Portal wolnie.info będzie transmitował na żywo obrady XIII sesji Rady Gminy Miedźna,  25 września 2015r. /piątek/ o godz. 14:00

Tematem obrad sesji będzie: „Gospodarka komunalna w Gminie Miedźna oraz podejmowanie uchwał”.

Porządek obrad sesji XIII Rady Gminy Miedźna w dniu 25 września 2015r.:

1. Otwarcie XIII sesji i stwierdzenie jej prawomocności
2. Ustalenie porządku obrad XIII sesji
3. Przyjęcie protokołu z sesji XII z dnia 15 września 2015r.
4. Interpelacje i zapytania radnych
5. Gospodarka komunalna w Gminie Miedźna:

 • Sprawozdanie z działalności Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony
 • Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Gminy Miedźna.
 • Wystąpienie przedstawiciela Zarządu Gminnego Zakładu Gospodarki  Komunalnej Sp. z o.o.
 • Wystąpienie kierownika Referatu Ochrony Środowiska, Gospodarki Komunalnej, Geodezji i Mienia na temat gospodarki odpadami w gminie

6. Dyskusja

7. Omówienie i podjęcie uchwał:

 • Projekt A/13 w sprawie zmiany uchwały Nr IV/21/2015 Rady Gminy Miedźna z dnia 23 stycznia 2015 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miedźna na lata 2015-2020.
 • Projekt B/13 w sprawie zmiany uchwały Nr IV/22/2015 Rady Gminy Miedźna z dnia 23 stycznia 2015 roku w sprawie budżetu Gminy Miedźna na rok 2015.
 • Projekt C/13 w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat, jak również trybu ich pobierania.
 • Projekt D/13 w sprawie sposobu sprawienia pogrzebu oraz określenia zasad zwrotu wydatków na pokrycie kosztów pogrzebu.

8. Wybór ławników:

Sprawozdanie Przewodniczącego Doraźnej Komisji ds. wyboru ławników na kadencję 2016-2019

–  Omówienie i podjęcie uchwały:

 • Projekt E/13 w sprawie zgłoszenia kandydata na ławnika, które pozostawia się bez dalszego biegu.

– Wybór Komisji Skrutacyjnej
– Przeprowadzenie głosowania
– Ogłoszenie wyników

– Omówienie i podjęcie uchwały:

 • Projekt F/13 w sprawie wyboru ławników na kadencję 2016-2019

9.   Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych
10. Wolne wnioski
11. Zamknięcie obrad XIII sesji

 

 

10 KOMENTARZE

 1. Ciekaw jestem czy wójt podpisał umowę z KW na przejęcie terenów WI , które tak głośno wójt i spółka głośno mówiła na ten temat. I jak tam propaganda ? Dalej bedziecie bawić się w ciucubabkę z mieszkańcami WI ?
  Wójcie co zrobisz z naszymi pieniędzmi ( 30 tyś zł ) ??? Przepadną czy fundusz obywatelski zasili ? Kiedy mieszkańcy zadecydują na co ta kasa ma być przeznaczona ? Wójcie mamy mało czasu a Pan chętnie by tą kasę zgarną do kasy gminnej.

  • W dalszym ciągu brak informacji w tym temacie. Nie zmienia to faktu, że przez rok czasu pieniądze zostały “zamrożone” gdzie śmiało można było zainwestować na inny cel i potrzeby naszego WI.
   Zastanawiające jest to dlaczego tak wójt garnie do naszych osiedlowych pieniędzy ????? “Osiedlowa” kasa można zagospodarować na remont placów zabaw dla dzieciaków, kupno dodatkowych ławek, zasadzić krzewy – z głową, wspomóc lokalną kulturę ( orkiestrę, klub sportowy ), zorganizować festyn tak jak za dawnych czasów to bywało !!!!!!!!!!!!!!!!
   REMONTY, osiedlowych dróg, chodników można wykonywać za pieniądze z kasy gminnej 🙂 Dobry gospodarz zaplanowałby to już dawno i nie “podbierał” pieniędzy z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO !!!

 2. Pan Starzec pokazał kim jest tak naprawdę. Ten facet jest radnym i przewodniczącym komisji sportu ? Powinien zamiatać i sprzątać po zapaśnikach !
  Jedno jest pewne taki człowiek od sportu powinien najpierw zobaczyć bolączki kulejącego sportu a później wtrącać się w nieswoje sprawy bo podobno już pan Starzec nie mieszka na WI

 3. Jak tam panowie radni i soltysie p. Nelec ? zatkało kakao po wczorajszym spotkaniu z mieszkańcami ?
  Pokazaliśmy jakie miernoty jesteście.

  • grymas, który u tych Panów zarysował się na koniec spotkania jasno wskazywał w jaką nutkę grają. Nie tędy droga Panowie Radni oraz sołtysie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.