Jeszcze w tym roku przebudowana zostanie droga gminna – ulica Górnicza w Woli. Gmina Miedźna pozyskała na ten cel dofinansowanie w kwocie 613 740,00 zł z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Dofinansowanie przyznane zostało na podstawie wniosku, który złożony został zgodnie z procedurą w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach we wrześniu ubiegłego roku.

Zgodnie z wymogami w/w programu, przebudowa zostanie wykonana na odcinku ulicy Górniczej, która biegnie po działkach będących w posiadaniu gminy Miedźna – informuje wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski.

W dniu 28.08.2014r. ogłoszony został przetarg nieograniczony na realizację inwestycji.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 28 listopad 2014r.

Szczegółowy zakres remontu ilustruje zamieszczony poniżej załącznik graficzny.

górnicza-plan

źródło UG Miedźna

26 KOMENTARZE

 1. Mam wrażenie, że ta inwestycja nie jest przemyślana. Przecież planując taką przebudowę można było zaplanować reorganizację ruchu, przejść dla pieszych itp. Wymienia się krawężniki, a nie widziałem aby robiono studzienki odpływowe…, szkoda gadać, wybory.. wybory..

  • A na środku ronda rynek… jak na wielką metropolię przystało, a gdzie to rondo? na skrzyżowaniu z Kopalnianą, obok Centrum Kultury obok Tesco (tam by tez było dobre chociaż skrzyżowanie jest z ul. Krótką). Marzy mi się aby były na Pszczyńskiej ze cztery Ronda. Pierwsze Waszyngtona, a kolejne?

 2. Nie chce taranowskiego jako wodza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WII mówi NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  I czytaj pan taranowski te wpisy i daj se pokój z kandydowaniem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 3. hmmm… remont drogi remontem bardzo sie ciesze ze jeszcze dozylam tego bo mieszkam tu ponad 30 lat i tylko byly laty…laty…., ale zastanawia mnie jedno, co wspolnego z remontem ma okablowywanie lamp ulicznych przy gorniczej o co chodzi z tym ktos powie????

 4. Hehe ludzie śmiać mi sie chce z Waszych wpisów …. jak sie nie znacie na “robocie” to sie chociaz nie ośmieszajcie pisząc niektóre bzdury…!!!

 5. Zenek co ty piszesz jaka remiza!!! Przecież miał być tylko garaż!!!
  W gminie kasy nie ma na drogi, chodniki, znaki itp. a na budowę remizy przeznacza się tyle kasy!!! Masakra Panie Wójcie, oby Pan nie wygrał kolejnych wyborów, bo nikt tych długów już po Panu nie wyprostuje:(
  A kolejne anulowanie podatku dla GZIKu mogą już ludzie którzy mają jakieś firmy w gminie nie wytrzymać i się zbuntować że im nikt podatków nie daruje:(

 6. ECHA SPOTKANIA SOŁECKIEGO W GILOWICACH:
  REMIZA W GILOWICACH KTÓRA MIAŁA KOSZTOWAĆ 400TYŚ ZŁ BĘDZIE KOSZTOWAĆ 700TYŚ ZŁ!!! CZYŻBY KOLEJNY PRZEKRĘT W GMIENIE??? SZYBKO PRZED WYBORAMI ROSNĄ TE KOSZTY:)

 7. Joio czytaj ze zrozumieniem, czy ja napisałem o wyrzucaniu naszych pieniędzy ??
  Chyba coś chlapnąłeś. Mówię o remoncie ulicy Pszczyńskiej,z której korzystają wszyscy i nie pieprz o powiecie, bo wiadomo jest że do kazdego remontu drogi czy chodnika powiatowego gmina dokłada 50% kosztów, więc nie pomijaj tak ważnych szczegółów.

 8. Ile naprawdę będzie kosztowała ta inwestycja??? Pisze się tylko o pozyskanych pieniądzach a ani słowa o kosztach własnych, żeby nie drażnić innych wyborców. Podobno kwota przekroczy 2 mln. złotych więc cicho sza…Ile gmina dopłaci do tego z naszych pieniędzy?? Zamiast remontować ulicę Pszczyńską z której korzystają wszyscy to robi się remont drogi wewnątrz osiedlowej razem z kanalizacją i chodnikami. żeby zdobyć głosy mieszkańców z Górniczej. Ciekawe czy tam też zostawicie stare krawężniki przy chodnikach jak na W-II ?? Ja się nie dam na to nabrać. Dla B.T. W-II zawsze było i będzie sołectwem drugiej kategorii a jego mieszkańcy byli i są lekceważeni i wykorzystywani przez obecną władzę do własnych celów. Wszystko co najgorsze upycha się przy W-II. Odwdzięczymy ci się przy wyborach “wodzu”.

