Most Bronisław otwarty

32

Wójt Gminy Miedźna informuje, że w związku z zakończeniem remontu mostu Bronisław z dniem 21 grudnia 2019 r. przywraca się ruch samochodów osobowych na w/w obiekcie.

Wykonane prace remontowe na moście Bronisław wprowadzają nową organizację ruchu, dopuszczającą ruch wahadłowy odbywający się jednym wyznaczonym pasem,sterowanym sygnalizacją świetlną. Na moście dopuszcza się poruszanie pojazdów o masie całkowitej do 3,5 t przy ograniczeniu prędkości do 20 km/h i zachowaniu odległości między pojazdami 20 m.

Jako obciążenie wyjątkowe dopuszczony został przejazd autobusów komunikacji lokalnej (linia nr 17 MZK Oświęcim).

Nad utrzymaniem poprawności działania sygnalizacji świetlnej czuwa Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Gilowicach. W przypadku wystąpienia awarii sygnalizacji, wszelkie zgłoszenia należy kierować pod nr telefonu 697 070 624 lub 603 362 397.

32 KOMENTARZE

 1. DD
  A Jechałeś kiedyś busem?
  Zapraszam na przejażdżkę.
  A zauważyłeś że co raz więcej młodych ludzi mówi Do Widzenia Wolo?
  Wiesz na jakich zasadach jedzie autobus zakładowy ?
  Jeśli nie ma komunikacji to nie ma ludzi w miejscowościach. Proszę pokazać miasto które nie dotuje przejazdów. Nigdzie przejazdy nie są opłacalne . Zawsze trzeba dotować . Wiem wiem długi.
  Wiem wiem nasza gmina będzie coraz starsza. Młodych już ubywa . Ciekawe dlaczego . Nie tylko u nas kuleje transport. W Pszczynie też .Bieżmy przykład z najlepszych.

  • Gmina Bojszowy – ludzi im przybywa. Coraz bardziej zamożnych! A komunikacja jeszcze gorsza niż tutaj. Weź sobie dojedź gdzieś z Jedliny albo Międzyrzecza. Tam nawet bus nie przejeżdża! Bzdury piszesz anonimie. Ani Bojszowy ani Wola się nie wyludniają, chociaż komunikacja jest znikoma. Od lat ludzie wybierają Wolę, bo ma co najmniej o 1/3 tańsze mieszkania. Do tego metrażowo ładniejsze niż w sąsiednich miastach. Ludziom z takiego rachunku różnicy zostaje jeszcze na niezły samochód. Gminę Bojszowy wybierają ludzie z kasą. Wolę wybierają żyjący bardziej ekonomicznie. Mieszkań na sprzedaż w Woli prawie nie ma. Nie dlatego, że mieszkania znikają, tylko dlatego, że jest na nie tak duży popyt. Wyludniające się miejscowości poznasz po tym, że mieszkań / domów do odkupienia jest w trzy i trochę. WOla jest stosunkowo tanią “sypialnią” z wieloma plusami. Twoją komunikacją i tak niewielu ma ochotę jeździć. Mnie nikt za żadne pieniądze nie wsadzi do żadnego busa czy autobusu. Szkoda mi zycia i czasu na przystanki i bieganie z przystanku do pracy, z domu na przystanek, tupanie nogami gdy zimno i wdychanie latem zapachu spoconych ciał. Byle jaki samochód, byle miał kółka i jeździł. Na to ludzie stawiają an nie marzą o autobusach. Co widać po ankietach.

   • Jedlina, Międzyrzecze mają gorszą komunikację ?? hmmm ciekawe, Jedlina ma całkiem sensowne połączenia z Tychami i Bieruniem dzięki linii 274, a Międzyrzecze ma linie 56, 181 i 627 … czyli faktycznie “Tam nawet bus nie przejeżdża!” 😉

