Podczas zebrania soleckiego w Górze Wójt gminy Miedźna Jan Słoninka przekazał informacje o planowanej podwyżce “opłaty za śmieci”. Tym samym podobnie jak w większości gmin w całej Polsce, także gmina Miedźna podnosi opłaty.

Portal Wolanie.info dotarł do informacji z komisji na której była omawia sprawa nowych stawek za wywóz odpadów, i tak po raz pierwszy stawki maja zostać zróżnicowane dla mieszkańców  zabudowy jednorodzinnej 23.00zł. w przypadku oddawania BIOodpadów bądź 20.00zł w przypadku ich kompostowania natomiast stawka 20.50zł. dla zabudowy wielorodzinnej. Aktualnie opłata jest jednakowa dla wszystkich mieszkańców i wynosi 15zł. za odpady segregowanie i 30zł. za nie segregowane, jest to kolejna planowana podwyżka poprzednia maila miejsce w Lutym 2019 roku kiedy oplata wzrosła z 8zł na 15zł.

Nowe stawiki muszą jeszcze zostać zatwierdzone na Sesji Rady Gminy Miedźna.

6 KOMENTARZE

  1. Ceny wszystkiego rosną ! Dlaczego nie śmieci ? Przecież trzeba nazbierać na obiecanki rządowe przed majowymi wyborami. Mieszkańcy naszej gminy głosowali “za” dobrą zmianą więc wszystko ok !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.