Retransmisja z obrad IV sesji Rady Gminy Miedźna, która odbyła się w dniu 22 stycznia 2019 r.

Podczas sesji:

– Wójt Gminy Miedźna Jan Słoninka poinformował o wydłużeniu linii nr 17 która będzie kursować przez osiedle Wola II. Jednocześnie poinformował iż planowane jest uruchomienie linii nr 19 która będzie obsługiwać trasę Brzeszcze-Góra-Gilowice-Wola.

– Opozycja podczas starła się zblokować zmiany w Radzie Nadzorczej  Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Mimo wniosków opozycji o odrzucenie uchwały, Rada Gminy rekomendowała nowych członków Rady Nadzorczej, jednocześnie dotychczasowa Rada podała się do dymisji.

-Wójt Jan Słoninka otrzymuje jednogłośne poparcie Rady Gminy Miedźna w działaniach zmierzających do uregulowania kwestii oprocentowania dopłaty tytułem opodatkowania wyrobisk górniczych. Wyrok w sprawie jeszcze nie zapadł natomiast Gminie grozi zwrot 17 milionów złotych, mimo iż sprawy sadowe toczą się od lat poprzednia Rada nie podjęła żadnych działań negocjacyjnych w tym temacie.

-Szlaban na wale w Woli zostanie zastąpiony bardziej dogodną infrastrukturą dla rowerzystów i pieszych

-Przebudowa szkoły we Frydku będzie kompleksowa, jak dodaje Wójt Jan Słoninka” Zróbmy raz dobrze a porządnie, żeby to było na lata”.

-Gmina przejmuje kolejne grunty od SRK.

-Technikum w Woli zostanie wygaszone, nauczyciele przejdą do innych placówek oświatowych w gminie.

-Strażacy z całej gminy mieli przeprowadzone badania okresowe, wysokościowe w jednym miejscu na terenie gminy

-Wójt pozyskuje inwentora który chce wybudować nowy nieuciążliwy zakład pracy na terenach pokopalnianych. Zakład będzie odprowadzał podatki do gminy Miedźna, a prace w nim znajdą mieszkańcy naszej gminy.

 

Tematem obrad sesji było: „Podejmowanie uchwał”.

Porządek obrad IV sesji Rady Gminy Miedźna w dniu 22 stycznia 2019 r.:

 1. Otwarcie IV sesji i stwierdzenie jej prawomocności
 2. Ustalenie porządku obrad IV sesji
 3. Przyjęcie protokołu z sesji III z dnia 28 grudnia 2018 r.
 4. Wystąpienie Starosty Pszczyńskiej, Pani Barbary Bandoły oraz Dyrektora Szpitala Powiatowego w Pszczynie, Pana Marcina Leśniewskiego
 5. Informacja Wójta Gminy z prowadzonych prac oraz realizacji zadań inwestycyjnych w Gminie Miedźna
 6. Interpelacje i zapytania radnych
 7. Omówienie i podjęcie uchwał:

Projekt A/4 w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Gminy Miedźna na rok 2019

Projekt B/4 w sprawie uchwalenia planów pracy Komisji Rady Gminy Miedźna na rok 2019

Projekt C/4 w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miedźna oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów

Projekt D/4 w sprawie desygnowania dwóch członków do Rady Nadzorczej Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

 1.   Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych
 2. Wolne wnioski
 3. Zamknięcie obrad IV sesji

83 KOMENTARZE

 1. Szanowni zamiast górnolotne wyniosłe eposy wypisywać/rozmawiać proponuję zająć się prostymi tematami mieszkańców:
  1. Oblodzone chodniki nie ma jak z dzieckiem pójść na spacer czy na zakupy.
  2. Ograniczona liczba miejsc parkingowych. Parkowanie są pojazdy na chodnikach placach.
  3. Brak wyciągania konsekwencji od właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach. Żyjemy w 2019 roku większość gmin już dawno poradziła sobie z tym problemem na Woli ostatnio musiałem upomnieć jednego z właścicieli psów który wyproznial się na terenie przedszkola.

