Podczas XII Sesji Rady Gminy Miedźna Wójt gminy Bogdan Taranowski poinformował o sprzedaży działek o powierzchni 46ar w KSSE zlokalizowane przy ul. Międzyrzeckiej w Woli.
Działki te zakupiła spółka cywilna IMMOBILE z Bielska za kwotę 460300zł, spółka ta jest związana z branżą motoryzacyjną.

Niestety tym samym zostały zaprzepaszczone wielokrotne  propozycje mieszkańców osiedla WolaII, dawnej Rady Osiedla oraz obecnej Rady Sołeckiej aby tych terenach powstało miejsce rekreacji ,park ,skwer czy tez już dawno obiecane miejsce do grillowania. Zamiast tego pod oknami mieszkańców osiedla powstanie kolejna hala produkcyjna o nie do końca sprecyzowanym charakterze produkcji, i być może dająca się tak samo we znaki jak słynna otaczania tylko tym razem z drugiej strony osiedla. No cóż szkoda, widać w gminie ważniejsze są pieniądze niż dobro mieszkańców.

Informacja Wójta Bogdana Taranowskiego o sprzedażny działek.

48 KOMENTARZE

 1. Co musi się wydarzyć na Woli ? , żeby mieszkańcy zrozumieli że tą drogą którą idziemy teraz prowadzi do dyktatury zastraszania.
  Radni już po jednej stronie ,szybko zapomnieli że mają dbać o sprawy mieszkańców (przecież kto ich wybrał).

 2. Ten teren nadaje się tylko i wyłącznie pod zabudowę wielorodzinna lub jednorodzinna żadne usługi nie mam pojęcia jakim trzeba było być sprytnym aby przeznaczyć ten teren pod zakład produkcyjny ale na te pytania to tylko wójt może odpowiedzieć czym się kierował wydając na to zgodę

  • Wcale nie trzeba było sprytu, mieszkańcy W2 są tak niezaradni, niezdecydowani i niezainteresowani własnym losem, dobrem swoich dzieci i żałosnym obrazem swojego osiedla, że nikt nie musiał się wysilać czy używać sprytu. Otaczarni nigdzie w okolicy mieszkańcy nie pozwolili sobie postawić a W2 proszę bardzo – jeszcze na liczne miejsca pracy liczyli, zagłuszając tym nielicznych przeciwników. Kontenery dla eksmitowanych (prawdopodobnie) nie było komu pod oknami postawić – proszę bardzo jest miejsce na W2, A teraz wspaniały zakład produkcyjny dla zatrudnienia kilku osób – czy na pewno dla tu zamieszkałych? Czy tak jak w asfaltowni. A nawet gdyby, czy dla kilku miejsc pracy ponad dwa tysiące ludzi z W2 ale także mieszkańcy W1 i Osiedla Pod Sosnami też mają opary, dym i pył z asfaltowni wdychać, a teraz jeszcze opary rozpuszczalników i nie tylko. W okolicy boisko, basen, budynki wielorodzinne, bardzo blisko szkoła podstawowa, gimnazjum, przedszkole. Nie wstyd wam mieszkańcy – nie znacie swoich radnych. Sołtysi też nic nie powiedzą? Nie można zwołać w tej sprawie zebrania mieszkańców wspólnie dla wszystkich zainteresowanych??? Czy sołtysi, tak jak radni, są bezradni i nie wiedzą czemu i komu ich praca, a właściwe służba jest poświęcona? Czy siłą zostali do tej służby przeznaczeni? Przecież sami chcieli – starali się zabiegali, obiecywali – czynie byli świadomi po co? Czy dla tylko dla dodatkowej kasy????? Jak się praca na rzecz gminy ( czyli mieszkańców ) nie podoba to proszę zrezygnować – znajdą się chętni do pracy!

   • jakoś nie widzę radnych z w2 by pytali o coś, wcale ich widać nie interesuje co tam powstanie i co tam będzie?
    A tak to nawet ich nie ma na sesji wiec o co Wam ludzie chodzi, nieobecni głosu nie maja.:)

    A niepamiętanie jak medialnie wyglądała pani radna ze słoikiem “żuru” żaląc się ze ma tak wodę w domu? widać woda sie poprawiła radnej już nic nie przeszkadza.

