Po zdecydowanym sprzeciwie mieszkańców dotyczącym lokalizacji punktu selektywnej zbiorki odpadów w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej w Górze, umowa została rozwiązana. Aktualnie trwają konsultacje  dotyczące nowej lokalizacji, jedną z nich która jest brana pod uwagę to jak informuje Wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski, teren oczyszczalni ścieków „Lemna”. Przypomnijmy iż to właśnie portal wolanie info nagłośnił i udostępnił informacje o zaawansowanym iż procesie lokalizacji wysypiska śmieci w okolicach szkoły, zmuszając władze gminy do podjęcia stanowczych kroków. Całą  sytuacje podczas sesji Rady Gminy Miedźna, Wójt Bogdan Taranowski skomentował – iż ta sprawa w natłoku pracy i obowiązków gdzieś umknęła.

Czy nowa propozycja lokalizacji w okolicach oczyszczalni ścieków “Lemna” nie będzie  budzić kontrowersji i sprzeciwu okolicznych mieszkańców, zważywszy iż sama oczyszczalnia daje się już we znaki okolicznym gospodarstwom domowym? O tym będziemy informować Państwa na bieżąco, a cała sprawę będziemy monitorować.

5 KOMENTARZE

 1. “Przypomnijmy iż to właśnie portal wolanie info nagłośnił i udostępnił informacje o zaawansowanym iż procesie lokalizacji wysypiska śmieci w okolicach szkoły, zmuszając władze gminy do podjęcia stanowczych kroków.”
  SUPER, A GDZIE BYLI WŁAŚCICIELE PORTALU JAK OTWIERALI NAM SŁYNNĄ JUŻ “OTACZARNIĘ”? wtedy jakoś nikogo nie interesowało, że smród i szkodliwe związki chemiczne będą uprzykrzać życie MIESZKAŃCOM W2, a przecież właściciele portalu mieszkają na W2 i jakoś o to nie walczyli tak zaciekle, jak o dobro mieszkańców Góry. CZYLI WYCHODZI NA TO, ŻE JEDNI SĄ LEPSI, BO TO RODOWICI MIESZKAŃCY GMINY, WIĘC ONI “JAK TUPNĄ NÓŻKĄ”, TO SIĘ DA WSZYSTKIE DECYZJE COFNĄĆ, A “ZBIERANINA” Z W2- JAK TO NIEKTÓRZY NAZYWAJĄ MIESZKAŃCÓW OSIEDLA, MOŻE WDYCHAĆ I SIĘ TRUĆ SMRODEM Z ASFALTOWNI I KAŻDY WIE, ŻE NAM TO SZKODZI, ALE JAKOŚ Z TYM NIC NIE DA SIĘ ZROBIĆ.
  to jak mieszkańcy W2 są traktowani przez władze gminy, woła o “pomstę do nieba”, a podatki wszyscy płacimy jednakowe, już nie wspomnę o tym, jak przez te “głupie” pomysły, spada sprzedaż mieszkań, o cenie już nie wspomnę. powinniśmy dostawać odszkodowanie od gminy, za takie zmarginalizowanie OSIEDLA W2.

  • Dwójko szanowna dwa ci się należy bo gdzieś ty była jak otaczarnię budowali? Czy tylko właściciele portalu wolanie.info na W2 mieszkają, czy oni sami obecnego wójta na tron siłą wysadzili przy wielkim proteście mieszkańców W2. A czy mieszkańcy W2 nie sprawili swoją nędzną frekwencją przy bezczynnym wsparci mieszkańców W1 i wsparciu czynnym sołectwa Wola, że obecny WÓJT MIŁOŚCIWIE PANUJE już prawie 20 lat. Niedługo pomniki będą mu stawiać a wam się coś nie podoba na tym forum jedynie. Szczekać potraficie jedynie? Ruszcie się sami. Policzcie ile dobrego tem portal swoim istnieniem zrobił. Wiernym jego czytelnikiem jest wójt i na zimno kalkuluje co warto zrobić a co nie. Nie warto dla W2 i W1 bo jak pójdą mieszkańcy osiedli gromadnie do urn to jego pozycja może być niepewna. Niech siedzą dalej w swoich bezpiecznych i wartościowych mieszkaniach, a w nagrodę może dostaną miejsce darmowe do grilowania przy myjni części do silników, ścieżkę rowerową albo jaki chodnik, załata się drogę, parking wyasfaltuje dożynki, festyn, rajd, i inne rozrywki dla ludu, i zaś konkurencja przegra z kretesem, a nowa kadencja w kieszeni. Do rekordu świata w latach na tronie już blisko. To się nazywa strategia SZACUN za taki talent-“ciemny lud to kupi” – kolejny raz, z ręką w nocniku… I będzie zabawa, będzie się działo bo już następną kadencję będzie trzeba planować.

 2. Jak to jest Panie Taranowski, dalej wylewacie ścieki do rowów z oczyszczalni gdzie dalej płyną do rzeki Pszczynki ? Teraz tam nam PSZOK fundujecie to już jest skandal bo pewnie śmieci walać się bądą w tym pięknym lesie pszczyńskim.
  Ludzie i pana wyborcy powinni dowiedzieć się co robiliście z tymi ściekami…….

  • w gminie Miedźna nic się nie marnuje ścieki płyną do pszczynki . stawy na woli są zasilane wodą z pszczynki , rybą nie trzeba dawać tyle karmy ,a ryby z hodowli wracają nie tylko na wigilijne stoły.człowiek nie świnia wszystko zje .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.