Rusza budowa boiska przy SP1 w Woli

15

Aktualizacja

W terminie wpłynęło 13 ofert na wykonawstwo budowy boiska, najtańszą ofertę złożyła firma GRUMIX sp. z o.o. sp. k. z Sarnowa. Oferta opiewa na kwotę 567 292,27 zł Brutto

Aktualnie trwa  badanie ofert, jeśli firma spełnia wszystkie wymagania przetargowe zostanie z nią podpisana umowa i rusza prace budowlane. Zakończenie prac jest przewidywane 30.08.2020


Gmina Miedźna poszukuje wykonawcy kompleksu sportowego przy Szkole podstawowej nr 1 w Woli.

Oferty można składać do 25 maja w Urzędzie Gminy Miedźna

  1. Opis boiska wielofunkcyjnego.

Projektowane boisko sportowe, wielofunkcyjne zaplanowano w obrębie istniejącego boiska przyszkolnego o nawierzchni asfaltowej.

Boisko wielofunkcyjne o projektowanych wymiarach 32,0 x 33,50 m, w obszarze którego zlokalizowane zostaną:

– boisko do gry w piłkę nożną o wymiarach: 28,0 x 29,50 m wyposażone w dwie demontowane bramki o wymiarach 3,0 x 2,0 m;

– boisko do gry w koszykówkę o wymiarach: 28,0 x 15,0 m wyposażone w dwa stacjonarne kosze;

– dwa boiska do gry w siatkówkę o wymiarach: 9,0 x 18,0 m wyposażone w dwa demontowane słupki oraz siatkę;

– boisko do gry w tenisa ziemnego o wymiarach: 23,77 x 10,97 m wyposażone
w dwa demontowane słupki oraz siatkę;

Montaż w/w osprzętu sportowego boisk ( bramki i słupki ) realizowany jest za pośrednictwem zabetonowanych w podbudowie boisk tulei, które po demontażu w/w elementów będą zaślepione systemowymi zaślepkami i nie będą stanowić kolizji
z innymi polami gry.

Nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego sportowa, poliuretanowa, elastyczna, bezspionowa, przepuszczalna dla wody typu EDPM.

Odwodnienie powierzchni boiska wielofunkcyjnego realizowane jest za pośrednictwem drenażu podłączonego do istniejącej kanalizacji deszczowej. Projektowane boisko ogrodzone będzie piłkochwytami o wysokości 4,0 m. W obrębie piłkochwytów zlokalizowana została furtka oraz brama.

  1. Opis bieżni do biegów na 60 m.

Bieżnia sześciotorowa do biegów sprinterskich zlokalizowana została w północnej części terenu inwestycji. Wymiary bieżni wynoszą 7,86 x 80,0 m. Szerokość jednego toru wynosi 1,22 m, szerokość pasa startowego 3,0 m, wybieg za metą 17,0 m. Nawierzchnia bieżni sprinterskiej analogiczna jak dla boiska sportowego. Odprowadzenie wody opadowej z terenu bieżni realizowanie również za pośrednictwem projektowanego drenażu, który zostanie włączony do istniejącej kanalizacji deszczowej.

  1. Skocznia w dal.

We wschodniej części terenu inwestycji, równolegle do boiska wielofunkcyjnego zaprojektowana została skocznia do skoku w dal. Obiekt składa się z toru rozbiegu o wymiarach 1,44 x 31,0 m oraz zeskoczni o wymiarach 3,0 x 7,24 m. Nawierzchnia toru bieżni do skoku wykonana i odwadniana jest w sposób analogiczny jak boisko wielofunkcyjne i bieżnia sprinterska. Skrzynia zeskoczni do skoku w dal zaprojektowana została z impregnowanych lat drewnianych o wymiarach 12 x 10 cm, osadzonych za pomocą kotew nierdzewnych do law betonowych.

15 KOMENTARZE

  1. Boisko bitumiczne jest całkiem ok. Te boiska asfaltowe to słaba sprawa. Fajnie, że ktoś wziął się ogólnie za odświeżenie tego terenu. Szkoda tylko, że odświeżenie w starej postaci.

