Podsumowanie części pierwszej cyklu – Jest ale…

139

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Miedźna Wójt Bogdan Taranowski, wyjaśnił przyczynę braku flagi w UG Miedzna w święto  11 listopada. Przyczyna wg. relacji wójta była całkiem prozaiczna, a mianowicie zerwała się linka na jednym z masztów i faga została zabezpieczona. Tyle z relacji wójta natomiast dlaczego nikt nie wykorzystał dwóch pozostałych sprawnych masztów, tego pewnie już się nie dowiemy a szkoda bo wystarczyło trochę pomyśleć i wykazać się naprawdę odrobiną chęci.

Kolejna sprawa którą tutaj poruszaliśmy, jest pakowanie samochodu tuż przed tablicą informacyjną uniemożliwiać tym samym, petentom oraz osobom zainteresowanym dotarcie do informacji publicznej. Niestety tutaj się nie wiele zmieniło kierowca w dalszym ciągu nie zważa na interesantów i dba tylko o swoją wygodę, tak  aby być jak najbliżej wejścia do pracy. Jest jednak dobry  wydźwięk tej relacji pojawił się znak pionowy D18a zapewniając tym samym miejsce niepełnosprawnym, niestety brakuje jeszcze dla prawidłowego  oznakowania poziomego P-20 czyli tzw. koperty. Wcześniej w tym miejscu była tylko tabliczka T-29

Tak wygląda prawidłowo oznakowane miejsce dla niepełnosprawnych.

niepelnosprawni

A tak w UG Miedźna, zainteresowanych tym akurat tematem odsyłamy do strony gdzie to zostało w bardzo przejrzysty sposób wyjaśnione. LINK

ug miedzna

Co do wentylacji, niestety tutaj niewiele się poprawiło  wentylacja jest źle zaprojektowana oraz wykonana. Zastosowano tam układ wentylacji nawiewny –  wywiewnej, a cały system został zamknięty w części sufitowej. Jest to dobre założenie jednak projektantowi oraz firmie wykonawczej zabrakło podstawowej wiedzy z tego zakresu a mianowicie:
Zamiast anemostatów które się nie sprawdzą przy tej wysokości sali, powinny być dysze nawiewne  ukierunkowujące, nadajcie impet i prędkość strumieniowi świeżego powietrza do niższych części Sali,
Wyciąg zużytego powietrza powinien być realizowany z korytarza bądź kolumn ssących które są w stanie odebrać zużyte powietrze wraz z wydychanym dwutlenkiem węgla który jest cięży od powietrza i nie możliwości technicznej  aby anemostaty sufitowe go odebrały,dlatego podczas sesji drzwi do sali obrad muszą być otwarte. Dodatkowo jeśli nie zastosowano układu rekuperacji, to w okresie letnim lżejsze gorące powietrze  powinno być odbierane z części podsufitowej.
Aby nie zanudzać czytelników sprawami technicznymi, to środki wydane akurat na te inwestycje zostały fatalnie zainwestowane i  należało by w ramach gwarancji wykonać poprawki tej niesprawnej wentylacji. Poniżej prosty schemat obrazujący jak to powinno wyglądać oraz sama dysze nawiewną:

prosty schemat wentylacji UG  ca4728b9f2

Na koniec dodajmy iż wszystkie gminne kosze zostały poprawione, są prawidłowo usytuowane a zbędne stare konstrukcje zrosty zdemontowane, tak właśnie należało te prace wykonać od samego początku.

 

To już jest koniec części pierwszej cyklu kolejne ‘Gminne kwiatki” w części drugiej cyklu. Zachęcamy  do przesyłania zdjęć informacji relacji na adres redakcji admin@wolanie.info

Aktualizacja 21.11.2015————————-

11 Listopada jest jednym z ważniejszych dni w roku jeśli chodzi dzieje Narodu Polskiego. Właśnie w tym dniu  upamiętniamy  odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Dla uczenia tej daty i pamięci o tym trudnym okresie dla Polski jest wywieszenie flagi na wszystkich placówkach urzędowych. Niestety budynek Urzędu Gminy Miedźna zlokalizowany przy głównej arterii komunikacyjnej będący wizytówka NASZEJ gminy i naszego patriotyzmu wygląda właśnie tak jak na foto. Niestety próżno tam szukać jakiegokolwiek choćby cienia czy tez oznaki celebrowania tego ważnego święta, zwłaszcza dla urzędnika państwowego.

gmina 1111

gmina 11112

Aktualizacja 11.11.2015 org tyt “Jest parking ale…”

Jeden z naszych czytelników przesłał do naszej redakcji zdjęcie srebrnego forda, którego kierowca notorycznie parkuje pod urzędem Gminy Miedźna i to w taki sposób iż doczytanie jakiejkolwiek informacji z umieszczonej  tablicy informacyjnej  wymaga wejścia w tamtejsze krzewy, bądź skorzystania z maski pojazdu. Poniżej kilka fotografii z tego miejsca. Dodatkowym problemem jest iż pojazd ten parkuje w miejscu wyłączonym z ruchu w tz. Kopercie. Prawdopodobnie miało to być miejsce dla osób niepełnosprawnych, bo jak widzimy jest to jedyne miejsce umożliwiające zaparkowanie i co ważniejsze swobodne wysiadanie z pojazdu osobie niepełnosprawnej.

Aktualizacja 06.10.2015 tyt. “Jest wentylacja ale…”

Wracamy z cyklem krótkich felietonów, które dotyczą bylejakości niedbałości oraz braku jakiegokolwiek nadzoru nad wydatkowaniem finansów publicznych – jest…ale.