   • Ludności przybywa i w Miedźnej i w Bojszowach; w tych ostatnich głównie w miejscowości Świerczyniec i Nowe Bojszowy, gdzie przeprowadzili się ludzie z Tychów. W gminie Bojszowy kursują trzy linie MZK i jeżdżą także przez Międzyrzecze i Jedlinę więc nie masz racji co do tych miejscowości. Jeżdżą także busy dowożące dzieci do szkoły.
    Ja pracuję od lat w Katowicach i widzę jak zmienia się (na plus) podejście do komunikacji publicznej wśród osób dojeżdżających do pracy. Żeby nadrobić do naszych bardziej rozwiniętych sąsiadów z Czech i Niemiec i zachęcić lub zmusić osoby takie jak Ty do przesiadki na autobusy / pociągi potrzebne są trzy rzeczy:
    a) Działająca sprawnie komunikacja z dużą liczbą kursów i możliwych przesiadek – w W-wie i Krakowie działa to super, Śląsk jest na razie w du__pie ale nadgania.
    b) Deficyt miejsc postojowych co już bardzo mocno daje się we znaki w Katowicach. Co z tego, że będzie S1 skoro nie znajdziesz miejsca postojowego albo będzie musiał za nie słono płacić?
    c) Policja, która w końcu zacznie egzekwować 50km/h w terenie zabudowanym. Wtedy nagle czas dojazdu wydłuży się o 50%. Tu też jest nadzieja na poprawę.

    Mam też nadzieję, że Policja zacznie w końcu eliminować egoistów jeżdżących “byle jakimi samochodami” jak to napisałeś, trując przy okazji wszystkich naokoło. Jeżeli chodzi o “spocone ciała” to chyba nie jeździłeś dawno autobusami. Wszędzie jest czysto i przyzwoicie – wyjątkiem są busy obsługujące naszą gminę.

    Generalnie dobra komunikacja publiczna jest miarą rozwoju kraju a Polska wygląda na tle Europy fatalnie bo przez 20 lat komunikacja publiczna była celowo likwidowana. Zasada jest taka, że tworzy się komunikację w taki sposób, żeby zachęcić ludzi do korzystania z niej (częste kursy, dopasowane do przesiadek) a nie na zasadzie “absolutne minimum”. Oczywiście biorąc pod uwagę sytuację finansową Miedźnej może to nie być możliwe ale tak to powinno wyglądać.

    Jeżeli chodzi o ankiety to chciałem zauważyć, że tą stronę internetową jak również stronę gminy czyta tylko mały procent społeczności. Część osób po prostu o niej nie wiedziała. A część jak zwykle wszystko ma w nosie co widać najlepiej na wyborach gdzie frekwencja w niektórych obwodach jest zawsze żenująca. Tak więc nie wyciągałbym wniosku o braku zainteresowania komunikacją publiczną z takiej a nie innej liczby ankiet.

   • “(…) Weź sobie dojedź gdzieś z Jedliny albo Międzyrzecza. Tam nawet bus nie przejeżdża!”

    Jedlina ma jedną linię autobusową: 274 (Tychy – Bieruń Nowy przez Świerczyniec, Bojszowy), natomiast Międzyrzecze: 56, 181, 627 i też wolańskim AK-Transem mogą jechać, zwłaszcza gdy ktoś mieszka blisko przystanku przy głównej drodze.
    Pod wzgędem dojazdu do Tychów czy Bierunia Międzyrzecze ma lepszą sytuację od Woli, ale to zresztą nie dziwi, skoro są w gminie Bojszowy i “ciążą” do wymienionych miast. Dla porównania w kierunku Pszczyny mają tylko 5 kursów w dni robocze.

    Co do reszty się zgadzam. Gdyby Wola wyludniała się na potęgę, to byłoby pełno pustostanów, banerów na balkonach “sprzedam mieszkanie” czy takiej samej treści ogłoszeń na tablicach i słupach, o internecie nie wspominając. A jakoś w Woli puste mieszkania nie czekają długo na najemcę czy nabywcę. Nawet ukraiński język można w Woli usłyszeć. Mieszkania są tanie, ale coś za coś: własny pojazd niezbędny.

    Gdzie ci uciśnieni ludzie w busach, gdzie ich ankiety ja się pytam? Gdzie ci obawiający się, że z zardzewiałego busa ich fotel wypadnie na jezdnię? To jest te 21 ankiet?
    No to właśnie tyle, ile jest miejsc w takim mercu sprinterze.

 2. zapytam się kiedy ponownie go zamkną .dziś jechałem tam i stwierdziłem ze, już on dziś jest do remontu .błagam wszystkich użytkowników tego mostu , aby się poruszali na nim 5km na godzinę .jak ktoś pojedzie więcej , to może być ostatni , nie tylko jego przejazd .

 3. a co z 17 -tką ????? -Panie Wójcie ,gmina zapomniała o świętach i o ludziach bez samochodów .Życzę Szczęśliwego Nowego Roku dla gminy i rządzących .Pozdrawiam

  • Będzie przywrócona, luzik. Nawet znak dla niej jest specjalny. Tylko nie dramatyzuj, że wójt tu o kimś zapomniał. Słyszałeś ile ankiet wpłynęło? Piszecie w kółko w jakieś 3 osoby na krzyż jedno i to samo. Jak przyszło podpisać się co komu potrzeba nagle okazuje się, że już nic nie trzeba. Przypadek? Nie sądzę!