    • Ale mleko się nie wylało. Radnego właściwie nie można odwołać – można jedynie odwołać całą radę, ale to biorąc pod uwagę udział wyborców w wyborach, byłoby cudem. Czy tylko liczenie na cud pozostaje w tej sytuacji? NIE! Rozliczenie każdego radnego z tego co zrobił dla swoich wyborców jest możliwe. Zaproszenie na każdą sesję rady jest publikowane –OBOWIĄZKOWO. Rada nie spotyka się wójtem potajemnie w nocy. Każdy mieszkaniec może przyjść na sesję i wyrazić swoje zdanie – jak nie zostanie wysłuchane, można zwrócić się na piśmie o wyjaśnienie. Wasz głos będzie bardziej słyszalny jak pojawi się grupa mieszkańców. To nieprawda, że tylko radni mają głos na sesji, zaproszeni także. A zaproszeni na sesję są wszyscy mieszkańcy. Nie mogą głosować, ale mogą się domagać spełnienia swoich postulatów, które są OBOWIĄZKOWO zapisywane w protokole z sesji (obowiązkowo publikowanym na urzędowej stronie internetowej) więc ślad pozostaje.
     Mieszkańcy teraz jesteście mniej skuteczni od swoich pojedynczych radnych- jest ich 15 osób, a was tysiące, oni są wielcy, a wy tak mali, że niewidoczni i niesłyszalni? Nieobecni nie mają głosu, waszą wolę wyrażają wasi radni – czy taka jest wasza wola?
     Znów oczekujecie cudu? Następny śmierdziel pod oknami i znowu nic?

 3. Masz rację w stu a nawet w tysiącu procentach. To teraz Mucha i Antos będą sobie mogli pełną gębą wdychać aromaty produkcyjne, wszak to pod ich oknami będzie ów zakład. Głosują wszystko co im wódz podstawi i jeszcze nigdy się nie wychylili. NIe dawno miał tam powstać zakład produkujący plastikowe części samochodowe i tylko temu że były radny Sikora wyczaił sprawę i nagłośnił, zrobił się raban a inwestor się wystraszył i zrezygnował. Takich macie radnych to teraz nie narzekajcie, to też dzięki Musze i Antos powstała asfaltownia. Więc wy tam na W-II miejcie pretensje do siebie a oni się z was śmieją.

 4. Co ten wójt sprzedał – nie sprzedał i zafundował Wam tam na WII ??? Za trzy latka możecie to zmienić 🙂
  Moim zdaniem na miejscu “STREFY EKONOMICZNEJ” powinno powstać osiedle domków jednorodzinnych – coś w stylu Osiedla pod Sosnami, miejsce do spotkań mieszkańców Woli oraz ościennych miejscowości. Taki mały “amfiteatr” mógłby być wykorzystywany w celu wykorzystania potencjału naszych lokalnych zespołów ( Wolanie, Frydkowianie…, młodzież nie musiałaby grywać po “garażach”, itp..: )
  A miejsce na hale produkcyjne śmiało można wykorzystać wzdłuż drogi 933 gdzie transport ciążki dotrze bez problemu zwłaszcza Panie Wójcie w zimie bo droga nr 933 to POWIATÓWKA (“przelotówka”) i lepiej jest utrzymana w okresie zimowym jak drogi lokalne I POWIATOWE w naszej Gminie Miedźna !!! Czerwona kartka za drogi utrzymane na “biało” !!!