Dziś pod lupę bierzemy wentylacje Sali obrad w Urzędzie Gminy Miedźna, wentylacja ta jak poinformował Wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski została ukończona. Pod pojęciem ukończona rozumiemy sprawna i  działająca, niestety podczas wszystkich sesji na których mieliśmy okazje gościć od zakończenia remontu sali wentylacja ta nie działa(bądź nie była włączona). Sala jest wietrzona naturalnie poprzez otwarte drzwi i okna co zdecydowanie utrudnia prace i obrady, przez dostające się do sali odgłosy z zewnątrz.  Powody tego mogą być dwa wentylacja nie spełnia swej funkcji a co za tym idzie 39 tysięcy złoty publicznych pieniędzy zostało zmarnowane, bądź wentylacja jest nie ukończona a informacja o zakończeniu prac była przedwczesna.

wentylacja sali

Aktualizacja-18.08.2015—-Jest parking ale…

Nasz czytelnik przesłał do naszej redakcji koleje zdjęcie, ukazujące  fuszerkę na nowej inwestycji. Sprawa dotyczy niedawno oddanego do użytku  parkingu na ulicy Akacjowej na osiedlu Wola II, Parking powstał z budżetu sołeckiego Rady Osiedla Wola II czyli inwestorem  i odbierającym inwestycje  jest UG Miedźna, i wszystko było by pięknie gdyby nie wystający ponad 10 cm element infrastruktury wodociągowej.  Dodajmy iż taki element w nocy jest zupełnie nie widoczny (mimo iż został pomalowany czerwona farbą) a niżej zawieszone samochody mogą tam uszkodzić sobie misę olejowa czy tez inne elementy pojazdów.

Ocenę tej fuszerki pozostawimy już naszym czytelnikom i zachęcamy do przesyłania kolejnych „Gminnych kwiatków” .

Przy okazji chcemy podziękować za doprowadzenie do poprawnego stanu koszy, usuniecie starych elementów, oraz ich prawidłowe wypoziomowanie, widać ze te prace były możliwe i dało by się to zrobić od początku przy odrobinie chęci.

 

(nominacja do “Miedźniańskiej maliny” za profesjonalne oznakowanie niebezpieczeństwa)

2015-08-21 14.03.46

Aktualizacja 21-08

Gmina Miedźna z podatków mieszkańców zakupiła 100 nowych koszy na śmieci i jest to bardzo dobra inwestycja, poprawiająca estetykę i czystość w NASZEJ gminie.
Jednak z przykrością musimy po raz kolejny zamiast słów uznania zwrócić  naszą uwagę na  bylejakość. Mimo estetycznie wyglądających koszy z dużym logiem Gminy (właściciela) są one zamontowane w sposób niechlujny, nieestetyczny, często wyglądający tak jak by były wyrzucone z jadącego auta. Pracownicy bądź firma która montowała kosze raczej nie skorzystali z poziomnicy*, często pozostawiając stare instalacje. Jest to kolejna sprawa gdzie podejmuje się jakieś działania z pieniędzy podatnika nie doprowadzając ich do prawidłowej finalizacji, co ewidentnie wskazuje na brak należytego nadzoru nad firmami bądź pracownikami i odfajkowanie kolejnej sprawy byle by było.
Jeśli irytują was te przypadki przesyłajcie fotografie będziemy je publikować podpisując miejsca lokalizacji. A do osób odpowiedzialnych za taki a nie inny stan, kierujemy pytanie – Czy też by zapłacili ze swoich pieniędzy jeśli ktoś w ich prywatnym domu, posesji wykonałby  tak “profesjonalną”  pracę.

*Poziomica, poziomnica, utożsamiana czasem niezbyt precyzyjnie z libellą, regionalnie – waserwaga – przyrząd pomiarowy z wbudowanymi jedną lub wieloma (wtedy pod różnymi kątami) libellami rurkowymi, wykorzystujący siłę grawitacji ziemskiej do wyznaczania  poziomości płaszczyzn (np. podłóg) lub pionowości (np. ścian) w budownictwie. (za Wikipedia)

Pierwszy kwiatek z kolekcji kosz kolo Domu Kultury (nominacja do “Miedźniańskiej maliny” za poczucie estetyki)

kosze

I już mamy pierwszy odzew osiedle W2 przystanek (nominacja do “Miedźniańskiej maliny” za profesjonalne używanie narzędzi jak poziomnica i łopata do wyrównania podłoża)

kosz2

kosz3

139 KOMENTARZE

 1. Jak to dlaczego flagi nie zawieszono na dwóch pozostałych masztach?
  pierwsza możliwość: nie było rozkazu,
  druga możliwość: dwa pozostałe maszty zgniły wiele lat wcześniej ale pozostał jeszcze ten trzeci -to o co się martwić,
  trzecia możliwość: nikt z decydentów na to nie wpadł, tęgie głowy miały może inne zadania.

 2. info z ostatniej chwili !!!! juz sie szykuje wniosek o rozpisanie przetargu na zakup flag przed wszystkie gminne placowki
  teraz sie dowiemy ile nas podatnikow bedzie kosztowalo to larmo o flagach

 3. A co nasz Śląsk ma niby wspólnego z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 roku? Może mi ktoś wyjaśnić? Nas żadne rozbiory nie dotyczyły. Dopiero po 3 latach Polsce przyznano nasze rejony.