  • hehe, dobry jesteś 🙂 pierdzielisz o wyrzucaniu naszych pieniędzy a remontować chcesz za naszą gminną kasę drogę powiatową, za która odpowiada powiat i tylko powiat i to ze środków powiatowych powinna ta droga być wyremontowana, więc jeśli już tak martwisz się o te wydanie naszych pieniędzy nie wiem dlaczego chcesz zrobić prezent powiatowi i ze swojej kasy wyremontować ich drogę ? 🙂
   Dużo ludzi jest tutaj od pierdzielenia farmazonów, bez zastanowienia się najpierw nad tym co chcą napisać 🙂
   pozdro

  • Proponuje zalozyc spolecznosc pokrzywdzonych, mozecie zaczac od profilu na fb np Zaasfaltowani.pl.. i dobra masc na ból czterech liter.

 9. jestem mieszkańcem osiedla i widzę że dużo dobrego robi się w naszej miejscowości. Czytam te obraźliwe komentarze i ze zdumieniem zastanawiam się skąd tyle złośliwości u co niektórych…pewnie to kwestia wyborów które już wkrótce, Napiszę jedno, mnie osobiście bardzo cieszy fakt remontu ulicy Górniczej. Brawo dla władz!

  • Podyskutujmy na argumenty: Podaj proszę wszystkie te dobrodziejstwa. Wtedy pogadamy o jakości itp. Twoje brawa to puste bałwochwalstwo. Mam szczerą nadzieję, że Tobie podobni nie będą w stanie zmydlić ludziom oczu. To tylko jeden taki (z większej polityki) twierdził, że ciemny lud wszystko kupi.
   Ja nie kupuję. I sądzę, że takie lizuski jak ty kijem Wisły nie zawrócą. Swój baardzo długi czas obecne władze już miały. Wystarczy.

   • dyskutujemy o argumentach, wymagasz argumentów, a sam nie podajesz ani jednego na którym opierasz swoją opinię ? Więc na jakiej podstawie wymagasz ich od innych ?

    • Ha, ha, ha… wyluzuj, bo się zsiądziesz 😉 Jak ktoś chwali w kółko jednym i tym samym slangiem: brawo, tak trzymać, super i temu podobne podobne frazesiki, to niechże zostanie to podbudowane chociaż jakimiś argumentami. A co do argumentów przeciwnych, to wiesz, spokojnie, tyle ich się tutaj przewija, że szkoda to powtarzać. Ale jak mnie bardzo zachęcisz, to osobiście opracuję solidnie i zadam sobie trud aby szeroko upowszechnić i przypomnieć po kolei, dlaczego ma prawo być tylu wkurzonych.

 10. POmoże pewnie pani radna powiatowa załatać te dziury na “rynku” i sołtys, który jest jeszcze sołtysem czy robić dalej będzie dobre wrażenie jak w poprzedniej kadencji 🙂
  Jakie drogi Kompanii Węglowej są na osiedlu bo coś tu nie wiem…

 11. A uliczki osiedlowe (tez adresy Gornicza) sa podobno wlasnoscia Kompanii Weglowej i pewnie beda juz straszyly do konca swiata i jeden dzien dluzej. Niektore wygladaja jak po bombardowaniu. Na “rynku” ostatnio wieksze dziury zakleili, ale zostalo sporo mniejszych.
  Ta remontowana Gornicza jeszcze nie jest w takim najgorszym stanie, nie liczac “hopki” pomiedzy blokami 8 a 22, mniej wiecej na wysokosci smietnikow

 12. No nareszcie jakiś poważny remont. Wybory powinny odbywać się co roku. Od razu widać jak remontowane są drogi w całej gminie, otwieranie placów zabaw, modernizacja szkół i przedszkoli, remonty remiz strażackich, wariant “hybrydowy” prawie zaklepany, itp.:
  Szkoda drogi wójcie i szanowna rado, że jak pali się wam pod nogami to dopiero coś robicie.
  A patrząc na to wszystko to chyba to już Wasza ostatnia droga ratunku 🙂 by nachapać się przed starością i być takim chciwym na kasę a dla ludzi nic nie robiąc – nie wszyscy…
  …widać to gołym okiem jak bez kasy ciężko by Wam było…
  …WI nie poprze obecnego wójta tak nas nie kupisz mistrzuniu zamieszania…

   • a po co mi Wójt na meczach? Ja bym wolał, by ludzie (szczególnie ci starsi) przejrzeli na oczy i wreszcie wybrali na wsi ludzi z jajami na radnych.Klęczar to najbardziej znienawidzona ******, a ta od KGW nie lepsza.WYBIERAJMY MŁODYCH – gniewnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.