Ceny w górę jakość bez zmian, wieloletni problem jakości wody. Stanowisko GZGK

7
Aktualizacja- stanowisko GZGK

W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się na portalach społecznościowych GZGK Sp. z o. o. informuje, że od 1 lutego 2019 r. tj. od momentu powołania nowego Zarządu Spółki prowadzone są nieustanne prace na sieci wodociągowej mające na celu doprowadzenie wody do mieszkańców o jak najlepszych parametrach jakościowych.

 1. W przeszłości zdarzały się sytuacje gdy dostarczana woda przez GZGK Sp. z o. o. była dopuszczona do użytku warunkowo. Jednak w związku z podjętymi działaniami taka sytuacja od 1 lutego 2019 r. nie miała miejsca, a wszystkie wyniki badań wody zimnej dostarczanej do mieszkańców i wymiennikowni ciepła, przeprowadzane przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Tychach oraz akredytowane laboratoria badawcze wskazują na jej dobrą jakość.
 2. GZGK Sp. z o. o. odpowiada tylko i wyłącznie za jakość doprowadzanej zimnej wody do mieszkań i wymiennikowni ciepła. Jednocześnie informujemy, że nasza Spółka nie jest dostawcą ciepłej wody i nie odpowiada za jej parametry i jakość po podgrzaniu. Wymiennikownia stanowi miejsce pobierania próbek do badań jakościowych wody.
 3. Cena za dostawę wody i odprowadzenie ścieków została ustalona w roku 2018 i przez 3 kolejne lata nie uległa zmianie.
 4. Zarząd Spółki dokłada wszelkich starań mających na celu optymalizację kosztów funkcjonowania GZGK Sp. z o. o. w tym również kosztów zarządzania Spółką poprzez kontrakty menadżerskie obecnego Zarządu, które są niższe o kilka tysięcy miesięcznie od obowiązujących dla poprzedniego Zarządu. Powyższa optymalizacja pozwoliła wykonać szereg prac modernizacyjnych na sieci wodociągowej oraz w stacjach uzdatniania wody.
 5. Obecnie w prokuraturze toczą się postępowania wobec osób, które szkalowały dobre imię Spółki.

Info GZGK


Ponownie powraca temat jakości wody osiedla Wola II. Temat już poruszany na naszych łamach wielokrotnie, w tej sprawie interweniowała już w poprzedniej kadencji Radna Małgorzata Antos.
Problem wydaje się nie do rozwiązania,  Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej (dostawca wody) twierdzi iż wina jest po stronie Nadwiślańskiej Spółki Energetycznej bo ta ma zanieczyszczane wymienniki (zasobniki), natomiast NSE stoi na stanowisku zgoła odmiennym i stwierdza że winny jest nasz GZGK bo dostarcza wodę złej jakości która w wyniku podgrzania wytraca rudki.  Przepychanka trwa już lata a mieszkańcy pozostają z  problemem, czy jest możliwe jego rozwiązanie? Czy jednak skazani na monopol chcąc nie chcąc muszą płacić rachunki za produkt który nie spełnia jakości której by oczekiwał konsument.
.
Zapraszamy do udziału w ankiecie ( możliwość zaznaczenia dwóch odpowiedzi)

Zła jakosć wody leży po stronie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Foto od czytelnika i mieszkańca WII
#czytelnicy piszą my publikujemy

7 KOMENTARZE

 1. To dopiero bezczelność z tą wodą. Straszą prokuraturą ,jeden na drugiego zwala odpowiedzialność za brudną wodę.Pewnie ,że nie codziennie jest taka zanieczyszczona,ale sprzątanie np. łazienki i to częste(wąż,pólka na wannie itd.) i wymiana armatury też częsta to nie jest wymysł nasz to są fakty. Po co ktoś miał by szkalować GZGK co by mu to dało. Kiedy wreszcie będzie czysta woda, kto z tym zrobi wreszcie porządek ?

 2. Mamy radnych na W2, więc niech się wezmą do roboty i załatwią mieszkańcom ponowne podłączenie do Czańca, tak jak to było na początku jak powstało Osiedle W2. wtedy mieliśmy czystą wodę i zimną i ciepłą i jakoś nie było problemu z podgrzaniem wody, bo ia ta podgrzana była czysta, a nie rdzawa, tak jak teraz. tylko wtedy, GZGK na swój koszt musiałoby by wymienić skorodowany przez swoją “wspaniałą” wodę rurociąg, bo inaczej to nic nie da. Także panowie radni do dzieła, pokażcie na co WAS stać. teraz macie okazję, żeby zrobić coś dla wszystkich mieszkańców W2, bo jak na razie, mieszkańcy wydają dodatkową kasę na wodę butelkową, niestety i przez to płacą podwójnie.

 3. Koszt podgrzania 40zł m3 – NSE. Koszt podgrzania prądem 15zł m3 Tauron
  Od jakiegoś czasu mam podgrzewacz 60 litrów woda kiedy che o temperaturze jaką chę place tylko za zimną, na wejściu do mieszkania filtr. Polecam każdemu, święty spokój, licznik nie liczy gnojowicy czy wody letniej jak za ciepłą, Niestety bez filtrów na wejściu woda jest dramatycznej jakości – zimna woda, ale to jedyne co mogę zrobić w mieszkaniu. Mieszkańcy domów mogą jeszcze zainwestować we własne studnie i mec kontrole nad tym co jest do wody dolewane i czym uzdatniane.
  Filtry siatkowy dla zanieczyszczeń mechanicznych, drugi odżelazianie, kuchnia jeszcze dodatkowo ma trzeci węglowy. koszt wkładów i tak tańszy do wymiany baterii, pralek, zmywarek, czy spłuczki. Zdrowie bezcenne

 4. O złej jakości wody wiedza WSZYSCY, ale jak zawsze jeśli nie widomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Woda dla mieszkańców Woli i nie tylko jest dostarczana ze studni które zostały zbudowane w poprzedniej kadencji, są to płytkie odwierty ok 20m gdzie pozyskuje się wodę podskórną z górnych warstw. Do tej wody przenika większość zanieczyszczeń które tam dostają się wraz z opadami deszczu. Firma jednak uparcie pompuje te wodę przemysłowa sprzedając ją za ok 10 zł m3 gdzie koszt pozyskania metra to 1,5zł m3 uparcie dosypując tony uzdatniaczy, chemii i innego dziadostwa. Dawno, dawno, dawno temu można by tak rozpocząć gmina Miedźna miała świetnej jakości wodę, dostarczona z Czańca jednak za te wodę trzeba zapłacić dużo więcej niż 1,5zł dlatego zawory zakręcono a pompy ze studni uruchomiono a ty mieszkańcu płać…
  Jedyną możliwość to odłączenie studni i odkręcenie ponownie zaworów z Czańca – cala infrastrukturą istnieje i jeśli ktoś podejmie odpowiednie kroki to całą operacje (technicznie) można zrealizować w jeden dzień, ale trzeba podjąć decyzje i mieć na względzie dobro mieszkańców a nie kasę dla gminnej spółki

 5. Woda dostarczana przez GZGK to jedno wielkie g za duże pieniądze, wszyscy dobrze wiedzą jaka jest jakość tej wody. Widać to po osadach na rurkach instalacji wodnej i całej armaturze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.