 2. Radny Michał Przewoźnik – to co teraz napisze to nie hejt. To obiektywna opinia kogoś z boku. Daj se chłopie spokój. W mojej opinii jesteś w oczach mieszkańców spalony (wybrali Cie bo jakie były kontrkandydatury…). Jedyne co Cię może tu na naszej ziemi uratować to rzetelna i prosta praca z wójtem. A nie mydlenie oczu i rozmywanie prostych spraw wskazując jaka Ci się krzywda dzieje. W cztery lata mogłeś dużo popchać – nie robiłeś tego z wiadomych przyczyn. Teraz jesteś – to bądź. Ale po prostu nie przeszkadzaj. Podłechtało Cię że pogląd Pana Wojciecha był zbieżny z Twoim ? W jego wypowiedzi skierowanej do RG może nie odczytałeś najważniejszego. To WY MACIE BAŁAGAN. Rada Gminy. To że jesteś z “opozycji” nie umniejsza Twojej winy. Mogłeś zagłosować przeciw kandydaturom bo “ich nie poznałeś”. Mogłeś wybrac różne rozwiązania. A ty se tylko pogadałeś….Porażka. Za to idealna droga do sejmu 😉

 3. Zastanawiam się dlaczego reszta radnych z NE nie włącza się w dyskusję żeby wspomóc przewodniczącego. Banas, Moczulski, Biszkant? Na forum aktywni ale w realu brak odwagi? A zarzucali w poprzedniej kadencji że radni tylko siedzą i podnoszą ręce…

  • Oglądając kolejne sesje RG zadałem sobie identyczne pytanie. Dlaczego radni NE tylko przyglądają się harcom i pseudo popisom opozycji, nie kontrując ich niekiedy chorych wywodów i propozycji?! Siedzą jak zapędzone do kąta skarcone dzieci. “Nowi radni”, czas aby szok po wyborczy już minął?

 4. Nie rozumie, NE od samego początku mówiła jasno i wyraźnie iż wprowadzi do gziku swoich ludzi i będą tam zmiany. Nie czarujmy się ze osoby z konkursu są jak najbardziej wskazane do firmy gdzie wszytko w maiarę normalnie funkcjonuje i potrzeba tylko drobnych korekt. Tam niestety potrzeba ludzi swoich którzy nie będą się bali wprowadzać zdecydowanych ruchów czy zawiadamiać odpowiednie organa o działalności na szkodę spółki. To co robią Radni Opozycji to nic innego jak SHOW ukierunkowane na ratowanie tonącego kolegi od potopu. Było wiadomo ze będą zmiany w GZGK mam jedno proste pytanie, czy ów radny przedstawił jakąkolwiek kandydaturę do Rady Nadzorczej, czy wstał na sesji i powiedział drodzy Radni chciałbym rekomendować pana/panią xxx? Nie, bo plan był misternie utkany ale się posypał, doprowadzić do wycofania kandydatur i ogłoszenia konkursu trwało by to kolejne miesiące i dawało nowe możliwości wybudowania tamy przed potopem który nieuchronnie nadpływa.
  I na koniec czemu owi Radni którzy tak bardzo chcą konkursu, nie rekomendowali do GZGK nikogo w poprzedniej kadencji ? Co wtedy Robili i gdzie byli? A klaskali Taranowskiemu i klepali go po plecach? A teraz nagle chcą konkursów, jesteście obłudni.
  Panie Janie, Wójcie Słoninka, żadnych ustępstw idzie dalej twardo do przodu i nie dajcie sobie wchodzić tym pieniaczą na głowę, mieszkańcy dali Wam mandat wiec do przodu. Jeśli będziecie podążać wyznaczonym szlakiem realizując program wyborczy to jestem niemal pewien ze w kolejnych wyborach pieniacze przejdą do historii.