  • Tylko zapomniałeś powiedzieć ze przeznaczenie tego terenu jest ustalone od 5 lat a może i więcej i nikt nie miał nic przeciwko temu nic!!! Poco teraz narzekać skoro nic przez tyle lat nikt nic nie zrobił chyba tylko teraz może żeby zostać jakimś radnym

 5. Szanowny pan Taranowski sprzedal i niedlugo bedziemy miec zaklad odrdzewiania, szlifowania, wytrawiania i lakierowania silnikow. Z woli robi sie drugi czarnobyl. Asfaltownia ktora juz jest wydziela tyle pylu ze normalnie wszedzie w domach to mamy. brawo panie wojcie 🙂 moze u pana pod domem wybudujemy syfialnie. trzeba wyprowadzic sie z tej strefy ekonomicznej – czarnobyla

  • może mieszkańcy W2 zorganizują REFERENDÓW W SPRAWIE ASFALTOWNI? może pora pozbyć się tego “TRUCICIELA” z naszego osiedla? wszędzie w mediach widać, że mieszkańcy, jak im chcą coś wybudować, a to zagraża zdrowiu, to się na to nie godzą i protestują. u nas było tak, że SZANOWNY WÓJT GMINY MIEDŹNA NARZUCIŁ MIESZKAŃCOM W2 SWOJĄ DECYZJĘ W SPRAWIE “ASFALTOWNI” I ZROBIŁ WSZYSTKO ZA NASZYMI PLECAMI. Nie wiem, czy Wydział Ochrony Środowiska wie, jak działa ta “otaczarnia”, czy robią jakieś badania, tego co idzie do powietrza, czy są w ogóle jakieś kontrole tego miejsca? bo nie wierzę, że smród jaki wydobywa się z tej “otaczarni” jest obojętny dla naszego zdrowia. wystarczy codziennie popatrzeć jakie kłęby czarnego lub siwego dymu wydobywają sie z tego miejsca, więcej już nic nie trzeba dodawać.

   • Przeprowadzenie kontroli wymaga wcześniejszego powiadomienia o takim zamiarze – i to nie ma żadnego sensu, bo podczas “kontrolowanej” kontroli będą założone wszystkie filtry i kontrola wykaże, że mieszkańcy są konfliktowi roszczeniowi i złośliwi i można a nawet należy się z nich wyśmiewać . Czy referendum się powiedzie? -historia jakichkolwiek głosowań mieszkańców W2 z ostatnich lat mówi, że nie. Mieszkańcy mają poczucie krzywdy, mówią o tym, i na tym mówieniu się kończy. Od ponad 15lat dają mandat zaufania obecnym władzom gminy co jest fenomenem niewytłumaczalnym. Frekwencja wyborcza za każdym razem na W2 jest najniższa w całej gminie, a część mieszkańców uczestnicząca w wyborach popiera obecną władzę. O CO W TAKIM RAZIE MAJĄ PRETENSJE MIESZKAŃCY W2? DLACZEGO NIE MAJĄ PRETENSJI DO SIEBIE???????????????????????? Nawet w sytuacji potencjalnego szkodzenia zdrowiu przez dym i pyły z otaczarni, w obronie mieszkańców staje osoba, która nie mieszka na W2 – Pan Słoninka. Kolejna inwestycja którą w prezencie otrzyma tym razem przeciwległy brzeg osiedla w2 to zakład, w którym będą stosowane substancje żrące, wydzielające ostre zapachy rozpuszczalniki. Czy też będzie w tym zakładzie zamknięty proces technologiczny? A ścieki? Zbyt wcześnie by o tym mówić??????????????? Mogliście mieć pod balkonami tereny rekreacyjne, ale nikt o to nie wystąpił. Mówiliście? I co z tego? Działki BYŁY własnością Gminy i to GMINA W IMIENIU JEJ MIESZKAŃCÓW (zgodnie ze statutem) zgłaszała je do sprzedaży specjalnej strefie ekonomicznej jako tereny przemysłowe a wcześniej zaakceptowała to rada gminy którą wybrali mieszkańcy -także w2. Od kilku lat działki były zgłoszone do sprzedaży – czy mieszkańcy W2 myśleli, że w strefie ekonomicznej ktoś to kupi i wybuduje mieszkańcom park???????? Trzeba było złożyć wniosek o wycofanie tego terenu ze strefy i odstąpienia od sprzedaży.
    Mało terenów przemysłowych jest na terenie pokopalnianych? Elektrownia nigdy tu nie powstanie.
    Około tysiąc osób mieszkających na stałe na W2 nie uczestniczy w żadnych wyborach . I O TO CHODZI. TO POTWIERDZA, ŻE NA W2 MOŻNA WCISNĄĆ WSZYSTKO CZEGO NIKT INNY NIE DA SOBIE WYBUDOWAĆ. CI LUDZI SĄ TAK NIEPORADNI,ŻE NIE STAWIAJĄ OPORU BO NIE POTRAFIĄ.

