Spotkanie w GDDKiA w Katowicach w sprawie drogi ekspresowej S1

0

W dniu 27 lutego 2013r. w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach odbyło się spotkanie z kierownictwem GDDKiA, w którym uczestniczyła p. Poseł RP Mirosława Nykiel oraz Wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski.

 

Tematem spotkania był aktualny stan prac związanych z wykonaniem dokumentacji projektowych drogi ekspresowej S1 oraz harmonogram dalszych działań.

 

Przedstawiciele Gminy Miedźna poinformowali p. Ewę Tomalę Borucką – dyrektora oddziału GDDKiA w Katowicach o akcji zbierania podpisów mieszkańców Gminy Miedźna pod apelem do inwestora i Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka – wyrażający zdecydowany sprzeciw dla realizacji wariantu A, popierający jednocześnie wariant B, C, D. Poinformowano także o podjęciu uchwał Rady Gminy Miedźna i Rady Powiatu Pszczyńskiego wyrażających stanowisko zdecydowanego sprzeciwu dla wariantu A.

 

Przedstawiciele GDDKiA poinformowali, iż są w trakcie weryfikacji dokumentacji otrzymanej przez KV Projekty Inżynieryjne i Architektoniczne Sp. z o.o. Następnie zwołany zostanie Komitet Oceny projektów inwestycyjnych, po którym wybrany zostanie wariant, z którym GDDKiA w Katowicach wystąpi do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach o decyzję środowiskową.

 

Z wstępnej analizy dokumentów projektowych wynika, iż największe szanse realizacji jako równorzędne mają warianty A oraz C. Decyzja o ostatecznym wyborze wariantu zapadnie na przełomie miesiąca maja i czerwca 2013r.

źródło UG Miedźna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.