W związku z napływającymi informacjami o coraz częstszym procederze prywatnego przyłączania  nowych budynków do miejskiej magistrali wodociągowej z pominięciem przedsiębiorstwa zajmującego się dystrybucja wody w gminie, zwracamy się do wszystkich osób wobec których takie praktyki były stosowne o kontakt z naszą redakcją.

admin@wolanie.info

Gwarantujmy:

 • całkowitą anonimowość, również przed organami dochodzeniowymi ( tajemnica dziennikarska)
 • pomoc przy wytoczeniu pozwu zbiorowego
 • opublikowanie materiałów na łamach regionalnych i ogólnopolskich mediów.

58 KOMENTARZE

  • SN podjął nową uchwałę 7 sędziów w sprawie tego, co jest przyłączem, która wiąże wszystkie sądy i która określa, że przyłączem jest odcinek od budynku do sieci. To, że gminy nie powinny podejmować uchwał ustalających odpłatność za przyłączenie nie znaczy, że Inwestor nie ma wykonać przyłącza na własny koszt. Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę… wyraźnie stanowi, że “Realizację budowy PRZYŁĄCZY do sieci oraz studni wodomierzowej, pomieszczenia przewidzianego do lokalizacji wodomierza głównego i urządzenia
   pomiarowego zapewnia na własny koszt osoba ubiegająca się o przyłączenie nieruchomości do sieci”.

   Swoją drogą jest to logiczne – trudno wymagać, żeby wszyscy użytkownicy zrzucali się na budowę przyłącza np. o długości 300 metrów dla kogoś, kto zamierza budować się gdzieś na uboczu.

 1. A jeśli przez Waszą działkę przebiega napowietrzna linia elektroenergetyczna, to dostajecie jakieś wynagrodzenie? W głowach się poprzewracało od nic nierobienie. Lenie.

  • A widzisz odszkodowania dostają te osoby które posiadają stosowną wiedzę ze jest podstawa prawna do wypłat takich odszkodowań. W tej gminie władze starają się zrobić wszystko aby ta wiedza była znikoma.
   Jak otrzymać odszkodowanie i komu ono przysługuje. Co zrobić, aby nasze roszczenie było skuteczne?

   – Jeśli taki słup, rura z gazem, urządzenie służące do kanalizacji czy dostarczania ciepła znajduje się na naszej działce,można otrzymać pieniądze. Tytułem do tego jest po pierwsze: wynagrodzenie za służebność przesyłu, a po drugie odszkodowania za bezumowne korzystanie – podkreślił Robert Ofiara, adwokat, specjalista ds. odszkodowań.
   link http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/slup-energetyczny-lub-przewody-na-posesji-jak-uzyskac-odszkodowanie,523199.html

 2. Takie pytanie mam czy jesli ja mam ciag wody w dzialce to ja musze caly material kupic za swoje czy przylacze powinien zrobic gzik jako dostawca wody mowa o zasuwie filtrach itp

  • Moim zdaniem GZGK powinien ponieść koszty do granicy Twojej działki a tu jest inaczej. Materiał Ty kupujesz za swoje pieniądze i później zrzekasz się na rzecz GZGK.
   Tak miałem z przyłącze gazu. Do granicy gazownia robiła za swoje pieniądze a od granicy mojej działki do budynku ponosiłem ja koszty.

  • Tutaj jest dosyć specyficzna sytuacja, bowiem rurociąg biegnie przez twój prywatny teren w tym przypadku masz doczynienia ze służebnością. Powoduje to iż w tym miejscu grunt, Dziaka jest zblokowana nie możemy nic tam wybudować (garaż pergole mala architektura) nie możemy tam tez robić za bardzo żadnych rabatek etc gdyż w w wypadku awarii wjeżdża koparka i dewastuje te część ogrodu. Zazwyczaj za służebność firmy płacą ciężkie pieniądze bądź przyłączają na swój koszt

  • Co do znaczy “ciąg wody”? Chodzi o sieć wodociągową, która zasila także inne budynki? W przypadku sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej koszty przyłącza leżą po stronie Inwestora. Koszt wcinki powinien być po stronie GZGK. Przyłącze to odcinek od instalacji wewnętrznej do sieci. Jeżeli sieć masz za granicą działki to również za granicą, aż do samej sieci.

   Z przyłączami gazu jest inaczej, z różnych względów właścicielem przyłącza jest Dostawca.

 3. Panie Michale proponuję praktyki u Pana Łukasza pobierać. Nowa Energia pokazała się tuż przed wyborami samorządowymi trzy lata temu. Większość zdobyła drugie miejsca , pan jako jedyny wszedł do samorządu i zabrakło odwagi ? Oglądam sesję na portalu i pańscy koledzy z Nowej Energii też uczestniczą w sesjach. Czyżby wójt pokiwał palcem ? Tuż za plecami ma pan wsparcie pana Słoninki, który prawie zawsze was punktuje. No chyba że lubi pan być punktowane ale w tym wypadku na minus.

 4. obraz całego gminnego ogródka ukazuje most drewniany na wisle , ubytki w nawierzni wystające gwozdzie i ta piekna wymiana desek na metrze kwadratowym ,deski z ławek osiedlowych zdemontowali i prawie kazda innego koloru , to zdjecie trzeba w urzedzie Gminy zawiesic w ramie ,taki zaradny wojt pod Swoim domem nowy asfalt a na most stare dechy jeszcze pożyczone , tyle lat rzadów Wojcie i nieporadziliście wymienić tej nawierzchni za krotka!

 5. Sypie, sie coś w tej Gminie jak igły z choinki na Trzech Króli ,niby tacy porządnisie a Tu niewydajemisie zeby bez dyscyplinarki sie nie obyło .Działanie na szkodę firmy/gminy? ,przykra sprawa a tu fuchy nie pokończone kiedy w nocy robić? Popłoch sie robi teraz kto kogo …..?
  cyt. Chaos to nie potrzask. To drabina. Wielu, którzy próbują się wspinać, ponosi porażkę i nigdy więcej już nie próbuje. Upadek ich łamie. A niektórzy, kiedy mają szansę się wspiąć, trzymają się królestwa albo bogów, albo miłości. Tylko drabina jest prawdziwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here