Mamy wodę świetnej jakości

47
Podczas obrad Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów, Komisja Samorządu, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Gminy Miedźna został poruszony temat jakości wody w gminie Miedźna. Na pytania Radnych odpowiadał prezes Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Andrzej Mańka który podtrzymywał stanowisko iż woda w Woli jest świetnej jakości a sama spółka nie otrzymała do tej pory ani jednego zgłoszenia reklamacyjnego.

Zapraszamy do wysłuchania zarejestrowanych obrad komisji przez Radnego Łukasza Banasia, komisja obradowała w trybie zadanym.

47 KOMENTARZE

 1. Do ot co:

  Proszę czytać ze zrozumieniem, przeprosiny nie dotyczą jakości wody za którą nie mam zamiaru przepraszać nie przeproszę i nie będę przepraszał, bo woda jaka jest każdy widzi i udowodnię to w sądzie. Przeprosiny dotyczą mobbingu i proszę doczytać, że nie mam możliwości ani środków aby walczyć na dwa fronty ale do tego tematu wrócimy.

 2. Panie Banaś jedno pytanie. Była sesja odnośnie gzgk dlaczego pana nie było. Podobno miał pan zadać pytania. Rozpętał pan temat a w chwili próby pan nie przyszedł. Dlaczego….?

   • Jakie pytania Pan zadał. Z tego co widziałam i słyszałam to trzy! W tym typu skąd jest woda dostarczana na Wolę.
    Dlaczego pana nie było na sesji? Punkt kulminacyjny odnośnie wody i gzgk a główny inspirator tematu nieobecny.
    Dlaczego?

    • Kotka Migotka inni niecierpliwi i dalej nie widzący problemu jakości wody:

     Właśnie, tak 3 pytania i wystarczające a nawet kluczowe w tej całej sytuacji – Radni też zadawali pytania…
     Wiemy i mamy potwierdzoną informacje iż woda pochodzi z naszych własnych ujęć wody. Rozwinę ten temat dlaczego o to pytałem? Jestem w stałym kontakcie z wybitnym ekspertem biegłym sadowym (którego mam zamiar powołać na sprawę z GZGK) on to potwierdza iż ujęcie było przeznaczone jako ujęcie wody PRZEMYSŁOWEJ na potrzeby kopalni. Głębokość z jakiej jest pobierana woda również ma tu kluczowe znaczenie studnie głębinowe z wodą spożywczą sięgają dużo niższych pokładów, natomiast tutaj jest pobierana woda podskórna do której z łatwością przenikają substancje powierzchniowe ( i to udowodnię w sądzie) i to co już pisałem osobiście mówił o tym na jednym z spotkań obecny wójt, że “Wola pije solankę” a świadkowie są tych słów.
     Co do sesji niestety Przewodniczący chyba na wzór swego prezesa partii PiS z której się wywodzi nie uzgodnił terminu Sesji z Radnymi ( bynajmniej do mnie nic nie dotarło) mało tego posiadał wiedze iż na sesje zostanie wprowadzony temat GZGK co jeszcze dodaje smaczku – dzień wcześniej na Komisji dowiedzieliśmy się, że GZGK jest zaproszone na Sesję. Ja zostałem postawiony pod ściną z tym terminem niestety kolidował on z wizytą lekarską, którą miałem już kilka tygodni wcześniej zaplanowaną. Jednak uważam iż to nic straconego, gra między Radnymi (nie wszyscy Radni) a GZGK była ustawiona do jednej bramki, same pochlebstwa i pokazanie tej firmy jako wspaniałej i bez wad.
     Więc pytam się:
     – Dlaczego mimo, iż wnioskowaliśmy (Radny Przewoźnik Michał) aby zaprosić przedstawicieli NSE Weglokoks ta strona nawet nie została powiadomiona a całą winą za „brudną” wode została przerzucona właśnie na nieobecnego i nie mogącego przedstawić swego stanowiska w tej sprawie. Czy GZGK ma coś do ukrycia a może ma obawy przed konfrontacja?
     – Ile kosztował nas audyt w GZGK oraz czy Pani audytorka prowadziła inne audyty na zlecenie gminy oraz czy zajmuje jakieś stanowisko w audytowanych instytucjach?
     – Kiedy audyt zostanie „odtajniony” ? Na czyje zlecenie jest on nadal niedostępny?
     – Dlaczego na siłę sprzedaj wodę przemysłowa mieszaną z wodą z Czańca i GZGK ma straszne „opory „ na przejście w 100% na wodę z Czańca?
     Drodzy mieszkańcy Pamiętacie co było obiecane przed wyborami ? Jakoś obecny wójt Jan Słoninka nie sprzeciwiał się żeby mówić, że Nowa Energia z którą szliśmy rozliczy GZGK.
     GZGK rozliczyła nowa władza, kosztowało nas to kolejne 50 tysięcy robiąc audyt, gdzie wspomniano, że 5 milionów GZGK ma strat…jakoś nie słyszę żeby ktoś poniósł do dziś konsekwencje a mnie obecna władza straszy pozwami w sądzie hehehe

