Miasteczko rowerowe w Woli

49

W Woli powstało miasteczko ruchu drogowego w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w 2020, kosztowało 115 tysięcy.

Całkowity koszt zadania :

1. „Wykonanie miasteczka ruchu drogowego dla mieszkańców sołectwa Wola”
Szacunkowy koszt całkowity realizacji zadania brutto 35 000,00 zł.:
– wysokość pomocy finansowej ze środków budżetu Województwa Ślaskiego na realizację zadania 17 500,00 zł,
– własne środki finansowe gminy przeznaczone na realizację zadania 17 500,00 zł.

Koszty tego zadania wzrosły o 80.000 tyś i całkowity koszt inwestycji to 115 000 zł.

49 KOMENTARZE

  • Widać na fb jakie sprawy są ważne, dzień muzyki, kawki, noc spadających gwiazd, dzień włóczykija i pyszne ciasteczko na koszt gminy a na deser dzień lotnictwa w gminie wykluczonej komunikacyjnie, to przyciąga młodzież i przyszłych wyborców. Na Titanicu muzyka grała do końca. Tu ziemia z przyziemnymi potrzebami i kłopotami. Zła jakość wody była jednym z nośnych tematów wyborczych-wyborcy szli głosować w nadziei na dobrą wodę a nie doczekali się nawet prognozy poprawy. Nowi radni wysadzili z foteli poprzedników i tyle ich widziano i słyszano.

  • Ceną początkową a nie umowną. Skoro poszło w górę radni wiedzą najlepiej dlaczego bo nad tym głosowali. Więc ta zadyma tutaj jest wyjątkowo sztuczna i śmieszna. Taniej mniejsze i gorsze, drożej większe i lepsze. Każdy głupi wie skąd się bierze wzrost ceny za produkt. Ta niby rozsądna co tu pisze powinna się podpisywać raczej głupia. Zachwyca się swoim radnym, ten był za podniesiem kosztu, sam się mianował że jest pierwszy i sprawiedliwy i nic nie zamiata pod dywan a nie wie skąd wzrost ceny? Szczyt nieudolnej manipulacji i tzw. Gównoburza.

   • Szczyt manipulacji czyli co woda śmierdząca to ta “Gównoburza”, czy przestała śmierdzieć, Pozdro jakiś zamiejscowy? Z desantu chyba? A historię wody i okolicy to z jednego źródła zna, niezbyt już czystego.

   • Co ty gadasz jacy Radni wiedzieli? Wójt sobie sam podjął decyzje i postawił temat przed faktem dokonanym, co mieli zrobić? zburzyć zaorać rozebrać?
    Komisja cytat pisownia oryginalna

    Miasteczko ruchu drogowego –dodatkowe koszty w wysokości 80000,00 zł.Podsumowując wskazała na zmianę wyniku finansowego. Deficyt budżetowy zostaje zmniejszony o 1,240 mln zł, do wysokości 1,6 mln zł.Radny Michał Przewoźnik wskazał na łączne koszty budowy miasteczka ruchu drogowego, tj. 115 tyś. zł. Powiedział, że nie widzi idei inwestowania tak dużej kwoty w takie zadanie. Zapytał, skąd ona wynika i czy jest to racjonalne wydawanie środków.Pan Wójt nie zgodzi się z wypowiedzią radnego. Wskazał, że bezpieczeństwo dzieci jest bezcenne. Miasteczko rowerowe będzie bardzo nowoczesne -pozwoli uczyć dzieci zachowań na drodze, przeprowadzać egzaminy na kartę rowerową.Radny Przewoźnik powiedział, że z miasteczka będą korzystać głównie dzieci z Woli. Zapytał o powód wzrostu kosztów. Inwestycja miała wynosić 30 tyś. zł.Pan Wójt powiedział, że z miasteczka może skorzystać każdy, można np. organizować wyjazdy ze szkół. Zwiększone koszty wiążą się z wykonaniem bezpiecznej nawierzchni, oznakowania pionowego czy skrzyżowań.Radny Mariusz Wojtala powiedział, że zadanie zostało źle zaprojektowane. Zwrócił uwagę, że każda ze szkół podstawowych ma swoją specjalizację. Szkoła w Miedźnej zawsze reprezentowała Gminę Miedźna na zewnątrz w zakresie ruchu drogowego. Wyraził zdziwienie, że taka inwestycja nie zostanie wykonana właśnie z Miedźnej.Temat dojazduna rowerach do szkół dotyczy głównie dzieci z Frydku, Góry, Grzawy i Miedźnej. Powtórzył, że zadanie inwestycyjne zostało źle zaprojektowane, nie ma sensownego uzasadnienia. Również lokalizacja jest nieuzasadniona.Pan Wójt powiedział, że miasteczko jest pomysłem dwóch sołtysów z Woli, a sama decyzja o inwestycji jest wynikiem wzajemnych ustaleń wszystkich sołtysów.Dodał, że budżetowanie rozbudowySP Frydek było powiększone trzy razy, dochodzi również kwestia budowy parkingu. Przyznał rację, że zadanie mogło zostać lepiej doszacowane. Wskazał na wykonanie centrum rekreacyjnego przy basenie. Poprosił o pozytywne rozpatrzenie omawianej kwestii.

   • Ty “pozdro” podpisz się matoł albo gównorozumiejący-ja się nikim nie zachwycam,tylko piszę co uważam, o kosztach miasteczka, o złej wodzie i o rozczarowaniu co do nieudostępnienia danych do majowych wyborów. Wypunktowałam ci to ciemnoto nieumiejąca czytać ze zrozumieniem.Co do obecnej władzy należy pisać albo dobrze albo wcale -tak wynika z twoich postów.

