Zapraszamy od zapoznania się z materiałem zarejestrowanym przez naszą stacje -Telewizje Regionalną TVT, z konferencji gdzie został podpisany list intencyjny.

Przypominamy iż TVT można odbierać z nadajnika naziemnego zlokalizowanego w Ornontowicach przy użyciu zwykłej anteny w standardzie DVB-T. Program dostępny jest tez w sieciach kablowych.


 

Do trzech razy sztuka, tak powiada stare porzekadło, prawdopodobnie ziści się ono w gminie Miedźna. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), Polska Grupa Górnicza (PGG), Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) i Tauron Polska Energia podpisały wczoraj (11.01)list intencyjny w sprawie rozwoju programu Geo-Metan dotyczącego wydobycia metanu z pokładów węgla.

-Metan z pokładów węgla może stać się ważnym elementem bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Jednocześnie odmetanowanie kopalń znacznie poprawi bezpieczeństwo pracy górników i może przyspieszyć tempo wydobycia węgla. Cieszę się, że wspólnie z innymi polskimi spółkami górniczymi i energetycznymi PGNiG będzie rozwijać technologie pozwalające na pozyskiwanie metanu z pokładów węgla” – powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak,

Jednoczenie podczas konferencji spółka PGNiG poinformowała o  możliwości jest uruchomienia minielektrowni metanowej w Gilowicach.

– To nie będzie wielka moc. Szacujemy, że zainstalowany silnik gazowy będzie miał moc od 0,8 do 1 MW – mówi prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Zapraszamy do oglądania dzisiejszego raportu w telewizji TVT, gdzie przekażemy znacznie obszerniejsza informacje na ten temat. Telewizja TVT dostępna jest w odbiorze naziemnym w technologi DVB-T z nadajnika MUX w Ornontowicach, oraz sieciach kablowych.

 

28 KOMENTARZE

 1. widac jak ktos ma inne zdanie na tym portalu to jest wysmiewany a i zdaza sie obrazany a i taka refleksja co bedzie z tym portalem jak w wyborach wygra opcja popierana przez portal

  • Anonim nie stresuj się bo ktoś tu pisał o PELIKANACH. Sam widzisz jak PELIKANY wyśmiewają i obrażają innych bo prawdę inni piszą.
   A tak na marginesie o jakiej opcji piszesz ? Bo z tego co widzę to portal jest niezależny w przeciwieństwie do PELIKANA z Gminnych Spraw gdzie otwierasz stronę po stronie a tam GŁÓWNY PELIKAN, PELIKAN, PELIKAN aż się boję otwierać lodówkę, że wyskoczy mi PELIKAN 🙂
   …Anonim zróbmy tak, pomożesz w wyborach samorządowych pozbyć się PELIKANÓW i ocenisz w którą stronę pójdzie portal 🙂 Widzimy się na jesień, ja nie mam nic do stracenie w przeciwieństwie do PELIKANÓW 🙂

  • aaa a opozycje szacownego BT obrażają krasnoludki i to w innej bajce, co? Coś takiego, hmm… I na to wszystko portal sprzyjający wg ciebie jednej opcji to wpuszcza? A widziałeś gdzie w gazecie gminnej lub na tamtej witrynie dobra słowo o opozycji?jakiekolwiek słowo o opozycji? Coś krytycznego o Wojciech i jego radzie? Niesamowite to twoje zmartwienie, niema co.

 2. Powiem Wam moi kochani, że już oczami wyobraźni widzę co niektórych, jakie pieśni będą w tym temacie piały 😀 A tu wychodzi jak z brzydką i przygłupawą panną na wydaniu. Miał być kawaler a został się wibrator.

  • zefel co bieresz? albo sie podziel abo zmiyń dilera czy dawke, potym poczytej bip Miedźna tam stoi wszysko bo musi. fujt mo obowionzek o tym pedzieć-przez strona inernetowo tak jes nojtanij=trza łoszczyndzać, wiyncyj na urlop łostanie a wtym roku zaś zarobi na ekwiwalynt jak po każdyk WYBORACH. Kto takigo wójta wybroł? ZEFELE? Kaj takie rosnom? łobudźta sie ZEFELE!

 3. Ktoś już tu pisał i teraz dowiaduje się po raz kolejny z tego portalu że będzie wydobycie węgla pod naszą gminą. Dziękujemy panu wójtowi za prezent na starość i degradację naszej gminy w szkody górnicze.