  • SHOW to mało powiedziane tam większość ludzi umoczona jest w układ, każdy ma haka na każdego. Mnie tam juz nie ma ale chętnie opowiem co w GZGK sie działo gdy tam kilka lat pracowałem.
   Zgadzam sie z wypowiedzią anonima gdy opozycja broni pana radnego od potopu tylko radny Starzec nie przewidział że wybory wygra Nowa Energia. Pamìętam jak wyśmiewaliscie obecnego wojta p. Słoninke i radnego p. Banasia no i teraz smutna prawda jest taka a nie inna. Anonim dobrze pisze o radnym Starcu ktory nic nie robil dobrego a działał na szkodę GZGK nie zgłaszajac problemów w gminnej spółce. Tak jak pisałem wybory wygrała Nowa Energia i teraz macie problem a potopu juz nie da sie zatrzymać.
   Wypowiedzi jakie tu sa na temat pracownikow takich jak panowie Stefański i Granatyr to prawda ale takich jak oni jest wielu bo trzeba opisać słynnego mechanika tu tez sa ciekawe historie.
   Mam nadzieję ze GZGK doczeka sie lepszych czasów.

    • Na prezesa trzeba miec wygląd i odwagę a nie na L4 siedzieć ze strachu przed wójtem Słoninką w zaciszu swojego domu lub w objęciach burmistrzs Skrobola.
     Syn Michałek taki aktywny ze nie chcą tu gminy policyjnej a takie tchórze.
     Widzę ze szykuje się kolejna afera w GZGK ” rozporkowa ”
     Pająki żyjecie czy w sen zimowy zapsdliście ?

 5. Spokojnie, nie denerwujmy się. NE sprawnie działa i robi co obiecała. To musi boleć tych, którzy robili mądre miny, barwnie się wypowiadali ale zrobili niewiele. Był już jeden podobny do obecnego pana Michała. Stronę swoją miał, płomienne opisy i wpisy robił to tu to tam, wójtem też marzył zostać a teraz zniknął ze sceny. Wyborcy mu pokazali, że występy i pogaduchy to za mało. Obecnie następny marzyciel idzie tą samą drogą. Zobaczymy, czas pokaże co ugra. Czas pokaże czy efektowność czy jednak efektywność weźmie górę XD
  I tak, zgadzam się. Zdjęcia w przedszkolu były efektowne. Ale efektów zabrakło i czerwona kartka poszła w ruch. I zawodnik z płaczem musiał zejść z boiska.

 6. Strasznie chaotycznie wygląda ta Rada Gminy Miedźna. Komisja nie nadaje się do prowadzenia takich zgrupowań, w dużym stopniu ich to przerasta. Kilku radnych wypowiada się niezrozumiale, bez ładu i składu nie można wywnioskować o co dokładnie im chodzi. Takie osoby nie powinny dyskutować i negocjować o sprawach dotyczących naszej gminy, wprowadza to duży chaos i zamieszanie. Bilbordy to nie wszystko Państwo Radni … Porażka ..

  • Szybki jesteś w ocenianiu “Niko “… Dlaczego nie jesteś taki szybki w działaniu jako mieszkaniec ?Poziom Twojej wypowiedzi o tym wybitnie świadczy…masz jakiekolwiek pojęcie na temat działania samorządów? . W ciągu 2 miesięcy byś chciał świat zmienić ? Piszesz by swoje ego podbudować … Żalosny jesteś..

  • Twoim zdaniem lepiej jest siedzieć cicho jak ta czwórka z końca stołu? Kolejna sesja, a oni nabrali wody w usta i nagle odwagi zabrakło do wypowiedzi? Wcześniej co poniektórzy byli bardzo rozmowni i aktywni

   • Byli aktywni i doszli tam gdzie teraz siedza . A tam gdzie siedza maja podejmowac decyzje nie koniecznie rzucajac sie na przewodniczacego czy opozycje. Decyzje podejmowane sa na komisjach. Po co to szopke robic ? Bo na komisji nie ma kamer ??