  2. No i gdzie te układy,podobno było wszystko ustawione a tu co swoim się nie udalo????chyba za mało dali pod stolem????

  3. A ja wiem kto wygra przetarg. Mało tego dostanie dyplom za tą pracę.
    Zaskakujące wadium 15 tysięcy.
    Kiedyś przed wyborami remonty szkół itp robil pan K i tu na wolanach ludzie o tym trąbili a były wójt nawet się nie przejmował tylko karawana jechała.

      • Już kiedyś pokazano w gminie jak buduje się obiekty sportowe, jedni musieli uciekać z wiadomych firm a drudzy do dziś głowę w piasek howaja…… Umoczeni

        • Tak jak myślałem, na tej w waszej Woli sama cholota mieszka,co w tym złego że przetarg wygra jeśli tak się akurat wydarzy lokalna firma to chyba dobrze, tym bardziej że już jeden obiekt sportowy zrobiła do którego nikt nie Ma zastrzeżeń ,to po pierwsze,a wy nie robi jak macie z bb tym problem i tylko krytykować umiecie to odczucie ZUBRA otwórzcie firmy i startujcie do tych przetargów, zobaczycie jak to jest ile trzeba rzeczy ogarnąć żeby wogule myśleć o udziale w takim przetargu, a gdy już się uda to trzeba jeszcze to zrobić i zakupić wszystko materiały potrzebne do wykonania takiego zadania to to już koszt przypuszczam około 600 tyś .TO wstawać z kanap krytycy jeba.. ULA ,SLEPI,I TY HURTOWNIO BIDOWLANA,i zrobcie cos ze swoim nudnym biednym zyciem debile.a chłopakom z firmy które dostała dyplom za dobra robotę w górze przy sp KORCZAKA życzę powodzenie w przetargu oby to wygrali, bo wiem że znają się na swojej pracy i dysponuję fachowcami po których nie trzeba będzie poprawiać,a znam szefów osobiście o wiedzą co robię…..

        • Szkoda bardzo, Ty odrzuc żubra bo przedawkowales, fachowcy to są tylko w górze z głową ku górze także wszystko w idealnych rękach, ciekawe czy oni wogole kiedykolwiek zrobili coś dobrze i do końca chyba zaliczek umieją nabrać jak w kilku przypadkach….. a jakbyś był w temacie to byś wiedział jak się w gminie obiekty sportowe buduje i jak brzuchy z tego rosną…..

  4. Po co wydawać gminną kasę na przewozy – komunikację lokalną? Była ankieta, nie było zainteresowania. Mieszkańcy nie życzyli sobie więcej kursów. Dla niespełna 30 osób które odpowiedziały na ankietę gmina ma zorganizować więcej kursów???????? Trzeba było odpowiadać gdy był na to czas. Trzeba było do Metropolii przystąpić z wielkim Bogdanem wizjonerem. Mieszkańcy wybrali odcięcie od świata to to mają zamkniętą enklawę, gminę odciętą od świata. Zostaje transport własny (jak ktoś go ma) i internet – cały świat stoi tam otworem, bez wychodzenia z domu.

  5. Jest boisko orlik i sokoła. Je można modernizować. A druga rzecz jest taka że w obecnej sytuacji społeczno – gospodarczej lepiej byłoby gdyby wójt dołożył do przewozów pasażerskich z woli do Pszczyny, Tychów czy Oświęcimia na każdą linie po 4-5 tysięcy. No ale lepiej wydać kasę na średnio zlokalizowany obiekt z którego i tak będzie korzystać wąska grupa społeczna. A później będzie wytłumaczenie że brakuje kasy

    • Zobacz, ile czasu zaoszczędzą dzieciaki z „jedynki”, jeśli nie będą musiały chodzić na Orlika w trakcie lekcji. Te betonowe boiska od dawna prosiły się o modernizację. I aż wstyd, że szkoła o profilu sportowym nie miała dotychczas porządnego zaplecza treningowego. Szkoda tylko, że nie wydłużą bieżni do 100m.

      A z busów także korzysta mała część społeczności.

      • Witam . Brawo za ripostę w sprawie chodzenia naszych dzieci na Orlik. Ale szkoda że boisko do piłki nożnej jest jakieś niewymiarowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.