Cztery przypadki koronawirusa w gminie Miedźna

51

Aktualizacja

Szanowni Państwo,  przedstawiamy raport na dzień 14.05.2020 r. w naszej gminie.

Dzisiaj potwierdzono dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 u kolejnej osoby. Pozostaje ona na chwilę obecną w izolacji domowej – leczenie domowe. Stan ogólny  4 chorych osób jest dobry.

Na podstawie danych otrzymanych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach (za pośrednictwem PCZK w Pszczynie) prezentujemy poniższe dane dotyczące gminy Miedźna – stan na 14.05.2020 r.:

–      liczba osób poddanych kwarantannie domowej – 42,

–      liczba osób pozostających w izolacji domowej – 4,

–      liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni –4.

Prosimy uważajcie na siebie. Życzymy zdrowia.


Potwierdzono dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 u kolejnej osoby. Pozostaje ona na chwilę obecną w izolacji domowej – leczenie domowe. Stan ogólny chorych w naszej gminie jest dobry.

Na podstawie danych otrzymanych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach (za pośrednictwem PCZK w Pszczynie) prezentujemy poniższe dane dotyczące gminy Miedźna – stan na 06.05.2020 r.:

–      liczba osób poddanych kwarantannie domowej – 23,

–      liczba osób pozostających w izolacji domowej – 2,

–      liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni – 2.

Prosimy o dalsze bezwzględne stosowanie zasad, o których mówią służby epidemiologiczne i lekarze.

W obecnej chwili największy wzrost zachorowań jest w naszym województwie, dlatego nie usypiajmy czujności.

Życzymy zdrowia


Komunikat Wójta Gminy Miedźna

Szanowni Państwo,  przedstawiam raport związany z sytuacją epidemiologiczną w naszej gminie.

Od dzisiaj rana na terenie naszej gminy mamy jedno zachorowanie. Potwierdzono dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 u młodego mężczyzny. Pozostaje on na chwilę obecną w izolacji domowej – leczenie domowe. Stan ogólny chorego jest dobry. Nie wymaga on hospitalizacji.

Na podstawie danych otrzymanych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach (za pośrednictwem PCZK w Pszczynie) przekazujemy poniższe dane dotyczące gminy Miedźna  (stan na 04.05.2020 r. godz.: 7:30):

–      liczba osób poddanych kwarantannie domowej – 24

–      liczba osób pozostających w izolacji domowej – 1,

–      liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni – 1.

Proszę jednocześnie o dalsze bezwzględne stosowanie zasad, o których mówią służby epidemiologiczne i  lekarze. Pamiętajmy, że pomimo pięknej pogody zachowujemy wszystkie obowiązujące środki ostrożności. Nadal ograniczajmy wyjścia do minimum! W obecnej chwili największy wzrost zachorowań jest w naszym województwie, dlatego też nie usypiajmy czujności.

Ponawiam apel!

Jeśli mieliście Państwo jakikolwiek kontakt z osobą będącą potencjalnie zagrożoną zarażeniem koronawirusem lub w kwarantannie, koniecznie przyznajcie się do tego, nie idźcie do pracy, weźcie urlop.

W ten sposób być może uchronicie siebie, najbliższych i innych od ewentualnego zarażenia, w tym: koleżanek i kolegów z pracy, sprzedawców w sklepach, lekarzy, pielęgniarek i wielu innych przypadkowych osób.

Ponownie zapewniam Państwa, że wszystkie nasze gminne instytucje, które na co dzień opiekują się osobami starszymi, samotnymi i wymagającymi szczególnej pomocy ze względu na stan zdrowia, będą nadal robić wszystko, by zapewnić im opiekę na najwyższym poziomie.

Ponawiam również prośbę, abyście Państwo w sposób szczególny zwracali uwagę na osoby w swoim otoczeniu potrzebujące wsparcia i pomocy! Niezwłocznie powiadomcie nas o tym! W aktualnej sytuacji taka pomoc i komunikacja jest nieoceniona!

