokojnie, obrzeża lasu w Woli mogą z powodzeniem pełnić funkcje rekreacyjne (i parkowe:-])ale trzeba chcieć rozmawiać z instytucjami, przedsiębiorcami. Mieszkańcy też by się zainteresowali lub pomogli ale nic o tym nie wiedzą bo władza się z nimi nie komunikuje przez tubę w postaci facebooka gminnego, który ma temu służyć a nie objawianiu prawd powszechnie znanych i wiadomych. Potrzebni będą tuż przed wyborami?

   • ze_wsi, racja, zdziwiony jest tu świeży, może w Ĺędzinach albo w Bieruniu, mają “świeże powietrze”. Tu, w naszej gminie potrzeba twardych inwestycji i odważnej przedsiębiorczości w zarządzaniu, nie miękiszonów. Trzeba wymiany pieców kopciuchów na sytemy ogrzewania nowej generacji, w których nie będą palone odpady. Ponadto temat termomodernizacji budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych. O to trzeba zabiegać, tworzyć wspólnie z innymi samorządami koalicje, wspólnymi siłami zabiegać o przyspieszenie takich programów rządowych. Nie małe wojenki czy eliminacje, delektowanie się przewagą nad innymi słabymi. Park? Kpina, ale po takiej krytyce tego “wspanialego” pomysłu możemy się spodziewać, że powstanie za każdą cenę, a jego promocja będzie na światowym poziomie. Czy lud to kupi?

 4. Dlaczego rada gminy z wójtem nie starają się o rewitalizację terenów pokopalnianych w Woli? To co źe starosta czy wojewoda albo skarb państwa jest właścielem tego terenu. Nic nie można zrobić, tyle terenu z mediami w gruncie ma stać na wieki z krajobrazem z Marsa? Ten teren jest w naszej gminie. Brzeszcze ten miały pod rewitalizację gminna działkę? Nie da się rozmawiać bez politycznego poparcia? Przecież nasza władza zyskała poparcie z PIS. Tylko dzięki temu w Woli tyle głosów oddano na obecnego wójta mimo agresywnej walki kampanijnej, a także przeciwko poprzednie mu wójtowi w nadziei na zmianę na lepsze

 5. Inwestycja Miedźna ma klimat w Woli, to jak samolot bez lotniska tj. Kolejny cud w Woli. Darmowa kasa to zróbmy park, ups klimat? Działka też darmowa i nie ma warości? Gmina taka bogata by działkę zmarnować na coś klimatycznego? Parcie na szkło? Bieruń jest bogaty, naszej gminy chyba nie stać na małpowanie pomysłów tego rodzaju? Kwatuszki?Pszczóki? Mróweczki? Liski śmitnikoewe, myszki z oklic wiaty-takie Miedźnej klimaty- w Woli. Toż to materiał nie na film ale na serial cały. Poprzednik musi mieć ubaw ze seoim komitetem wyborczym, nie muszą się silć na dobry matrtisł na kampanię wyborczą.
  Może mini ZOO🙊🐃🐔🐓🐰🐩🐦🐖🐗🐪🐪🐪bo chetnych też będzie trochę z okolicznych zarośli (bywalców sexonowych okolicy wiaty kogo jeszcze do klimatycznego obiektu do kompletu, kto z kwiatka na kwiatek? Fundusze owszem, ale sensowne pożyteczne i potrzebne, takie które zatrzymają tu młodych, zachęcą inwestorów skoro ma być S1 i zjazd to tu głowy trzeba pochylić.

 6. Wójt Jan Słoninka poparcie PiS
  Przewodniczący Rady Kempny Andrzej PiS
  Radny Nowak Jan PiS
  Radny Painta Andrzej PiS
  Prezes GZGK PiS

  Widocznie nasz Gminny PiS ma za słaby lobbing w PiS

  • Heh.Co to za pisowcy? Śmiech na sali. Przyklejeni do pisu jak tatuaż z lizaka. Zmieni sie władza to i oni do nowej sie przylepią. Dno totalne dno.

  • Łukasz jaki lobbing który z tych gości( panów) ma coś do powiedzenia poza gmina. Nawet na sesji siedzą cichutko i podnoszą kopyta jak barany. A wójt zdaje relacje jak by miał inwestycje za przysłowiowe 202 mln- raptem posadził rabatki* i przepłacony plac rowerowy. Zaczyna się wójcie hejt na pana bo obiecał pan dużo a robi mało / przed wyborami szczekanie na poprzednika a teraz sam „ nic” nie robi tylko zastrasza mieszkańców.