    • Ten cały syf z tego zakładu w brew pozorom dotyczy wszystkich mieszkańców Woli (tych z WII, WI, Osiedla Pod Sosnami, Woli Wsi itp). Zakłady w strefie przemysłowej nie będą “smrodzić i zagrażać” tylko WII. Ludzie POBUDKA, kogo wybraliście! Tak ma to wyglądać? Referendum – to trzeba zrobić Taranowskiemu. Nie ma zmian bez zmian!

 6. Jaki wójt takie pomysły w planowaniu przestrzennym. Ale nie zapominajcie, że wciąż go wybieracie. A człowiek jakie koncepcje ma, każdy wie. A jak ktoś nie wiedział, to jego problem, że się w porę nie dowiadywał. A niejeden cieszył się, bo Pan Bogdan to i miło się uśmiechnie i ładny krawat nosił w kolorze blue. Gratuluję przy tym wszystkim jego zwolennikom. I wasze nieruchomości z dnia na dzień tracą na wartości i atrakcyjności. Ale tak to jest, jak decyzje strachem podszyte albo iść się zagłosować nie chciało. Mały był wybór? Każdy z czterech pozostałych był o niebo lepszy.

 7. Czy ktoś wie co to za firma Immobile z Bielska, która kupiła działki w Woli? Nie można nigdzie znaleźć informacji o tej firmie. Może admin wie co to za podmiot.

  • No cóż, nazwa Immobile kojarzy się raczej z nieruchomościami niż z branżą motoryzacyjną. Może się więc okazać, że działka jest kupiona w celu odsprzedaży albo, że spółka Immobile będzie budować obiekt dla docelowego klienta, który jest nieznany.

   Niestety, z wypowiedzi wójta nie można wywnioskować czy KSSE wyłącznie zrezygnowała z pierwokupu (do którego jest uprawniona) czy też wyraziła w drodze decyzji zgodę na objęcie planowanego przedsięwzięcia zwolnieniami podatkowymi. Opcja pierwsza oznacza, że Immobile raczej nie jest docelowym użytkownikiem. Opcja druga zawiera już zgodę na objęcie ulgami konkretnego przedsięwzięcia. Może ktoś z radnych to wyjaśni.

   Jeżeli chodzi o to, co może tam powstać to od kilku lat dla tego terenu obowiązuje plan miejscowy, który szczegółowo to reguluje. Wystarczy sobie poczytać, jest do ściągnięcia na gminnym BIP-ie.

 8. Do ,,ak,, ! Wysypisko człowieku to ty masz w głowie!!! i czym prędzej zrobisz z nim porządek tym szybciej będzie to z korzyścią dla ciebie i otoczenia!

  • Ale jaki problem? Przeciez jak powstanie to wysypisko to na pierwszy rzut oka ciezko bezie je odroznic od osiedla, bo uwazam ze doskonale wpasuje sie w tło i zmiesza z otoczeniem. A ze tam powietrze troche gorsze no to ja bardzo przepraszam, ale Wola to nie kurort czy sanatorium, jak np. sąsiad smazy cebulę, gotuje kapustę albo cos maluje, to tez brzydko pachnie – a to normalka na blokach.

   • Jeszcze spopielarnia zwłok się zmieści. W tym roku oddano nowiutką w Żorach i cieszy się ciągłym wzrostem zainteresowania, przyniesie oszczędności miejsca – to nie jest kiepski żart tylko krzyk – OBUDŹCIE się zwróćcie się do swoich radnych możecie wiele a jak siedzicie cichutko to jest jak jest -sorry, taki mamy klimat -sprzyjający.