Z życzeniami zdrowia

Jan Słoninka Wójt Gminy Miedźna

51 KOMENTARZE

 1. Do HUSTERA chopie przy kobiecje z bloku nr 5 to jak bys taki byl to bys jej pomogl jak ich nie bylo a nie stal z boku i patrzył jak sie pali A dwa to chlopaki byli po calej nocy wypompowywania wody z domow w calym powiecie i jechali prosto z pszczyny do bloku nr 5. A ty chwyc sie toboty a nie dogadywac tylko

  • Wiesz, zauważyłem że coś się działo jak już byli. Akcje łącznie z walką o życie tej kobiety oglądałem z boku. Ale ciekawe masz myślenie. Następnym razem jak będzie akcja podlece do strażoków z OSP Wola wyrwę im sprzęt i polecę pomagać.

   P.S żałuję jednego, że nie było to nagrane bo takich strażoków albo trzeba doszkalać albo eliminować ze służby.

   • Hejterami powinien zająć się Bolek i Lolek
    Wszyscy super z balkonu pożar oglądają a jacy fachowcy w net,od wody i spraw niepotrzebnych……

    • Jeżeli hejtem jest napisanie prawdy, hmmmm. No ale klepmy po plecach tych których tam nie powinno być (nie generalizuje jakby ktoś nie zauważył).

     • Za dużo filmów i podglądania ludzi coś się wydaje że strasznie się komuś nudzi, te stazoki jak cie kiedyś uratuja jak zdążą przepchac się między podgladaczami

      • Oczywiście podziękuję, jak za każdym razem kiedy służby opłacane z mojego portfela (tak płacę podatki, a nie z nich żyję) staną na wysokości zadania.

 2. Do strażaka który w bardzo kulturalny sposób wyjaśnił akcje gaśniczą przy gaszeniu śmietnika. Nie zaprzeczyłeś że nie mieliście wody i dla tego czekaliście na następną jednostkę strażacką przyglądając się jak płonie śmietnik i samochód (nie był on mój). Następnym razem jak piszesz postaraj się aby było by to przynajmniej bez błędów i odrobinie gramatycznie. Pozdrawiam dzielnego strażaka Sama.

  • Zanim zaczniesz kogoś pouczać przeczytaj co sam napisałeś. O interpunkcji i błędach językowych w szkole nie uczyli?
   ‘dla tego’… ehh
   Skopiuj sobie kilka przecinków, bo chyba nie umiesz znaleźć na klawiaturze: ,,,,,
   Weź słownik
   A później poprawiaj innych 🙂

 3. Do mieszkanca osiedla jestem w strazy osp wola i powiem tal pierdol… sie w lep nigdy nie bylo rak zebysmy nie mieli wody a jest cos takie jak awaria auto pompy w samochodzie a za ten czas co pisac takie glupoty to mogl bys lepiej szukac tego co to podpala lepszy pozytek by byl .Bo najlepiej sie wieszac na strazakach bo tak najlepiej..i jak wam tak zle.z tymi strazakami to niech zamkna straz na woli i bedzie posprawie nie bedzies musial sie martwic tak jak napisales “ze.nie mieli wody” i jak zamkna to bedziesz czekał 25 min na psp Pszczyna i spali sie 5 aut .Ana koniec tyle wiesz ze w tym rejonie sie pala smietniki na bieżącą to po co stawiasz auto kolo niego

  • Zabrakło wody? Całe auto na jeden śmietnik i nie udało się go ugasić? to może jednak czas na jakieś ćwiczenia bo w takim przypadku chyba wole liczyć na Pszczynę i zawodowców. A co z hydrantami jak wam zabrakło tej wody, czyżby były niesprawne?
   Usterka pompy w nowym aucie usterka pompy? A nawet to chyba mamcie dwa auta lepiej było stać i czekać czy wymienić auto na OSP?
   Dla minie ani jedno ani drugie tłumaczenie nie jest przekonujące, chyba jednak jak pisze świadek przyjechaliście bez wody bo nie było czasu miedzy imprezami zatankować auta.