  • Panie radny Banaś ja również nie jestem zwolennikiem PiS lecz nie pamiętam czy wytykał Pan tą przynależność partyjną podczas ostatnich wyborach. Lans jaki pan stosuje w ostatnim czasie jest wręcz nie do zniesienia. Przykładem może być składanie kwiatów w dniu rocznicy Marszu Śmierći. Chwała za pamięć lecz wstyd za lans. Można by było zrobić to w szerszym gronie i wyglądało by znacznie lepiej, a tak każdy w miarę inteligietny wyboorca pokapuje się że to pić. Robi pan wszystko aby o Panu mówiono i nie istotne czy dobrze czy źle aby tylko Pana nazwisko się utrwaliło w świadomości wyborców. To tani chwyt i sądzę że nie nabierze się zbyt wielu.

   • Do wyborów będą pluli jadem jak, nauczył ich obecny wójt, ta bronią wygrali wybory, mam nadzieję że kadencja i wyborcy zweryfikuja te tanie zagrywki

   • Ja z kolei jestem zwolenniczką PiS, jestem osoba wierzącą,jestem za Panem Banasiem-uważam ,że to mądry człowiek. Nie politykujmy, bo mnie też nie wszystko co Rząd robi się podoba. Każdy niech robi swoje bez względu na przynależność i niech to robi dobrze. Nie posądzajcie Pana Banasia o lans,bo trzeźwo myśli, a nie zmienia kierunku jak obecny wójt,który mnie bardzo zawiódł,zwłaszcza taką arogancją.

  • 202 mln pozyska gmina na ulepszenia po kopalni, G Miedzna 17mln do oddania
   2mln na park, gdy osiedle graniczy z lasem kolejny cud, park w lesie można zec
   Fajni Radni i wójt gminy Miedzna tacy nie za mocni (

 7. 2 miliony na park, na kolejna inwestycja w Woli a co z innymi sołectwami? Wola,wola,wola rozumie wola wybrała nam wójta i trzeba się odwdzięczyć a na emeryturze mieć park pod domem.
  Ale co z wiatą grillową która miała być przeniesiona? Co z boiskiem treningowym?
  Ile będzie kosztować roczne utrzymanie tego całego parku? Przecież o to trzeba dbać, podlewać, kosić, sprzątać a z tym wszystkim tu jest odwieczny problem. Kolejne stanowisko pracy dla ogrodnika?

  • Najlepsze stanowisko to pies ogrodnika, wiemy po jest.
   Wola wybrała wójta to fakt, tak zawsze było.
   Taranowski wygrał wszędzie tylko w Woli przegrał okrutnie. To wola wsadziła go na stanowisko ale z czasem przestał to zauważyć i wykorzystał to obecnie wybrany.
   Tyle że już tego nie zauważa. Tylko ciężko i brak kasy, ale park będzie i tęznia solankowa, może na fontannę starczy.
   Wola i Wola powiadasz, ale Wola to połowa mieszkańców gminy. Poprzedni wójt mógł wybudować basen np. w Grzawej, czemu nie, tylko czy tam jest największe skupisko mieszkańców naszej gminy. Dlaczego utrzymywany jest basen który generuje koszt ok. miliona złotych rocznie. Czemu nie został zamknięty jak kopalnia, przecież przynosi straty i nie ma nadziei na dochody. Czy nie lepiej przeznaczyć ten milion złotych na coś innego? Miało być Boisko balonowe:-). Ktoś się zabawił, bo może hotel i spa-sprzedałoby się basen z kierownictwem to był czysty zysk dla gminy. Ale balona to ktoś zrobił z pomysłodawcy-wystąpienie na sesji jak kabarecie i po sprawie.