    • Tak to wygląda nikt nikogo na stołki nie pchał, skoro sami się starali, podpisy zbierali zachęcali do głosowania- a niektórzy mocno przez lata się trudzili i stołki w końcu osiągnęli to już koniec czy raczej początek. Za free tego nie robią, wiedzieli że majątku nie zbiją na tych posadach. To do roboty rado i władzo bez opisu codziennych obowiązków a nie szczególnych zasług bo za to jest kasa comiesięczna, mała maleńka? Bez kwiatków i rabatek może się gmina obejść, tylko co tu do ludu było by pisać. Obowiązki wcześniej były oczywiste roboty też – a stołek nie obowiązkowy, poprzednik by pewnie radośnie powrócił na skromny fotelik bo wkrótce zostanie zasłużonym emerytem.

 1. Radny Banas to najlepszy z radnych zaradny,wygadany,na wszystkim sie zna zajzy w kazda dziure,mysli co mowi ma szerkie horyzonty zawsze odany ideii i zawsze mowi prawde wg ks Tischnera

 2. Pan “Banaś” niech nie zachowuje się jak trzeba chodzi bez maseczki dumny jak paw. To jest zachowanie radnego?? To jest zachowanie odpowiedzialnego obywatela?? Szok poprostu szkoda że kogoś takiego wybralismy

    • Jako kultura tako i oświata, chwolić, potakiwać i zachwycać się nojwyższym aktorstwym-a jak niy-to do pola i już nowi już za bramom szczyrkajom kluczami żeby ino narawiać jak sie kaj inidzij nie nadali, tu bydom w sam roz. I Bogusiowi sie nie nadadzom.

  • Z kolei Ty “Ty wiesz kto” powinieneś zachować się jak trzeba i jasno wyrazić swój pogląd, bo już nie wiem jak ma się zachowywać pan Banaś. Napisałeś “Pan “Banaś” niech nie zachowuje się jak trzeba”. Tak przy okazji, krytyka powinna być konstruktywna, pan wójt przez swoje działania ,choćby z tym panem radnym traci w oczach niektórych a powinien patrzeć dalekowzrocznie,bo kiedyś znów będą nowe wybory.

 3. Na szczescie nie znam osobiście pana Banasia, ale będąc kilka razy w jego pobliżu (w miejscach publicznych) miałam okazję słyszeć jak odnosi się do innych osób. Jako osoba publiczna powinien wiedzieć że reprezentuje ludzi którzy go wybrali i kierować się pewnymi zasadami. Jeśli słucha się ciągle krytyki na swój temat to raczej długo nie da się milczeć nawet jeśli się jest wójtem… A powracając do tematu to szkoda że w Woli buduje sie kolejna “rozrywka” kiedy Frydek nie ma Orlika, Miedźna czeka kilka lat na halę a w Górze jest zbyt mała szkoła żeby pomieścić wszystkie dzieci … Nie wspominając o braku żłobków i małych przedszkolach.. Może skończą się w końcu inwestycje w jednej miejscowości ??

 4. Słabo, słabo jak na byłego Komendanta Straży Miejskiej wytykanie starych tematów…
  Mieszkańcom nie trzeba już o tym przypominać, bo wybrali mnie takiego jakim jestem a jestem szczery do bólu.
  Panie wójcie jak jeszcze raz usłyszę coś na swój temat to będziemy “wyciągać te teczki za szafy” bardzo chętnie pomoże mi w tym prokurator i jego syn, który ma kancelarie na pomorzu… I tak na koniec nie jestem małym Ryśkiem…, bo nie tylko ja Panu zaufałem przez te lata ale i kilka osób z Nowej Energii, którą Pan zostawił samą sobie i też będzie w odpowiednim momencie opisana historia jak kazał mi Pan to Stowarzyszenie zlikwidować…
  Dziś zgodnie z umową będzie miał Pan przeprosiny na ODnowa Łukasz Banaś Radny Gminy Miedźna niech mieszkańcy dowiedzą się jak Pan nie lubi krytyki. Zadam Panu pytanie czy prócz mnie są inni mieszkańcy pozywani do sądu, że krytykują złą jakość wody ? Mieszkańcy płacą wysoką cenę za wodę i chyba ta jakość im się należy.
  Kocham swoją Gminę, bo między słowami bije Pan pianę jakbym jej nie kochał. A Pan kocha Gminę Miedźna ? Mam wrażenie, że nie a dlaczego pytam? Bo sama liczba zatrudnionych przez ostatni rok ludzi z Powiatu Bierunsko – Lędzińskiego mówi sama za siebie…i o tym też będzie artykuł w najbliższym czasie… Pytam publicznie, nie mamy tu specjalistów w naszej Gminie ?
  I na koniec, dużo mnie Pan nauczył i nauka nie poszła w las tylko niech Pan nie obraża się tylko trzeba być twardym a nie z byle bzdurą jak małe dziecko do sądu latać, bo mamy robotę jeszcze przez 3 lata do zrobienia dla dobra naszej kochanej Gminy.
  I nie zapominamy, że wygraną “wykrzyczeliśmy” poprawą w GZGK…

  Pozdrawiam

  • Wybrali swojego przedstawiciela do władz gminy. Jeżeli usprawiedliwiasz swoje zachowanie tym, że jesteś jaki jesteś, należało o tym jasno w ulotce wyborczej poinformować swoich wyborców. Trącisz zaściankiem i tak się zachowujesz. Głosowałem na Ciebie ale takiego zachowania jakim się legitymujesz od bardzo dawna, jako cywilizowany człowiek nie jestem w stanie zaakceptować. Dodam, że znam Cię dłużej jak obecny wójt.