  • To ma wspólnego, że dzisiaj jest tutaj Polska, która 11 listopada 1918 roku powróciła jako suwerenne państwo. Jeżeli interesujesz się historią to powinieneś wiedzieć, że akurat mieszkańcy miejscowości dzisiaj objętych gminą Miedźna, zdecydowanie opowiedzieli się za tym, żeby stać się częścią Polski a nie Prus.

   • Plebiscyt był 3 lata PO odzyskaniu niepodległości przez Polskę, ile ci trzeba tłumaczyć?

    Możemy się jarać powstaniami śląskimi, szczególnie trzecim, ale nie odzyskaniem niepodległości przez OBCY wtedy kraj.

    • Dzisiaj gmina Miedźna jest częścią Polski zgodnie z życzeniem ówczesnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Skoro zgodnie z ich życzeniem jesteśmy dzisiaj częścią Polski a 11 listopada jest święto odzyskania niepodległości to co Ciebie dziwi w fakcie uczczenia tego święta na CAŁYM OBECNYM terytorium Polski? Fakt, że święto jest obchodzone dzisiaj w gminie Miedźna jest tak samo naturalny jak to, że dzisiaj święto nie jest obchodzone np. w Wilnie albo w Lwowie, które wówczas i wcześniej były traktowane jako część Polski a dzisiaj stanowią już fragment innego Państwa.

 4. No i dobrze że nie ma flagi! Chyba nie wiecie, że wtedy kiedy Polska odzyskiwała niepodległość to gmina Miedźna nie należała do Polski! Minęły jeszcze 3 lata jak Polska _zagrabiła_ te tereny!

 5. Duch w narodzie ginie widać to niestety na każdym kroku. Potem się dziwicie, że ludzi nie obchodzi drugi człowiek, własne obejście, gmina czy kraj. Zwisa im, wszystko bo i tak wyjadą oni albo ich dzieci. Decydentom to na rękę bo mają święty spokój a jak ktoś się odezwie to dziwak, głupek, czepialski itp. Czasem rzeczy które niby nie są na pierwszy rzut oka istotne poważnie wpływają na ludzi – podświadomie i mamy efekt znieczulicy. Mało kto teraz reaguje na głupotę, chamstwo, nieróbstwo czy bylejakość.

 6. “W gminie Miedźna, w hołdzie złożonym ojczyźnie i poległym, którzy oddali życie za jej suwerenność, 9 listopada br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli odbył się uroczysty koncert w wykonaniu solistów Śląskiej Operetki Kameralnej Anny Leśniewskiej i Oskara Jasińskiego, przy akompaniamencie Zespołu Maes Trio.

  Tradycyjnie przed koncertem wójt gminy Bogdan Taranowski wraz z przewodniczącym rady gminy Stanisławem Lubańskim, uroczyście złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Woli.”

  Przykre ze na pokaz bo jeśli by to było z serca tp przynajmniej wywiesił bys pan flagę na urzędzie wstyd i propaganda i jeszcze się tym chwalić WSTYD !!!!!!

 7. Panie Józek napisał Pan ;” … A u nas naprawdę nie ma aż tak źle.” oj wątpliwe to pocieszenie i jak mówi przysłowie: Nigdy nie jest tak źle,aby nie mogło być gorzej.-wyznaje Pan tę zasadę.
  Odnośnie braku oflagowanie Urzędu Gminy w Święto Niepodległości jest totalną kompromitacją wójta(niedopilnowanie odpowiedzialnych) Mam wrażenie,iż wójt zdaje sobie sprawę,że to jego ostatnia kadencja (mam ogromną nadzieję) i mówiąc młodzieżowym językiem – olewa już wszystko.Jak powiadał klasyk liczy się; kasa misiu,kasa!, to jest priorytet.

 8. Czy Wam się nudzi? Może twórcy portalu zajmą się poważniejszymi tematami. Np. przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr. 1. Chodzi o to łączące osiedle i szkołę od frontu. Już było tam kilka wypadków. Od strony chodnika nie da się wejść na przejście bo są zaparkowane samochody, natomiast z drugiej strony ktoś cały czas podjezdza i zasłania przejście. Moje interwencje w gminie kończą się słowami ” rozmawiamy o tym u nas”. Żenada.

 9. Obchody 11 listopada były u p. dyrektor w Woli, z zaproszeniami, uwaga zatem była zwrócona na stolicę gminy, a nie na siedzibę urzędu, widocznie nie ważne było samo święto niepodległości tylko lokalne jego obchody. Może tylko Wola była pięknie udekorowana na państwowe święto. Była? Wolanie napiszcie, a inne miejscowości były udekorowane, mieszkańcy napiszcie czy szkoły, przedszkola i inne obiekty gminne były udekorowane na święto niepodległości. Bo może był zakaz wywieszania flag, np z oszczędności. A może Gmina Miedźna nie należy już do naszej ojczyzny

 10. Kilka pytań do naszych wolańskich władz, tzn. do Pana Sołtysa Nelca:
  kiedy będzie kolejne spotkanie sołeckie w sprawie funduszu sołeckiego? Na wrześniowym spotkaniu padło kilka obietnic i chciałbym się dowiedzieć co z tych zapewnień zostało zrealizowane. Dalej mieszkańcy nie wiedzą jak to jest z tymi terenami Kompanii Węglowej, co z remontem placu między blokami, który miał być zrealizowany za pieniądze funduszu sołeckiego z 2015 roku? No i co z funduszem sołeckim na 2016?? Obiecano zrobić porządek z placami zabaw na osiedlu. I co mamy? Obiecano pomóc zapaśnikom. Czy cos już wiadomo o ich budynku? Czy dzieciaki będą mogli w normalnych warunkach ćwiczyć?
  Na razie mamy wiele pytań bez odpowiedzi… Tylko cisza… a ja chodzę po osiedlu i tylko spoglądam na tablice ogłoszeń, czy będzie jakieś spotkanie zorganizowane przez Pana Sołtysa…
  Jeśli my, mieszkańcy, nie możemy liczyć na władze osiedla, to nie liczmy na cuda w Urzędzie Gminy…