 4. Germanek nie pisz bzdur na swoim profilu bo co ty zrobiles żeby Mantrans nie jeździł mi po pszczyńskiej ? Chłopaku chcesz się teraz wybielić przed wyborami ? Mantrans tyle miesięcy już jeździ i nic nie zrobiłeś

  • razem z radnym Rozmusem opowiadali ze załatwią temat i co ? bujdy ludzią puszczają i tyle Wola Wieś zasługuje na prawdziwych radnych, nie ściemniaczy ?co ciuchutko na sesjii siedza jak myszki pod miotłą , radny Rozmus emeryt czego Pan sie boi prawdy ??????Germanek to radny z urodzernia bajki opowiadać zero działań ,tym panom podziekujemy …..Nawet remontu na Stawowej nie umieli dopilnować !i wyszło jak wyszło……..Dramat

  • Przykre, ale wybudują dokładnie tam, gdzie zaplanowali. I taki mamy już ostatni rok tylko tej kadencji wójta. Nowa droga w Woli rozjeżdżana przez firmę bojszowską. Chemia w ziemię pompowana w Gliwicach. Maszty telefonii i PSZOK przy domach. Górnicza po remoncie zagrożona pruciem z powodu niewyremontowanej kanalizacji. W Górze bardzo nerwowy remont drogi z progami barierującymi wjazd na posesje. Chodniki, jak za dobrej matki komuny z asfaltu, ale za to z hymnami pochwalnymi nad ich wyższością. Cały kraj się myli, że brukuje, idzie Nowa Technologia z Miedźnej. W Woli przybywa interesów pod oknami W II ale asfaltownia nie zagrożona, ma się doskonale. Za to inni przedsiębiorcy stąd mogą pójsc z torbami. Ale to przypadek. Wiadomo. Oświata trochę zaczęła kuleć. Tyle, że może już może? Bo kto miał mieć stołek ten ma, a resztą przejmować się pewnie nie trzeba. Technikum upada, przedszkole we Frydku ledwo uszło. Dodajmy “narazie”. Remonty szkół i przedszkoli “po wierzchu” obficie owocują. Komunikacja wcześniej wątła teraz kwiczy. OSP skłócone a Wola bez należytego wozu. Most Bronek to ujmijmy to “zdarta płyta”. Lub co rok to prorok 😉 Ale Ford śmiga po rejonie aż miło. Czarujący styl buzi-buzi trwa. Czasem zaszczypie, czasem zaboli ale widzieć roześmianego Bodana, sam miód na zbolałe serca a i problemy już tak nie dokuczają? Jesteśmy bardzo, ale to bardzo szlachetni powiem Wam. Tyle mu wybaczamy, rozumiemy i finansujemy, że zostanie z nami jak w starym, dobrym małżeństwie, “dopóki śmierć nas nie rozłączy” 😊 Dlatego bądźcie gotowi do wybaczenia kolejnych nieudanych, nieprzemyślanych, robionych Wam na przekór, w tajemnicy różnych psikusów. I zdrowia na koniec, bo atak z powietrza i wody nie sprzyja a tymczasem ktoś tu musi płacić kasiurę, żeby Bodan mógł do końca i za nasze być i żyć.

  • 1MW mocy starczy spokojnie do zasilenia 3 naszych wiejskich stacji transformatorowych, a w dobie dzisiejszego niedoboru energii to zawsze dodatkowa kropla w morzu potrzeb. I w dodatku zaczniemy zarabiać na czymś co jest dla nas (rejonów górniczych) niebezpieczne. Więc same plusy.

   • Rok wyborczy to i paróweczki wyborcze, bo nawet nie kiełbasa. Ręka do góry kto już nie pamięta jak w 2014 tuż tuż za progiem była elektrownia. Ile to stanowisk i miejsc pracy obiecano, ho, ho. Ile uśmiechniętych twarzy do zdjęć wystawiano. A podpisy, a porozumionka, a spotkanka. Nowe wybory, nowe koncepcje. Podjeżdża to wciąż zdradzającym i łapanym in fraganti mężem i wiecznie żywym hasłem: kochanie, to nie jest tak, jak myślisz! Tak więc, KOCHANI, to nie jest tak jak myślicie! Tym razem będzie ta praca i prąd oczywiście ZA DARMO, a jakże!

    • Wolanink17 już buduje elektrownię wyborczą? Zaczniecie zarabiać? Geofizyka podaruje gminie “minielelktrownię” i ten gaz wydobywający się w tak”wielkich” ilościach? Wolaninku17 po co ona tu stanie? Będą dochody dla ciebie? MY jesteśmy rejonem POGÓRNICZYM, czyli zużytym. Sami musimy sobie radzić lokalnie myśląc globalnie i całkowicie zmienić obecne kierunki dreptania. Rusz swój rozum, rozejrzyj się.

     • Nie będzie dochodów ani dlamnie ani dla Ciebie, poprostu, technologia gdzieś musi być rozwijana i testowana. Lepij chyba takie coś niż złom jak w radostowicach 🙂

      • Zmień dilera, a złom zostaw w spokoju, gdzie by nie był, asfaltownią się zainteresuj a nie Radostowicami, zastanów się nad głupimi zagrywkami dla skłócenia i mataczenia przedwyborczego przez jedyną słuszną opcję “… dla mieszkańców”

       • Mi nie chodzi o polityke, mam gdzieś czy wygra pis czy po, żadna z tych partii w polsce nic nie zmieni. ciesze się poprostu że zaczanają wykorzywstywać takie technologie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here