 5. Panie Radny Banaś
  Pozwolę sobie ten pierwszy i ostatni raz w tym miejscu odpisać Panu na te bzdury, które Pan publikuje. Nikt Pana „nie straszył sądem” za krytykę poprzednich władz gminy i spółki GZGK, ponieważ nigdy Pan nie miał ode mnie absolutnie żadnego przyzwolenia na łamanie prawa, publikowanie kłamstw, pomówień i na znieważanie innych osób. Wręcz nad tym czuwałem, aby Pan w swojej krytyce rozumiał różnicę między wolnością słowa, a granicami prawa. Na dziś Panu wszystko się już pomieszało. Proszę sobie przypomnieć wszystkie te sytuacje, gdy wręcz nakłaniałem Pana do formułowania przeprosin, kiedy zdarzało się Panu słownie przeszarżować. I to w dużej części Pana ochroniło. Ale też swoje konsekwencje Pan ponosił w sytuacjach, gdy mimo mojego czuwania nad Panem zapominał się Pan (np. interwencja policji wobec Pana na dożynkach i nie tylko dożynkach). Zawsze Panu powtarzałem w naszej współpracy, jak i całemu naszemu zespołowi, że spieramy się z naszymi oponentami merytorycznie i wyłącznie na argumenty sprawdzone w oparciu o wiarygodne źródła. Pan w tym względzie do tej pory jak widzę tej sztuki nie opanował.

  Bardzo Pan nerwowy z powodu wezwania do polubownego załatwienia sporu pomiędzy panem a GZGK. A miał Pan możliwość, aby przeprosić i takie zdaje się pismo Pan otrzymał? Skoro Pan twierdzi, że ma Pan swoje racje, proszę ich dowodzić tam, gdzie będzie na to czas i miejsce. Ani ten portal, ani fb Panu tego nie rozstrzygną.

  Cieszę się, że na powrót odnalazł Pan swoje autorytety w osobach z grona byłych władz gminy i spółki. Na marginesie zostawię, kiedy można traktować Pana poważnie. Czy wtedy, gdy domaga się Pan publicznie ponoszenia przez nich konsekwencji, czy wtedy, gdy z takim żalem i sentymentem ich Pan wspomina. Mieszkańcom sugeruję, by zauważyli, że dla radnego Banasia „twardziele” to tacy, którzy wytrzymują fundowaną przez niego „ostrą jazdę” i o to chyba w istocie temu radnemu chodzi. A radni posiadają swój ustawowy tryb do zajmowania się sprawami na rzecz mieszkańców i nie jest to ta forma, którą Pan stosuje. Z tej przyczyny nasze drogi się rozeszły. I to był najlepszy moment i decyzja w mojej pracy na urzędzie wójta i to czyni mnie szczęśliwym człowiekiem, który już nie musi się wstydzić za takie zachowanie kogoś, kogo do współpracy niestety zaprosiłem.

  Dziękuję Panu serdecznie za jedną rzecz, której się po współpracy z Panem dowiedziałem o samym sobie: nie powinienem zajmować się już nigdy więcej edukacją i wychowaniem dorosłego człowieka, ponieważ jak widać po Pańskim zachowaniu i sposobie sprawowania mandatu radnego, talentu pedagogicznego mi brak. Nie dość, że Pan wiele rzeczy zapomniał, nie zrozumiał lub poprzekręcał, to nawet te elementarne podstawy, które zdawało się, że Pan opanował, w praktyce stosuje dokładnie na opak. Nie ja podsuwałem Panu pomysł, aby swoją pracę w radzie poświęcał Pan na tropieniu pełnych lub przewróconych koszy na śmieci, więc bez żalu. Ba. Tłumaczyłem Panu nawet zapisy ustawy o samorządzie gminnym, co jak widać po Pana działalności na niewiele się zdało. Pana publikacje i posty nie są żadną pracą nad problemami mieszkańców, tylko próbą Pana osobistej autopromocji i kampanią, którą zechciał Pan ogłosić, że już prowadzi. Czyni Pan kolejny błąd pisząc o tym. Otóż prowadzenie kampanii przed ogłoszeniem jej terminu jest po prostu niezgodne z prawem.

