Jeszcze w miesiącu grudniu planowane jest awaryjne wzmocnie nawierzchni  płyt na moście Bronisław, polegające na ułożeniu warstwy dylin drewnianych (forma deski) oraz wzmocnienie samych płyt stalowo-betonowych, kształtownikami stalowymi.

Najkorzystniejsza ofertę na wykonanie prac za kwotę ponad 150 tys. zł. złożyła firma Q-Bud z Balina, pozostałe dwie inne firmy  zaproponowały kwoty oscylujące w okolicach 300 tys. zł.

Jak informuje wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski, podczas prac planowane jest całkowite zamkniecie dla ruchu mostu na okres około dwóch tygodni.

 

13 KOMENTARZE

 1. Jak tam remont mostu-miał być w grudniu i twą dwa tygodnie? Kolejne kłamstwo? Doraźny remont, komunikacją też się nie zajmuje nasza władza bo w MZK nic o porozumieniu w sprawie komunikacji do Oświęcimia nie wiedzą. Św. Mikołaj nie załatwi wszystkiego z NE

 2. Ja tu czegoś nie rozumiem. Przecież ten most kilka lat temu przeszedł – jak to wtedy ogłaszano – remont. Były objazdy i kilka tygodni nie dało się tamtędy przejechać. Miało być dobrze na lata. Widocznie te lata właśnie minęły. Z tym, że po poprzednim “remoncie” płyty zaczęły podskakiwać już kilka miesięcy później. Kto więc wtedy wygrał przetarg? Ile dał gwarancji i dlaczego znów trzeba wydawać pieniądze na “doraźny” remont.
  Podejrzewam, że za kilka lat okaże się, że te środki na remonty i doraźną pomoc wystarczyłyby na całkiem nową inwestycję. Z tym, że nie będzie już kogo rozliczyć, bo Pana Wójta na urzędzie już nie będzie.

  • Grzegorzu, on jej nie zostawił, i nie zostawi, bo nie widzi swojego sukcesora. Kto mógłby zrobić więcej dla ludu? Lud go kocha i będzie w ziemiankach mieszkał i nawet tego nie zauważy. Nikt tyle nie da ludowi co król obieca. Po co nowy przywódca? Ten jest w sam raz, na miarę.

 3. Ten ktoś jan bardzo mądry tekst napisał następny mądry dzielący na kos i sps już jeden taki radny był co twierdził że kosy jadą przez Wolę jak wariaty ale większość wypadków robią miejscowi pukni się w ten pusty leb ty pustostanie

 4. a czy już wiadomo, kiedy nas odetną od Oświęcimia? oj ciekawe, którędy Małopolanie, którzy pracują na Piaście, będę wracać do domu. Bo jak się jedzie w ok. godz. 14.30, to most Bronisław jest jak autostrada, tyle KOS-ów wraca tamtędy do domku. dobrze tak na Śląsku ciężkie pieniążki zarabiać, a mieszkać spokojnie w Małopolsce.

  • Mały “janie”, po co męczyć się problemami co Cię nie dotyczą. Mieszkańcy po drugiej stronie Wisły są tacy sami jak my, też mają własne problemy i rozwiązują je sami

  • Janie tam za Wisła też mieszkają wolany i dziel nas i nie przeszkadzaj. Spotkaj się z Panią Magda ten sam poziom reprezentujecie może was miłość połaczy i lepsi będziecie dla innych.

  • Przepraszam za mocne słowa ale…. po dwóch stronach takie same problemy i wszyscy pracujemy i po tej i po tamtej stronie może sam jestem pustostan. Generalnie się można na to wszystko zdenerwować. Jeszcze raz przepraszam

 5. teraz temat zastepczy bo co ???? nie ma busa ,transportu jak dojechac do OSWIECIMIA ???…..A teraz zamkna most bo do remontu i to przed swietami ,egzaminami w szkolach ,-nie mozna bylo wczesniej jak było cieplo ????TO NORMALNIE PARANOJA !!!!!!! JAK NAWET CHODZIC PIECHOTA NA 17 ????,JAK DOJECHAC SPOKOJNIE ROWEREM NA 17 !!!!!DO HARMEZ….A MOZE ZAMKNAc MOST ŻELAZNY (KOLEJOWY )???? BO SZYNY ZGRZYPIA ……PROPONUJE PRZYWIEZ BETONOWE WAŻĄCE PONAD TONE BLOKADY DROGOWE ,ZAMKNAC DROGE NA HARMĘŻE ,BIERUN NOWY ,W KIERUNKU GILOWIC I TYCHÓW …I BEDZIE RAJ -DOLCZE WITA …BEZ TROSKI O COKOLWIEK ZAŁATWIANIE ,……APOKALIPSA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