Nauczyciel języka angielskiego z Zespołu Szkół w Woli, Joanna Kocioła, miała kolejną możliwość wykorzystania środków Komisji Europejskiej na rozwój i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Dzięki programowi Grundwig, mającemu na celu wspomaganie edukatorów starszej młodzieży i dorosłych, wzięła udział w warsztatach metodycznych, które odbyły się w Keflaviku (Islandia) w dniach 30 października – 5 listopada 2013r.

Głównym celem warsztatów było zaprezentowanie  metody TPR (Total Physical Response), jako narzędzia podnoszenia motywacji uczących się, jak również skuteczności nauczania języków obcych. W trakcie zajęć przedstawiono także szereg metod wspomagających koncentrację w czasie lekcji. Uczestnicy warsztatów, pochodzący z kilku krajów europejskich tj. Finlandii, Litwy, Łotwy, Włoch, Hiszpanii, Rumunii, Słowenii i Polski, wykorzystali spotkanie do nawiązania międzynarodowej współpracy, która w przyszłości może zaowocować wspólnymi projektami i przedsięwzięciami.

Pobyt w Islandii nie byłby w pełni udany bez eksploracji tego niewielkiego lecz zarazem fascynującego i przyciągającego jak magnes kraju. Uczestnikom warsztatów udało się zwiedzić Reykiawik (stolicę wyspy) i jego okolicę. Niesamowitym przeżyciem była nocna kąpiel w gorących źródłach Błękitnej Laguny. Niemniej jednak największe wrażenie zrobiły cuda przyrody takie jak gejzer Strokkur i wodospad Gullfoss, których surowe piękno wprost powalało na kolana. W takich okolicznościach przyrody i przy bardzo łaskawej (jak na tę porę roku) pogodzie można nabrać szacunku do przyrody. Jednak wspomnienia z tej magicznej wyspy nie byłyby pełne bez jej przyjaznych, otwartych i bardzo życzliwych mieszkańców.

Joanna Kocioła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.