 7. Tak, Radny Przewoźnik miał od poprzedniego wójta obiecany fotel wiec walczy, szkoda ze nie do końca zawsze uczciwie jak startował w poprzednich wyborach z ramienia NE obiecując zmiany w gminie. Oczywiście będąc wtedy samemu nie było sensu walczyć ale skoro chciał zmian to dlaczego teraz nie walczy o zmiany z tymi z których się wywodzi? Kiedy kłamał wtedy czy teraz? Niestety opozycja przyjęła strategie nie udzielania się na komisjach a wręcz ich bojkotowania a bicia piny na sesjach przed kamerami. Takie działanie ma tylko jeden cel samolubny cel Radny się szykuje na skok na fotel Wójta!!! Szkoda ze radny z Wójtem sobie selfie nie robili w “wyremontowanym ” przedszkolu.

 8. Jedna rzecz. Minęły poprzednie 4 lata i niech mi ktoś powie, gdzie znajdę protokoł lub nagranie tego bardzo akuratnego radnego Michała P., jak przepytywał wtedy ówczesną radę nadzorczą i wnikliwie badał jej kompetencje. Nigdzie? No tak… A prezesów dwóch może o coś nagabywał? Ale o narzekaniu na GZGK wiedział. Hm… I co chodzi takiemu człowiekowi? Cóż, odpowiedź nasuwa się sama…

 9. A pro po dyskusji w temacie rekomendowania osób na członków Rady Nadzorczej GZGK to logiczne jest że nie opozycja ma tu zdanie. Wcześniej ta opozycja miała władzę nie widziala niegospodarnosci w tej spółce. Skoro Vce przewodniczący RG poinformował na komisji budżetu, że osoby do Rady Nadzorczej wskazał zarząd RG, to i Radny Przewoźnik, radny Wojtala Mariusz, Radny Starzec, Radny Rozmus musieli zrobić show, by storpedować tę uchwałę. Nawet radny Wojciech był za nimi bo miał obok siebie osoby z PiSu które nie akceptowały tego wyboru. Radny Przewoźnik ograniczył swoją pracę w RG do udziału w jednej komisji i bycia raz w miesiącu na sesji. Większość radnych jest w 2-3-4 komisjach, gdzie wymagana jest obecność. A teraz ten radny zgrywa cwaniaka który za 5 dwunasta dostaje inf. O komisji. Przecież na BIPie 7dni wcześniej była inf. I plan pracy tej komisji. Każdy radny miał taką inf. I każdy Radny może uczestniczyć w każdej komisji a informacja SMS była tylko przypomnieniem że taką komisją jest przed sesją. Tak więc każdy mógł być i zapoznać się z tymi osobami. Drodzy wyborcy mam nadzieję że ta inf. pokazuje prawdziwe oblicze skrajnej opozycji, która nie akceptuje żadnych zmian i najlepiej jak by wszystko wróciło do czasu rządów poprzedniego wójta.

 10. W tym całym GZGK uciekła chyba bardziej ważna informacja, 17 z Oświęcimia pojedzie przez osiedle W2 oraz 19 polaczy wreszcie nasza gminę z Brzeszczami świetny ruch fantastyczna decyzja. Pozostaje jeszcze nieszczęsne polaczenie z Tychami gdzie kursuje jedynie stary bus.

 11. Zmiany, zmiany, zmiany. Oby tylko po tych zmianach woda dalej była w kranach, a oczyszczalnie odbierały ścieki. Zreszta jak wody nie będzie to one są niepotrzebne. Brawo Nowa Energio i PIS. A co będzie czas pokarze za dwa lata

 12. Jeśli maja być zmiany a większość che zmiany, to takie są koleje rzeczy. Musi być wymieniony zarząd i rada nadzorcza na osoby zaufane. Nie ma co liczyć na to iz osoba z otwartego konkursu będzie czyścic ten chlew. Wiec nie ma co płakać ze kolesiostwo, czy osoby z teczek, takk ja jestem za byle by wreszcie ta firma była normalna i było widać efekty te wymierne w naszych kieszeniach i te mniej wymierna jakość sprzedawanego produktu i usług.
  Mało tego ja powiem więcej to ci co teraz najwięcej krzyczą popierali w poprzednich kadencjach takie działania, dając przyzwolenie tym samym okradając nas mieszkańców, tak nie bójmy sie powiedzieć otwarcie okradano nas gdyż te pieniążki mogły wpływać do firmy przynosząc zyski tym samym zmniejszać cenę wody, a tymczasem budowały kolejne prywatne imperia (kolejne domy samochody itd)
  A teraz chcą konkursów gdzie byliście w poprzednich kadencja jak Taranowski ustawiał wszytko jak chciał, a byliście cicho bo każdy miał udziały w tym torciku a teraz lament bo ma być inaczej.

