Wola.W ten weekend, pszczyńscy policjanci interweniowali w sprawie sprawowania opieki nad dwójką małoletnich dzieci przez pijanych rodziców. Mundurowi ustalają teraz, czy 3 letni chłopczyk i jego 7- letnia siostra przebywali w domu bez należytej opieki. Jeżeli zebrane materiały potwierdzą ten fakt, rodzice dzieci będą musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za narażenie swoich pociech na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu prawo przewiduje nawet karę 5 lat pozbawienia wolności.
Pszczyńscy stróże prawa ustalają dokładny przebieg piątkowego zdarzenia w Woli. Po zgłoszeniu zaniepokojonej matki policjanci udali się pod wskazany adres celem weryfikacji otrzymanej informacji i przeprowadzenia ewentualnej interwencji. Z pierwszych ustaleń wynikało, że ojciec maluchów wypił za dużo alkoholu i wszczął w domu awanturę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Mundurowych zaniepokoił także stan zgłaszającej, matki dzieci. Okazało się, że kobieta również musiała wcześniej spożywać alkohol. W jej przypadku urządzenie pokazało poniżej 1,5 promila. Teraz, należy spodziewać się, że o ich dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator. Dodatkowo, sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

źródło KPP Pszczyna

 

3 KOMENTARZE

  1. Powiem tak . Dzieci są zadbane czyste ,a stwierdzenie że chłopczyk ma chyba adhd nic nie oznacza. Psycholog może coś stwierdzić. Może zacznijmy od siebie , gdzie byli sąsiedzi, nie słyszeli nic.Każdy popełnia błędy, ale nie wszyscy się do nich przyznają.

  2. Jeżeli chodzi o tych państwa, to stwierdzam że dzieci u nich są już dawno zniszczone. Dziewczynka boi się własnego cienia a chłopczyk ma chyba adhd. Ale cóż lepiej sprzątać teren i lansować się na celebrytkę, a w chwili wolnego walić piwsko ze swoim byłym mężem, a obecnym konkubentem niż dać spokój i stabilizacje własnym dzieciom. Już dawno opieka społeczna powinna się tą rodziną zainteresować. Cóż – gratuluję władzy PRL za super wychowanie córki. Niech żyje milicja. A ponoć rosjanie piją więcej

  3. wiele razy widać jak po osiedlu biegają małe dzieci bez żadnej opieki, nie patrzą jak przechodzą przez drogę, jeżdżą rowerkami po drodze. Pytam się gdzie są szanowni rodzice? Nie sztuka jest mieć gromadkę dzieci, a później wychowują się na ulicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.