  • Ludzie drodzy, o autobus się czepiają, a ankiet do UG wpłynęło 21 😉 Komu potrzebny ten transport publiczny w gminie? Narzekacie, że wszystko źle, ale okazuje się, że to tylko parę osób. Wójt ma czyste sumienie, że chciał sprawdzić jakie sa potrzeby. No i mamy…

   • Hahaha, mocne. 21 ankiet, na jakieś 16 tys. mieszkańców gminy, to nawet nie procent – to promil.
    No ale prosty ludek tak ma: koment w sieci, gdzie ktoś kwiczy, że “nio mo dojazdu… uuuuu …buuu zła władza, zły wójt, zły starosta, zły Kaczor, itd” – aż się roi od plusów.
    Koment w stylu: “i tak nie bedziecie tym jeżdzić, po co uruchamiać muchowóz” – aż się roi od minusów.
    21 ankiet…. ha ha ha. Pod blokami to aż się od samochodów roi, gdyby mogli, to by do piaskownic wjechali zaparkować, to komu ten transport potrzebny. Widać jak na patelni.

    • Ja piszę nie jako osoba czwarta .Piszę bo każdy ma prawo pisać w pojedynke lub zbiorowo -albo nawet w kogoś imieniu.Odpowiedzieć pragnę dla Pani ,Pana -ANONIM oraz dla DD. Było 21 ankiet ,może i prawda -ale zadam pytanie po co ankiety do Gminy ????.Przed wyborami obecny Wójt wraz z Łukaszem zebrali 650 podpisów w petycji do Wójta Taranowskiego o transport autobusowy ,busowy itp.Połączenia z Oświęcimiem miało nie być 3 m-ce a wojna była, jakby miało nie być hoho i może wiecej.Odbywały sie zebrania -więc Gmina dobrze wie ,na czym stoi .Może te petycje są w archiwum ???? -po pierwsze,a po drugie -mogłem wypełnić ankiete ,ale moje stanowisko w tej sprawie gmina zna ,bo podpisalem petycje i byłem na zebraniach ,widzieliśmy sie z Wójtem ,Łukaszem -to po co ta zabawa????.Nabijano sie z Wójta ,że ludzie z Gminy jeżdża w busie i liczą pasażerów . Pan ,,,DD,,, lub Pani pomylił(A) ,że transport autobusowy dotyczy praktycznie samej Woli ,bo nie bardzo wierzę -że Gilowice ,Góra ,Frydek i Miedżna, są zainteresowane czy jeżdzi coś do Oświęcimia czy nie -i być może stąd 16 tys mieszkańców .le liczby są potrzebne prawda ??? Po drugie prosty ludek tak ma ,bo jest szczery ,prosty ludek nie myśli egoistycznie ,nie liczy samochodów .Niech każdy ma i jeśli kogoś stać, niech ma 2 lub 3.Jak myślisz dd????.. A,że do piaskownicy się zbliżaja to nie ich wina .Gdzieś muszą zaparkować-może trzeba zbudować nowy plac zabaw ?,zeby dzieciaki nie bawiły się w tych smrodach ??.To nie wina dzieci i właścicieli samochodów ,ale jak piszesz ja prosty ludek ,Ty prosty ludek nie zrobimy nic ,bo jesteśmy pionkami . I kończac,,, jest wielu ludzi co nie mają samochodów ,więc NIKT NIE ROBI ŁASKI ŻE KOMUNIKACJA SIĘ NALEŻY .Pozdrawiam wszystkich i Dosiego Roku….Grzegorz

     • Ma Pan racę
      Ludzie którzy nie mają samochodów jadą autobusem o 4.30 na Tychy do pracy na 6.00.
      Przyjeżdżają z pracy jeśli im się uda ok.15 na Wolę. I jeszcze mają pojechać do gminy o zgrozo busem i być w domu na 17 ?.
      Trzeba było rzucić temat na zebraniach popisać i podyskutować z ludźmi.
      A transport jest potrzebny i tyle w temacie. A jeśli ktoś kumaty to wie że ludzie jadą do pracy na 6 14 i. 22
      W międzyczasie szkoły i inni co dojeżdżają do lekarzy i na zakupy.
      A jak zajadą to muszą wrócić. Wójt od marca wiedział o busach że nie będą jeździć a w listopadzie robi ankiety. Wola liczy ok. 8000 ludności.
      Czyli co mamy ok.10 000 samochodów?
      Pozdrawiam tych wszystkich co mają samochody a Ci co nie mają może i do Was los się uśmiechnie .