  • Dokładnie kazdy miał idział w torciku
   Taki radny nie zaradny Wojtala teprezentujacy Frydek była zona gdzie pracuje szczekaczu ? Tyle lat radnym i potulny jak baran i wierny pies Taranowskiego.
   Co we Frydku zrobiłes ? Nic szkoła , przrdszkole jak obora na wsi wygląda .
   Gluchy Wojtala z Frydek byles orzez tyle lat ?

   • Dlaczego na Frydku nie wybraliście kandydata innego ugrupowania, jeżeli obecny w dalszym ciągu reprezentant nic nie robi dalej. Gdyby nie inicjatywa nowego Wójta to dalej szkoła wyglądałaby jak obora. Moje dziecko z Frydku chodzi do “dwójki” na Woli, zobaczcie jak tam wszystko można zrobić. Jak tam wszedłem na rozmowę z Dyrektorem to byłem pewny że będzie w porządku, konkretna rozmowa, oprowadzenie po budynku, pokazanie sal lekcyjnych i wszystko w temacie. Jak byłem w szkole we Frydku to od moich czasów nic się nie zmieniło !!!!!!!!!!!!
    Dopiero nowy Wójt chce rozbudowy i remontu. Cała reszta poprzednio to gdzie była, z moich podatków funkcjonuje RG

 13. Ludziska chcecie zmian ? Jak tak to po co te komentarze ? Juz widac że Nowa Energia z wójtem na czele zaczęła działać. Wszyscy wiemy ze w GZGK źle sie dzieje a przed wyborami nawet pan Banaś pisał ze tam bedzie zrobiony porzadek. Jak na razie porzadek robi się sam bo sami sie zwalniają a radny Starzec nie ma odwagi nawet głosować w tak ważnej dla gminy sprawie o porządek w GZGK.
  A po głosowaniu widać ewidentnie jak stara gwardia nie chce tam zmian.
  Tyle sie słyszy o lewiznach w tej firmie ze nawet dyrektor techniczny Krawczyk sie zwalnia… coś tam musi byc na rzeczy.

 14. Byly masz racje ale pana ” brygadzisty” z oczyszczalni z ul. Zielonej w Gorze oczywiscie pana widmo to ten duet chyba nie pobije jesli chodzi o prywaty i ilosc pszejechanych kilometrow firmowym samochodem. No i szkoda kasy na te gps y. Moze lepiej podniesc stawke uczciwym fizycznym pracownikom bo sa tacy!

 15. To ja podpowiem kolejny wystepek duetu Stefanski&Granatyr zarżneli biale slużbowego volkswagena T5
  Dyrektor Krawczyk o tym wie i nagle krętacz Pająka sie zwalnia ? A co robi radny Starzec który tam pracuje ? Nagle wyłancza sie z głosowania ? A taki zwsze madry w GZGK

  • Zapomnialem dodac ze T5 tylko ten duet jeździl tu i tam i do domu i byly kolega Stefanski uzywał auto do prywatnych celów.
   Ciąg dakszy nastąspi…kto co jeszcze narozrabiał moze o fskturach u mechanika następnym razem panie chory prezesie Pająk ?

   • Hmm tak kminie na tą wypowiedzią i kminie, popatrzcie niby Były z GZGK a wypowiada się co najmniej jakby tam aktualnie pracował i wiedział co się nie bieżąco dzieje w firmie. Czyżby KTOŚ za kimś w firmie nie przepadał?! Tak właściwie piszę ten komentarz tylko z racji tego jak się nazwałeś.

