“Meritum” stroną w sprawie trasy S1

22

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach, zawiadamia iż Stowarzyszenie Mieszkańców przeciwko budowie drogi S1 w gminie Miedźna “Meritum” zostało dopuszczone do udziału w postępowaniu administracyjnym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą : “Budowa drogi ekspresowej S1…”

Obwieszczenie WOOŚ.4200.1.2015.AM.24

decyzja

22 KOMENTARZE

 1. Witam wszystkich , o biedny nasz kraju . Cokolwiek zrobić w tym kraju to horror najlepiej nic nie robić!!! . Nikomu nic nie pasuje . Polsko obudź się z letargu , kogo wybieramy !!!! kto został rozliczony !!! nakradli , nachabili i śmieją się z nas a my im zaufali 🙁 . nic tylko płakać . Strasznie jesteśmy przekorni – nadajemy się do islamu bo prawdziwi katolicy tak nie postępują!!! . NARODZIE OBUDŹ SIĘ !!!!! KTO NAMI I JAK RZĄDZI !!!!

 2. Również jestem ZA powstaniem drogi S1 w naszej gminie. To same korzyści dla nas. Ale co tam lepiej to oprotestować i mieszkać na domkach jednorodzinnych na osiedlu pod sosnami( i na osiedlu W-II ) z dala od drogi i mówić, bo jemu by to przeszkadzało ha ha ha. Mieszkam w Gilowicach, drogę miałabym 400 m od domu i nie płacze, jak członkowie i założyciel tego śmiesznego a zarazem przykrego Meritum 😉 Lepiej popyszczec, zeby w gminie bylo głośno o przegranym kandydacie na Wójta, który zreszta jest tutaj wychwalany i promowany. Każdy widzi problem u kogoś, ale nie u siebie;)

  • Jak czytam podobne komentarze do Pani to chciałoby się kogoś takiego rozumu nauczyć i pokazać mu jak żyją tacy szczęśliwcy, ktorzy muszą żyć koło takiej drogi. Jak im chałupy pękają i jak im się super mieszka w pobliżu hałasu i smrodu. Myślę, że jak nie daj Boże poleci tędy S1 to się Pani szybciutko przekona jak to jest fajnie to odczuć na własnej skórze. Szkoda tylko, Pani sąsiadów, ktorzy licznie protestowali i nie chcą wcisnąć sobie flepa.

   • Nikt nie chce miec takiej drogi obok swojego domu, to oczywiste.Tylko prosze sobie poczytać na temat takiej budowy i sposobie jej przeprowadzenia w okolicy zamieszkań. Ta droga jest potrzebna i konieczna. Moim zdaniem protestujący są poprostu przeciw, bo tak i koniec, dla zasady. Kto jest przeciw tej drodze ten jest przeciw własnemu bezpieczeństwo na drodze i innym.

    • Mówiłeś coś o tym na konsultacjach? Ich wynik był druzgocąco jednomyślny. Nikt z zaangażowanych w tę sprawę nie chce, żeby droga nie powstała, tylko żeby powstała w wariancie OPTYMALNYM. Sam doczytaj o technologii, rekompensatach ciągnących się latami i wpływie na stan budynków “sprzętu ciężkiego”. Doczytaj o strefach i rodzajach zanieczyszczeń i się później odzywaj.

      • Radzę pogłębić umiejętność czytania ze zrozumieniem. Wszystkich tekstów. Zwłaszcza laurek typu co, kto, gdzie, kiedy i za ile poszedł przetarg. Znasz konkrety mogące wpłynąć na opór, przyjdź i poucz ludzi na najbliższym spotkaniu – masz pełne szanse ich, w tym i mnie przekonać, że S1 w gruncie rzeczy to szczyt naszych marzeń. Tylko sami o tym jeszcze nie wiemy!

       • Odnośnie przetargów wszystko jest dostępne, także jestem zorientowany – bez obaw. Oczywiście, że są konkrety, ale znając i obserwując naszą gminną społeczność bez ogródek można stwierdzić, że jeśli ktoś jest przeciw to bez względu będzie na nie, nie zważając na wszelakiego rodzaju argumenty. Oczywiście wszystko to, to moja własna opinia, mogę się myslić. Myśle, że w naszym gminnym interesie jest to aby ta droga przebiegała w wariancie H (hybrydowy).