     • Powszechnie wiadomo, że sesje w Gminie Miedźna odbywają się w ostatni wtorek miesiąca. Tak było i tym razem. Co Pana zaskoczyło z tym terminem? Po dwóch latach bycia radnym chyba można przyzwyczaić się do terminu. Słabe to tłumaczenie w Pana wykonaniu…. kurtyna…

     • O sesji wiadomo 7 dni przed terminem. Informacja na tabletach radnych. Trzeba używać tabletu i programu esesja. Jako radnemu warto tam czasem zajrzeć 🙂 Pan nie wiedział czy nie zajrzał na tablet gdzie radny otrzymuje wszystkie ważne informacje?

      • Pani Joanna Warchulska wykonała audyt tej firmy za kwotę coś ok. 50 tysięcy (jeśli się mylę proszę mnie poprawić) i do tej pory w sumie widzieliśmy z tej ciężkiej i owocnej pracy 4 kartki. Reszta ponoć utajniona, na czyj wniosek? Przez kogo? Dlaczego? Czy powstało coś więcej niż te 4 kartki? Te pytania na dzień dzisiejszy pozostają bez odpowiedzi. Po czym ta Pani zostaje Przewodniczącym Rady Nadzorczej GZGK, właśnie w tej przez siebie audytowanej firmie. Dodajmy ze Pani wykonuje kolejne audyty jak choćby GOSiR, który nie wykazuje żadnych nieprawidłowości a wiec książkowe prowadzenie obiektów sportowych (basen) w naszej Gminie.
       Dodajemy na koniec taki tylko smaczek Pani była sekretarzem miasta Lędziny http://www.bip-archiwum.ledziny.pl/content/show.php?pg=kierownictwo_um

       • I co pan wójt na to ? Ładne kolesiostwo odtajnia Pan Banaś.
        Takie żale Pan wójt pisał na temat radnego i wychodzi szydło z worka a Nowa Energia miała rozliczyć kolesiostwo.

        • Obserwator, sorki nic nie odtajniam tylko ludzie interesują się na co ich pieniądze są przeznaczane.
         Nowa jakość jest imponująca, gdzie jest 5 milionów z GZGK ? Tak hucznie obchodzona była Sesja z prezentacją jak to poprzednicy na dno cisnęli spółkę a tu dalej cisza. Wychodzi na to że 5 milionów to nic dla nas mieszkańców…