 16. Obiektywnie patrząc bez sympatii politycznych ta sesje wygrała “opozycja” wójt sobie radzi ale zarząd RG do wymiany niestety wychodzi brak doświadczenia w takich słownych potyczkach. Przewoznik i Wojtala się przygotowali bez nerwów ale merytorycznie. Skoro nawet taki weteran jak Alojzy Wojciech to zauważył to coś w tym jest. Myślę że ten portal jest obiektywny i takie głosy też opublikuje bo fakty są jednoznaczne w tym przypadku. Nowa Energia trzymam kciuki i ogarnijcie się bo was rozjada jak tak dalej pójdzie.

 17. Skoro już się zaczęły dobre zmiany w gzgk, to mam nadzieję, że to nie koniec i także inni tam pracujący będą rozliczani, myślę tu o kierownikach, pracownikach umysłowych i oczywiście fizycznych. Wszyscy radni i Pan Wójt zgodzili się, że ta firma wymaga naprawy, ale chyba nie naprawi się wnętrza jeśli nadal na pewnych stanowiskach zostaną te same osoby, to byłoby bez sensu. Bo niektórzy siedzą na dobrze płatnych posadkach od lat i tak się przyzwyczaili do tego, że myślą, że są nie do ruszenia.

 18. Panie przewodniczący Rady Gminy, następnym razem jak się któryś radny zapyta ze dwa lub trzy razy dlaczego Pan chce zrobić pięciominutową przerwę to proszę się nie tłumaczyć, tylko odpowiedzieć zarządzam przerwę bo jestem Przewodniczącym i taka jest moja decyzja.

 19. Jakiś młodzieniec na sesji zapytał wójta czy nie dało się poczekać ze zmianami w GZIKU do zakończenia audytu. Dziwię się wójtowi, że mu wprost nie powiedział, że nikogo nie zwolnił, gzikowcy sami uciekli jak szczury.

 20. W jaki sposób można się skontaktować z audytorem? Chciałbym się przyznać iż zapłaciłem za usługę przyłączenia do sieci i nie dostałem za to żadnego pokwitowania. Wiem że grozi odpowiedzialność za wręczenie korzyści jednak kara może zostać umorzona w przypadku przyznania się do winy, dlatego poproszę o jakiegoś maila telefon. Dziękuje

  • To jest dzialanie wspólne i za porozumienie wiec nie unikniesz odpowiedzialności niestety,twoim obowiazkiem jest zgloszenie sprawy od razu a nie po latach.

 21. Zdumienie mnie ogarnia słuchając tych obrad, jestem zdecydowanym zwolennikiem zmian bo są bardzo potrzebne ale nie po trupach. Dla mnie to kolejna odsłona kumoterstwa, gdzie wprowadza się na stanowiska znajomych. Po godzinnej batalii pytań kto ich polecił Pan Wiceprzewodniczący nie miał cywilnej odwagi powiedzieć skąd pan. Legut się pojawił, ale po armat ich argumentach nagle poprawiła mu się pamięć. Wcale nie śmiem twierdzić że jest to zła kandydatura lecz sposób jego powołania. Współczuję bardzo bo już zawsze będzie utożsamiany z kolesiostwem. Wydaje mi że zabrakło uczciwości w tej sprawie a to zły omen na przyszłość. Panie Wójcie chyba nie takie standardy chcemy promować??? Jako włodarz tej gminy nie powinien Pan pozwolić na takie zagrania, jeśli to ma być Nowa Energia to strach się bać co będzie działo się dalej. Byłem rękami i nogami za Panem ale takie wydarzenia psują reputację. Ja bym sobie poważnie porozmawiał z radnym Nyczem bo niestety jego zachowanie uderza w całość a przecież pracujecie na jeden rachunek. Głosowałem za uczciwościa, transparntnoscią a tego niestety zabrakło na tej sesji. Liczę że moje słowa trafią do Pana, bo ciągle wierzę że oddany głos na Nową Energię nie był głosem straconym.