        • Nie mój drogi. W naszym najlepszym interesie jest aby przebiegała przez Brzeszcze, bo tam rezerwowano od wielu lat tereny. W tym tkwi od początku sedno. Tam nikt domów nie budował bo nie wydawano zezwoleń. Skoro jesteś taki zorientowany w zagadnieniu dziwię się, że tego nie wiesz. Wariant H jest zaledwie lepszą opcją niż wcześniejszy A. Ale nie wpieraj ludziom, że płyną z tego jakiekolwiek korzyści, kiedy z powodzeniem moglibyśmy korzystać z S1 na węźle w Brzeszczach lub Bieruniu, zaledwie kilka km stąd. I nie wmawiaj tu, że droga niepodal domów i bloków to jakieś korzyści. Gdyby tak było nie wymagałoby to żadnych decyzji środowiskowych a konsultacje społeczne w obliczu samego dobrodziejstwa, jakim jest droga ekspresowa byłyby radosnym happeningiem. Pomyśl na drugi raz jak zaczniesz wychwalać coś, co trudno uznać za korzyść.

  • DROGA Joanno S1 jest potrzebna, wszyscy są za jej powstaniem bo ona jest bezwzględnie potrzebna, ale NASZA gmina nie będzie z niej miała żadnych korzyści. Jeśli do zjazdu/wjazdu będziesz miała ok. 5km to nie jest to wielki wysiłek aby tam dojechać. Poczytaj Joanno troszkę na temat oddziaływania takiej drogi na środowisko-ty też jesteś jego częścią, i będziesz się z tym problemem zmagać. W niedalekiej odległości od kilkudziesięciu lat są tereny oczekujące na tą drogę, tereny, na których nie wydaje się pozwoleń na budowę, w oczekiwaniu na drogę. Wariant przez Brzeszcze jest najbardziej ekonomiczny, a przede wszystkim, najlepiej uwarunkowany pod względem wszystkich zagrożeń dla środowiska. Jak był na zebraniu w Gilowicach przedstawiany raport o oddziaływaniu na środowisko tejże S1, to wynikało z niego, że teraz mamy tu fatalne powietrze, hałas, zabójcze pyły, a po wybudowaniu drogi pojazdy będą poruszać się bezgłośnie i jeszcze powietrze oczyszczą. Mieszkanko Gilowic doucz się trochę bo nasze dzieci i wnuki będą miały przez takie osoby jak ty smród, hałas, zniszczone środowisko i jeszcze skłócone sąsiedztwo. A jakie to korzyści będą mieli mieszkańcy? Miejsca pracy,fabryki, magazyny, hotele, elektrownię, lotnisko, port morski, żeglowną Wisłę aż po Gilówkę, Opamiętaj się kobieto pomyśl najpierw.

  • Podpisz się z imienia i nazwiska, skoro jesteś taka odważna i chętna bronić “SWOICH” poglądów. Przedstaw się sąsiadom i miejscowemu ks. Proboszczowi, niech wiedzą, że są takie wspaniałomyślne “Joanny”, wg których S1 przez ich domy, posesje i cmentarz to super pomysł jest. Tyle, że udział w protestach ludzi STĄD mówi co innego. Wynik spotkań konsultacyjnych też nie zostawia złudzeń, czy ludzie chcą tej drogi czy nie. To “przykre” meritum obudziło ludzi, pokazało moc. I nie kłam, nie mieszkasz w Gilowicach. Zgadnij dlaczego tak myślę?
   Mieszkam sobie wygodnie w moim domu jednorodzinnym, cóż, że ci przykro, i ni cholery nie zgadzam się na więcej pseudo rozwojowych inwestycji. Różnie się od ciebie tym, że mój pogląd jest taki, jak WIĘKSZOŚCI zainteresowanych tematem.