 11. Panie Józefie. Proszę nikomu nie doradzać aby się wyprowadzali z tej gminy, bo ona jest wszystkich. I tych co głosują na Pana Taranowskiego i tych, którzy głosowali na innych – w tym Pana Słoninkę. Znam Pana Słoninkę i wiem, że nie cierpi bylejakości i prowizorki. Jest niezależy i jak mało kto zaangażowany w próbę zmiany w tej gminie na lepsze. Ale jak Pan zobaczy wyniki głosowania, to tyle co tyle Pan Taranowski przeszedł bez drugiej tury. Więc jest wiele ludzi, którzy nie akceptują tego stanu rzeczy. A teraz nie do Pana Józefa. Jak toś napisał, to niektórzy śmieją się z Pana Łukasza. Ale mam pytanie… czy ten śmiech jest szczery, autentyczny? Z tego co wiem, to to stowarzyszenie nabiera rozmachu…:) Życzę im powodzenia i wytrwałości.

  • 2 – w końcu ktoś bez jadu mi odpowiada 😉
   Nie rozumiem tylko tego, że ludzie narzekają tutaj na wszystko, a dalej siedzą w tym ‘ gównie ‘.
   Jeżeli władze Gminy nie zmieniły się do tej pory to wątpię, by kiedykolwiek się to zmieniło. Mi też wiele rzeczy nie pasuje w gminie, ale nie da się wszystkiego zmienić. To, że w innych gminach na pierwszy rzut oka może wszystko jest dobre to nie znaczy, że wszystko w tej gminie jest takie idealne. A u nas naprawdę nie ma aż tak źle.

 12. Pan Józef zanim kogut trzy razy zapiał zaparł się jakiegokolwiek związku z kierowcą forda. Dowodził przy tym, że nieograniczony dostęp do tablicy jest i to udowodni aktualnymi zdjeciami. Wysłał w końcu zdjęcia, ale od razu zastrzegł, że dodawał nie bedzie tych z nowymi informacjami. Hm… czyli jak rozumiem zupełnie postronny i nie związany z UG Józef zupełnie przypadkowo posiada jakieś tam zdjęcia tablicy. To tyle w kwestii wiarygodnosci Józefa.
  Ale inna sprawa jest: artykuł dotyczy zwykłej kultury i rozumienia przez “niektórych urzędników” istoty tego, komu mają służyć swoją pracą. Tymczasem wygląda to tak, że różne dobra publiczne (patrz np: służbowy Ford, miejsce w bryczce na dożynkach a reszta dylająca z buta) oraz miejsce pracy służą na kreowanie się na lokalnego celebrytę. Dlatego wg tego modelu oczywiscie uprzywilejowane parkowanie należy się jak przysłowiowa miska psu. Zresztą, żeby tylko to. A wszyscy petenci (schorowani, o kulach itp) kimże oni są, żeby dbać o ich wygodę w załatwianiu spraw urzędowych?
  Ale powiem tak: nic to nowego, nic odkrywczego. Tutaj tak to działa już wiele lat.
  Dlatego każdy z nas powinien sobie sam odpowiedzieć, czego oczekuje od naczelnego urzędnika: czy bycia epicentrum KULTU czy bycia prekursorem KULTURY?
  Bo inne przymioty pozostawię do innego wpisu.

  • Co do zdjęć to w drodze z pracy zjechałem pod UG, by zrobić zdjęcia. Nie będę dodawał aktualnych zdjęć, bo nie pracuje nawet w naszej gminie i ciężko byłoby mi jeździć co po chwila by robić zdjęcia. Mam też swoje życie, swoją prace i nie będę poświęcał swojego wolnego czasu na ciągłe zdjęcia. To, że raz zrobiłem zdjęcia nic nie znaczy naprawdę. Chciałem tylko pokazać tablicę skoro ludzie chcieli ją zobaczyć, ale dostęp do niej był niemożliwy.

 13. Panie Lukaszu z tego co pan zauwazyl na tym forum wolnych ludzi w tej gminie niema, oprocz Nowej energii a tak wszyscy gdzies z rączki wojta sa karmieni na forum z tego co pamietam moze piec osob podpisuje sie z imienia i nazwiska rreszta sie niby nie boii!!!!!!!!!!!!!! soltys osiedla obok tesco jest poszukiwany bo wody na osiedlu nie ma i soltys tez gdzies zgubil sie z ta woda a ludzie moga czekac ,SZKODA ZE SNIEGU NIEMA

 14. P.Banaś obecny wojt Wam Nowej Energii odda wladze z pocalowaniem reki w nastepnych wyborach .Po co ma sie meczyc? Pan tu wypisuje zaleglosci gminne a oni w gminie ,gziku sie z pana podsmiewaja i tak dalej ……… To są fakty
  -30mln zadłuzenia wobec kompani weglowej
  -niemoc wojta w temacie drogi gilowice gora z powiatem nie tocza sie zadne rozmowy oprocz przekazania dzialki

  • Ja też się z nich śmieję że tacy specjaliści a roboty nie potrafią ogarnąć. Mało tego są po studiach a wiedzą błyszczą przedszkolaka 🙂 i to mnie bawi, hehe a zabawa trwać będzie, bo jestem niezależny i Nowa Energia różni się od stada p. Taranowskiego tym, że mogę mówić co chce bo jestem wolnym człowiekiem a po drugiej stronie… hm szkoda pisać co o tym myślę.