      • LUDZIE GDZIE WASZE ANKIETY? TAKIE PEŁNE BUSY? TAKIE POTRZEBY? POCZTĄ MOŻNA WYSŁAĆ, ZNACZEK TO NIE MAJĄTEK JAK KTOŚ NIE MA CZASU JECHAĆ DO GMINY. NIE PASOWAŁA ANKIETA? MACIE RADNYCH W KAŻDEJ WSI, PO CO ICH WYBIERALIŚCIE? PISZCIE PETYCJE ,LISTY POPARCIA.
       NAJLEPIEJ NARZEKAĆ, OCZEKIWAĆ I NALEŻY SIĘ…

      • “Ludzie którzy nie mają samochodów jadą autobusem o 4.30 na Tychy do pracy na 6.00.”

       Tak, i ile jest tych osób? Dwie, trzy?
       Pozostali w tym czasie jeszcze śpią, bo pojadą samochodem. Ponadto istnieją przewoźnicy prywatni, tzw. przewozy zakładowe.

       “Przyjeżdżają z pracy jeśli im się uda ok.15 na Wolę. I jeszcze mają pojechać do gminy o zgrozo busem i być w domu na 17 ?.”

       Nie. Możesz sobie kupić znaczek, a list wrzucić do skrzynki. Mało tego, czasy są takie, że znaczek kupujesz online, drukujesz, a skrzynkę na listy wybierasz po drodze. Tylko trzeba pomyśleć.

       “A transport jest potrzebny i tyle w temacie.”

       Właśnie widać komu. 21 ankiet na 16000 mieszkańców gminy, czy tym dwóm paniom, co jadą o 4:30 rano do pracy.
       Wy widzicie tylko koniec waszego noska. Was totalnie nnie obchodzi, że jeden wozokilometr to powiedzmy 4 złote z kieszeni podatnika. Teraz przemnóż to razy ilość kursów i razy ilość kilometrów – wyjdą setki tysięcy złotych za wożenie powietrza. I tych “pinionszkuf” nie dasz już biednym dzieciom ani nie zbudujesz nowego mostu. Bo poszły na wożenie powietrza.

   • Kilka faktów i przemyśleń:
    1) to że jest 21 ankiet nie oznacza od razu, że w nich te 21 osób potrzebuje transportu! pewnie są i ankiety, gdzie ktoś wcale nie prosi o komunikację, więc na co komu ten transport… widać jak się opłaca. Mądre posunięcie Wójta i widać, jak na dłoni, że ktoś podkręca atmosferę…
    2) ktoś wspomniał, że w sołectwach odpowiedni radni niech zadbają o swoich wyborców. I co mamy? Radny Przewoźnik chce parkingi przy szkole w Górze i dba tylko o Górę, bo w budżecie poczuł się pokrzywdzony (oglądaj sesję). Uznał, że za mało pieniążków na Górę…, Radny Starzec wstrzymuje sie od zatwierdzenia budżetu (patrz sesja) – czyli co? Nie podoba mu się projekt na 2020, gdzie Wola ma mieć więcej parkingów na osiedlu W1? Coś Ty chłopie wykombinował? Strzelasz sobie w kolano.
    3) Tak samo z mostem… Ludzie narzekają, ale jakby zapomnieli, kto doprowadził przez ostatnie lata do takiej sytuacji. Na facebooku wolanie.info potrafią ludzie narzekać, wyśmiewać, ale jakoś nie maja odwagi powiedzieć swoich uwag w Urzędzie, czy chociażby na profilu Urzędu Gminy. Cwaniakami są wśród ludzi, bo jest większa widownia, bo można zabłysnąć, obrażać bez opamiętania.

