Nowe rozkłady jazdy od 01/09

20

Nowe rozkłady jazdy aktualne od 1 września.

AK-Trans Wola Tychy Wola

Rozklad_Wola_Tychy_Wola_01.09.2020

AK-Trans Wola Pszczyna Wola

Rozklad_Wola_Pszczyna_Wola_01.09.2020

Lina 56

https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-56/

Lina 17 Wola- Oświęcim- Wola

http://rozkladjazdy.mzk.oswiecim.pl/#line/17

Linia 19 Wola – Brzeszcze – Oświęcim – Wola

http://rozkladjazdy.mzk.oswiecim.pl/#line/19

20 KOMENTARZE

 1. Mieszkanka gminy
  To że bus był pełny i nie zabrał syna nie powinno się zdarzyć.
  Panie Wójcie i jak busy niepotrzebne?
  Co do jeżdżących do pracy
  Córka ,która ukończyła szkołę i poszła do pracy to co od gminy auto dostała do pracy?
  Nie rodzic musiał nazbierać pieniądze na auto i kupić. A ja mam 3 dzieci i na start musiałam 2 auta kupić.Skąd pieniądze na to brać.
  Może gmina dawała by bon na 3000 na pierwsze auto do pracy , bo skąd młody człowiek ma wziąć pieniądze na auto , a komunikacji brak .

 2. Wszyscy wypowiadający się to ludzie pracujący którzy mają jakiś wybór. A co mają powiedzieć dzieci które busem dojeżdżają do szkoły. One nie mają prawa jazdy, nie kupią sobie samochodu. Ostatnio syn nie dojechał do szkoły bo bus do Pszczyny o godzinie 6 rano był tak pełny że w Miedźnej już się nie zatrzymał.

 3. Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 4 ustawy o samorządzie gminnym sprawy lokalnego transportu zbiorowego należą do zadań własnych gminy. To gmina (czytaj Wójt) powinna zapewnić komunikację dla Mieszkańców. Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 u.p.t.z. gmina jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej albo sieci komunikacyjnej w gminnych przewozach pasażerskich na swoim terytorium lub na terytorium innej gminy, która przekazała swoje zadania organizatora w drodze porozumienia. Jak stanowi art. 8 u.p.t.z. do zadań organizatora należy planowanie, organizowanie i finansowanie publicznego transportu zbiorowego. Zgodnie z art. 7 ust. 4 pkt 1 u.p.t.z. w przypadku gminy wykonuje je co do zasady Wójt – co potwierdza portal prawo dla samorządu.
  To tyle Panie Wójcie.
  I proszę się nie zasłaniać bzdurną ankietą.

 4. Ja od dawna mówię że nowa władza z nas zakpiła. Nareszcie ludzie się odezwaliście.
  Wioska jedna z największym zaludnieniem 7800 i bez transportu?
  Zawiodłam się i to bardzo . Bo zrobić jakieś tam referendum ile ludzi jeździ do pracy?
  Ludzie jeźdzą do lekarza na zakupy etc etc.i oczywiście do pracy.
  Dobrze wszystkim się mówi kup sobie auto albo radzić sobie samemu. Transport to podstawa do ogarnięcia przez gminę.
  Wola woli zajmować się produkcją ludzi bezrobotnych.
  Do roboty władzo . Głosowałam i zawiodłam się.
  A temat komarów? Gryzą że znowu kombinezony trzeba szyć.
  Na razie pozytywnie to szkoły widać odnowione.

  • Mądrze napisane “Anonim”-“Transport to podstawa do ogarnięcia przez gminę”, z komarami też było to lepiej ogarnąć, czasowo i czynnościowo- o to koszenie chodzi. Było zrobić plan i np.dwa cykle w odpowiednim czasie,ale trzeba myśleć by był efekt.Pozdrawiam Państwa.

  • Szanowni Państwo, mieliście okazje wypowiedzieć się na temat transportu w tamtym roku w ankiecie. Wtedy zobaczyliśmy jak bardzo transport jest potrzebny… dla dwudziestu osób. Nie ma co odgrzewać kotletów…

   • Szanowny Anonimie
    Transport publiczny to podstawowe zadanie gminy. Nie zwalaj winy na ankietę.
    Jak można zniszczyć taką wioskę jak Wola.
    Ta ankieta mogła być ale tylko po to aby zmodyfikować rozkład jazdy a nie odciąć Wolę od transportu publicznego.
    Panie Wójcie tak Pan walczył z Panem Taranowskim o transport to proszę pokazać co Pan potrafi i proszę poczytać do czego zobligowany jest Urząd Gminy i do czego służy transport publiczny. Bo ankieta ma służyć do poprawy jakości usług transportowych dla ludności a nie do likwidacji.