  • Może się z chłopaka śmieją ale p. Łukasz z tego co czytam i widzę w tej jego miejscowości to wytyka prawdę i zaległości z kilku lat a wszyscy wiemy kto ten bałagan zorganizował. Ja jestem za tym chłopakiem i śmieję się z wójta jak ten synek Pana autuje na każdym kroku.
   Pozdrowienia dla NE

 15. zbierac oplate za targowisko sie da pani Gruszka? ale smieci posprzatac to juz nie pani dzialka pewnie ,kasujecie wtorek piatek teren kopalni i obok tesco i pod cmentarzem od handlujacych ,oplata jest pobierana rowniez w dzien odpustow parafijalnych i tam tez smieci zalegaja dzien po….i nikt sie tym nie zajmuje wszystko sie konczy gdy pani Marysia pieniazki schowa do torebeczki a smieci wiatr sprzata w calej gminie a gdzie te pieniazki ida Ja sie pytam?????????? kontenerow nie widac !!!!

  • do poinformowanych i niepoinformowanych – jako osoba handlująca w Woli jak i duża większość moich kolegów opłaty za targowisko umieszczamy w Pszczynie więc może ktoś tam powinien się tym zająć??? bo zostawiamy tam nie małe pieniądze!!!

   • Plac targowy znajduje się w Woli, której pierwszym gospodarzem jest Wójt, Pan Starosta musi respektować obowiązującą ustawę “śmieciową” ale może nie wie,że kasując placowe za swoją własność ma polecić aby chlew posprzątano i oczywiście za to zapłacić. Ale jak ma to zrobić jak nasz gospodarz go nie poinformuje chociaż o tym wie bo jest wiernym czytelnikiem tego forum.
    Jednak aby udowodnić że władza ma zawsze rację parkuje nadal zasłaniając dostęp do tablicy informacyjnej.

 16. Wojcie również słynne targowisko obok Tesco proszę doprowadzić wizerunkowo do ładu i składu. Jako zarządca tego terenu nie sztuka pobierać opłatę od przedsiębiorców – czytaj G. Miedzna – ale daj coś od siebie 🙂 Remont też by się przydał i nowe oświetlenie

  • to niemożliwe bo do tego placu dojazdu nie ma, w innym przypadku już dawno było by sprzedane. Sprzedaż gruntów gminnych to w tej gminie świetne źródło dochodu ale tylko do czasu.

 17. A bym zapomniał, ostatnio poruszalem na zebraniu solecki temat wyczyszczenia rowów wzdłuż wałów przeciwpowodziowych. Spoko wiem to temat Spółki Wodnej pewnie ale mnie jako mieszkańca g.. obchodzi kogo to jest a jaki chlew w tych rowach się znajduje. Wojcie i p. Soltysie Nelec zacznijcie działać !!! Bo nierobstwem pachnie z daleka z tych rowów B-)

  • To prawda, tym bardziej, że zima w tym roku ma być mokra ciepła, zarośla w rowach melioracyjnych są kilkunastoletnie. Czy potrzeba jakiejś tragedii aby rowy uporządkować? I to nie tylko w Woli. Jak nie do wójta to do kogo temat należy? Jest jakiś ważniejszy gospodarz w gminie, którego podstawowym obowiązkiem jest dbanie o porządek oraz BEZPIECZEŃSTWO. Wójt ma do pomocy sołtysów i to ma wystarczyć – DO ROBOTY panowie – za to bierzecie kasę co miesiąc. Poza tym ilość śmieci w miejscach do “wypoczynku i relaksu” (bo lepszych nie ma) tj. na wałach, pełno śmieci a smród ścieków odprowadzanych z pobliskich domów jest porażający, do tego jeszcze osad czy jak kto woli szlam gromadzący się przed i za przepustami- to i w rurach biegnących przez wał też. Gdyby jeszcze kanalizacji wiejskiej nie było… ale jest – tylko mieszkańcy jej nie chcą, bo WISŁA BIERZE ich ŚCIEKI ZA DARMO.

  • Już po raz drugi powtarzam że sami mieszkańcy ten “chlew” robią. To jak Pan wyrzuci butelkę do rowu to Sołtys z Wójtem mają podnieść i wrzucić za do kosza??? Acha nie jestem zwolennikiem Wójta i reszty bandy. Tylko kulturalnie wychowanym mieszkańcem Naszej Gminy.

   • Może ktosiu nie w tej gminie cię chowali, tu edukacja jest taka jaka jest i to nie obcy, gorole czy przyjezdni są brudasami bo to to już trzydzieści lat po przyjeździe tych obcych i młode pokolenie tu się urodziło i wychowało – jak w domu rodzice dzieci nie nauczyli to system edukacji mógł tego dokonać ale po co. Od lat słyszy się że szkoła jest od nauki a rodzice od wychowania – to wielki błąd, teraz dzieci godzinami uczą się w domu bo w szkole nie czasu ma na to. Są analizy, podsumowania, testy i wykresy spadki i wzrosty, a uczeń to przecież też człowiek, a nie tylko przedmiot badań, analiz i źródło dochodu.