        • ODnowa Łukasz Banaś – Radny Gminy Miedźna
         14 października ·
         Ja niżej podpisany Łukasz Banaś, Radny Gminy Miedźna, przepraszam, za stwierdzenia, określenia i zwroty, którymi posłużyłem się w poście zamieszczonym na moim profilu “Odnowa Łukasz Banaś – Radny Gminy Miedźna” zlokalizowanym na portalu społecznościowym Facebook w dniu 24 sierpnia 2020 r. o godz. 11:47, kierowanych pod adresem Wójta Gminy Miedźna Jana Słoninki, m.in. w przedmiocie występowania w Urzędzie Gminy Miedźna i w jej jednostkach organizacyjnych mobbingu i zamiatania tego problemu pod dywan, a także rzekomo panującego kolesiostwa. Treści zawarte w ww. poście nie podlegają na prawdzie, stanowią rozpowszechnianie nieprawdziwych i godzących w dobre imię Pana Jana Słoninki informacji o formach postępowania jako Wójta Gminy Miedźna i stanowią naruszenie jego dóbr osobistych, oraz pozytywnego wizerunku wśród lokalnej społeczności. Łukasz Banaś.

       • Brawo, brawo, Lędziny górą! Brawo Bieruń najlepsi specjaliści do Miedźnej ściągają, ciasno się robi, trzeba by rozbudować urząd. A w Lędzinac się cieszą że takie luzy tam się zeobiły. No cóż, była pani skarbnik Z Miedźnej, co na radną z komitetu obecnego wójta startowała i się nie dostała, tam w Lędzinach, pani burmistrz już od lat doradza. I całkiem dobrze im tam idzie. Ciekawe tylko dlaczego stamtąd mają do Miedźnej tak blisko i tak im się tu podoba. Nasza gmina słynie w bliskiej i dalekiej okolicy z marnych zarobków gminnych pracowników.
        Pani audytorka sprawnie wszystko bada w każdym kącie tak samo dobre wyniki, albo nawet tajne. Może trzeba by biegłego powołać żeby sytuację sprawdził bo robi się grubo. A u nas taka spokojna przystań… Karina nie tylko mlekiem i miodem płynąca…

 3. W ostatnim czasie uaktywnił się radny Banaś i jego wpisy mają udowodnić jego wielką troskę o sprawy gminne. Pytam się dlaczego nie uczestniczył w ostatnim zebraniu soleckim? Dlaczego nie dba o swoich wyborców? Co zrobił dla swojego okręgu wyborczego (w którym nie zamieszkuje)?. Zaczął uprawiać wielką “politykę” zamiast dbać o sprawy drobne lecz naprawdę ważne dla mieszkańców. Jak by był na zebraniu soleckim miał by szanse zadać pytania do prezesa tejże instalacji która odpowiada za jakość wody. Wyjaśniał on że w najbliższym czasie woda będzie z Czanca i trwają już pracę nad wymianą instalacji która jest zgnita. Jak na razie 40%jest ze studni głębinowej a 60% z Czanca. Nie mam powodu wątpić w jego słowa. Poczeekamy zobaczymy. Panie Banaś proszę zająć się obietnicami i ich realizacją które Pan składał podczas wyborów a nie tanią propagandą i niczym nie podpartymi oskarżeniami “głupi lud” tego nie kupi.

  • Ja już teraz nic nie rozumiem, rzekomo woda jest czysta -tak wynika z tego nagrania,teraz ktoś pisze ,że trwają prace nad wymianą zgniłej instalacji odpowiadającej za jakoś wody. Czy ja coś niedosłyszałam. Oczywiście wiem jaka jest woda, bo korzystam,nieraz dobra nieraz brzydka,ale pan Prezes mówił ,że wszystko jest dobrze.

