25 marca 2019 r. pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową WOLA w Woli, a Gminnym Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z siedzibą w Gilowicach, reprezentowanym przez Zarząd w osobach: Pan Andrzej Mańka – Prezes Zarządu i Pan Henryk Utrata – Wiceprezes Zarządu, doszło do zawarcia ugody.

Ugoda ta zakończyła wieloletni spór toczący się pomiędzy Spółdzielnią, a GZGK, w tym spór sądowy, którego przedmiotem była pogorszona jakość wody dostarczanej do Państwa zasobów lokalowych. Podstawowym celem, jaki wytyczając i prowadząc spór Zarząd Spółdzielni chciał osiągnąć, to trwała poprawa jakości wody. Dodatkowo uważaliśmy za uzasadnione udzielenie przez GZGK bonifikaty mieszkańcom za okres, w którym jakość wody nie odpowiadała obowiązującym normom.

Pomimo toczących się spraw sądowych równolegle prowadziliśmy rozmowy zmierzającego do ich polubownego zakończenia. Zmiana na stanowisk Wójta Gminy Miedźna i zmiany w składzie osobowym Zarząd GZGK sprawiły, że prowadzone rozmowy nabrały tempa i skutkowały wypracowaniem merytorycznego, uwzględniającego interesy obu stron kompromisu. W ich efekcie po 6 latach sporu ustalono, iż GZGK kontynuować będzie prace zmierzające do zapewnienia takiego stanu infrastruktury technicznej, aby dostarczana do Państwa woda była jak najlepszej jakości. Udzielona została także bonifikata, a jej wysokość ustalona została w taki sposób, by z jednej strony zwrócić Państwu część kwot zapłaconych za wodę w okresie, w którym wykazywała ona pogorszone parametry w stosunku do obowiązujących norm, z drugiej – by nie skutkowała podwyżką wynikających z taryfy stawek opłat za dostawę wody i odbiór ścieków.

O szczegółach prowadzonych postępować, negocjacji oraz warunkach zawartej ugody poinformujemy Państwa szczegółowo na najbliższym Walnym Zgromadzeniu, które odbędzie się 8 czerwca 2019 r.

 info _ Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „WOLA”

11 KOMENTARZE

  1. Kiedy bedzie rozliczenie osob w tej firmie ? Kiedy koniec audytu ? Moze nowy wojt z radnymi zamiataja brudy pod dywan ? Panie Banas mowil pan ze rozliczcie slynny gzik i co ?

    • Przecież już wszystko dawno napisane. Wnioski były w gazetce wyborczej NE. Teraz tylko papiery się dorobi i jest ok. Stara zasada dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie. Ciekawe tylko kto dyktował a kto pisał ? I po co ta zabawa z jakimś audytem ? Prawda jest tylko jedna, a monopol na prawdę ma tylko ten kto ma władze i takie tam info coś

  2. Brawo. Prezes spółdzielni uratowany. A już go mieli w czerwcu odwołać. Pomoc przyszła z gzgk. Brawo jeszcze raz nowy zarządzie. 👏👏👏👏👏

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.