   • Czyli w Woli można cuda robić nie koniecznie dobre, miasteczko rowerowe przeplac9ne dwa razy, park można też przepłacać i marny lud łyka byle sciemy nowej władzy, w i nnych częścią h gminy radni może by patrzeli wójtowi ma ręce a w Woli kogo ma się bać wójt, robta co chceta tak to wygląda, jak przed wyborami dużo opowiadania i po sprawie, park w2 dostało za wodę, brudni ale w parku

 8. Rozumiem wzburzenie ale wyluzujcie 🙂 Takie pieniądze zdobywa się na poziomie Warszawy a nie gminy. Moim zdaniem kasa trafiła do Brzeszcz bo mają u siebie byłą premier i jednocześnie ważnego prominenta w PIS. A teraz zapytajmy się kogo ma Miedźna? Prawda jest taka że jesteśmy w okręgu wyborczym z Bielskiem i Żywcem i to z stamtąd są wybierani posłowie, my jesteśmy doczepieni do okręgu z ktorym nie mamy nic wspólnego i jesteśmy zawsze w mniejszości. Przy okazji – w Brzeszczach też nie ma cudów a dojazd do innych miast mają taki jak my. Zachowajmy umiar i rozsądek w krytykowaniu.

  • Do ze_wsi, Pamiętam do dziś jak obecny wójt Pan Słoninka mówił, że musimy zrobić koalicję z PiS, bo za tym pójdą pieniądze…ok, uszanowałem ten ruch ale jak na razie efekty słabe. Robiąc koalicję z PiS trzeba było gminnego torta dać ludziom PiS i po części znajomym i jakie mamy konsekwencje tej koalicji ? “Świetnej jakości” wodę na Woli, Gilowicach, Górze…? Zastraszanie mieszkańców ? Brak wolności słowa na portalu gminnym ?
   Coś się wydarzyło dwa lata po wyborach, że nagle ludzie krytykują tu na forum, bo wcześniej superlatywy leciały dla władzy.
   W temacie transportu publicznego w Brzeszczach nie zgodzę się, ponieważ są dobrze zorganizowani w tym temacie, bo prócz takich gigantów jak MZK czy PKP mają prywatne firmy gdzie bez problemy z Brzeszcz prócz Oświęcimia czy Pszczyny mieszkańcy dojadą do Bielska

   • No widzisz a Tobie tego kawalka torta zabrakło i teraz chcesz pokazac jaki ty to jestes krysztalowo czysty …teraz krytykujesz a przed wyborami przypomnij jaki byles..chca sie teraz wybielac wytykasz wszystkim ze robia zle tylko ty jedyny robisz wszytsko idealnie i to nie wspolnie tylko sam lansujac i pokazujac ze nikt tego nie potrafi tylko Ty..kiepski chwyt reklamowy ludzie nie daja sie na takie cos nabrac juz..

  • ze_wsi, poczytaj rozkłady jazdy ile jest dziennie autobusów i busów z Oświęcimia (do którego bardzo łatwo dojeżdża się z Brzeszcz komunikacją miejską czy powiatową – jak zwał tak zwał) do Krakowa i Bielska Białej dziennie razem kilkadziesiąt. Oświęcim – Bielsko komunikacja przez Brzeszcze. Doczytaj zanim sie wypowiesz. Na poziomie Warszawy powiadasz, MY nie mamy nikogo i jesteśmy “doczepiani” a samorządy są apolityczne-praca u podstaw? To był pozytywizm a teraz jest wyścig, kto sie załapie na wóz jest pod wozem. Gdzie MY jesteśmy, po co władza walczyła o stołki? Bo że walczyła i nikt ich za karę na nie nie wsadzał to jasne.
   Jak ktoś walczy o stołek to raczej świadomie i wie na co się porywa. Nie wystarczy krytyka poprzednika a potem z jego ekipą doradców wzbogaconą o najjaśniejsze gwiazdy okolicy zajmować się parkami kwiatuszkami, o elementarnymi obowiązkami wynikającymi z ustawy o samorządzie.
   Dlatego władzo do roboty a nie do opowiadania na fb o tym dlaczego macie tak dużo pracy i tyle problemów.
   Kontakty w terenie są niezbędne dla wsparcia zadań dotowanych przez UE i rząd. Kto nie ma poparcia dla projektu, pozytywnych ocen pracy i jej efektów zawsze będzie nikim.
   Taka wiedza nie jest wydumana i nie trzeba specjalnych mądrości, a tu sami wybitni dowódcy w tej gminie ale efekty marniutkie. PRL już dawno się skończył.