 4. Przeczytajcie sobie Państwo podsumowanie spółki GZGK. Nie wiem czy oni faktycznie nie widzą problemu z tym “syfem”, który płynie z kranów na W2, czy udają . Jak czytam, że nie było zgłoszeń z Woli o złej jakości wody, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. oto link:http://gzgk-miedzna.pl/2020/11/06/podsumowania-2-3-2-3-3-2-2-2-2-2-2-2/ i znamienne zdanie: ” Podkreślić należy, iż na ogólną liczbę 27 awarii w 2020 r., 7 dotyczyło zabrudzenia wody w poszczególnych sołectwach z wyłączeniem miejscowości Wola, gdzie nie odnotowano żadnych zgłoszeń.”- oni chcą idiotów z nas zrobić, bo my nie widzimy tej rdzy, która leci z kranu. KPINA Z LUDZI NA CAŁEGO. GZGK NIC SOBIE NIE ROBI Z UWAG co do jakości wody, które zgłaszają mieszkańcy Woli. Dlatego od poniedziałku trzeba zrobić akcję zanoszenia wiader z brudną wodą do siedziby spółki w Gilowicach. Niech pan prezes zobaczy jaki “kryształ” płynie z naszych kranów.
  Co do gminnych BEZ-radnych, którzy poszli na ciepłe posadki, żeby zarobić, a się nie narobić, to wstyd, żeby nic nie robić dla mieszkańców. To mieszkańcy was wybrali, nie po to, żebyście za NIC brali kasę, ale żebyście się zajmowali sprawami mieszkańców. Nie sztuka wymyślać jakieś pierdoły nikomu niepotrzebne(kolejna siłownia, albo miasteczko rowerowe), a zacząć robić to co jest istotne dla ogółu mieszkańców. Jedynie faktycznie godnym stanowiska radnego jest Pan Banaś. On jedyny reaguje na głosy mieszkańców i zajmuje się tematem, a reszta, NIC, kompletne zero, ale ludzie będą pamiętać za parę lat i już im nie wciśniecie kitu, że zajmiecie się zamknięciem Otaczarni, że będziecie zabiegać o poprawę jakości wody i inne farmazony. Teraz widać, kto poszedł na radnego dla kasy, a kto, żeby pomagać ludziom. Dziękujemy Panu Banasiowi za skuteczne działania i zainteresowanie tematem, który się ciągnie od lat, bez żadnych perspektyw na rozwiązanie problemu brudnej wody w Woli. Wystarczy odłączyć nas od GZGK i podłączyć do Czańca, jak to było za dawnych lat. a nie tak jak teraz mamy wodę z jakiś studni głębinowych, czyli najgorszy syf jaki może być. Teraz sobie pomyślcie Państwo, co to woda robi z naszym organizmem, skoro wszystkie sanitariaty, baterie, garnki są przeżarte rdzą. Strach myśleć co się okaże za parę lat, jakie zgubne skutki będą dla naszego zdrowia, związane z użytkowaniem tego “syfu:, który codziennie płynie nam z kranu.

 5. Pytacie ,co robią radni , odpowiem kasę biorą za uchowaj Boże dzialalność na rzecz społeczności ,gdzie są radni z W2, okna nie można otworzyć taki smród z otaczarni , woda wiecznie nie rozwiązany problem , a tak miało być pięknie .

 6. Żałuje ,że tu pisałam komentarz ,bo ja o złej jakości wody pisałam o naszym wewnętrznym problemie, a tu ludzie politykują. Tacy wszyscy mądrzy , a co- kiedyś jednostki miały lepiej , a teraz ludziom się poprawiło za PIS .Cóż niespodziewana pandemia zepsuła wszystko.Tak w ogóle jestem za PIS, za Rządem, Prezydentem choć może nie wszystko mi się podoba.Określiłam się jasno i myślę ,że tu nie chodzi o tą przynależność tylko każdy ma swoje zadania wykonywać jak należy.Nie ważne PO , PIS, tylko robić jak trzeba. To ,że prawdopodobnie są jakieś układy też jest oczywiście złe.