  Pańskich jawnych kłamstw i pomówień nie będę już tutaj rozwijał. Natomiast rozbawił mnie Pan tym, że bezwstydnie pisze Pan pod swoim nazwiskiem na fb o miasteczku rowerowym, że Panu „nikt nie mówił, że to ma kosztować 115 tyś zł”. Panie radny – nie dość, że mówiłem ja, to Pan osobiście dwa razy za tym zagłosował na TAK. Raz na komisji, a drugi raz na sesji. A jeśli dodatkowo zechce się Pan choć na chwilę oderwać od klawiatury i popracować jak na radnego przystało, okaże się, że będzie Panu wstyd po raz drugi w tej samej sprawie. Bo inwestycja nie kosztowała 115 000,00 zł, a nieco mniej. O ile można zrozumieć, że redaktor portalu w swojej informacji poszedł na skróty, o tyle Panu już po prostu nie wypada powtarzać bezkrytycznie kwot, które nie mają pokrycia we faktycznie poniesionym wydatku.
  Pewnie dlatego, że to awantury są Pana żywiołem nie zauważa Pan, że prócz nasadzeń ledwie w 2 lata mamy za sobą cały ogrom pracy w czasie, gdy Pana bohaterską i samozwańczą misją specjalną na rzecz mieszkańców stały się kosze i koszenie.
  W Gilowicach: remont remizy, remont sali KGW, klimatyzacja w sali socjalnej i jej remont, przycinka drzew na ul. Lipowej, dostosowanie p/poż kotłowni w LO, projekt i przetarg na rozbudowę szkoły we Frydku do której uczęszczają również dzieci z Gilowic.
  We Frydku: remont sali socjalnej, planowane nawodnienie boiska, planowany remont starej części szkoły i dobudowa nowej części wraz z parkingiem (ogłoszono przetarg), projekt remontu ul. Miodowej, doposażenie boiska przy szkole.
  W Grzawie: remont ul. Wiejskiej (wspólnie z powiatem), pozyskanie pieniędzy na remont skrzyżowanie Grzywa – Miedźna (o te środki starało się wiele osób, ale nie Pan), wiata.
  Miedźna: remont i budowa instalacji p/poż w SP Miedzna, skrzyżowanie jak powyżej, remont budynku zaplecza klubu piłki nożnej, wycinka drzew przy boisku, projekt remontu ul. Wiejskiej w kierunku Frydku, rozstrzygnięty przetarg na adaptację części pomieszczeń szkoły na przedszkole.
  Góra: remont szkoły, parkingu oraz kanalizacji deszczowej, gdzie od wielu lat zalewało piwnicę szkoły, remont szkoły, hydranty i instalacje p/poż, boisko przy szkole, remont remizy OSP, kupno garażu dla OSP, remont ul. Sportowej wraz z wodociągiem i przyłączami do sieci wodociągowej, bramka na cmentarzu oraz wjazd na teren cmentarza, finalizacja prac w przedszkolu po zastanych niedoróbkach.
  Wola: rozstrzygnięty przetarg na realizację zadania zmierzającego do poprawy jakości oświetlenia w Woli, remont Orlika, remont siłowni i jej doposażenie w sprzęt na terenie basenu, miasteczko rowerowe, miejsce rekreacji i stacja napraw rowerów, dbałość o otoczenie wiaty, chodnik na ul. Cisowej i Słonecznej, budowa ul. Garażowej, przycinka drzew na ul. Lipowej, w planie naprawa rekuperatora w SP nr 2, remont parteru i stołówki w SP nr 1, projektowanie w SP1 instalacji fotowoltaicznej, remont chodnika na ul. Stawowej wraz z kanalizacją deszczową, czyszczenie kanalizacji deszczowej i ściekowej na W 1 , W 2 i Osiedlu Pod Sosnami, projektowanie remontu ul. Kwiatowej i odwodnienia Błachowej a także ul Stawowej, projektowanie rozbudowy parkingu przy ul. Górniczej, remont skwerku na ul. Górniczej, remont Sali w Domu Kultury wraz z oświetleniem i nagłośnieniem, kupno lekkiego samochodu dla OSP, oddanie zgodnie z prawem Hali Zapaśniczej po niezbędnych pracach korygujących.
  Ponadto: na terenie całej gminy program wymiany źródeł ciepła, zgłoszenie akcesu przyjęcia do Metropolii, trwający audyt na terenie całej gminy w zakresie poprawienia oświetlenia na terenie całej gminy, nieustanna walka o „17 mln złotych”, aplikowanie na remonty SP 2 w Woli i LO w Gilowicach z funduszy norweskich, przywrócenie do użytku mostu Bronisław, który zagrażał życiu ludzkiemu i uporządkowanie jego stanu prawnego, stała praca nowych władz GZGK nad poprawą jakości wody w gminie i zminimalizowania strat na wodociągach, wyprowadzenie z zapaści finansowej GZGK przez nowe władze spółki, które Pan dziś obraża, a za wyborem których sam Pan głosował! Utrzymanie czystości na terenie gminy (tutaj szukamy równowagi między sprzątaniem, a innymi zadaniami spółki bez rozbudowy zatrudniania, której to zależności Pan przez 2 lata pojąć nie potrafi), powierzenie GOSiRowi zadania czuwania nad czystością i konserwacją gminnych placów zabaw, duży nacisk i bardzo dobre efekty w zakresie promocji naszej gminy, wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, zakup nowoczesnych zmywarek do wszystkich kuchni w salach socjalnych, dbałość o historie i tradycje naszej gminy, w tym remont sali sesyjnej w UG na miarę XXI wieku, oznakowanie samochodu służbowego herbem Gminy Miedźna i racjonalizacja jego kosztów – porównując do poprzednika o około 50 procent taniej, wykorzystywanie urlopu przez wójta na bieżąco itp., itd. Prócz tego załatwiłem już ogrom indywidualnych spraw, które wcześniej miały status tzw. trudnych lub niezałatwianych. Te z kategorii faktycznie niezałatwialnych objaśniam mieszkańcom i wiele razy szukamy alternatyw. I na takim charakterze pracy upływa moja kadencja.
  To jest ledwie pokrótce zakres wykonanej pracy przez mnie i cały zespół ludzi kochających naszą gminę. W kontekście powyższego na co szła między innymi moja energia, Pan pisze oceniając swoją pracę, że czuje się już zmęczony tropieniem koszy. Jakie ambitne cele, takie efekty.