 9. Cierpliwie? Łukaszu, czy mieszkańcy mają grzecznie słuchać tych okrągłych opowiadań, gładziutko podkreślających ogrom pracy i wysiłku włożonych w podstawowe obowiązki przez 20 czy minimum 10 lat? Park? Serio? Łąki kwietne może jeszcze i tężnie, bo na to “piniondz” może być byle o niegp wystąpić. Na poważne inwestycje to trzeba ruszyć głową jak zdobyć fundusze. Na drogi lokalne są fundusze wystarczy tv oglądać a na resztę trzeba pomysłu a nie malutkich podskoków kierowników i specjalistów z nazwy

 10. Przed wyborami Słoninka obiecywał cuda w naszej miejscowości, a po dwóch latach urzędowania to tylko umiał posadzić krzaki na skrzyżowaniach oraz zastraszać obywateli i kolegów z NE – łapami prezesa GZGK. A sąsiednie Brzeszcze 202 banki pozyskane na inwestycje. Ciekawe czy czyta komentarze wujcik Słoninka

  • Do Anonim, spokojnie zatrudniani są odpowiednie osoby, które posiadają doświadczenie czekajmy cierpliwie na efekty pracy nowych urzędników w Gminie Miedźna.
   Podliczymy koszty zatrudnienia z efektem pozyskanych Funduszy Europejskich czy środki Norweskich.
   Pozdrawiam

   • Już pewnie przygotowany raport w tej sprawie panie Łukaszu, wydatki na pracowników są słuszne, a pracy ogrom, gmina się rozwija co widać i słychać w mediach i fb. Dzień misia, święto listka i sadzenie roślinek w kilku miejscach. Park… na wsi pod lasem, bez komunikacji ze światem, to duma naszej wsi spokojnej. Ludzie będą mogli wypocząć i poćwiczyć, nie będą chcieli pracy i rozwoju -po co kiedy mają boisko, basen siłownię, plac zabaw, nie muszą jeść pracować uczyć się, rozwijać się poszerzać horyzontów. Ale że tu?? -po co? Powietrze świeże w lesie. Reszta to codzienność szara i smutna.

   • @Łukasz Banaś
    Nie wiem czy to jeszcze aktualne czy też nie, ale Norwegia (nie wiem jak inne państwa) zawiesiła fundusze norweskie Polsce 🙂

    • Usłyszeli Norwegowie, że w Woli nie zmarnują się pieniądze na park pod lasem na wsi, usłyszeli :=] i zrobili swoje-dali urzędnikom szansę na zabranie się do roboty

      • Z parkiem, pytasz, proszę bardzo-kasa za darmo więc poświęćmy działkę, nikt już nie będzie pytał o boisko treningowe lub inną sensowną inwestycję, bo działka zostanie zagospodarowana i basta. Radni obudźcie się i zacznijcie działać. Park przy samym lesie, Wola z trzech stron jest otoczona zielenią, może tam trzeba zadbać o to by można było się tam bezpiecznie relaksować w pięknych okolicznościach przyrody a nie zagracać działki gminnej. Bierzcie się do pracy i myślenia
       dla ze_wsi i innych zainteresowanych:

       Protokół z sesji nr XXVII/2020
       Obrady rozpoczęto 24 listopada 2020 r. o godz. 16: 00, a zakończono o godz. 17:15 tego samego dnia.

       Fragment : „Miedźna ma klimat – projekt inwestycyjny polegający na utworzeniu EKO-PARKU, na terenie sołectwa Wola, za kwotę 2 180 000,00 zł. W całości finansowana ze środków funduszy norweskich i budżetu państwa. Dodatkowo, konieczność wprowadzenia tych zadań wynika z konieczności ujęcia ich w WPF na lata 2021 i kolejne. Ponadto należy dokonać aktualizacji aktualnej WPF do tej przyszłej na 2021 – 2029. 4 Radny Michał Przewoźnik wskazał na zadanie „Miedźna ma klimat”, które ma być zlokalizowane w sołectwie Wola, obok basenu. Zapytał, czy brano pod uwagę inne lokalizacje. Pan Wójt potwierdził. Analizowano różne obszary, możliwości. Jednak by wejść w ten program, jako gmina i nie wydając ani złotówki, musiało być spełnione wiele warunków. To było jedyne, najrozsądniejsze miejsce, by projekt przeszedł wstępną, pozytywna weryfikację. Dodał, że było to jedyne miejsce, by zrealizować projekt. Radny Andrzej Painta powiedział, by zmienić nazewnictwo zadania na „Gmina Miedźna ma klimat” albo „Wola ma klimat”. Zadanie jest realizowane w Woli. Pan Wójt powiedział, że gmina jest w Miedźnej. Radny Michał Przewoźnik zapytał, czy znane są techniczne strony projektu, np. wielkość parku czy są to wstępne założenia. Pan Wójt powiedział, że są to wstępne założenia. Wielkość parku jest określona wielkością działki, która tam jest, a jest ona dość duża. Wskazał, że obecnie nie powie, jaki to obszar, ale może tej informacji udzielić w późniejszym terminie”.
       Fragment , całość pod adresem: http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=21589&bar_id=12243

