Laureaci nagrody gminy Miedźna – „Miedźniański Ul”

8

We wtorek, 28 czerwca br. podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli poznaliśmy Laureatów nagrody Gminy Miedźna ustanowionej przez Radę Gminy za działalność kulturalną, zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie i ochronę, którą stanowi statuetka „Miedźniański Ul”, dyplom oraz nagroda pieniężna Wójta Gminy Miedźna.

Wstępem do tej wyjątkowej uroczystości był występ laureatów tegorocznego Festiwalu Folklorystycznego i Parady Ludowego Stroju Śląskiego, Zespołu „Skrzaty” z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 im. J. Tuwima w Woli, który zaprezentował spektakl pt.: „Jak to się dawniej prało” w reż. M. Składczyk i B. Murańskiej.

Laureatami  tegorocznej nagrody „Miedźniański Ul” zostali:

Helena Rozmus – wieloletnia przewodnicząca KGW w Woli. W 1979r. założyła zespół śpiewaczy, który na przełomie 1996/1997 roku został przekształcony w Zespół Pieśni i Tańca „Wolanie”. Pod jej przywództwem zespół uczestniczył w różnego rodzaju imprezach kulturalno-folklorystycznych. Najpiękniejsze lata życia poświęciła pracy społecznej związanej z rozwojem gminy, regionu oraz kultury śląskiej, czego dowodem są liczne odznaczenia.

Jadwiga Granatyr – założycielka Zespołu „Frydkowianie”, którym kieruje już od 43 lat. Pani Jadwiga jest także założycielem i zarazem komisarzem honorowym Miedźniańskiego Festiwalu Folklorystycznego. Za swoją pracę na rzecz śląskiej kultury ludowej, popularyzowanie pieśni i tańca ludowego ziemi pszczyńskiej otrzymała wiele odznaczeń i wyróżnień.

Jadwiga Nycz – nauczyciel w Gminnym Przedszkolu Publicznym nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Woli, współzałożycielka Zespołu Pieśni i Tańca „Knefliki”. Pani Jadwiga w swoich działaniach na rzecz kultury kieruje się dobrem wychowanków, troską o rozwój i zdrowie. W swojej pracy wykazuje się postawą innowacyjną, zaangażowaniem. Wciąż poszukuje nowych form i metod rozwijających zainteresowania muzyczne i taneczne wśród dzieci.

Na zakończenie gali wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wolanie”, który znakomicie zaprezentował  spektakl  pt: „Zimowy wieczór” w reż. B. Niesyto.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.


materiał UG Miedźna

Foto & Video Wolanie.INFO

 

8 KOMENTARZE

 1. ale nie mów nic to dopiero jest hulanka
  stare powiedzenie silna opozycja lepszy rząd
  chwała wszystkim TYM co interesują się, wydatkami gminy
  TO PIENIĄDZE NASZE PODATNIKÓW !!!!!!!!!!!!!!

 2. Jedna wazelina do nas z Woli przybyła ale ma za swoje gdy S1 za okien będzie oglądał i sztachnie się smrodem spalin samochodowych.

  • dostała p.jadzia bo przedtem dostała jej koleżanka p.karbowy; dostał honrowego obatela chrostek, bo wcześnij dostoł jego koleś wasztyl.wszyscy za robota za kiero im normalnie płacą.co p. jadzia czy te inne zrobiły społecznie? N I C ; wszyćkigo w gminie brakuje, ale wazelina to mogymy eksportować.

    • Nie całkiem, czytają uważnie, śmieją się i obmyślają jak tu z was zakpić. Zamiast łapać pokemony “łapcie” i przesyłajcie zdjęcia służbowego gminnego samochodu z tablicami. Jeździ kilka takich samych. W jednej stajni karmionych, żeby wasze pretensje ośmieszyć a tak jeszcze taniej może być co nie? I zabawnie i wesoło i jest z kogo się pośmiać.

   • Pani senior ktora otrzymała nagrode pracowała społecznie wtedy jeszcze czarne było czarne a nie lanie wody jak w dzisiejszych czasach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.