  Żegnając Pana definitywnie w tej formie komunikacji, bo inną będziemy z pewnością prowadzić, gratuluję Panu poczucia, że znajduje się Pan przy „korycie”. To mówi najwięcej o tym, jak Pan rozumie pracę w samorządzie. Informuję, że jednak zajmujemy całkowicie inne pozycje, ponieważ w czasie Pańskiej bytności przy „korycie”, ja pracuję w urzędzie. Zawarłem z mieszkańcami umowę na 5. letnią kadencję i tę realizuję zgodnie z programem wyborczym mojego komitetu, współpracując z radnymi Nowej Energii, prócz Pana, oraz radnymi innych komitetów wyborczych, uwzględniając także ich wnioski, zgłoszenia, postulaty etc. Ich poziom pracy całkowicie Pana dystansuje.

  Szanowni Mieszkańcy,
  żegnając się z pozostałymi w tym miejscu informuję, że mamy obecnie w urzędzie bardzo aktywną stronę fb i organizacyjnie jest mi prościej i sprawniej z Państwem tam wymieniać poglądy i informacje, co czynię. To jest moja nowa forma komunikacji z Państwem, ponieważ pozwala wiedzieć z kim tak naprawdę rozmawiam. Uprzedzam, że fejkowe konta na stronie urzędowej blokujemy. Dlaczego? Bo skoro ktoś decyduje się hejtować, niech przynajmniej ponosi za to odpowiedzialność. Natomiast każda osoba, której tożsamość nie budzi wątpliwości i nie używa wulgaryzmów oraz nie narusza prawa, ma przestrzeń do dokonywania wpisów i komentarzy. Jeśli ktoś nie ma życzenia aby odkrywać swoją tożsamość w Internecie, zapraszam do kontaktu osobistego, drzwi mam dla Państwa zawsze otwarte. 😊
  Życzę zdrowia w tym trudnym czasie.

  • Jest Pan wójtem pierwszy raz i koszE w gminie i koszenie to też ważne sprawy ale jak widać gani Pan radnego zato że to pokazywał ten problem który do dziś jest widoczny przy placach zabaw, kto ma te śmieci zabierać?gdzie mama idącą z dziećmi przez całą wieś może wyrzucić śmieci??
   Wytykanie spraw prywatnych na form typu na sprawa z policją na dozynkach i nie tylko pokazuje słabość wójta i atak jaki Pan niby uprzejmie obchodzi bokiem ale pisze więc po co i w jakim celu,
   Nie wspomina Pan nic o poprawie jakości wody o którą chodzi Banasiowi i mieszkańcom,
   władze Gzik dają Dużo do Myślenia ludzie w gminie Bojszowy i nowy wójt Jeszce nie otrzosneli się po tym co zostawił jeden taki zacny pracownik gzik,, dużo by tu pisać i na Pana pewnie ktoś coś a jak to mówią Ma
   Portal wolanie używał Pan do Tego aby objąć stanowisko wójta i udało się to PANU W JAKIM STYLU NIE MNIE TO OCENIAĆ BYWAŁO RÓŻNIE proszę o szanowanie mieszkańców i planowanie inwestycji tak żeby potem nie pisać E troche mniej niż 115tys, też to zastanawia a delikatnie mówiąc śmierdzi bo jeżeli ktoś wycenij na 35 tys to skąd ta kwota?
   Remont mostu za 400 tys ponad też dawał. Do myślenia , ganil Pan byłego wójta za wydanie 160 tys.
   za 400 tys został tylko most dodatkowo obciążony, przy zerowym wzmocnieniu, i tak tymczasowym jest.
   Miał Pan też w programie wyborczym przeniesie wiaty gril owej w Woli, zapomniał Pan?
   Szkoda czasu na takie gminne sprawy, dwa lata pokazują już słabości, ekipy obejmująca gminę z nadzieją na lepsze jutro które będzie blokowane przez właśnie, robienie sobie pod górkę jak Na tym portalu jest to widoczne……

   • “Zmiana 9 listopada 2015 At 14:19
    “Głuchym Na Prawdę
    Takie są dzisiaj
    czasy, sąsiedzie,
    że strach jest prawdę
    w oczy powiedzieć.
    I po co mam ci
    otwierać ślepie
    – skoro ty wszystko
    wiesz dużo lepiej???

    Po co ci zatem
    prawda prawdziwa?

    I jaki wniosek
    z tego wypływa?

    Mówienie prawdy
    jest bez znaczenia
    tam, gdzie niczego
    prawda nie zmienia”.
    Anna Wojdecka”
    jakże aktualny wpis znajduje się
    Zmiana 9 listopada 2015 At 14:19
    link http://wolanie.info/stowarzyszenie-nowa-energia-rozpoczyna-swoja-dzialalnosc/

  • Pan panie Wójcie pewnie już tu nie odpisze,ale niech przeczytają to wszyscy. Jako osobie wybierającej pana na Wójta nie podoba mi się ta cięta riposta. Być możne ma pan sporo racji dużo pan zrobił dla nas wszystkich,ale nie jest pan tak do końca w porządku. Dlaczego przy tak długim poście nie podał pan konkretnej kwoty jaka została wydana na to miasteczko.Pisze pan tylko “Bo inwestycja nie kosztowała 115 000,00 zł, a nieco mniej. “To ile jest to nieco mniej. Jeśli zaś idzie o to planowane działanie na przyszłość proszę rozwiązać kwestię brudnej wody,bo nie ma winnego a częsta wymiana armatury i inne uciążliwości to są fakty a nie nasz wymysł. Wyborca z WII