        • Tam gdzie miało powstać boisko treningowe czyli pomiędzy SP2, a boiskiem Sokoła, za basenem, to ostatnie miejsce na relaks przy wrzasku kibiców piłki nożnej, którzy słusznie dopingują i kibicują swojej ulubionej drużynie, doskonałe miejsce na skatepark z ekranem osłaniającym od strony osiedla, albo inną sensowną inwestycję, myślcie radni, po to walczyliśvie o swoje funcje zaszczytne-bo chyba nie o ciepłe diety.

       • Wszyscy tacy mega uczciwi a gdzie to boisko się zgubiło wogole że pozwolę zapytać, podstawy są pod lampy 9bok chodnika, miało być szybko budowane i……… Zaczyna w gminie której Miedzna być coraz więcej pytań bez odpowiedzi

        • Na co ci boisko jak będzie park, kwiatuszki, listki, owady, ptaszki. Póki nie urosną w siłę przyniesiesz sobie i dzieciom ze spaceru do lasu kilkadziesiąt metrów od “parku”. Jest boisko-pomnik historii-można książkę napisać, po co dwa boiska? Dwa koszty? Nic tylko brać i brać, a tu kultura, spokój wyciszenie relaks, koszenie, sadzenie, miód, a może jeziorko zrobią – będzie miejsce dla pijawek bo to też małe zwierzęta.

  • No a jak jesteśmy orłami dotacji i pozyskała gmina uwaga 2 miliony tak 2 miliony z funduszy norweskich, i teraz uwaga 100% kwoty jest przeznaczone na budowę …. parku. Tak park na osiedlu WII a dokładnie między boiskiem Sokoła a czerwoną tam gdzie miało być boisko treningowe potem szumnie zapowiadana hala namiotowa czy balon sportowy, teraz będzie park za dwie banki.

   • Balon to się już 2 lata pompuje i nic. Remonty placówek oświatowych to obowiązek postawowy, żadnen pomysł czy innowacja, miasteczko rowerowe, jakiś żarcik, ale rozwojowych inwestycji 0. Siłownia doposażenie na wniosek mieszkańca, jak na sesji powiedziano? Miejsce do ćwiczeń, place zabaw to podstawowy obowiązek, nie ma się czym pochwalić. ROZWÓJ, gdzie pomysły może ankieta chociaż bo dobrze wypadła ta o transporcie, chyba najlepszy pomysł żeby zamknąć niewygodny temat. Nie istotnych tematów na fb gminnym wiele. Pomysłów na rozwój nie widać. Specjaliści pączkują efekty mizerne. Można się cieszyć, że w ościennych gminach coś się dzieje realizuje się projekty prorozwojowe, przyszłościowe. Szkoda, że u nas nie ma takich specjalistów i umiejętności zarządzania zasobami.

 11. Brawo Brzeszcze, Wolę zaorać, tu nic nie zmieni. Umierała nieboszczka KWK i mamy krajobraz z kosmosu i wygląd slamsów i zero pomysłów na zmianę na lepsze. Duży tereny, drogi dojazdowe media i ruina rodem z horroru. Stan komunikacji ze światem który daje szanse rozwoju niemal żaden. Wybór szkoły poza Wolą to wielki problem z dojazdem, dojazd do pracy to własny samochód, innego wyjścia nie ma. Wielu młodych jak może to ucieka bo tu nie widzi swojej przyszłości. Dobrze że są takie Brzeszcze, skomunikowane z Oświęcimiem i Bielskiem. Mogą służyć za przykład gdzie władza poważnie myśli o rozwoju i swojej lokalnej społeczności…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.