   Cale to OSP jest do głębokiej reformy, zawłaszczone przez klany (rodzinne i nie tyko) każda osoba z zewnątrz jest postrzegana jako wróg, skandale obyczajowe, przypisywanie sobie jakiś specjalnych przywilejów i debilne wzajemne atakowanie się gminnych OSP I na koniec proszę nie strasz ze będziemy czekać 25 minut na Pszczynę

  • Strożoku z osp Wola, świadkiem Waszych 2 akcji byłem (poważnych). Dobrego słowa nie powiem. Akcje z podpalaniem wiat z koszami są od dawna, na wprost bloku nr 4(stare osiedle) sam 2 zgłaszałem. Dziwnym trafem oba wracając z 2 zmiany około godziny 23. Przypadek? Może diety się nie zgadzały, albo który zapił i wolny dzień potrzebny był?? 2, akcja z ratowaniem kobiety z palącego się mieszkania (lata temu) w bloku nr 5. Wyspecjalizowane jednostki osp nie miały siły przełożyć kobiety przez barierki na parterze. Dobrze, że JRG przyjechała, bo takiego partactwa w życiu nie widziałem. Ostatnia akcja z ul. Pszczyńskiej, jak już zawodowi gaszą, to chociaż prawidłowo zabezpieczcie ruch na ulicy. Bo rynce w kielni i ….pcenie fleków za ostatnim wozem słabo wygląda.

 4. Ostatni raz jak palił się śmietnik przy bloku 43 nasi bohaterzy z O S P Wola przybyli do pożaru bez zatankowanego beczkowozu i nie było jak ugasić śmietnika więc przy okazji częściowo spalił się samochód. Taki mają zap… L że nie ma kiedy załadować taczki panie majster.

  • Chłopie weź się stuknij w łeb, wylali wodę 2500l i brakło 🙂 wiedzieli że jedzie następna straż i czekali, ale widocznie jesteś zawodowym strażakiem, wszystko wiesz lepiej i tego nie rozumiesz…..!!!!! W dup…. i gówno widziales

    • Hydranty? Jak niedawno o nich wspomniałem to mnie ktoś wyśmiał, że jestem zacofany. Podobno w nowoczesnych państwach straż pożarna przywozi wodę.

     • No ja się tylko pytam 🙂 Bo już dwa w kształcie clownów w gminie stoją :p A na poważnie, z ciekawości się jutro przejdę popatrzeć gdzie jest najbliższy do tej wiaty. Jeśli jest niedaleko zapytam na gminie czy jest sprawny.

      • Hastur, najbliższy hydrant stoi koło bloku nr 16 i na pewno jest sprawny, bo właśnie w dniu pożaru wiaty i samochodu, strażacy pobierali z niego wodę. Zwróciłem uwagę, bo mi sygnały długo po oknach światłem biły.

 5. A czy jednostki OSP sa poza reżimem sanitarnym? Jak to się dzieje ze organizuje się w czasie epidemii imprezy/spotkania towarzyskie na terenie OSP Wola? Bez maseczek bez zachowania odległości, w rejonie górniczym gdzie jest najwięcej przypadków. Dlaczego Pani komendant będąca na miejscu przyzwala na takie zachowania?

  Dla mnie to nieodpowiedzialne to mało powiedziane zachowanie to narażanie się oraz innych na utratę zdrowia a kto wie czy nie życia!!! Pani komendant do dymisji, strażacy uczestniczący w imprezie na kwarantanne.
  Mam zdjęcia z tej imprezy jak by się komuś zapomniało o co chodzi, jeśli nie zostaną wyciągnięte konsekwencje wysyłam foto na kontakt24

 6. Pan Wójt napisał

  “Ponawiam apel!
  Jeśli mieliście Państwo jakikolwiek kontakt z osobą będącą potencjalnie zagrożoną zarażeniem koronawirusem lub w kwarantannie, koniecznie przyznajcie się do tego, nie idźcie do pracy, weźcie urlop.”

  Skąd mam wiedzieć czy miałem jakikolwiek kontakt z taką osobą skoro dane tych osób są ukrywane?

 7. RolnikSzukaKorony pana to powinni namierzyć i wlepić taki mandat, ze do końca życia nie skorzystałby pan z internetu. Może jeszcze naklejkę z napisem „covid” nalepic na płocie, a co niech ludzie wiedzą! Tylko ze ludzie nie zarażają się od tych „co wiedzą” a od tych utajonych, w sklepach, autobusach, w galeriach, w dużych zakładach pracy. Nie ma badań, nie ma chorych. Przynajmniej połowa z nas ma, lub już przechorował covida i nawet o tym nie wie.

