Czy to już koniec Tesco w Woli?

12

Wszytko wygląda na to iż sklep Tesco w Woli dołączy do zlikwidowanych już obiektów tej sieci.

Tesco ogłosiło sprzedaż biznesu w Polsce firmie Salling Group, właścicielowi sieci Netto. Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez urzędy antymonopolowe, w tym UOKiK, obejmuje przejęcie 301 sklepów sieci wraz z centrami dystrybucji i centralą spółki za całkowitą kwotę 900 mln zł. Sklepy Tesco w ciągu 18 miesięcy zmienią szyld na Netto.

W Woli istnieje już sklep tej sieci wiec nie będzie  miało żadnego ekonomicznego uzasadnienia uruchamianie drugiego sklepu tej samej sieci kilka metrów od siebie, wiec raczej los obiektu jest już  przesądzony i niebawem mieszkańcy Woli w tym miejscu już nie zrobią zakupów.

12 KOMENTARZE

  1. Jak na taką Wolą to Biedrona i Netto wystarczy. Może w miejscu tego Tesco zrobić coś dla mieszkańców, nie wiem jakieś park, plac zabaw, tereny zielone a nie tylko markjety:)

  2. Nie będzie tam żadnego sklepu spozywczego. Dlaczego? Siec Netto kupuje hurtem wszystkie sklepy, z pewnością nie uruchomi tam drugiego sklepu Netto, sprzedaż innej sieci to jest strzał w kolano likwidacja Tesco to Monopol w tej części Woli dla Netto. Lidl Kaufland czy inny sklep to zabójcza konkurencja dla nich samych. Prawdopodobnie sklep czeka identyczny los jak w Brzeszczach, ewentualnie może jakieś magazyny Netto nie ma szans na sklep spożywczy w tym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.