Nowoczesna oferta edukacyjna w LO Gilowice

0

Wiosna to okres, w którym przyroda zaczyna coroczny cykl życia. A ponieważ zawsze kiedy coś się zaczyna to równocześnie coś się kończy (dobrze o tym wiedzą ósmoklasiści i ich rodzice), nadszedł także czas pożegnania ze szkołą podstawową i podjęcia niezmiernie istotnej dla przyszłości decyzji o wyborze dalszej drogi edukacji.

Podążając za oczekiwaniami uczniów, ich rodziców oraz rynku pracy gilowickie liceum proponuje w tym roku 4 nowatorskie, przemyślane i rzetelnie przygotowane oferty.

Pierwszą z nich jest klasa biologiczno-medyczna, która jest odpowiedzią na dotychczasowe preferencje uczniów w zakresie wyboru dalszej edukacji. Wielu z nich od lat chętnie wybiera biologię, chemię, matematykę lub fizykę na poziomie rozszerzonym mając na uwadze kształcenie na kierunkach przyrodniczych i medycznych. Podejmując naukę w tej klasie uczniowie zyskają nie tylko naukę tych przedmiotów na najwyższym poziomie (potwierdzone dotychczasowymi rewelacyjnymi wynikami matur), lecz także skorzystają z atrakcyjnych wyjazdów edukacyjnych, współpracy z uczelniami medycznymi oraz instytutami naukowymi. Oferta klasy medycznej była w przypadku LO w Gilowicach oczywistym wyborem z racji wieloletniej tradycji promowania zachowań prozdrowotnych, poza tym patron szkoły, prof. Zbigniew Religa, zobowiązuje.

Drugą z flagowych propozycji jest klasa matematyczno-inżynierska, adresowana do tych uczniów, którzy chcą wiązać swoją przyszłość z kierunkami inżynierskimi, matematycznymi i informatycznymi, które gwarantują atrakcyjne możliwości zatrudnienia. Motywacją do utworzenia tej klasy są bardzo wysokie wyniki matur z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym, które zagwarantują każdemu uczniowi sukces na egzaminie dojrzałości.

Kolejną propozycją edukacyjną jest klasa dwujęzyczna z wykładowym językiem angielskim, która jest innowacyjną ofertą dla tych, którzy są otwarci, kreatywni, pomysłowi i marzą o zawodach, które w przyszłości dadzą im wiele satysfakcji i zagwarantują sukces zawodowy. Jeśli więc uczeń jest świadomy, że dobra praca to biegła znajomość języków obcych, wiedza na temat przedsiębiorczości, dobrze rozwinięte umiejętności biznesowe i społeczne, ta klasa będzie dla niego najlepszym wyborem. W tej klasie język angielski będzie nie tylko przedmiotem o zwiększonej ilości godzin (nawet 8 tygodniowo) ale również narzędziem do nauczania biologii i matematyki. Będzie ona stanowić świetny start do kariery w turystyce, biznesie, marketingu i wielu innych przyszłościowych dziedzinach.

Jeśli jednak wciąż są ósmoklasiści potrzebujący nieco więcej czasu do namysłu, niezdecydowani lub chcący sprawdzić się w różnych dziedzinach, dla nich również LO w Gilowicach przygotowało ofertę – klasa ogólna z dowolnymi rozszerzeniami. Szkoła, jako jedna z nielicznych pozwala swoim uczniom na dowolne komponowanie przedmiotów rozszerzonych, zgodne z ich potrzebami i preferencjami edukacyjnymi.

Oferta gilowickiego liceum odzwierciedla rzetelną analizę własnych zasobów – świetnych wyników matur z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, wysokiego poziomu nauczania języków obcych, szeroko zakrojonej współpracy z instytucjami w kraju i za granicą oraz niewielkich grup, w których uczniowie mają szansę pracować. Dodatkowe uwzględnienie potrzeb nowoczesnej edukacji poprzez wykorzystanie nowatorskich metod  nauczania, czyni ofertę szkoły atrakcyjną i wartą rozważenia przez każdego ucznia kończącego szkołę podstawową i jego rodziców. Traktowanie potrzeb uczniów jako nadrzędnych doskonale odzwierciedla hasło promujące szkołę:

NIE WYBIERAJ SZKOŁY, DO KTÓREJ MUSISZ SIĘ DOPASOWAĆ! 

WYBIERZ SZKOŁĘ, KTÓRA DOPASUE SIĘ DO CIEBIE! WYBIERZ GILOWICE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.