Remont budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli

9

3 lipca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach Wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski podpisał umowę o przyznanie dofinansowania w wysokości 160 271,00 zł w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy – działanie „Odnowa i rozwój wsi”.

Pozyskane środki finansowe przeznaczone będą na termomodernizację oraz zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli.

Zakres inwestycji obejmuje między innymi:

  • wymianę stolarki okiennej,
  • ocieplenie elewacji,
  • modernizację dachu,
  • malowanie,
  • izolację fundamentów,
  • modernizację instalacji: wodociągowej, gazowej, centralnego ogrzewania.

Przeprowadzona modernizacja OSP Wola pozwoli przede wszystkim na uzyskanie dodatkowych pomieszczeń użytkowych na piętrze budynku, jak również poprawi warunki pracy druhów z OSP Wola.

Podpisana umowa umożliwi rozpoczęcie procedury wyłonienia wykonawcy inwestycji w drodze postępowania przetargowego i rozpoczęcie remontu budynku OSP Wola, którego zakończenie planuje się w bieżącym roku.

UG Miedźna

osp wola


There is no ads to display, Please add some

9 KOMENTARZE

  1. Coś chyba niektórym się pomyliło termomodernizacja bloków na w1 to prywatna sprawa mieszkańców należących do wspólnoty. Nieudolność władz spółdzielni mieszkaniowej na w2 obrazuje wygląd osiedla.

    Temat dotyczy budynku gminnego, którego część zajmuje OSP (dawny budynek gospodarczy obok dawnej siedziby parafii, która obecnie mieści się w miejscu gdzie rozpoczęto wiele lat temu budowę remizy OSP a zakończono budowę domu parafialnego OSP w zamian otrzymała obecną siedzibę).

  2. To lepiej wygladaja bloki jak są zniszczone odrapane z których farba schodzi prawda/? ładnie wymalowane a przede wszystkim ocieplone teraz to super wyglada ale jasne znów sie nie podoba na w -2 za to sa lepsze bo tam nic nie robia a że na w -1 sie cos robi też żle i jak tu dogodzić wszystkim

  3. dokładnie maro! a jaki to wpływ ma gmina na wybór kolorów bloków? przecież to wspólnoty sami sobie je wybierają!!!!

    • Tu nie chodzi o kolor, tylko ze co sciana to inny kolor. Tam w administracji, gdzie zlecaja te prace dociepleniowe, to przekracza widze szczyt mozliwosci, aby numer katalogowy zastosowanej farby zapisac do jakiegos „kapownika”, zeby z czasem moc kupic taka sama, albo chociaz zblizony odcien. No chyba ze maluja tym, co akurat kupili na jakiejs promocji iczy wyprzedazy, to szystko jasne.
      Osobna para kaloszy to nowa numeracja blokow: w latach 80tych, jak oddawano bloki to byl jeden standard: biale litery na brazowym tle w stalych miejscach. Teraz to jakas radosna yworczosc, czestokroc z daleka nieczytelna.

      • czytam twój komentarz i za nic nie mogę zrozumieć co ma wspólnego ocieplanie bloków należących do wspólnot mieszkaniowych z termomodernizacją budynku należącego do gminy, bo przecież o tym jest mowa w artykule, czyż nie? ehhh

    • 22 i 21 na osiedlu W1 to zdaje sie braly kredyty, dzielone potem na ilosc mieszkancow. Bo z samego tylko funduszu remontowego to nie ma szans na kompleksowa termomodernizacje, bo dociepla sie wybrancom po jednej scianie.
      Przy 21 to musieli oczywiscie zaprezentowac typowo polskie gospodarzenie: najpierw wypasiona termomodernizacja, a pozniej usuniecie tej pryzmy ziemi, co tam jakis zasypany „bunkier” byl? I teraz jedna sciana tego bloku straszy, ale kto by sie tam takimi drobiazgami przejmowal..

  4. To najlepiej zrobcie taka termomodernizacje jak te bloki na W1: kazda sciana w innym kolorze, do tego wymalowane jakies pasy, kółka, trójkąty, trapezy..
    Tak sobie mysle, ze chyba wolalem te Polske 'szarą”, bo jak sie teraz popatrzy na te pstrokaterie na ulicach to oczy więdną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.