 7. jak woda jest czysta w naszej gminie to ja jestem Genowefa tragedia co się dzieje w gminie to samo co Jarosław Kaczyński robi trochę puzno polakom się oczy otworzyły tyle lat zmarnowany i znowu trzeba nie tylko gminę odbudować ale cała polske

 8. Najlepsza jest postać pezewodniczacego komisji. Słodziutki spokojniutki i jak miło ze Nycz ma pytanko. Mało z dziobków sobie nie pospijali lukierku gminnego ugotowanego przez Pana Wójta Jana. Strasznie miło na komisjach, a jacy wszyscy kompetentni, a Pan prezes to naprawdę godny następca Romana Wielkiego. Ups to chyba już nie tylko odnowiciel ale prawie taki Jarosław naszego powiatu.Banaś bądź jak wujek z NIK-u !!!

  • Eustach Cholewa, bo to mój wujek i zabawa się zaczęła.
   Jarek dziobnął Mariana
   Janek dziobnął Łukasza
   Tak jak mówiłem, ja teczek nie chowałem za szafę więc mam dwa lata na rozegranie partyjki pokera a później delikatnie mówiąc albo nie, bo nie będę zniżał się do poziomu ulicy żeby ktoś z tąd wypierd…ł ale niech dalej wodę Wam leją, to sami wylecą z tej Gminy z wielkim hukiem. Pewne jest, że ulica przegoni partie rządząca a osobiście zajmę się naszym gminnym listonoszem, który wprowadza chaos w Radzie.
   Nowy tydzień nowe wrażenia koledzy Radni z wójtem na czele…
   Posdrawiam i korzystajmy z pięknego weekendu póki PiS nie zamknie Was w domach.

   • Panie Radny, głosowałem na Ciebie, jednak od jakiegoś czasu zachowujesz się średnio kulturalnie. Tym wpisem udowodniłeś, że popełniłem błąd głosując na Ciebie, … i te Twoje odniesienia do “wielkiej polityki” są żenujące!

   • Panie Banaś, od roku zapowiadasz Pan rewolucję. Gadasz Pan o tym, że ktoś komuś stołki rozdał, że kolesiostwo, że układy i co? I na gadaniu się kończy. Co chwilę mówisz Pan, że za tydzień, za miesiąc, jutro albo wkrótce wszystko wyjdzie. Masz Pan dowody na to wszystko, to wyłóż Pan w końcu o co Panu chodzi, a może wtedy mieszkańcy i wyborcy będą mogli wyciągnąć wnioski i ewentualnie się tym zająć, jeśli będzie możliwość. A narazie marudzisz Pan, jak to Panu źle, a konkretów brak, żadne działanie za tym marudzeniem nie idzie i robi się to już nudne.

    • Konkret przepraszam, że się odzywam 😉
     …cierpliwosci nie wszystko na raz, bo zrobi się bałagan informacyjny.
     Skupiamy się nad jakością wody delikatnie poruszając inne tematy.
     Miłego tygodnia.
     Pozdrawiam

     • Odpowiedziałeś Pan i co? I dalej nic konkretnego. “Cierpliwości, nie wszystko na raz” – ale co wszystko? Jaki bałagan informacyjny, skoro żadnych dodatkowych informacji Pan nie przekazujesz? Woda wodą, ale poza tym nic konkretnego. Miałeś Pan już dawno poujawniać jakieś sensacje i dalej nic. Mam wrażenie, że to tylko chęć zwrócenia na siebie uwagi, żeby ludzie widzieli, że Pan wrzeszczysz i “coś” robisz, chociaż w rzeczywistości to tylko pozory i chęć wskoczenia na stołek przy następnych wyborach.