   • Do ” ktoś ” przyjmuje tekst na klatkę. Jednak nie zmienię zdania co do chlewu panującego w tej gminie. Dziwne, że taka gmina i nie ma sprzętu, ekipy sprzątającej itp.: sam przykład Oświęcimia daje wiele do życzenia gdzie jest sprzęt, ludzie i na poziomie utrzymany porządek.
    Ciężko tak udroznic rowy wzdłuż wałów przeciwpowodziowych??? Dopiero powódź otworzy oczy urzędnikom ??? Na żabowce przez wiele lat rowy nie czyszczone p. Taranowski !!!
    Rok minął od wyborów i co Pan zrobił??? Nawet Górnicza nie jest skończona jak należy.

  • Sz.p.Bans środki czyli pieniądze na działalność spółki wodnej to środki pochodzą od mieszkańców sołectwa wola mieszkańcy w1i w2 nie są członkami spółki więc nie płacą składki więc p..Nelec nie ma możliwości prawnej działania więc proszę o opłacenie składki przez mieszkańców W1 iw2 u soltysa Rozmus i później
   może pan zgłosić propozycje czyszczenia z poważaniem Sosna Dariusz

   • Oj Panie Sosna, pokazał Pan jakim jest ” słabym” radnym. Ta spychologia którą Pan opisał ze spółką wodną pokazuje po której Pan jest stronie. A ta strona to “stary wójt i starzy radni”, którzy nie potrafią zorganizować sprzętu i ludzi do posprzatania tego bałaganu przy wałach przeciwpowodziowych.
    Panie Sosna druga sprawa, przy tych rowach biegnie szlak miedzynarodowy i uważam, że wizerunkowo daleko nam do cywilizacji.
    I na dobry początek dnia goń Pan sołtysa Neleca aby zrobił coś dobrego w tym kierunku.
    Pozdrawiam 🙂

   • …i Panie Sosna pisz Pan dobrze moje nazwisko, które będzie się Panu śniło do końca Pana kadencji. Wyskoczył Pan jak filip z konopii a nazwiska nie potrafi napisać.

    • Literówki się Pan czepia. Pan się nigdy nie pomylił? Jak w tych artykułach są błędy ( i to nie literówki ) to jakoś nie zwraca Pan na to uwagi. Rozumiem, że chodzi o Pana nazwisko, ale tutaj naprawdę wkradła się mała literówka z której naprawdę nie musi Pan robić takiej afery.

     P.s : uważam, że nie nikomu nie będzie się śniło Pana nazwisko, bez takich “gróźb” proszę 😉

   • A ja mam inne pytanie do Pana. Ile razy Pan oraz inni radni z tych osiedli tłumaczyli mieszkańcom o tym problemie, zachęcali do uiszczania opłat?. A może Pan teraz przy tworzeniu budżetu na przyszły rok złozy wniosek do wójta aby zabezpieczył pieniądze na wyczyszczenie tych śmierdzących rowów. Prosimy o to, niech Pan tak zrobi. Liczę na Pana oraz pozostałych radnych z tych osiedli.

    • Sosna pilnuj swojego okręgu i zorientuj się,,że kiedyś WI i WII nie były sołectwami a syf w rowach pamięta czasy p. Neleca i Starca coś jeszcze?
     Zajmij się wypiekami bo to jeszcze Tobie wychodzi

   • Panie radny Sosna – jak się Pan podpisał, radzę poczytać ustawę (zacząć proszę od art.170 – Prawo wodne) kto płaci składki do spółki wodnej, a potem kto jest członkiem spółki i po co taki twór funkcjonuje. Jak nie ma funduszy to trzeba się starać o nie, a jak mamy takie władze jak wasza rada, to efekty są widoczne w postaci zarośli w rowach, smrodu ścieków odbieranych darmowo przez Wisłę z części Woli – nie wiem czyje to sołectwo, ale sołtysów w Woli jest CZTERECH – nie wolno im ze sobą rozmawiać i dojść do porozumienia, jak wiadomo jakim urzędnikom? Nikt was siłą do Rady Gminy nie zaciągnął – sami się tam pchaliście PO CO pytam??? Pracy społecznej (ale płatnej) wam się zachciało? To do roboty! Ale prędko- bo rok waszego urzędowania się skończył, i żadnych efektów tej waszej pracy nie widać ani nie słychać. Po kilka tysięcy już radni skasowali – to może by poratowali biedne spółki wodne – radni nie są zmuszani do brania kasy – szczególnie za nic.

   • Panie piekarz nie rozumiem Pana intencji, p. Banaś po raz kolejny pokazał nieróbstwo a Pan głupio podnosi głos.
    Jest Pan z normalnymi czy z nierobstwem?

     • Nie każdy Czesław droga Asiu jest sołtysem, ta funkcja nie jest przypisana do imienia, a sołtys Woli jak coś pisze to jawnie z imienia i nazwiska. Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził, jakby był sołtys zły to zwycięski kontrkandydat. Pan sołtys nie zwyciężył za pomocą intryg i kłamstw wyborczych.

