Skrzyżowanie w Miedźnej wyremontowane

1

Zakończył się remont skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej nr 933 z ul. Wiejską w Miedźnej i Grzawie. Prace przeprowadzono w dwóch etapach. Łączny koszt zadania wyniósł niemal 380 tys. zł.

Remont skrzyżowania w Miedźnej i Grzawie podzielono na dwa etapy. Zakres prac pierwszego z nich obejmował wyremontowanie nawierzchni asfaltowej na odcinku blisko 180 m, naprawienie pętli indukcyjnych, a także odtworzenie oznakowania poziomego. Wykonawcą zadania była firma Drogród z Ćwiklic. Zgodnie z umową koszt wykonanych prac remontowych wyniósł ok. 230 tys. zł.

Pieniądze na realizację zadania zabezpieczył Zarząd Województwa Śląskiego, który na prośbę władz powiatu pszczyńskiego zgodził się na przeznaczenie oszczędności w przetargu na realizację dalszego remontu drogi wojewódzkiej w Miedźnej.

W ramach drugiej części zadania przeprowadzono remont 200-metrowego odcinka drogi od skrzyżowania w kierunku Pszczyny, odtworzono oznakowanie poziome oraz wykonano pozostałe roboty towarzyszące. Zadanie za ponad 145 tys. zł zrealizowała wybrana w przetargu firma Auto-Trans Asfalty z Gierałtowic. Oba etapy kosztowały blisko 380 tys. zł.

– Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie na podstawie umowy z województwem śląskim zajmuje się utrzymaniem dróg wojewódzkich na terenie powiatu pszczyńskiego. Realizujemy te prace, na które otrzymamy środki. O remont skrzyżowania w Miedźnej zabiegaliśmy od dawna wspólnie z władzami gminy Miedźna, gdyż kierowcy skarżyli się zwłaszcza na koleiny w tym miejscu. Remont w znacznym stopniu wpłynął na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu – mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Info & Foto Powiat Pszczyna

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.