  • masz rację i o to właśnie chodziło, szkoda, że to odebrałeś Sooku tak dosłownie, ale BRAWO za ruch jakikolwiek. Same odpadowe inwestycje na W2, a nikogo to nie rusza – jesteś pierwszy. Radni W2 bezradnie godzą się na wszystko bo myślą, że mieszkańcy cieszą się z kontenerów, jeszcze bardziej że smrodlawej otaczarni i oczekują wysypiska śmieci (tylko żeby równo śmierdziało codziennie), może jeszcze spalarnia śmieci bo w Bielsku zamknęli najnowszą w Polsce instalację do spalania śmieci (bo zatruwała okolicę) to może na Woli ( W2 )ludzie nie zaprotestują . W 2 ma jeszcze miejsce w specjalnej strefie ekonomicznej i na terenie po kopalni. Będą podatki do gminy i miejsca pracy dla mieszkańców. S1 powstanie to i droga prosta będzie ze śmieciami ( bo na Woli śmieciarka dzisiaj uderzając w słup pozbawiła kawał wsi prądu). Będzie się nasza wieś rozwijała tak jak starają się i dbają oraz głosują mieszkańcy.

  • Nareszcie mieszkańcy W2 dostaną kolejną trafioną inwestycję i wiele oczekiwanych miejsc pracy. Tym razem od starosty bo działki na trenie po kopalni należą do starostwa. Może się mylę bo mieszkańcom gminy może to właśnie wójt przygotowuje wygodne miejsce na odpadki. Mieszkańcy W2 nareszcie przestaną narzekać na inwestycje w tym rejonie – przecież będą mieli najbliżej na śmietnik. Może zorganizują zawody “kto pierwszy na wysypisku”. Brawo za same świetne pomysły.

 9. Teraz możecie blokować inwestycje ponieważ jesteście strona w postępowaniu zamiast pyszczyć bądźcie lepiej czujni żebyście nie przespali uzyskania przez te firmę pozwolenia na budowę

 10. radni z w2 na taczki pan mucha moze leciec a druga strona medalu kopalnia zasypana smieciami odpadami roznego pochodzenia kto by tam zaklad budowal przeciez tam miliony na sprzatanie terenu pojdzie a na w2 mozna wszystko jeszcze schronisko dla pieskow wam trzeba umiescicb zeby ten smrod z asfaltowni zabic ,lzy sie cisna do oczu gdy widzimy ten blok po remoncie na w2 piekne osiedle pod lasem by bylo a tak ……………………………………………..

    • Piszesz tu aktywnie a nie wiesz, albo tylko udajesz. To był pomysł wyborczy Pana Nelca, ale nie wybrali go, to i koncepcja leży. Jak domniemywam. Ale może jeszcze się uaktywni i coś zadziała?

    • Park dla piesków jest ważniejszy niż park dla ludzi – bo miejsca do wypoczynku dla rodzin z dziećmi, bezpiecznego i właściwie zorganizowanego nie ma. Na pewno jakieś miejsce do biegania dla psów jest potrzebne ale psy nie mogą być ważniejsze od rodzin z dziećmi. Psie odchody to dowód braku kultury nie psów ale ich właścicieli – gdyby właściciel sprzątał po swoim ulubieńcu to było by wspaniale. To właściciel psa odpowiada za zanieczyszczenia pozostawione przez niego (właściciela -bo pies nie potrafi tego sprzątnąć) na trawniku, który jest własnością spółdzielni lub prywatną. Gdyby właścicielowi pies załatwiał potrzeby fizjologiczne w mieszkaniu to też by nie sprzątał?? To mieszkańcy Ci, którzy nie mają psów lub Ci, którzy sprzątają po swoich pieskach są również winni brudowi i smrodom zostawionym przez psy – jeżeli widzą to i nie reagują. Nie ma kosza specjalnego na psie odchody, nie wolno do śmietnika? To niech zabierają te “dary” do swojej toalety w mieszkaniu. Mają przecież muszlę klozetową w domu. Pies to także obowiązki – właściciele muszą brać odpowiedzialność za zwierzęta,którymi się opiekują.

