Nie będzie ośrodka zdrowia w budynku ZLZ, powstanie tam dom opieki dla osób starszych

21

Aktualizacja

Informujemy iż pod planowany ośrodek opieki są przeznaczone gabinety do tej pory niezagospodarowane będące w posiadaniu Gminy Miedźna które były przeznaczone na wynajem pod usługi medyczne. Istniejące gabinety oraz usługi  będą funkcjonowały bez zmian, i nie są przeznaczone do likwidacji.


Podczas ostatniej Sesji Rady gminy Miedźna, Radni podjęli uchwalę o oddaniu w drodze bezprzetargowej byłego ośrodka zdrowia przy ulicy Poprzecznej 1 w Woli. Według informacji jakie przekazał Radny Marcin Germanek reprezentujący inwestora w budynku ma powstać dom spokojnej starości oraz żłobek, sam inwestor nie zabrał głosu a co więcej nie został publicznie przedstawiony szerszej grupie.

Będzie to już druga taka inwestycja, bowiem na odbiory aktualnie oczekuje taki ośrodek zlokalizowany w sąsiednim budynku zarządzanym przez powiat pszczyński.

Cena najmu w drodze bezprzetargowej została określona na poziomie 10zł/m2. Przedsiębiorca będzie zwolniony z podatków przez pierwsze dwa lata działalności na mocy wcześniejszej uchwały Rady Gminy Miedźna.

21 KOMENTARZE

 1. Dużo było mówione przed wyborami panie Słoninka w temacie GZGK a przesłuchiwani są zwykli ludzie ze swojej niewiedzy panie policjancie

 2. “..w budynku ma powstać dom spokojnej starości oraz żłobek..” Pomysł super! A może najpierw należałoby zburzyć budynek na przeciwko, który stoi i straszy. Sali ćwiczeń zapaśników już tam niema, sklepów też niema, za to jest w nim dobre lokum dla spotkań “towarzyskich” i pijackich. Dobre siedlisko dla szczurów i wszelkiego paskudztwa. Czy tego nikt nie widzi?? Szykuje się wielka inwestycja a ruina zapewne odstraszać będzie tych młodych i tych starszych pensjonariuszy. Wstyd! Podpowiadam: miejsce na parking, przy planowanej inwestycji idealny!

 3. Proszę odszukać komentarze pisane przez wojta przed wyborami w każdej z tych spraw i przemyśleć bo poprzednik też miał zwolenników przez 20lat karmil ich, a teraz robi się to samo a dopiero 2 lata, Wiadoma osoba jest na szczycie powiatu , zamieszkała w Woli, jaki to problem z tym mantrnesem, układy, wszystko wina Tuska i TArnowskiego??? Apropo koryta kto do pustego biegnie?
  Nie krzyczę nie jestem z opozycji tylko po co znowu 20 lat patrzec na gminę która traci czas a miało być tak pięknie

  • Masz rację, Żal pl, każde działanie (tak to prawda populistyczne i złe) było głośno krytykowane, że nie konsultowane, że po cichu w kąciku wśród swojej wyselekcjonowanej grupy wsparcia załatwiane. A potem że to dla dobra mieszkańców…. co nic o tym nie wiedzieli, a teraz już musztarda po obiedzie i tak musi być. Tylko co teraz się zmieniło? Grupa wsparcia? Częściowo. Na szczęście boiska balonowego nie będzie bo to najgłupszy z pomysłów i nieudaczny, potrzebny tylko pomysłodawcy. Porządek w GZiGKu jak najbardziej pochwały godny, ale woda jaka była na osiedlu W2 taka jest dalej, dwa lata minęły i żaden pożal się boże nowy radny niczym się nie wykazał żeby to zacząć poprawiać. Jak poprzednicy siedzą i dietę liczą, za 5 lat się sumka niezła uzbiera. A osiedle obskurne drogi wyboiste i dziurawe, kanalizacja pozapadana wokół studzienek – to a jakże w kilku miejscach … asfaltem podbudowane łata na łacie ale pasy są nowiutkie. I organizacja ruchu nowa, jakoś nikt nie pisze, a ludzie narzekają wszędzie, no chyba że administrator nie publikuje bo to przecież prywatny portal i publikuje co chce-już nie pierwszy raz. Pozdrowienia zatem dla admina. Obecna władza walczyła o głosy wyborców-to mogła być strefa zamieszkania, a tu proszę 2 lata minęły i sprawa przesądzona ku wielkiemu zaskoczeniu mieszkańców. Też musztarda po obiedzie i teraz tak musi być-pewnie i konsultacje by się znalazły a może i błagalne listy mieszkańców, którzy chcą zwiększenia prędkości na osiedlu bo miasteczko komunikacyjne będzie za staraniem radnego. Tuż przy strefie relaksu pewnie przy stołach do szachów i leżankach do wypoczynku. Zróbcie na nim nawierzchnię falowaną z dziurami łatami i garbami-niech się dzieci uczą od razu, żeby szoku nie miały jak na osiedlowe uliczki wyjadą.

