Są już pierwsze efekty spotkania, tygodnik Nowe.Info właśnie  opublikował obszerny materiał dotyczący remontu drogi Topolowej i Lompy. Zapraszamy do zakupu niezależnej prasy.

Remont drogi Topolowej i Lompy, łączącej Górę i Gilowice budzi wśród mieszkańców wiele zastrzeżeń, domagają się natychmiastowego wstrzymania prac.
 
Za pośrednictwem portalu Wolanie.Info zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby w dniu 15/07 o godz 17:00 na spotkanie z mediami w Górze, na wysokości posesji przy ulicy Topolowej 69e. Spotkanie dotyczy uwag odnośnie przebudowy dróg.

 

Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawicie ogólnopolskich, lokalnych stacji stacji TV oraz prasy.

48 KOMENTARZE

 1. I co cwaniaczki z Gilowic ? Inwestycja idzie dobrze ? Co wam tam zafundował starosta przy LO ? Wójt kiwnął palcem czy znowu olał sprawę ? Śmialiście się z nas że robimy problemy przy budowie drogi a sami teraz przejrzeliście dopiero na oczy ?
  Co na to radny Lubański i klan rodziny W. ?

 2. Apel do władz powiatu: proszę dać firmie Mantrans zgodę na korzystanie z drogi powiatowej w kierunku Jedliny. W ten sposób dostaniemy przynajmniej kilkaset złotych jakiejś opłaty. Natomiast na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak, że jest zakaz ruchu powyżej 8T, jest nowa droga wyremontowana za ciężkie pieniądze i są REGULARNE KURSY DUŻYCH CIĄGNIKÓW SIODŁOWYCH. Dzisiaj rano znowu dwa tiry z logo Mantrans – firmy, która podobno ma złoże żwiru w Bojszowach. Skoro nie potraficie wyegzekwować przepisów to je znieście, przynajmniej nie będzie wstydu dla służb powiatowych jak bardzo są nieudolne.

  • To cały obraz gminnych intersow zwir wydobywają w jedlinie a pocichutku jezdzi przez Wolę ,gdzie są wojcie policjanci co byli na zebraniu wiejskim 2/3lata temu i o bezpieczenstwie mówili mieszkanców , a teraz cieżarówka za cieżarowką ,inters kwitnie można sprawdzic ile juz ton pojechalo trasą przez Wole bo innej nie mają , a tu 8t i coo teraz na Jedlinę nie pojadą bo tam jest zakaz , na Oświecim nie bo most ma ograniczenie na Wolę jest ograniczenie 8 ton ,wiec kto jest tutaj mikołajem i robi prezenty wlascicielowi żwirowni ,inwestowali miliony i nie wiedzieli ze nie mają jak tego urobku transportować ,coś tu smierdzi z daleka

 3. Ciekawe gdzie są teraz Radni, Wójt, Sołtys, Radna Powiatowa, Starosta?
  Osoby które reprezentują tą wieś!!
  Wszyscy siedzą cicho jak mysz pod miotłą a Pan Dyrektor robi co chce.
  Tyle w tym temacie!!!

  • szkoda że “tyle w temacie” – znacznie lepiej byś obywatelsko zadziałał pisząc stosowną skargę, pismo czy list otwarty do stosownego “Dyrektora”. Po co liczycie na pośredników skoro macie pełne prawo działać samodzielnie a urzędy mają obowiązek Wam odpisać ? DZIAŁAĆ. NIE GADAĆ.

  • Siedzą cicho bo się boją. Swoje żale będą wylewać już po remoncie. Wczoraj tam byłem i kanty krawężników dalej wystaja. Te wjazdy na posesję to jakiś cyrk ? Czy nowa technika układania krawężników ?

 4. Eksperci. Może trzeba poczekać cierpliwie na efekt końcowy. W mojej okolicy jak remontowali to były bardzo podobne utrudnienia, jak zrobili jest ekstra i nikt nie narzeka.

 5. Poraz kolejny pytam się gdzie władza z gminy MIEDZNA żadna gmina w polsce niepozwoliła by sobie na taki burdel jaki mamy na ulicy topolowej i lompy,zamiast robić to etapami to rozpierdzielili całą drogę że niemożna wjechać na posesję na gotowym odcinku drogi mieszkańcy niszczą sobie samochody.A jeżeli karetka będzie musiała dojechać ????zostaje tylko pogotowie lotnicze kto za to zapłaci …Pewnie inwestor albo ktoś odpowiedzialny tylko kto ….