  • Od wielu lat wiadomo, że Gmina (Rada Gminy i Wójt) sprzedadzą te działki komukolwiek, kto zechce je kupić (bo teren należał do Gminy). Radni ani mieszkańcy nie protestowali a są to pani Antos i pan Mucha bo może wielu nawet o tym nie wie. Jakieś niepewne głosiki było słychać aby te tereny tuż pod oknami mieszkańców przeznaczyć właśnie na cele rekreacyjne dla mieszkańców? Ale czy ktoś (radni) tym się zajęli? Coś zrobili w temacie smrodu z asfaltowni? A może radnym asfaltownia nie śmierdzi. Prawdę mówiąc na zebrania wiejskie przychodzi kilkanaście osób, które i tak są później tematem kpin różnych środowisk. Pretensje ma kilkaset osób a kilkanaście musi podejmować niekoniecznie słuszne decyzje. Mieszkańcy ruszcie swoje cztery litery wasz głos może być słyszalny – ale jak jesteście mocni tylko w narzekaniu to macie to na co zasłużyliście – kolejnego śmierdziela – bo tak się to pewnie skończy. Asfaltownia dała liczne miejsca pracy wkrótce będą następne -tylko patrzeć jak wyrośnie piękna inwestycja dająca i podatki dla gminy i dobrze płatne stanowiska pracy dla mieszkańców gminy. WII to ma szczęście, czym sobie mieszkańcy na to zasłużyli? Milczącą zgodą na każde poczynania? (kontenery, asfaltownia, s1 pod oknami bez ekranów -za to z przejściami dla zwierząt, a teraz kolejny prezent firma związana z branżą motoryzacyjną -na pewno tak mało uciążliwa jak asfaltownia i dla równowagi po drugiej stronie osiedla).

 11. Wójt sprzedał mieszkańców W2 po raz kolejny za kilka srebrników wcześniej kontenery i słynna już otaczarnia. Niestety to ze gmina uzyska tam 460 tys to mieszkańcy stracą duZZZo więcej na mieszkaniach które niestety stracą na wartości, bo kto che mieszkać pod zakładem przemysłowym w którym cala dobę jedzą widlaki coś sie produkcje trzaska a niewidome czy nie śmierdzi i dymi. Jak powstawała otaczarnia zapewniano nas ze będzie to proces w 100% zamknięty i będzie praca i same ochy i achy pana Bogdana. jak się okazało śmierdzi dymi a prace tam znalazła dosłownie jedna osoba brawo!!!.
  Czy naprawdę jeśli juz tak bardzo chcieliście tej strefy to dlaczego nie powstanie ona na terenie po-kopalnianym abo iść już w stronę lasu tak jak powstała tam juz jedna z fabryczek za mixpolem. Dlaczego znów sie cos buduje nam pod oknami i balkonami i GDZIE DO JASNEJ CHOOLERY BYLI RADNI Z W2 NA TEJ SESJI ANI MUCHY ANI ANTOS MAJA NAS PO PROSTU W DUPIEEEEEEEEEE, BYLE DO WYBORÓW.

 12. a najciekawsze jest to, że niektórzy mają wielkie pretensje i roszczenia względem GZGK, że śmierdzi z oczyszczalni, fakt, może to i jest uciążliwe, ale nie można tego porównać ZE SMRODEM JAKI LECI Z TEJ “OTACZARNI” JUŻ NIE MÓWIĘ O TYM JAK OSIADA SIĘ PYŁ Z TEGO NA OKNACH, BALKONACH ITP.
  Jak jest bezwietrzny dzień, a wyjdzie się na zewnątrz, to nieraz aż zatyka od tego smrodu, po prostu nie da się oddychać. Zresztą widać codziennie jak kłęby czarnego dymu lecą z tej OTACZARNI, a w tym są szkodliwe dla zdrowia i środowiska związki chemiczne. SZCZEGÓLNIE JEST TO DOKUCZLIWE LATEM, KIEDY SIĘ OTWORZY OKNO, A PO CHWILI DO MIESZKANIA NAPŁYWA SMRÓD PALONEGO ASFALTU CZY GUMY. na pewno wiele osób z W2 zwróciło na to uwagę, tylko szkoda, że nikt z tym nic nie robi. WSZĘDZIE, GDZIE MAJĄ POWSTAĆ TAKIE ZAKŁADY LUDZIE PROTESTUJĄ I NIKT SIĘ NA TO NIE GODZI, A TUTAJ BYŁO WSZYSTKO ZROBIONE ZA PLACAMI LUDZI. i z tego co widać WÓJT GMINY MIEDŹNA UPATRZYŁ SOBIE OSIEDLE W2, JAKO TAKĄ ZBIERANINĘ WSZELKIEGO RODZAJU “DZIADOSTWA”, ŻEBY UPRZYKRZAĆ LUDZIOM ŻYCIE. Czy są kontrole względem OTACZARNI I TEGO CO ONA WYPUSZCZA W POWIETRZE? wszędzie się mówi o ochronie środowiska, że węglem nie można palić, że w piecach nie można spalać różnych rzeczy, a Z OTACZARNI CODZIENNIE WYLATUJE W POWIETRZE TONA SZKODLIWEGO DYMU I JAK SIE TO MA DO OCHRONY ŚRODOWISKA?