 18. to żona pana Gruszki ma etacik w gminie przeglosowano na sesjii , a placu nie ma komu sprzatac Ludzie tam handlujacy sie smieja bo jakby po 5 zl pozbierali to sami by kontener zamowili i po sprawie a u nas kasa niby do gminy a wiatr smieci sprzata ciekawe ile takich stanowisk pan wojt porozdawal w naszej gminie

 19. “Głuchym Na Prawdę
  Takie są dzisiaj
  czasy, sąsiedzie,
  że strach jest prawdę
  w oczy powiedzieć.
  I po co mam ci
  otwierać ślepie
  – skoro ty wszystko
  wiesz dużo lepiej???
  Po co ci zatem
  prawda prawdziwa?
  I jaki wniosek
  z tego wypływa?
  Mówienie prawdy
  jest bez znaczenia
  tam, gdzie niczego
  prawda nie zmienia.
  Anna Wojdecka

 20. Proponuję wrzutkę fotek po słynnym targowisku. Już kilka razy pisane było w tym temacie jaki chlew zostaje po dniu targowym. Kiedyś ktoś wspomniał, że już nie jedna a dwie osoby pilnują targowiska. Pytam się więc gdzie nadzór i porządek po dniu targowym ???
  Proponuję targowisko przenieść na ulicę wójta i sołtysa, który powinien nadzorować swój teren !!! W ten czas doceni porządek i ład jaki ma panować w Gminie Miedźna !!! 🙂
  I po raz kolejny wójcie zostałeś zaszachowany 🙂 spoko, wiem, wiem to teren Starostwa ale Pan jest gospodarzem mojej ziemi pszczyńskiej i proszę o pilnowanie swojego terenu, którym jest Gmina Miedźna.

  • O porządek niech zadbają sami sprzedawcy!!! A nie z publicznej (naszej) kasy będą – Wolę -sprzątać. I tu masz panie B. przykład że sami nie dbacie o to co Macie.

   • Ktosik nie masz do końca racji. Jeżeli sprzedawcy nie potrafią posprzątać to właściciel jest zobowiązany do uporządkowania tego bałaganu.
    Proponuję wystawiać mandaty i problem zniknie i czysto będzie.

   • Ktosik, jak do mnie piszesz to bierz ze mnie przykład i nie zachowuj się jak prostak, bo w szkole uczyli aby się podpisywać pod tym co myślisz !!!
    Zachowujesz się jakbyś był z obozu pana Taranowskiego taki bez jajecznik 🙂 – sorki ale szczery do bólu jestem 🙂
    U nas w Nowej Energii nawet kobiety mają jaja 🙂
    Wiedz jedno, gdybym odpowiadał za tą gminę to każdy by wiedział jakie ma obowiązki. A nie polityka p. Bogdana, bo to powiatowe, bo to gminy Bojszowy, bo to nie moje, i tak dalej i dalej w ten czteroletni zakręt wyborczy lecimy i w końcu się wykoleimy B-)
    …”porządek musi być” Panie wojcie.
    Czekam z moimi wyborcami na remont obejścia Centrum Kultury, bo jak na razie wygląda to jak chlew !!!! A powinno świecić to miejce przykładem 😀

    • Za budynkiem urzędu gminy też tak wygląda, obejście delikatesów czyściutkie, zadbane i porządne, a tyły urzędu jak za komuny – nic się tam od tamtych czasów nie zmieniło. Skansen bez biletów wstępu – zwiedzajcie mieszkańcy póki jest. Jaki gospodarz takie obejście, jak mądrze powiedział jeden z radnych, który już w radzie nie zasiada. POBUDKA działać! Pierwsze obejście Centrum Kultury – bo ludzie powiedzą jakie obejście taka kultura. Obejście Domu Kultury, szczególnie tylne – to też przykład niedbalstwa. A gospodyni zabawia wójta i szeregi elity wspaniałymi imprezami kulturalnymi i obchodami ważnych rocznic, włącznie z nadaniem tytułu “ślonzoka” – przez zasiedzenie chyba. Za długo mu “gorolu” mówili i EGO niedomagało, czy mazury przybliżyli na Śląsk, czy Śląsk przesunięto na północ? Nasz gmina cudami słynie, cudakami też. Na imprezy kasa jest a na porządek nie ma? Co to za kultura?

 21. A może by tak właśnie ta władza zaczęła od takich małych szczegółów a później brała się za robotę. Tyle lat rządów wójta jak to napisał jeden internauta i ani metra, tak metra ścieżki rowerowej.
  I faktycznie to Centrum Kultury a raczej obejście wygląda jak po Czarnobylu.
  I co za mało stawia auto przed tablica informacyjna?
  Wolanie.info info brawo

 22. JAK SIĘ NIE MA JUŻ DO CZEGO PRZYCZEPIĆ TO MOŻNA I DO TAKIGO G*WNA, PRAWDA? JEŻELI PANU TAK PRZESZKADZA TO AUTO I CHCE PAN PRZECZYTAC INFORMACJE, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ NA TEJ TABLICY TO ZROBIĘ DZISIAJ ZDJĘCIE I WYŚLĘ SPECJALNIE NA MEILA WOLANIE.INFO 😉

  ŻE TEŻ LUDZIE NIE MAJĄ WIEKSZYCH PROBLEMÓWM, ECH .. ALE TAK TO JEST,JAK SIĘ CZŁOWIEK IERDOŁAMI INTERESUJE I NIE MA WŁASNEO ŻYCIA I STĄD TAKIE ZAINTERSOWANIE ” WIELKIMI PRZEKRĘTAMI ” W GMINIE.

  PS. NIE, NIE JESTEM PRACOWNIKIEM GMINNYM, NIE JESTEM TEŻ DOBRYM ZNAJOMYM WÓJTA- JESTEM PO PROSTU NORMALNYM CZŁOWIEKIEM I W OGÓLE NIE UPIERDLIWYM.

  • “Zmora Narodu
   Najgorszą zmorą jest dla ludzkości
   mały człowieczek z manią wielkości
   o niebezpiecznie ciasnym rozumie
   co się do błędów przyznać nie umie!

   Skoro taki erudyta
   – czemu z kartki czyta?

