Odliczenie opłaty za wodę zużytą do napełnienia basenu

23
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. informuje o możliwości odliczenia opłaty za kanalizację sanitarną o ilość wody zużytej na potrzeby napełnienia basenu kąpielowego, z której skorzystać może każdy z mieszkańców Gminy Miedźna, posiadający umowę na dostawę wody i odprowadzanie ścieków zawartą z GZGK.

W celu skorzystania ze zwolnienia z przedmiotowej opłaty należy wypełnić wniosek i złożyć go w siedzibie lub przesłać na adres przedsiębiorstwa (email: kontakt@gzgk-miedzna.pl) najpóźniej do dnia 30 września br.

Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Przypominamy, iż z odliczenia można skorzystać jeden raz w roku, wyłącznie w okresie od 1 czerwca do 30 września br.

Przedsiębiorstwo zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli napełnianych basenów. Jednocześnie apelujemy, aby napełnianie basenów odbywało się pod stałym nadzorem Właściciela,  a w przypadku jakichkolwiek problemów prosimy niezwłocznie zawiadomić  GZGK Sp. z o. o .

Źródło: GZGK Miedźna

23 KOMENTARZE

 1. Do 30 metrów drodzy Państwo możecie sobie wiercić, płukać bez pozwolenia, bez zgłoszenia. Poniżej tej wartości trzeba zgłosić temat, oraz w przypadku studni kręgowej. Najprostsze rozwiązanie to około 1000PLN + pompa ssąca i …można lać 🙂

 2. Po co się podniecać jakimś łaskawym zwolnieniem ( tylko za ścieki za wodę musimy już zapłacić) wystarczy swoją studnie wbić kawałek rury i juz mamy całkiem darmowa wodę do mycia, podlewania czy basenu. Na YouTube jest film jak to zrobić w dwie godziny. Koszt 500 zł. mi wystarczyło 7 metrów a woda jest wszędzie.

  • Chyba nie do końca 🙂 jak nie będziesz miał pozwolenia to możesz mieć problem. Lepiej sprawdź w starostwie czy tak można wykopać studnie.

 3. W obecnej sytuacji wiele rodzin nie wyjedzie na wakacje. Jedyną atrakcją dla milusińskich mogą pozostać przydomowe baseny. Dobrze że Spółka wyszła z taką inicjatywą bo wcale nie musiała. Brawo, że po tylu latach w końcu jest coś dla ludzi. Chętnie skorzystam z tego zwolnienia i moi sąsiedzi też.

 4. Może warto byłoby najpierw przeczytać ze zrozumieniem a później dopiero pokusić się o pisanie idiotycznych komentarzy. Podejrzewam że Ci którzy najwiecej się wypowiadają w komentarzach niewiele robią w kierunku oszczędzania wody. Ale tak to już jest że pojawia się informacja to trzeba od razu znaleźć w tym problem i wypuszczać w świat swoje pseudointeligentne przemyślenia. Mamy w tym kraju nad wyraz dużo “specjalistów” w każdym pojawiającym sie temacie i po koronawirusie przyszedł czas na wywody na temat suszy. Trochę rozsądku.

  • Otóż Marysiu, przeczytałem z takim zrozumieniem, na jakie mnie stać i w ramach wolności słowa wyraziłem swoją opinię. Skoro zdążyłaś już wyzwać mnie od pseudointeligenta nieczytającego ze zrozumieniem i marnującego wodę to może rozwiń swoją wypowiedź, odnieś się merytorycznie do tego co napisałem wcześniej i kto wie, może mnie rzeczywiście przekonasz, że GZIK działa w interesie gminy a nie pod publiczkę.

 5. I jeszcze Panie Wodnik a propos oszczędzania wody. Woda w kranach bierze się ze zbiorników wody pitnej, które lecą na rezerwach. Jak 1 milion milionów domów pobierze 1 m2 wody to masz 1mln m3, których zabraknie do picia. Żeby nie było, mieszkam w domu i mam basen dla dzieci.

   • No dobra, z tymi rezerwami to nie było właściwe słowo i nie chcę siać paniki. Chodzi mi o to, że dopływy do zbiorników są znikome i to właśnie fachowcy wzywają do oszczędzania. Nie wiadomo jak będzie z opadami w tym roku bo na razie jest masakra. Zbiorniki mogą zamknąć odpływy jak w 2015 r. i zatrzymać wodę do picia (elektrowniom już nie starczy) ale jak będą dwa suche lata pod rząd to GPW i my będziemy w d… Będzie tak jak z koronawirusem; jeszcze w grudniu wszyscy się śmiali z Chińczyków i nikt poważnie nie traktował zagrożenia a dwa miesiące później to już nikomu nie było do śmiechu.

  • Skąd wiesz że zbiorniki lecą na rezerwie? Podaj źródło tych informacji.
   Mój kuzyn pracuje w GPW i wiem że wody wystarczy. Może nawet przez pół roku nie padać a wody wystarczy dla całego śląska.

 6. W dobie suszy stulecia i apelów o oszczędzanie wody idealny pomysł. Nie mówiąc o kosztach finansowych. Nie ma kasy na zamontowanie hydrantów na wsiach ale jest kasa na rabaty basenowe. Nie mówiąc już o tym, że teraz każdy może złożyć oświadczenie, że np. pobrał 5m3 wody do basenu i o tyle jest w zysku co do ścieków a Przedsiębiorstwo (czyli my) o tyle jesteśmy stratni.

  • Proszę czytać tekst ze zrozumieniem. GZGK ma prawo kontrolować baseny. Odliczenie wody, która nie została wpuszczona do kanalizacji uważam za dobre i uczciwe. Co do suszy do baseny napełniamy wodą pitną z wodociągu. Brak urodzaju jest spowodowany brakiem deszczu. Chyba nikt, który ma odrobinę rozumu nie myśli, że pijemy wodę która akurat spadła z nieba.

   • Wodnik, jak sobie wyobrażasz taką kontrolę? Wpisuję sobie np. 3 m3 a jak przychodzi kontrola to mówię, że sorry właśnie godzinę/tydzień/miesiąc temu ją wylałem. A koszt ewentualnych kontroli? A dlaczego faworyzować napełnianie basenów a nie mycie aut karcherem? A dlaczego nie podlewanie grządek?

     • Składam wniosek o zwolnienie z opłaty. Nigdzie nie pisze, że mam czekać na kontrolę GZIKu żeby zacząć go napełniać. A jak kontrola przyjdzie, to przecież moim świętym prawem jest wypuszczenie wody z basenu po godzinie, dniu lub tygodniu. Na jakiej podstawie GZiK stwierdzi, że kłamię? Słowo przeciw słowu.

      • Tak samo nigdzie nie pisze, że ulga zostanie przyznana.
       Proponuje nie cwaniakować i uczciwie podjeść do tematu bo intencje gziku są dobre.
       Brawo za pomysł widać ze idzie to w lepszym kierunku.

  • W Gziku powstała grupa wsparcia z Panem U.
   On wyprowadzi ta gminę jak pozostałości po tamtej w której zostały zgliszcza…….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.