 8. JK – Czlowiek ktory napisal ‘sasiedzi miejcie oczy otwarte’ nie koniecznie jest z otocznia sąsiedzkiego, wiec nie nagaduj na sasiadow a ustosunkuj sie do wypowiedzi tego czlowieka.
  Bo chcesz ochronic chorego, ale obrazasz innych – a nie ma Twoje zdanie zadnych podstaw.

 9. Nikt nie napisał zeby podac dane osoby chorej tylko o miejscowosc gdzie jest osoba z koronawirusem czytac ze zrozumieniem a nie od razu wyzywac ludzi

 10. Tak tak, dajcie dane chłopaka zeby motłoch mógł go spokojnie zlinczować w imię „bezpieczeństwa”… Ogarnijcie się. Dla chłopaka dużo siły przede wszystkim ze względu na życzliwych „sąsiadów” i bandę u której będzie na językach, jako ten „trędowaty”. Ludzie wyciągnijcie głowy z dupy, wyłączcie TV i zacznijcie w końcu samodzielnie myśleć. Pzdr

  • Do JK
   Mierzysz swoją miarą? Uważaj na określenia – bo my tu na wsi szanujemy sąsiadów i potrafimy żyć w zgodzie sąsiedzkiej, nawet w trudnych sytuacjach! Nazywanie nas motłochem – świadczy tylko o Tobie i Twoich kompleksach i nieznajomości środowiska! Być może tego nie pojmiesz! Nie zdziwiłabym się sądząc po wypowiedzi!

   • Proponuję nie atakować źródła – bądź pewna, że mój komentarz nie wynika z moich kompleksów ani niewiedzy.

    Mało to przypadków w Polsce, kiedy całe rodziny zostały zaszczute przez koronę? Też mierzysz wszystkich swoją miarą – to że Ty jesteś w porządku i nie przychodzi Ci do głowy szkalowanie (mnie też nie) to nie znaczy że każdy się okaże na tyle łaskawy, jeśli dane tego człowieka będą znane i będą dyskutowane na publicznym forum.
    Nie chodzi mi o podanie miejscowości, ale sama widzisz, że już pojawił się komentarz “Wola wieś, pod wałem – pewne info. Sąsiedzi miejcie oczy otwarte..” co on ma na celu? Moim zdaniem nie wróży nic dobrego – sąsiedzi miejcie oczy otwarte? Czyli co? Raczej nie widzę tutaj chęci solidarności ani pomocy, albo zalążki oskarżeń “pewnie z kolegami łaził, po co wyłaził” od takich rzeczy zaczynają się durne oskarżenia i plotki i moim zdaniem powinny być takie komentarze od razu ucinane. I tak, zależy mi na tym żeby przez media dane tego człowieka były chronione a każda próba durnej nagonki ucinana od razu. Nikt nie wie kiedy i przez kogo plotki i dywagacje zajdą za daleko.

    • Ty się też dej zbadać, ludzie oprócz łazenia z kolegami pracują to raczej tam się zaraził ta osoba.
     ludzie zawsze będą klepac jezorami, to nikomu w niczym nie pomaga trzeba się szanować i mniej jadu, miłego popołudnia wszystkim, i zdrowia duzo

    • Oczy można otworzyć w różny sposób – właśnie od nastawienia zależy – można być bardziej rozważnym czy dostrzegajacym potrzeby innych, albo upierać się przy stanowisku: jak dalej tlumaczysz – co on to zrobił… Odniosłeś się do konkretnego środowiska skoro wiedziałeś gdzie – nazywając nas motłochem

 11. Panie wojcie prosze podac miejscowosc przeciez nie o nazwisko chodzi ale o wieksza czujnosc ludzi mieszkajacych w tej miejscowosc o bezpieczenstwo

 12. Dlaczego dzieci te starsze wychodzą na podwórko w dużych grupach i spacerują po Woli? Trzeba wychodzić owszem ale nie z kolegami . Gdzie rodzice ?

  • Rodzice to zapewne kowidioci -“nieśmiertelni”-to ci którzy nie noszą maseczek bo to jest spisek PIS-u i oni się w ogóle duszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.