   • Propaganda, demagogia i populizm a nowe zawołanie gminne mogło brzmieć: łobocz , porachuj, spływoj, co można przetłumaczyć: POPATRZ-POLICZ-UCIEKAJ
    Komunikacja, kultura, kształcenie, to musi być miód na serce poprzedniego wójta, pewnie jednego szampana za drugim otwiera gdy patrzy na to co się dzieje, sam lepiej by tego nie zrobił, nie musi się wysilać, promować. a jego myśli realizuje jego wspaniale wyszkolona ekipa. Wcześniej była opisywana dość negatywnie, a teraz jest wspaniała i ciągle się rozwija po myśli tego co ich na tych stołkach uwłaszczył- następca uznał, że świetnie go będą reprezentowali na tych samych stołkach.
    Zamieszczajcie swoje pomysły na nowe gminne hasło promocyjne.

 6. Miało być miasteczko ruchu rowerowego, szumna nazwa, a wyszła makieta, plansza, przy energii naszych dzieci, czy będzie bezpiecznie ,. zobaczymy, no i koszty , czy są adekwatne ,propaganda sukcesu.

 7. Lepiej było zainwestować w skatepark .Te dzieciaki na hulajnogach stanowią poważne zagrożenie. Jeżdżą po ulicy pomiędzy samochodami,nie zważają na bezpieczeństwo, są wulgarni i aroganccy .Rodzice pilnujcie swe pociechy zanim dojdzie do tragedii.

    • Przyjacielu, ze wsi widzę tu wiele pięknych przydługich “dzieł” w postaci wypowiedzi.
     Nie wytrzymam i dołożę “parę” słów do tego lejącego się tu miodu. I na pewno nie jest to żaden hejt, a gorzkie słowa wynikają z gorzkiej rzeczywistości widzianej okiem tubylca (bo już nie publiczności), może radni ruszą wreszcie do radzenia a nie potakiwania.
     Czy zmiana nastąpiła po to żeby wszystko było po staremu, stare było dobre, a lepsze jest wrogiem dobrego, poprzedni włodarz wypracował cele, metody i zespół do realizacji? Zespół, obecnie został jeszcze wzmocniony i pracuje świetnie, miasteczko komunikacyjne najpierw miało być byle jakie i na etapie pozyskiwania środków zewnętrznych projekt był doskonały, zaakceptowany przez gminnych fachowców, bo przecież nie oni są od projektowania ale już od oceny tak. Otrzymał 50% dofinansowania. Brawo. Wtedy nie był bublem, nie potrzebował skrzyżowań i pionowego oznakowania. Jak zaczęto realizować za 35 tysi- to się nagle okazała ciasnota myśli projektowej widoczna gołym okiem i trzeba było poprawiać wygląd, estetykę i bezpieczeństwo. Dobrze radny powiedział, że inwestycja jest źle zaplanowana, pominął co prawda dzieci z Gilowic, ale może to tylko przypadek.
     115 000 zł/2 = 57 500 możliwego dofinansowania, z którego gmina uzyskała marniutkie 17 500zł, czyli 40 000 zł dofinansowania w plecy. Drobne? A premie za wspaniałe osiągnięcia? Nie było oddania z pompą, wstęgi i nagród? Przyjęcia uroczystego? Czy nie zasłużyło miasteczko wielkie otwarcie z transmisją telewizji gminnej?
     Opozycyjni radni nie dali rady przekonać pozostałych, bo przecież nie wójta z dwoma sołtysami? To radni proponują i decydują, wójt jest od realizacji…, a tu po staremu. Tak, bezpieczeństwo dzieci jest bezcenne, tylko czy o to chodziło, bo jeśli o finansowanie oraz kompetencje przyjmującego projekt fachowca gminnego, to ta inwestycja jest bardzo kulawa. Realizacja choć lichutka, programu wyborczego, zostanie pięknie wpisana w dzieło o sukcesie. Ani słowa o wadliwym projekcie co uzyskał marne dofinansowanie z uwagi na bubel projektowy. A dzieci mogą przecież dojeżdżać do „miasteczka” prywatnymi busami, przestronnymi i wygodnymi, pod okiem rodziców. Prywatna firma przewozowa zarobi na nowe busy i będzie rozwój gminy.
     Czy jeżeli trzech innych sołtysów wpadnie na pomysł budowy mini lotniska i uzgodni to z pozostałymi sołtysami, jak w przypadku inwestycji w miasteczko komunikacyjne w Woli, to zostanie ten pomysł zrealizowany?
     Uzasadnienie projektu mini lotnisko: mamy gminę z prywatnymi busami i ledwie dyszącymi dwoma kursami do Oświęcimia (i to w przypadku Oświęcimia bez Frydku i Miedźnej wraz z Grzawą), ze świadomością że gdyby ich nie było to liceum gilowickie, które lata świetności ma już dawno za sobą-nie miałoby racji bytu, a to przecież dziesiątki miejsc pracy… i prestiż-wieś i liceum, nie powiatowe wg ustawy ale gminne, nasze, a gmina ma w tym interes bo dokłada do oświaty ciężkie pieniądze a jesteśmy bogatą gminą. Znika bezsensowna gminna szkoła średnia w Woli, może można jeszcze uratować miejsca pracy dla nauczycieli.
     W kwestii wody szkoda słów po woda poprawiła się z „dobrą zmianą”, po dwóch latach jest już całkiem dobra, nie ma pieniędzy, za duże koszty? To poco nieprzemyślane inwestycje. Dzieci jak tylko mogą uciekają stąd bo tu nie przyszłości i nie zanosi się na to by była, nie słychać o dalekosiężnych planach rozwoju i nie chodzi tu o S1 bo to nie gminny pomysł. Nie ma co liczyć na wielki rozwój związany z S1 bo okolica już dawno go realizuje. A u nas zaplecze S1 to gminna wiata przy cmentarzu. I basen z poprzedniej epoki i bubel boisko do którego tłumnie S jedynką będzie okolica podążać. Demolka wiaty nie doczekała się piętnującej zdarzenie informacji czy pouczającej wzmianki na gminnym facebooku gdzie gęsto od informacji jakże ważnych dla ludu gminnego… Czemu, z powodu odkrywców tego czynu, czy teraz stali bywalcy dostaną inną metę, czy wiata zostanie wyremontowana? Miała być przenoszona. Wymowna cisza.
     Powodzenia i dalszych sukcesów, zachwycajmy się estetyką w krzywym zwierciadle.