 22. Tomek starym radnym to nie pasuje bo z tonącego statku juz sie zwalniają. Taki ekspert od Potopu obrażał p. Słoninke i p. Banasia pisząc bzdury a teraz audyt wszedl do p. Starca i wyjdą brudy jakie chodowali z p. Pajakiem przez tyle lat. Ciekaw jestem co na to syn Pająka? Tatuś stchórzył i dalej na L4 ? Czy juz ucieka do p. Skrobola do PiK u ? A moze siedzi w lesie w towarzystwie kurkowym.
  Brawo panie Janie i Nowa Energioo do przodu idzcie

 23. Brawo Nowa Energia będzie autobus z Brzeszcz do Woli da się? Da się. Radni z Góry nic nie zrobiliście przez tyle lat co Nowa Energia w 2 miesiące.
  Acha czekam na wynik audytu GZGK , proszę tam zrobić totalny porządek.

 24. CZEKALEM SPOKOJNIE AZ W NASZEJ GMINIE ZACZNIE SIE COS DZIAC PO WYGRANYCH WYBORACH PANA SLONINKI ….WIADOMO NA WSZYSTKO TRZEBA CZEKAC ,PONIEWAZ PRZEJECIE WLADZY I ZAPOZNANIE SIE Z ZOSTAWIONYMI A PODPISANYMI SPRAWAMI MUSI ULEC ZAPOZNANIU….ALE JAK JUZ OBIECALI W KAMPANI WYBORCZEJ JEST POCZATEK DALSZEJ UMOWY Z MZK OSWIECIM I BARDZO DOBRZE …TERAZ JESZCZE WIECZOROWE GODZINY ROZKLADU JAZDY NA CALY TYDZIEN I BEDZIE SUPER …POZOSTANIE TYLKO I AZ TYLKO NAWIAZANIE WSPOLPRACY MIEDZY GMINA MIEDZNA ,WOLA A OSWIECIMIEM-I BEDZIE ZAJEBISCIE .NIECH ANIMOZJE ZNIKNA .PANIE WOJCIE SERDECZNE DZIEKI ZA A PROSIMY O JESZCZE POZDRAWIAM PANA I WSPOLPRACOWNIKOW

 25. A teraz p.Starzec jaki dobry cyt:(mój wyborca kazał się zapytać na sesji ) dlaczego się nie pytał jak rządził p.Taranowski ,p.Heniu boji się Wolanie Info bo wyszło na jaw jak pan głosował w sprawie technikum ,panowie troszeczkę pokory. Ale cieszę się że już po 2 m-c pracy nowego Wójta można spokojnie na wszystkie tematy rozmawiać,p.Lubański jak udzielał głosu to się pytał w jakim temacie .OJJJ panowie MY mieszkańcy mamy dobrą pamięć. NAJWYŻSZY CZAS NA ZMIANY

 26. Kopalniane śledzie tak już maja nowa kadencja nowy Wójt nowi Radni nowe pomysły choćby nad zmianą pracy gminnej spółki GZGK i starym radnym to się nie podoba.
  Radny Wojtala Frydek, radny Przewoźnik Góra , radny Starzec i Rozmus Wola co wam się nie podoba ? Ze Nowa Energia realizuje swój program wyborczy jak to wczoraj powiedział wójt p. Słoninka .
  Co starzy radni zrobiliście w swoich kadencjach ? Dawaliście zezwolenie na okradanie nas mieszkańców przez tą firmę poprzez zła jakość wody część pracowników urządza sobie prywatne interesy . Dlaczego nagle rada nadzorcza się zwolniła, dlaczego ktoś ( nie padło wczoraj nazwisko) z zarządu się zwalnia? Czyżby audyt już pokazał nieprawidłowości ? Czekam na wynik audytu. Pytanie do radnego Starca dlaczego nie głosował wczoraj ? Ma pan coś na sumieniu? Przecież pan nie ucieknie od odpowiedzialności prawnej co działo się w GZGK bo tam pan pracuje i pracownicy wiedza co pan przez tyle lat robił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.