    • Racja “Anonim”, a druga sprawa to to ,że są ludzie spoza gminy ,którzy a ankiecie nawet nie słyszeli, np.starsi bez internetu a też potrzebują od czasu do czasu pojechać np. do rodziny. Nie wszyscy mają internet ,samochody,zdrowie warunki itd…..

    • Panie kto to przeczyta, przed wyborami wszyscy teraz, cisza i olewka, ankieta i po sprawie jak jeździł wszędzie transport pełne przystanki ludzi nietylko młodzież a i starsi jeździli, a teraz cisza po wyborach

 5. Co na to wojt ktory tak krytcznie przed wyborami nastawony walczyl o dobro mieszkacow a moze radny Banas bedzie podwozil jak to czynil przed wyborami no coz wybory juz za trzy lata pamietamy

 6. Co to za praca gdy nie stać cię na samochód w tych czasach… Zmień pracę proste a nie narzekaj że bus nie jedzie. Zawsze rower albo jak kto woli koło pozdrawiam

  • JESTEŚ NIENORMALNY I CHYBA NIE ZTEGO Ś WIATA MAM NA DZIEJE ŻE DOPADIE CIĘ CHOROBA LUB BIEDA NIEWAŻNE CO TEGO CI Ż YCZĘ NAJGORSZEGO A ZARABIAM DOBRZE MYSLĘ ŻE WIECEJ OD CIEBIE DODAJAC ZA 6 GODZIN BO MYSLE ZE TY TO ZARABIARZ 12 GODZIN

   • Różna jest sytuacja finansowa,zdrowotna itd.różnych ludzi.Transport publiczny do najważniejszych miejscowości powinien być zagwarantowany,dostosowany i w żadnym wypadku nie powinno się likwidować istotnych kursów.Tak w ogóle nie wiemy jak u kogo jest i nikt nie powinien innych osądzać i w żadnym razie nie wolno złorzeczyć jak to uczyniła “NOWA” reagując na post “W 2”.

 7. Dla mnie dojazd busem do Tychów to jedyna możliwość dojazdu do tego miasta, do pracy. Ale najlepiej polikwidować kursy i mieć pasażerów w nosie.

  Ak trans zlikwidował ostatni kurs z Tychów na Wolę (po godzinie 19ej) z powodu pandemii. Idiotyczne wytłumaczenie… Najlepiej zamknijcie firmę w ogóle, bo jest pandemia.

 8. Nie mam auta i miała nie będę. A Wola jak zwykle jest odcięta od świata. “Tychy” do tej pory miałam dojazd, bus był, więc się nie musiałam martwić. A teraz co, mam jeździć stopem, czy rowerem?! Takie idiotyczne gadanie! Zastanów się, co mówisz. Masz czym jeździć? To się ciesz! Nie będę się wdawać w idiotyczne dyskusje bo nie o to tu chodzi.

  • Mieszkanko Woli, ja jeżdżę rowerem, dzień w dzień, bez względu na pogodę. Zdarzało mi się wracać na nogach, nawet zimą. Jeśli ktoś chce pracować, to znajdzie rozwiązanie. Albo inną pracę, skoro nie potrafi sobie poradzić.

 9. Znaleźli się milionerzy i zaradni, myślący tylko o swoich dupskach, typowe podejście w naszym kraju, ale jak im coś nie idzie to pierwsi jęczą i narzekają i ……….., znam takich kilku w Woli, cwaniaczki za dychę ale nie tam gdzie trzeba i kiedy trzeba. Nie każdego stać na auto i nie każdy może mieć prawo jazdy. I nie piszę tu o sobie bo ja mam czym jeździć ale znam wiele osób dla których transport autobusami to jedyna możliwość.

 10. Ak trans zawiesza ostatni kurs z Tychów na Wolę o godz. 19.30 z powodu pandemii.. Według mnie to jest słabe tłumaczenie, bo pandemia będzie i nie wiadomo kiedy się skończy, a mimo to inni przewoźnicy jeżdżą!

  Tym sposobem straciłam pracę. Pracowałam w Tychach do godz 19.00. Przez zawieszenie ostatniego kursu nie mam czym wracać do domu. Tym kursem jeździło więcej osób. I co teraz mamy zrobić? Nikogo to nie obchodzi…
  Takim sposobem działacie na szkodę swojej firmy. Gratuluję.!!!

  • Pracuję do 20:30 w Tychach i sobie jakoś radzę z dojazdami. Jesteśmy dorośli, nauczmy się rozwiązywać sami swoje problemy, a nie ciągle liczyć na kogoś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.