   Anna Wojdecka”

  • Normalni ludzie nie krzyczą drukowanymi literami bo to najwyższa forma niemocy i nieudolnej obrony głupiej sprawy. Po prostu tablica powinna znajdować się w dostępnym miejscu. Pan wójt pewnie jutro poleci ją przestawić, na pewno nie zamierzał utrudniać dostępu do informacji. Zagapił się może chłopina i tyle. A pan Józek uciśnionego bronił jedynie i to w całkowicie nie w upierdliwy sposób… Rodzina, ach rodzina…

   • Nie chciałbym być rodziną Wójta. Mam swoją rodzinę, nawet bardzo udaną. Pisałem drukowanymi, bo tutaj inaczej się nie da NAPRAWDĘ.

    Tak szczerze napisz ile razy czytałeś tablicę informacyjną przy Gminie? Po co Wam tablica skoro tutaj jest całą prawda całą dobę ? Ha ha ha

      • także, także -piwa nie piję, a prawa mieszkańców do dostępu do informacji maja być szanowane, reprezentacja pogardy doczeka zapłaty

      • musisz być bardzo zdeterminowany na cel, jakieś szkolenie z socjotechniki w firmie któregoś znaczącego wypasionego gminnego kota lub posła i możesz się przydać silnej grupie pod wezwaniem, wysil się jeszcze, może zostaniesz zauważony przez wiernych czytelników z przeciwnego obozu i zaproszą cię do swojego grona, bez zasług tam się nie dostaniesz, może nawet medal ci wręczą

      • Józiu kochany Ty nasz aktywisto gminny jakoś szybko Ci zapał przygasł. Taki poruszony byłeś, broniłeś tego co zaparkował jak niepodległości, byłeś chętny do niesienia pomocy przy urzędzie. A teraz nagle nam informacji publicznej nie chcesz na bieżąco przekazywać? A czym my Ci winni, że ktoś fordem na kopercie pod tablicą parkuje? Miej, że litość. Zostań naszym samozwańczym heroldem głoszącym wieść gminną. Bądź naszym bohaterem!

       • Niestety mam swoje życie i nie będę uaktualniał nowych informacji z tablicy informacyjnej. To, ze raz się pofatygowałem to nie znaczy, że będę robił to non stop. Nie wyprowadzisz mnie z równowagi. Musisz jeszcze troszkę nad sobą popracować.

        Nie pasuje Wam Gmina? Rządzący? To dlaczego nie wyjedziecie do innej gminy. W Bojszowach na pewno jest wiele działek na których moglibyście sie wybudować i zacząć w końcu PRAWDZIWIE ŻYĆ. To w końcu idealna gmina, wiec po co się męczyć w naszej okropnej gminie?

        Skoro P. Taranowski jest już wójtem któraś kadencje to znaczy, że większości z mieszkańców nie przeszkadza to, jak w tej gminie jest. Czyli nic nie wskóracie nawet Stowarzyszeniem p. Słoninki. I nie napisałem tego, by buc niemiłym – napisałem tylko to, jak naprawde jest.

        • Józiu drogi buby nikt nie chce Ci zrobić. Ja w dobrej wierze, proszę Cię zastanów się może jeszcze. Bez Ciebie trudno nam będzie! Pomimo, że bezstronność twa bije mnie po oczach poznaj dobroć mego serca i poprostu z nami pozostań.

 23. Jakie to wymowne. POzdro dla kierowcy. Prosimy o swobodniejszy dostęp do informacji publicznej i najlepiej odpowiednie oznakowanie tego miejsca.

  • Stoi na stacji lokomotywa
   Zdezelowana, lecz kogoś skrywa
   Skrywa tam ona “mądrych inaczej”
   Czyli po prostu miejscowych działaczy.

   Buch … się udało
   Uch …. się udało
   Puff – się udało
   Wyborców znowu zrobić na szaro

   Wagony do niej podoczepiali
   Małe i duże, lecz wszystkie stare.
   W każdym wagonie sami działacze
   I niby różni, lecz wszyscy ” bracze”.

   W pierwszym wagonie sam Pan Dyrektor,
   miernego stadka wielki protektor.
   Patrzy, dogląda gamoni, misi
   Czy wszystko idzie po jego myśli

   W drugim wagonie już jego świta
   O kim tu mowa – można zapytać
   Odpowiedź prosta jest niesłychanie
   Bierni, lecz wierni jego dworzanie

   Mały i duży i trochę “chory”
   A także inne podobne stwory.
   Oni dysuria wszyscy kochają
   I zrobią wszystko dla miejsca w „raju”

   Buch … się udało
   Uch …. się udało
   Puff – się udało
   Wyborców znowu zrobić na szaro

   W trzecim wagonie “uciekinierzy”
   Jeden i Drugi – Trzeci się szczerzy
   Siostra, kuzynka i kilku z gwardii
   Co jedli chlebek w niejednej partii

   W trzecim usiedli ci “wygadani”
   Chudy i gruba i inne panie
   oraz tak całkiem już dla ozdoby
   z notesem w ręku Sam Karierowicz

   Piąty wagonik – wielki do nieba
   Tam wazelina aż się wylewa.
   W tej wazelinie – po same uszy
   Wielki Szef – gąski już dusi

   Na końcu jedzie wagonik mały
   Też bardzo mocno zdezelowany
   Tam siedzi sama i tylko Ona
   Gwiazda Polarna – osamotniona.

   Buch … się udało
   Uch …. się udało
   Puff – się udało
   Wyborców znowu zrobić na szaro

   Jak dziecko we mgle,
   Jak goliat na pchle,
   Mól w otchłani wód,
   Który liczy wciąż na cud,
   Cze –ka – my, cze –ka – my
   Cze –ka – my, cze –ka – my

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.