  • Mam pytanko afery na Piaście związane z przyjęciami do pracy zamiecione pod dywan ?
   Musze sprzedać temat odnowej panu Banaś może poruszy ten temat

 9. Proponuje wziac kilka wiader tej swietnej jakosci wody i wylac na elewacje i okna w GZGK. Dobry uczynek, bo jak woda czysta to i syfy zmyje 🙂

 10. Dwa lata po wyborach Nowej Energii brak został Radny Banaś. Pytam się pozostałych Radnych Nowej Energii i koalicjanta PiS i samego wójta gdzie wy jesteście i dlaczego to wy przeciwstawiacie sie waszemu koledze Banasiowi który też przed wyborami głośno mówił o tym problemie.
  Zostaliście Radnego Banasia samego gdzie po komentarzarz mieszkańcow widać niezadowolenie z jakości wody to kto tu mówi nieprawdę ? Panie wójcie stołki rozdane problemu nie ma ? Panie wójcie pod logiem PiS dobrze się siedzi gdy ludzie wychodzą na ulicę ? Czy jednak było warto zostać w Nowej Energii i pracować lokalnie a tak to nie wiadomo co pan chciał a woda dalej jakość ma jaką ma.

 11. Już kiedyś ktoś tutaj pisał. Gdzie są radni w W2, co robią w sprawie brudnej wody? Jak trzeba było głosy zbierać, to się obiecywało dużo, a teraz jak trzeba zająć się sprawą, która dotyczy wszystkich mieszkańców, to jakoś zaangażowania nie widać. Niech radni w końcu wezmą się do roboty i zaczną załatwiać, żeby nas podłączyli do Czańca, jak to było zaraz na początku jak powstało osiedle. Wtedy jakoś woda leciała czysta, nie było problemu ani z zimną ani z ciepłą wodą, nie było żadnej rdzy, kamienia. Wtedy woda faktycznie była krystaliczna. Czyli da się zrobić tak, żeby z kranu nie leciały ścieki. Problem się zaczął, kiedy odłączyli nas od Czańca, wtedy zaczął płynąć z kranu ten syf, fundowany nam przez GZGK.
  Musimy zacząć działać w sprawie zmiany dostawcy wody, bo nie możemy się godzić na takie traktowanie. Mieszkańcy zgłaszają problem, a prezes spółki twierdzi, że wie lepiej. Wygląda to tak, jakby prezes sugerował mieszkańcom kłamstwo, skoro twierdzi, że woda jest dobrej jakości, a w mieszkaniach z kranów nam płyną ścieki. coś to dziwnie wygląda. może zaczniemy zapraszać prezesa, niech naocznie sprawdzi w każdym mieszkaniu jak wygląda ten syf, który płynie z kranu.

 12. Z tego co widnieje w czynszu, dostawcą wody jest GZGK i to do nich trafiają nasze pieniądze, więc gów..o ich obchodzi czy ja mam, czy nie mam z nimi umowy, bo w imieniu każdego mieszkańca danej nieruchomości, umowę podpisuje Spółdzielnia, jako zarządca budynku. ale Spółdzielnia nie dostarcza nam wody, WODĘ DO MIESZKAŃ DOSTARCZA SPÓŁKA GZGK i to ONI są odpowiedzialni za jakość wody. Ten prezes jak widać oderwany od rzeczywistości, żyje we własnym świecie, w którym płynie krystalicznie czysta woda, ale w świecie realnym czyli na Woli płyną z KRANU ŚCIEKI, ZA KTÓRE SŁONO PŁACIMY. Wystarczy popatrzeć na sanitariaty, na garnki, czajniki, wszędzie osad, wszędzie rdza. Woda do kąpieli wygląda jakby się człowiek w błocie miał kąpać. KPINA Z LUDZI I TYLE. SKARGI POWINNO SIĘ DOSTARCZAĆ BEZPOŚREDNIO DO SIEDZIBY SPÓŁKI W GILOWICACH, a nie do spółdzielni, bo KASĘ ZA WODĘ I ŚCIEKI SPÓŁDZIELNIA PRZEKAZUJE do GZGK, a najlepiej zacznijmy zanosić TĄ WSPANIAŁĄ WODĘ W WIADRACH, NIECH PREZES MAŃKA ZOBACZY TEN KRYSZTAŁ, TO MOŻE WTEDY DO NIEGO DOTRZE, ZA JAKIE GÓW..O KAŻE PŁACIĆ LUDZIOM.