  • Jezu, ile Ty w sobie musisz mieć złości. Łatwo przychodzi Ci obrażać tych, którzy walczą o normalność. Ludzie rozsądni już wiedzą co myśleć o Tobie. Idź po wsiach i mów o tym, może ktoś Cię wysłucha. Czy mówiłaś o tym na konsultacjach społecznych, zebraniach? A może nie znasz ich wyników. Wójt i radni też byli przeciwni tej drodze w wariancie “A”. Oni też są śmieszni i przykrzy – dla mnie na pewno nie. Skoro tak wiele osób nie chciało tej drogi, to zastanawiam się kto jest śmieszny i przykry. Nie obrażaj nikogo, uszanuj wynik demokracji w postaci wyniku konsultacji społecznych. Ale skoro droga Ci nie przeszkadza, to mam dla Ciebie propozycję. Sprzedaj ten swój dom, kup działkę tuż przy drodze i tam sobie zamieszkaj. Będziesz czuła się jak w raju.

 3. Witam. Wariant (H) przez Gminę Miedźna to wariant polityczny a nie praktyczny .Wariant przez całe Brzeszcze tworzy swoim biegiem obwodnicę Brzeszcz i Rajska dla kierunku Oświęcim i chrzanów i dalej. Gmina Miedźna na tym wariancie (C) biznesowo nie straci (to zależy od WAS samych).U nas po staremu gminą BRZESZCZE rządzą ZZ kopalni. i twardogłowi. POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

  • Ziomie z Brzeszcz wielkie dzięki za twój głos, wierzę że szczery, nie wiem tylko dlaczego Miedźnej wciska się tę drogę bezsensownie, w sytuacji gdy bez żadnej straty dla naszej gminy może przebiegać tam gdzie planowano ją od prawie czterdziestu lat i gdzie nadal znajduje się w planach. Wielką ściemą jest problem obozu – bo na ironie losu – odwiedzający będą mieli dogodniejszą komunikację, a wielki pomnik – śmiem twierdzić, że przynajmniej dla Polaków i Żydów a i dla Niemców – najważniejszy na świecie – będzie bardziej dostępny. Rzekoma strefa ciszy czy jakby ją nazwać inaczej, może zostać uszanowana, jak i nienaruszona przez S1. Polityka ( niemądra i bezsensowna) nie może być ważniejsza od zdrowego rozsądku. Dlaczego niektórzy mieszkańcy gminy myślą że tylko w naszej gminie ta droga będzie dla mieszkańców wybawieniem od problemów z brakiem pracy i jeszcze wielkim zaszczytem. Nie mówią zanieczyszczonym środowisku, hałasie, drganiach, niszczeniu i tak już zdegradowanego środowiska, trudnym dla budowy terenie. Czy nie chodzi tu o jakąś fałszywą sławę albo jakieś śmieszne odznaczenie i przypisywanie sobie nieprawdziwych zasług. Dlaczego nie ma tematu fotovoltaiki w gminie, która środowiska nie truje i można w ten sposób zagospodarować zdegradowane tereny (bez wyprzedaży majątku), można starać się o dofinansowanie takiej inwestycji ze środków unijnych. ADMINIE, proszę podsuń temat gadającym głowom gminnym – to pomysł na dochód dla gminy bez wyprzedawania działek na siłę-byle budżet na troszkę podrasować. Sprzedawanie ziemi już się chyba skończy bo nie ma co sprzedawać, a pomysłów na mądre gminne inwestycje ani widu…

 4. malkontentów nie brakuje. Każdy chciałby jeździć wygodnymi szybkimi drogami, chcielibyście mieć pracę blisko domu by nie tracić czasu i paliwa na dojazdy, chcielibyście by gmina wykonała wam przed domem nowy chodnik i jezdnię, itp… itd… Niestety trzeba oprotestować bo polak przekorny jest i chciałby wszystko byleby to było u sąsiada nie u niego. Dalej vetujcie projekty budowy tak ekspresówki, jak i elektrowni to żaden inwestor nie przyjdzie tu z ofertą i co za tym idzie – podatkami do gminnej kasy z których są realizowane inwestycje służące poprawę życia mieszkańców. Chcę by moje dziecko było dumnym mieszkańcem tej ziemi z dziada pradziada, a nie musiało emigrować za pracą bo komuś przeszkadza to że sąsiad może mieć się lepiej jak on.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.