   • Nie zapomnijmy o zarośniętych wałach i trawnikach. Gdyby takie rzeczy działy się w USA, to alergicy mogliby wywalczyć niezłe odszkodowania za szkodliwość dla zdrowia.

 4. Do Krzysztofa moze i masz racje ale w poprzedniej kadencji byl tylko krzyk ,nazekanie ,krytyka dla krytyki wszyscy niekompetentni i wszystko to z ust obecnej wladzy a teraz bidolenie ze odsetki do odania i usprawiedliwinie gotowe no jeszcze covid i mowienie ze tak jest dobrze bo moze byc gorzej

 5. Pani Aniu zgadzam sie z Pania jesli chodzi o Pszczynska ale nie wiem o co chodzi z ta policja jezeli mogla by Pani rozwinac temat .

 6. Prawda i tylko prawda nas uchroni
  Panie Wójcie kiedy remont Pszczyńskiej prawie dwa lata mijają jak pan rządzi i nic się nie dzieje. Na sesjach pan opowiada że jesteśmy zadłużeni 17 milionami i pewnie odsetki dalej rosną. Kiedy rozliczy pan GZGK tak krzyczał pan Banaś i cisza a zwykli mieszkańcy chodzą na policję i tłumaczą się jakby to oni byli przestępcami.

  • Anka dodac trzeba zamieszanie wokol budynku na rozanej raz go burza raz nie i dalej nic niewiadomo w temacie zamieszanie jak w policji

   • proboja zrobić jakiś numer to wypuszczają wiadomość i czekają na reakcję ludu, nie udało się kolesiowi przekazać budynku na różanej, więc czekają opowiadają o zadłużeniach, A mantrans rozjezdza główna ulice i można być takim wójtem a hejtowac poprzednika za każdy kulawy ruch, miała powstać droga techniczna niepowstala teraz zacznie się budowa s1 i wójt się będzie tłumaczył że to na okres budowy, zapomnieli już wpisy na wolanie co Pan Wójt wypisywal, dostał się do koryta i po sprawie teraz już się nie musi z niczego tłumaczyć bo komu, teraz już głosów nie potrzebuje przed wyborami zaś atak który już może się nie udać, poprostu kolejny nie tutejszy człowiek po co będzie dbał o gminę jak i tak pewnie się stąd zwinie……..

  • Opowiadanie czego się nie zrobi i kogo się nie usiadzi po wyborach było śmieszna farsa w wykonaniu obecnego wójta, który rozpisywał się na Wolanie, krzyczeli z Banasiem a tu boisko sokoła nie rozliczone przeciez, ile nieprawidłowości była sami o tym pisaliście (klamaliscie?)
   GZIK tak samo ile tam wałów podobno robili, też klamaliscie żeby wybory wygrać nazwiskami pisaliscie !!!! , jakie to odśnieżanie było źle z tą firmą byłego wójta a teraz wybiera ta sama firmę i co przypadkowo……… Dwa lata zweryfilowaly, my nikogo nie rozliczyliscy może i nam się uda…….