    Taki nasz lud lokalny… pyskacze przed internetami, ale słabi, bez wizji w prawdziwym świecie…

 4. Most, jaki by on nie był łączy jednak dwa województwa i to nie władze gminy Miedźna , a władze obu województw winny zadbać o jego funkcjonowanie (oczywiście po uprzednim przekwalifikowaniu drogi łaczącej Wolę z Harmężami)

 5. Werakk – czy Ciebie jest coś w stanie zadowolić?!
  To źle, czy dobrze, że jest przejazd przez most? Skoro Ci nie pasuje, możesz jeździć przez Bieruń lub Brzeszcze.
  Wesołych Świąt i więcej optymizmu:-)

 6. Czytam komentarze na fb i padają te same argumenty broniące wójta i tego remontu co dwa lata temu w obronie tarana i jego remontu. Wtedy był szał i generalne oburzenie NE a teraz jest ok. To się nazywa hipokryzja nic się nie zmieniło bo z pustego i salamon nie naleje

  • Jaka hipokryzja? Zrobiono most 2 lata temu drewniany. I co ? Teraz mamy go rozebrać? Ratuje sie to co ma. Dwa lata minęły i to sa dwa lata kolejne stracone. Co ma Ci wojt nowy most zbudować? Za kilka lat kilometr dalej bedzie nowy na Jedlinie. Daj kilkadziesiąt milionów to Ci zbuduje. Dowiedz sie najpierw jak sie wydaje publiczne pieniądze. Aaa… I uzupelnij braki w wyksztalceniu. Z pustego to “Salomon” nie naleje??

  • Ze 3 lata temu mogli się radni i wójt zastanawiać nad inną, lepszą technologią remontu. Obecni radni i wójt, a przede wszystkim my mieszkańcy, dostaliśmy w spadku po poprzednikach most drewniany. Z drewnianego betonowego nie zrobisz. Chyba, że nowy.
   O ile mnie pamięć nie myli, a nie myli na pewno, obecny wójt chciał naprawić most w ramach gwarancji. I wtedy odkrył, że gwarancja została utracona. Dlaczego? Bo decyzją poprzednich władz gminy, a dokładniej przez zaniechanie stosownego oznakowania i kamerę atrapę w pakiecie zanim ta stała się kamerą nagrywającą, przez most hulały za ciężkie pojazdy. To tyle i aż tyle.
   Jeśli ktoś tutaj widzi hipokryzję, gratuluję. Tyle, ze chyba w lustrze ją widzi. Ja widzę uczciwą i skrojoną na miarę zastanej sytuacji robotę. Bez ściemniania, że ktoś śrubki wykręca nocami. Pamiętacie hipokryci tę bajeczkę? Jakiś łotr “śrubkowy” został nagrany na tej kamerze założonej za pana Bogdana? Hm…
   Pozdrawiam hipokrytów szukających hipokryzji u innych, kiedy sami mają jej aż nadmiar XD

 7. Byłem, jechałem. Szału nie ma ale ważne, że można bezpiecznie przejechać. Zaniedbania Pana T. dalej się ciągną. Teraz trzeba szukać środków na budowę nowego mostu. Taka prawda.

 8. Po tylu latach rządów Taranowskiego sądziłem że gorzej już być nie może. Myślałem że ostatni “remont” deskami i drutami za 150tys zł to najgłupsza rzecz jaką widziałem i najgorzej wydane pieniądze.

  Nowy “lepszy” wójt jednak to przebił. Za 400tys zł zrobił “remont” który polegał na wymianie co 5 starej deski i obciążeniu ponoć osłabionej konstrukcji mostu kolejnymi kilkoma tonami desek, które w żaden sposób go nie wzmacniają, za to skutecznie utrudniają przejazd. I to wszytko oczywiście po półrocznym zamknięciu mostu.

  GRATULUJĘ !!!! NOWY POZIOM DEBILIZMU ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY !!!

  • Marcinie, widziałeś chociaż zakres robót w przetargu? Oceniasz jak książkę po okładce lub kobietę po piersiach. Oby dalej tak w swoim życiu ? Znawca, ktory bladego pojęcia o zakresie robót nie ma

   • Byłem, widziałem, jechałem, ten most zostanie zamknięty w przeciągu pół roku. Ten remont to jeszcze większa lipa niż ostatnio. Gratulacje dla Wójta. Oby tak dalej.

    • no właśnie, g….. widziałeś. Ten remont ma wydłużyć korzystanie z i tak zrujnowanego mostu. Zreanimowano trupa i to są fakty. Podziękowanie dla wójta, że znalazł na to w ogóle sposób!

  • Zadzwoń do gminy i zapytaj dlaczego, ok? Bo jak ktoś dba o twoją rzić, żebyś ślimoku z mostu nie zleciał to nie jest myśl roku, jak ludziom utrudnić przejazd, tylko konieczność. Mądry zrozumie, głupi nie ogarnie. Się zastanów kaj żeś jest z tym swoim zamkniętym na myślenie czerepem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.