  • I jeszcze armatura łazienkowa, baterie oblepione związkami chemicznymi, powstałymi w wyniku pożerania przez wodę głowic w bateriach w łazience i kuchni. (I nie są to baterie po 40 złociszy,bo takie wytrzymują max. 3 miesiące).Wanny w łazienkach zrysowane na maxa od szorowania osadów. Po roku lub dwóch latach zaczynają “kapać” kwalifikują się do wymiany.
   Nie liczcie na radnych co tylko czekają na przelew na konto.
   Nawet w panice że kasy nie dostaną głośno mówią o konieczności zwołania komisji bo kasa ucieknie. Prawda panie radny?-tym razem nie z Woli.
   Radni nie wiedzą po w tej radzie zasiadają? Po co pchali się do pełnienia zaszczytnej funkcji radnego? Polansują się w transmitowanych sesjach i to tylko ci co potrafią się wypowiedzieć. Żałosne… jaka poprzednia rada taka obecna bezradna. Podobno poprzedni wójt zręcznie manipulował radą by głosowała jak chciał, niepokornych radnych swoimi sposobami zniechęcał do niewygodnych dla niego działań.
   A teraz co, gdzie poważne traktowanie mieszkańców “szanowna, wysoka rado”, niestety z małej litery. Spotkanie na komisji i po temacie, pan prezes was uspokoił dowiódł wspaniałej jakości wody i ok., mamy czyste sumienie, wodę też. Temat załatwiony, kawał roboty. Uff, jaka ta praca radnego ciężka, za takie marne grosze, trzeba to zmienić. Prawda? Zrezygnować z funkcji możecie w każdej chwili.

 13. Przeanalizujcie sobie władze spółki:
  – zarząd
  – rade nadzorczą
  Wiecie, że żadna osoba nie pochodzi z Gminy Miedźna ? A skoro nie pochodzi to myślicie, że oddaje w 100% swoje serce aby od dwoch lat była dobrej jakości woda w Gminie Miedźna ?
  Będzie już niebawem krótki felieton kto od kogo pochodzi z “polecenia”…ale na razie zróbcie proszę Wy analize kto ma z wodą coś wspólnego…

 14. Mietek
  Mam nadzieję że nie będą się bać.
  Ludzie wrzucajcie fotki wody ew.reklamacje które pisaliście do GZGK.
  A tak na marginesie
  Co słychać w temacie pozwów do sądu GZGK.
  Bo chyba to obiecywał Wójt w swojej kampanii wyborczej? Że rozliczy?
  Czy się myślę?.

  • Może rozliczył, ale nie ma się czym chwalić, bo zarząd był Kryształowo czysty jak woda w kranie, ale był z poprzedniego rozdania i może nie był godny zaufania, tamci ludzie nie spełniali oczekiwań dla nowego rozdania. Pozostali byli ok. to utrzymali swoje stołki-na basenie w oświacie i GOK-spełniają oczekiwania nowej władzy-udzielaja sie tam gdzi trzeba i jak trzeba. Pani dyrektor GOPsu sama podobno odeszła nie czekając na wypowiedzenie, reszta się utrzymała na pokładzie. Przed wyborami wytykało się im premie które odbierali za szczególne osiągnięcia, może teraz trzeba powiedzieć sprawdzam i zapytać kto teraz otrzymuje dodatki. Może rozwój etatów to nagrody, może nie, ale jak nastąpił rozrost stanowisk w urzędzie to jakiej przyczyny? Bo na pewno nie nastąpił przyrost inwestycji co do kwoty i ilości. A promocja gminy Wam się podoba? Jak tam gminny fb? Lukier i natłok nieistotnych informacji, że aż gubią się te ważne, czy może jest wspaniały i profesjonalny, promuje gminę w Polsce i na świecie. A może jednoczy mieszkańców i opisuje możliwości i wskazuje drogi rozwoju, a może informuje jak świetnie nowa władza się spisuje, czyli kampania wyborcza? Przecież konkurencji nie ma. Opozycja nie istnieje i tak ma być, żadnego zagrożenia dla nowej (uzupełnionej) grupy u steru władzy.