   • Szanowni forumowicze “No” i “Mocni na zdjęciach o rządzeniu zero pojęcia”,
    Wasze komentarze nie mają nic wspólnego z obiektywizmem i z faktami, które osoba śledząca dokładnie poczynania pracowników urzędu gminy i przede wszystkim Pana Wójta powinna znać. Działacie Państwo na zasadzie “Ludu napiszemy, a wy nam uwierzycie”. Pisząc slogany typu “Gzik… ile tam wałów”, “śmieszna farsa” nie wprowadzacie do dyskusji żadnej merytorycznej treści, nie pokazujecie żadnych faktów, nie macie żadnych argumentów. Myślę, że wiele spraw mieszkańcy widzą, oceniają. Tutaj na forum nieliczni się już wypowiadają. Zostali tylko starzy krzykacze, którzy teraz nagle w opozycji są.
    A teraz przedstawię to, czego zabrakło przy powyższych “tekstach” forumowiczów:
    – Budynek na Różanej – sprawa była poruszana na spotkaniu wiejskim, były rozmowy z mieszkańcami, sołtysem. Pojawiła się realna szansa na uratowanie budynku, to dlaczego z niej nie skorzystać? Lepiej zapłacić na wyburzenie, wydać na nowe inwestycje, do których nikt nie jest przekonany? Może warto skorzystać z nowej możliwości.
    – Mantrans – co ma zrobić teraz Wójt, skoro droga jest powiatowa, nie on wydał decyzję? Jedni ludzie narzekają, a inni za półdarmo kupują piasek w Mantransie… I jak tu ludziom dogodzić…
    – GZGK – był audyt, były nieprawidłowości, ludzie się pozwalniali/uciekli. Co ma zrobić Wójt? Sam ma wsadzić do wiezienia. Proszę dać czasu odpowiednim organom.
    -Jak można napisać, że obecny Wójt nie dba o gminę i że na pewno się stąd zwinie? Skąd taka wiedza? Ponownie słowa rzucane na wiatr?? Logicznie myśląc… czy aby na pewno to dla niego “dostanie się do koryta” było opłacalne, korzystne? Myślę, że nie. Chyba niczego mu wcześniej nie brakowało, zarobił już chyba swoje wcześniej. I moim zdaniem to nie było “dostanie się do koryta” tylko chęć zrobienia czegoś dobrego dla ludzi. Dwa lata minęły, ale jest jeszcze sporo przed nim. Chyba ma trochę więcej na zrealizowanie swojego programu. Na ocenę przyjdzie jeszcze czas przed samymi wyborami. A teraz mam pomysł dla Was. Jak tak pięknie Wam idzie “forumowicze” pisanie o “robieniu wałków”, “śmiesznej farsie” to proszę przejechać się na spotkanie do gminy, gdzie Wójt chętnie Was przyjmie i wysłucha Waszych argumentów.
    Następnym razem proszę o rzetelną informację i fakty.
    Czasami myślę, co się stało z tym portalem. Ucichło. Ale dochodzę do wniosku, że ludziom żyje się lepiej, a reanimować trupa próbuje garstka, która jeszcze się nie wypromowała w tej gminie.
    Pozdrawiam

    • Trudno żeby narzekała garstka, która się “wypromowała” z okolicznych gmin, bo tu u nas specjalistów nie ma, tu sami specjaliści od klaskania B., nie ma co ryzykować. A jednak trzon wspierający włodarza pozostał bez zastrzeżeń. Jak w kampanii wyborczej ujawniono premie brali – bo dawał. Wierni i lojalni byli i teraz też są..

  • Co ma zrobic wojt z mantransem jak to przeciez przyjaciel p.Banasia sam sie chwalil na stronie a przyjaciolom sie przeciez nie odmawia taki uklad

 7. Znowu sztuczny tłum pamiętam że żółta szkoła miała być zamieniona na budynek starostwa gdzie jest szkoła zawodowa i technikum czy boisko balonowe więcej gadania mało robienia.
  Panie wójcie ile już gmina oddała podatku kopalnianego ? Dalej 17 milionów zalegamy czy od początku kadencji odsetki rosną i może już jest 18 milionów ?

 8. No tak Rady rRadnemu, rączka rączkę myje. My tez kiedyś staraliśmy się wynająć pomieszczenia jednak od zawsze był zapis związane z dzielnością medyczna, a tu proszę jaka niespodzianka… może najpierw należało dać wszystkim szanse i ogłosić ogólnodostępny przetarg? Dlaczego preferuje się kolegę radnego? Nie wyszło z Bogdanem to teraz Żnina frontu byłego kandydata na wójta.

  • Przecież za 1 zł na 15 lat to chyba dobry wójt interes zrobił, w kolejce czekają następne złotówki za budynek na różnej, i sala zapasnicza też czeka na kolegę ze złotówka w kieszeni,
   TAK szybko zmienili fale Janka na fale Bogdanka, i już dryfuja po gminie przejęcia za zlotoweczke dla kolegi
   Smierdzi jak stare mięso, a i Bajka Banasia mówi już o prawdzie…… Ale tak szybko…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.