 8. Weźcie wy sobie frustraci kupcie koło i walnijcie się w czoło. Miasteczko było punktem z programu wyborczego wójta i jego komitetu. Też radnego Łukaszka, który chciał miasteczko, ale już się nie cieszy. Więc naprawdę głosowaliście na obecnego wójta? Nie sądzę, że jesteście tak głupi, że najpierw wielkie TAK dla jego programu a teraz foch, bo go realizuje. HHipokryzja i dziecinne manipulacje. Wzrost kosztów to lepsza jakość i większe miasteczko niż z początku planowano. Hm, to też jak by nie patrzeć postulat wójta. Od zawsze mówił, robić raz a dobrze i bez fuszery. A już najbardziej mnie bawi ten hejt, że miasteczko niepotrzebne, gdy nawet na zdjęciu widać całą gromadę rozbawionych dzieci XD. Tak więc wniosek jeden. Krytykują tutaj ci, co nie byłli nigdy za wójtem a teraz walą sciemę, że niby nagle są zawiedzeni. Oraz ci naprawdę zawiedzeni, którzy są strasznie niezadowoleni, że miał być TKM a oni się do “tortu “ z kasy gminnej nie ZAŁAPALI, choć sadzili że wójt żartował i tak tylko kłamał, że nie będzie TKM a i tak zrobi inaczej.
  I jeszcze jedno. Miasteczko to jedna z dziesiątek innych rzeczy którą wójt robi. Robi też chodniki, drogi, remontuje szkoły, sale socjalne itd, itp. A to ledwo 2 lata. Za jeszxze 3 kopary opadną bardziej.
  I tak na koniec. Życzę wszystkim tutaj krytykującym właśnie tego Banasia na wójta. Brawo! 3 razy tak. Wybierzcie sobie go i będzie wspaniałe. Jak wspaniałe? Wystarczy zapoznać się z tym, co w swoim życiu już osiągnął, jaki ma potencjał oraz szacunek wobec innych ludzi. JJak pięknie mówi a zwłaszcza pisze o innych. Życzę więc wszystkim tutaj hejtującym takiego następnego wójta. Niech czyni jeszcze więcej dobra, bo na nie bez wątpienia zasługujecie XD

  • Do “Pozdro” taki jesteś mądry ,a przecież większości nie chodzi o to miasteczko tylko o owiany tajemnicą koszt miasteczka.Wójt pisze nieco mniej a nie wiadomo ile mniej niż 115 tys.już nie mówiąc ,że to na pewno bardzo dużo. Co mamy być szczęśliwi ,że tyle kasy poszło,a czyja to kasa???Jak widzisz nie krytykuję wszystkiego,byłam za wójtem ,głosowałam na tego pana, ale też zawiódł mnie nie chcąc udostępnić danych do majowych wyborów.

   • Na tym właśnie polega rozsądek rządzenia, uważać że nie ma się z czego tłumaczyć bo tłumaczą się winni, niewygodne tematy nie istnieją lub w razie dojścia do ściany udawać wielkie zdziwienie, każdą porażkę przekuć w sukces, wywyższać klasę najwyższą bez względu na cokolwiek trzymać się razem, szukać tematów zastępczych i jak się nie unikać spraw niewygodnych wszystko usprawiedliwiać straszeniem (np.pandemią), pokazywać jak innym jest ciężko i źle. Od wieków na wieki tak było i jest.

  • No, no Pozdro, taki wrażliwy na krytykę działań wójta jakby sam z królewskiej rodziny, na P.Banasia-wójta to chyba nie ma co liczyć ale rękę na pulsie trzyma, a ten jak widać przyspiesza, oby nie oklapł tylko i trzymał ścieżkę i kurs. Błędy popełnia każdy, nie każdy je widzi, zalezy gdzie siedzi taką ma widoczność. Pan Banaś jakieś ścieżki pomylił i został sam, tam gdzie jest ale czy błądzi? To się okaże, odsłania jednak krótkowzroczność supernowej (albo czarnej dziury).