 6. Ja rozumiem, że w społeczeństwie takie “zaangażowane” osoby (żeby nie napisać “roszczeniowe”) są potrzebne. Jeśli ktoś faktycznie ma problem z wyjazdem z chodnika na drogę (szczerze to nie do końca chce mi się w to wierzyć), to jest to zdecydowanie przegięcie ze strony drogowców, ale jak się organizuje takie akcje, to trzeba mieć na uwadze także drugą stronę medalu.

  Najpierw jak padły deklaracje przebudowy drogi, to nikt jakoś specjalnie nie interesował się, w jaki sposób ten remont będzie wykonany. Na zebraniach nikt nie protestował przeciwko planom budowy takiego, a nie innego chodnika. Wszyscy byli zadowoleni, że po blisko 20 latach próśb ktoś w końcu wybuduje cywilizowaną drogę wraz z chodnikiem, drogą rowerową i odpowiednim odprowadzeniem deszczówki.

  Teraz mamy rozkopane ponad 3km drogi (plus jakiś kilometr koło cmentarza, gdzie nie wiem po jakiego wójta zaczynają coś robić w tym samym czasie) i około kilometra położonego asfaltu (zdaje się, że to już ostatnia jego warstwa) i jaśnie Państwo, którym ten asfalt już położono zaczyna kręcić nosem żądając natychmiastowego zaprzestania dalszych prac. Super, niech całe Gilowice i pół Góry nadal jeździ po kamieniach, wdycha kurz, niszczy sobie samochody, bo komuś zrobili nieestetyczny wjazd do posesji.
  Serio! To że ktoś walczy o swoje jest jak najbardziej zrozumiałe. No tylko żądanie natychmiastowego zaprzestania prac, kiedy samemu ma się już za płotem asfalt, a cała gmina i jej okolice z utęsknieniem czekają na koniec remontu, to jest już egoizm.

  Zresztą budowa tego typu chodnika i drogi rowerowej (bez ich obniżania przy wjazdach do posesji) ma też pewne dobre strony. Popatrzcie jak jest w sąsiednich Bojszowach – przez to, że droga rowerowa nie jest równa tylko pagórkowata, to co drugi rowerzysta jedzie po drodze przeznaczonej do samochodów. Bo tak jest zwyczajnie wygodniej.

  Znając “górzańskie” wyolbrzymianie każdego, nawet najmniejszego problemu, to pewnie niebawem się okaże, że problem zjazdu z chodnika nie dotyczy wjazdu na drogę tylko do posesji, a na dodatek powiesił się ktoś z obniżonym zawieszeniem w samochodzie 😉

  P.S.: Czy obrażanie radnych po nazwisku daje Wam jakąś satysfakcję?

 7. Wolan masz rację ale kilka błędów wyszło w trakcie budowy. Zgłaszamy to p. Gorce a chłop nic więc zgłaszamy to dalej. Ciekawe co byś poczuł gdybyś zawisł na swoim wyjeździe z posesji .
  Sąsiad ma już wylany asfal i musi mieć na asfalcie deski żeby zderzaka z auta nie wyrwał. Trzeba było przyjść w sobotę i porozmawiać

  • A nie będzie tam przypadkiem jeszcze kolejnej warstwy asfaltu? Zawsze jest ich kilka… A przebudowa w końcu TRWA… To jak to jest?

   • Aga warstwa scieralna jest już ułożona odcinek jest zrobiony prawie w 100% pozostało wylać asfalt na chodnik/ścieżka rowerowa, pobocza wyrównać, zjazdy w pola a żniwa tuż tuż… i będzie odcinek zrobiony. Tylko mieszkańcy chcą poprawy wyjazdów na posesję (stosujemy tu inny rodzaj krawężników !!!) a władza tego nie kuma. Przyjedź i zobacz jak wygląda na żywo i gdy oponę lub zawieszenie uszkodzisz uderzając w narożnik wystajacego krawężnika!!!

  • Na wysokosci topolowej 27 jest podobnie… Wyjazd z wlasnej posesji jest utrudniony. Albo wjazd rowerem w miejscu urwanego asfaltu obok szkoly tez nie jest ciekawy….

 8. Ale tak to potem jest, jak już wszystko zatwierdzone, podane do publicznej wiadomosci. NIKT się tym nie interesuje wczesniej. Jakby któryś z mieszkańców poczytał sobie dokumentacje przetragową, która była i jest dostępna już wczesniej można było robić afery i mieć pretensje (słusznie). Tylko z takimi rzeczami trzeba reagować wcześniej.

 9. Tak władza boi się prawdy ale jak szkoła się paliła to Taranowski biegł z wiadrem pełnym wody aby gasić miejsce pracy swojej żony…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here