  • “WÓJT GMINY MIEDŹNA UPATRZYŁ SOBIE OSIEDLE W2, JAKO TAKĄ ZBIERANINĘ WSZELKIEGO RODZAJU „DZIADOSTWA”, ŻEBY UPRZYKRZAĆ LUDZIOM ŻYCIE.”
   Upatrzył sobie bo na WII mieszka wielu ludzi przyjezdnych.Nowych. Nie czują integracji. Nie znają się. I na tym korzysta wójt.

   • ja też mieszkam na w2 już dwadzieścia cztery lata (prawie tyle co wójt -też przyjezdny i to z bardzo daleka) na w1 jeszcze dłużej ludzie mieszkają (też przyjezdni) – niektórzy już trzydzieści lat. Trudno mówić o braku integracji-nikt się o nią nie starał od 30lat -dlaczego? To wójt się zintegrował z miejscowymi, a przyjezdni nie? Przecież od zawsze wiadomo, że kij mrowisko jest najlepszy dla osiągnięcia celu, a nie jakaś integracja. Wystarczy ludzi dobrze ukierunkować a robota zrobi się sama. Trzy tysiące uprawnionych do głosowania (w samej Woli) siedzi przy okazji każdych wyborów w domu ( na w1 i w2) i wybory załatwione wąskim opanowanym strumieniem elektoratu przychylnego jedynej słusznej opcji. Myślący wiedzą o czym piszę. Mieszkańcy Woli (całej Woli, nie tylko osiedli, to razem 6400 mieszkańców uprawnionych do głosowania) mają razem tak wiele głosów, że mogą diametralnie zmienić wyniki wyborów w gminie Miedźna.Sprawdźcie frekwencję wyborczą z ostatnich kilkunastu lat i wszystko jasne. Dlaczego nie głosują??? Trzeba coś zrobić żeby nareszcie ludzie zrozumieli, że każdy głos jest ważny (w “kupie” siła aby kupę ruszyć). Mamy już za miesiąc wybory, a takich gmin jak nasza jest wiele- jak wyborcy nie zagłosują to będziemy mieli misie PoPisie co zbudziły się i rozdają obietnice bez pokrycia, a za trzy lata powtórka wyborów samorządowych, która zabetonuje okolicę i usłyszymy kolejne obietnice…
    Aż się cisną słowa wielkiego Polaka: “miałeś …… złoty róg, … … ostał ci się jeno …..”

 13. Po co krzyki, po co wybraliscie lizydupcie i będziecie mieć hale produkcyjne hehehe Tak Was załatwił wójt i powiat hehehe. Z jednej strony smród otaczarni z drugiej park przemysłowy. Ale wiecie co ludziska z WII bicie dzwonów kościelnych słyszeć będziecie hehehe

 14. No jasne, narzekajcie.. a może stworzą dodatkowe miejsca pracy? O tym to nikt nie pomyśli, nic tylko hejt…

  Najlepiej w końcu siedzieć przed blokiem, piwo żłopać i narzekać jaki ten zasiłek na bezrobociu niski 🙂

 15. serio? Niech sobie u siebie za domem zrobi halę produkcyjną a nie ludziom za balkonami… jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze… Zamiast zrobić w końcu jakieś fajne miejsce dla całych rodzin…ach, szkoda gadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.