   • Do Anonima, fb zgadzam się, poziom tych serduszek i innych memów na gminnym fb to prawdziwy profesjonalizm.
    Prawdą jest usuwanie niewygodnych komentarzy i blokowanie komentarzy czym jestem żywym przykładem no ale wójt wie kto ma media ten ma władze a Gminnego fb prowadzi wójta koleżanka z Powiatu Bieruńsko-Ledzińskiego także wszystko jasne tylko szkoda, że nikt z Gminy Miedźna nie może piastować tej funkcji (promować Gminę na fb gminnym) gdzie nasze podatki PIT zostają u nas a tak to gdzie ucieka kasa ?
    A zapomniałem, że mamy 17 milionów do spłacenia…może Bieruń nam pomoże 😉

    • Jeszcze w panu nadzieja z ta wodą panie Banaś itd. Nie przekonała mnie wypowiedz prezesa GZGK. Myślę ,że ta pozyskiwana ze studni głębinowych woda jest bardzo zmineralizowana i zażelaziona.Podgrzanie tej wody powoduje wytrącanie tych zanieczyszczeń. Ten sam proces obserwujemy w czajnikach. I właśnie GZGK odpowiada za niedostateczne przygotowanie wody dla odbiorców.Takie jest moje zdanie. Co Wy o tym myślicie?A pan panie prezesie GZGK co na to powie,bo chyba pan czyta te komentarze, raz już straszyliście ludzi-wniosek z tego że czytacie. Teraz poczytajcie i zróbcie wreszcie coś dobrego .

     • Rozsądna mnie również nie przekonuje wypowiedź prezesa GZGK, który wywodzi się z PiS. Mnie przekonuje to co pokazujecie na forum, przecież tego sobie mieszkańcy nie wymyślili, bo widzę w Waszych mailach czy filmikach co leci odkręcając kurek z wodą. Przecież to są Wasze ciężko zarobione pieniądze jeszcze teraz w dobie kryzysu…
      Rozsądna mam pewien pomysł co dalej z tym tematem robić będę ale to już niebawem więcej info.
      Pozdrawiam

 15. Sam osobiście składałem reklamacje i co? A pstro Pani za okienkiem z Twierdzy GZGK spytała – proszę o umowę z nami, no nie mam – to komu Pan płaci za wodę? a no w czynszu, no to nie jest Pan dla nas strona w sprawie… Wszytko w temacie jak mamy składać reklamacje do GZGK jak nie mamy umowy z nimi my się rozliczamy ze spodzianiom a ta może składać i składa reklamacje w naszym imieniu, więc prawda Was wyzwoli Panie Mańka i pozdrów Pan cały ten PiS, co też mamy wyjść na ulice?

  • Spółdzielnia mieszkaniowa wygrywała sprawy dotyczące złej jakości wody i były przyznawane z tego tytułu bonifikaty, co prawda groszowe, ale jakieś były, woda jednak, jak była śmierdząca i zawierająca cząsteczki przypominające śmieci tak jest nadal. Czy specyficzny zapach i cząsteczki to osad z rur jak się słyszy – to skąd ten osad-z czystej wody, podobno to z powodu korozji rur. Tylko po 30-stu latach korodowania, ta korozja zjadłaby te rury kilkukrotnie. Ale skoro mamy wodę wspaniałą to może trzeba wierzyć bo wiara góry przenosi…

 16. Ciekawe ilu teraz narzekających wrzuci potwierdzenia nadań reklamacji lub chociaż maili tak by zadać kłam stwierdzeniu że reklamacje nie wpłynęły. Powinniście mieć teraz temat “na widelcu”. Macie ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.