1 czerwca 2015 roku odbyły się w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli IX Integracyjne Zawody Sport dla wszystkich. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Starostwa Powiatowego, władz lokalnych, dyrektorzy szkół, rodzice, zawodnicy i ich trenerzy oraz kibicujący im koledzy i koleżanki. W konkurencjach sportowych zmagali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów gminy Miedźna, członkowie Stowarzyszenia Start z Katowic oraz sportowcy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie. Staraliśmy się pokazać, iż sport jest doskonałą alternatywą dla zagrożeń czyhających na młodych ludzi, a aktywność ruchowa może być tarczą przeciw uzależnieniom. Dzień Sportu doskonale wpisuje się w prowadzoną w naszej szkole Kampanię Zachowaj trzeźwy umysł.

Przemarsz zawodników rozpoczął to święto sportu. Drużyny wprowadzone zostali przy dźwiękach orkiestry dętej, której kapelmistrzem jest pan Piotr Olearczyk, zaś prezesem pan Łukasz Czyrwik. Orkiestra działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnej z siedzibą w Woli. Następnie Adam Pluta – uczeń klasy III b wciągnął na masz flagę Rzeczpospolitej Polskiej i odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Święto to stało się także okazją do uhonorowania zawodników-sportowców, a także młodych ludzi, którzy realizują swoje pasje w innych dziedzinach i robią to na najwyższym poziomie. Wójt Gminy Miedźna – pan Bogdan Taranowski oraz Dyrektor ZOiW – pani Marianna Korkosz, wręczyli nagrody laureatom konkursów, olimpiad i zawodów w roku szkolnym 2014/2015. Wśród wyróżnionych znalazł się Krzysztof Matuszek – uczeń klasy III c – dwukrotny laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii i Chemii.

Jak na prawdziwe Igrzyska przystało, Wojciech Miemczok z klasy III b zapalił znicz olimpijski, którego ogień zagrzewał do walki wszystkich zawodników, a Natalia Piosik – uczennica klasy III c odczytała apel olimpijski. Wójt gminy – pan Bogdan Taranowski ogłosił otwarcie zawodów. Konkurencje sportowe odbywały się na wielu obiektach: w sali gimnastycznej naszego gimnazjum zmagali się siatkarze, zaś na boisku szkolnym – lekkoatleci; w szkole podstawowej uczestnicy walczyli o tytuł najlepszego tenisisty stołowego, a także przygotowano konkurencje dla uczniów niepełnosprawnych; piłkarze prezentowali swe umiejętności na „Orliku”, a pływacy na basenie w Woli.

1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, dlatego staraliśmy się, aby nasze spotkanie było miłe i radosne. Nie zabrakło zatem słodkości rozdawanych przez uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli ubrane w tradycyjne śląskie stroje ludowe. Mogliśmy podziwiać niezwykłe umiejętności grupy CORE, która od 2 lat ćwiczy Kalistenikę i Street Workout. Zespół teatralno-taneczny z naszego gimnazjum przygotował i zaprezentował się w dwóch układach choreograficznych.  Na terenie szkoły działała kawiarenka, gdzie można było skosztować wypieków i innych smakołyków przygotowanych przez trzecioklasistów w ramach zajęć technicznych. Na koniec odbyło się uroczyste udekorowanie najlepszych zawodników oraz występ grupy tanecznej „Wigejce” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli.

Piękna słoneczna pogoda, współpraca wielu osób zaangażowanych w przygotowanie tej imprezy, licznie przybyli goście sprawiły, że IX Integracyjne Zawody Sport dla wszystkich były bardzo przyjemnym i udanym wydarzeniem.


źródło Gimnazjum nr 2 Wola

Foto & Video Wolanie.Info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.