W tym miejscu będziemy gromadzić rekomendowane propozycje spędzenia wolnego czasu w okresie wakacyjnym. Portal Wolanie.Info odwiedził dla Was te miejsca.

Kryterium jakim się kierujemy to odległość maksymalnie 50 kilometrów od gminy Miedźna oraz bilet wstępu musi obejmować pobyt całodzienny.

 

Kąpielisko “RELAKS” Międzybrodzie Bialskie

Odległość 42km
Opłaty za całodzienny pobyt dorosły 15 zł młodzież 10 zł dzieci 5zł wypożyczenie leżaka 10zł
Ocena 7/10

Kąpielisko położone nad jeziorem Żywieckim u podnóża góry żar, składa się z dwóch basenów wyłożonych specjalną powłoka basenową.

Jest to nowoczesne kąpielisko z systemem podgrzewania wody utrzymującym temp ok 25 stopni Celsjusza, składające się z pełnowymiarowego 50 metrowego basenu z 20 metrową zjeżdżalnią oraz 15 metrowego basen dla dzieci ze zjeżdżalnią. Czystość basenów codziennie utrzymują specjalne odkurzacze. Aktywny wypoczynek umożliwia również szereg innych atrakcji, takich jak strefa zabaw (bilard, piłkarzyki, cymbergaj, tenis stołowy, lotki, badminton, trampolina, mini golf), boiska sportowe, przystań wodna i Restauracja Bambola

Kąpielisko w Andrychowie.
Odległość 37km
Opłaty za całodzienny pobyt dorosły 12 zł młodzież 9 zł dzieci 4zł wypożyczenie leżaka 10zł
Ocena 7/10
Basen został zaprojektowany jako konstrukcja ze stali nierdzewnej, basen pływacki posiada zróżnicowaną głębokość w granicach 1,2 do 1,8m, basen rekreacyjny posiada nieregularny kształt oraz zróżnicowaną głębokość i wyposażony jest w liczne atrakcje basenowe.
Brodzik dla dzieci o nieregularnym kształcie stanowi bezpieczną strefę zabawy w wodzie.
Na terenie otwartego basenu znajdują się następujące urządzenia rekreacyjne:
• basen pływacki 50m wraz z trybunami,
• basen rekreacyjny z atrakcjami, (masaże karku, ścienne, leżakowe, gejzery, grzybek, działko wodne, rwąca rzeka),
• brodzik dla dzieci z atrakcjami,
• zjeżdżalnia wodna – rurowa,
• plac zabaw dla dzieci,
• boiska do piłki plażowej,
• taras widokowo-gastronomiczny nad pomieszczeniem technologicznym,
• „plaża” – utwardzone obejścia wokół basenów,
• zaplecze socjalno-sanitarne
• zaplecze techniczne.

 

Kąpielisko START w Bielsku-Białej.

Bielsko-Biała ul.Startowa 36
Odległość 46km
Ocena 7/10
Ceny dorośli 15 zł. ulgowy 8 zł. dostępne bilety rodzinne 2+2 36zł 2+1 30zł
Jest to nowoczesny, ogrodzony kompleks basenów z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. W bogatym wyposażeniu znajdują się dwie stalowe niecki, jedna o wymiarach olimpijskich, druga rekreacyjna o nieregularnym kształcie. Na odpoczywających czekają dwie atrakcyjne zjeżdżalnie oraz zespół masaży wodno-powietrznych z rwącą rzeczką.
Na terenie nowego kompleksu dla dzieci wybudowano plac zabaw z piaskownicą i brodzik, natomiast dla młodzieży i dorosłych przewidziano boisko do siatkówki plażowej, streetballa, kort tenisowy, ściankę wspinaczkową i widownie terenowe. Na obiekcie zaprojektowano również ciekawą architekturę zieleni z licznymi zadaszeniami i drewnianymi mostkami.
Brak możliwości wypożyczenia leżaków , dosyć wygórowane ceny żywności i napojów w ośrodku. Właściciel nie ogranicza jednak możliwości wniesienia własnego posiłku oraz napojów. Bezpłatne korty tenisowe z możliwością nieodpłatnego wypożyczania rakiet tenisowych czy piłek do piłki plażowej czy kosza, na miejscu dostępne też nieodpłatne piłkarzyki. Obiekt w całości sfinansowany z funduszy europejskich.

7669845348

 

Ośrodek Rekreacyjno – Sportowy
RUDA
ul. Gliwicka, Rybnik, tel 32 42 23 408
Odległość 47km
Cena za pobyt całodzienny 10 zł. dorośli 5 zł. ulgowy
Na terenie ośrodka znajdziemy
– 3 niecki basenowe
W tym basen z prądem wodnym tzw. wir
Sztuczna fala
Brodziki dla najmłodszych pociech o głębokości 20 i 40 cm
Wodny park aktywności z fontannami armatkami itd.
– 3 boiska do siatkówki plażowej,
– 1 boisko do piłki koszykowej,
– plac zabaw,
– wodny plac zabaw,
– 2 zjeżdżalnie,
-siłownie zewnętrzna
– przystań kajakowa (korzystanie z przystani wiąże się z dodatkową opłatą),
Na miejscu jest możliwość wynajęcie odpłatnie leżaka.
Cały kompleks jest utrzymany na wysokim poziomie, wszędzie panuje ład oraz porządek, dla gości dostępne jest bezpłatna sieć WI-FI duża przebieralnia oraz zamykane szafki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się plac zabaw oraz baseny dla maluszków gdzie woda jest podgrzewana solarnie i w dniu naszej obecności temperatura wody wynosiła 29 C. Wszystkie atrakcje są strzeżone przez ratowników a nad bezpieczeństwem korzystających ze zjeżdżalni czuwa obsługa ośrodka. Z kąpieliskiem graniczy jeziorko gdzie mona wypożyczyć żaglówkę, kajak, rower wodny bądź łódkę.

Nasza ocena 8/10

Energylandia

Niestety zgodnie z naszymi zasadami bilet wstępu do strefy wodnej przekracza założony budżet, w związku z tym nie możemy polecić tego miejsca. W przyszłości jeśli Park zmieni politykę odpłatności za wstęp do strefy wodnej wrócimy do relacji.

5 KOMENTARZE

  1. Oferta goku nie powala? szkoda że już w czerwcu nie było biletów na niektóre wycieczki w sierpniu. Może zamiast tylko krytykować,autor wpisu powinien też się zainteresować? Bo nie wszystko jest takie złe jak tu się wypisuje! Moje dziecko jeździ na wycieczki i wraca zawsze z płaczem… że chce jeszcze raz !

    • Może się zainteresujesz dlaczego chce wracać z płaczem… ? Może jest ktoś, kto go pociesza na tych wycieczkach, a w domu jest mu źle.

  2. A wójt swoim programie wyborczym obiecal nam tereny rekreacyjne. Pytam się więc czy łopata zostala juz wbita, a może to kiełbasa wyborcza, którą dziś usmażę na grillu.

  3. 16 lat rządów wójta i prawie tej samej ekipy i nie zagospodarować nawet Dulnika do celów rekreacyjnych ?????? Brak funduszy czy badacze pisma Świętego będą węszyć ????
    Trochę odwagi w podejmowaniu decyzji Panie wójcie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.