 9. Wszyscy twierdzą że gmina pieniędzy niema, a jednak posiada i to nie małe jak 115tys, wydano na tako piękna inicjatywę dla dzieci napewno w Woli, się przyda,
  Może następne 115tys zainwestuje gmina w ścieżkę rowerowa lub remont tej niby ścieżki w Gilowicach, mamy w gminie marny transport, dajmy szansę w LO w Gilowicach na przetrwanie i wykształcenie młodzieży ale tak ścieżka jak teraz jest to nie pomagamy nikomu (

 10. Kiedys Pan Wójt, chętnie się rozpisywał na portalu wolanie. Info w czasach gdy trzeba było atakować poprzednika teraz wszyscy krawaty ciasno zaciągnięte i po co i komu maja się tłumaczyć w sprawach gminnych, nie było by problemu tylko wojcie trzeba było napisać że poprostu po kalkulacji wyszła suma 115tys, zł , coś nie tak ta maszyna dziala NE, skład się posypał ludzie odeszli, dlaczego?, przecież tak mieli postawić ta gminę na nogi, mieszkańcy oczekują normalności, poprostu czystej wody aż takie trudne w dziejszych czasach,
  Pewien radny zakochany w NE Już nie jest i w każdej bajce jest trochę prawdy, szkoda że tak szybko posypała się współpraca z młodymi i teraz poprostu zaczyna się zucanie błotem, czy gmina ma aż tyle zasobów finansowych że może wydawać na kancelarie prawne żeby atakować radnego za napisanie posta, czego się boicie, ale żeby już Was strach oblecial,
  Zmiana gminie była potrzebna jak twierdIliscie NE, i co nawet jednej kadencji w składzie pierwszym niema wszyscy uciekają a miało być tak pięknie,
  ścieżka rowerowa w lesie w gilowicach przypomina nasze władze nie tylko w gminie jak i w państwie, niby jest ale niby niema, zaroslo jak władza pycha!!!

  • Vox, wójt już nie potrzebuje portalu wolanie.info i ludzi z Nowej Energii – cel osiągnięty…a ja dalej pytam co z jakością wody, bo jest kiepska !!! Wójt myślał, że da człowieka z PiSu i kolegę byłego wójta z Bojszów i będzie cud w GZGK. Dwa lata po wyborach a tu takie cyrki za pieniądze podatników wynajmują kancelarie żeby z Banasiem spotkać się w sądzie hehehe to świadczy jak prawda boli tylko dlaczego gminna spółka której jestem – każdy z nas – właścicielem obraża się na krytykę !!!
   Pamiętacie krytykę i ostrą jazdę przez ponad 8 lat ? Jak były wójt, prezes, vice prezes GZGK, pracownicy GZGK czy inni brali tą krytykę na “klatę” ? Ci poprzednicy to byli twardziele, nie mięczaki, bo przez 8 lat ostrej jazdy, za przyzwoleniem obecnego wójta do dnia dzisiejszego nikt nie straszył mnie sądem za publiczne (wasze) pieniądze w przeciwieństwie do obecnej władzy.
   Nie mam zamiaru nikogo przepraszać w GZGK i widzimy się w sądzie i od tej chwili zaczęła się kampania panie wójcie, bo dwa lata mijają i prócz nasadzeń nie widać żeby coś się zmieniło w tej Gminie a robienie zdjęć przepełnionych gminnych śmietników zaczyna mnie nudzić a to pokazuje jakimi byliśmy krzykaczami a teraz jesteśmy przy korycie i nawet z tym nie daje rady obecna władza.
   Zapraszam do śledzenia na Facebooku: ODnowa Łukasz Banaś Radny Gminy Miedźna
   Pozdrawiam

 11. Tragedia. Kawałek placu i tyle pieniędzy za takie coś.. 🤦‍♀️Most na Oświęcim trzeba zrobic bo zaraz znów będzie do pracy dojeżdżać nadmiar km jak zamkną.. To tyle pieniędzy na taką glopote wydajc.. Brak słów

 12. Nie mogę uwierzyć w to co czytam. To chyba jakiś żart? Skoro firma zadeklarowała za ile wykona inwestycję to jak to możliwe, że wzięła za to ponad 3 razy więcej???

 13. Wzrost kosztów z 35 tyś. na 115 tysięcy?!!
  …” To jest miś na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji…” Cytat z filmu “Miś” Stanisław Bareja Stare, a takie aktualne.

 14. To jest zwykły przekręt panie Wójcie,tak pan głosno wytykał wszystko panu Taranowskiemu a tu prosze jaka niegospodarnośćć. 300% to dlaczego nie wybrano tanszych materiałów niżeli asfalt, z tego co sie orientuje to koszt asfaltu to okolo 150 zł m2 na gotowo miasteczko ma 400m2 to daje 60 tys,to ja pytam co z reszta kasy,a tak wogule to jesli jest konkurs ofert to wykonawca kalkuluje za ile zrobi .Apoco bylo wydawac tyle kasy na miasteczko rowerowe z którego skorzysta promil moeszkanców naszej gminy , bo niewyobrażamsobie ze mieszkancy GÓRY bęa korzystac z tego miasteczka :))) trzeba było te pieniądze wydac w remonty chodników lub dróg ale coż panie wójcie spotkamy sie przy URNIE

 15. Jak to możliwe przecież byl.konkurs ofert to wykonawca jak firma Drogród wyceniła temat,a teraz gmina dołożyła 300%!!!To się kwalifikuje na sprawę do prokuratury, trzeba było wybrać tansza ofertę, widać władza niszczy ludzi,SPOTKAMY SIE PRZY URNIE Panie WOJCIE

 16. Po pierwsze ile? 115000 -nie mogę w to uwierzyć, dwa jak to się planuje najpierw 35000, a potem wzrost o ponad 300%,jaka tu gospodarność zachodzi. Pomysł może i dobry, ale reszta moim zdaniem beznadzieja.Nie takiego gospodarza oczekiwałam. Wyborca Wójta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.