Każdy z mieszkańców Gminy Miedźna zapłaci nie 11,75zl i 20 zł a 9 i 15 zł za wywóz odpadów ,taka uchwałę podjęli Radni Gminy Miedzna na ostatniej sesji w tym roku.

Podczas obrad zaprezentowano  wyliczenie z którego wynikało ze minimalna stawka za jaką Gmina jest w stanie wywozić odpady segregowane to 11,75zl od osoby oraz 20zl za śmieci nie segregowane, propozycja ta napotkała stanowczy sprzeciw radnych którzy przegłosowali  stawki na poziomie innych miast i gmin w naszym regionie tj odpowiednio 9 zł za odpady segregowane i 15 zł za odpady niesegregowane od każdego mieszkańca . Za uchwałą  głosowało 13 radnych, 1 był przeciw oraz 1 się wstrzymał.

Wyliczenie stawki 11,75 i 20 zł zaprezentowane na sesji.

15 KOMENTARZE

  • TAK, każdy mieszkaniec w tym dzieci.Na ostatniej sesji doszło do paradoksu gdzie Pani sekretarz Gminy stwierdziła aby nie płacić za osoby /dzieci przebywajcie np za granica na stancjach w akademikach itp to należy wymeldować czasowo.

 1. Od działkowiczów proszę się odczepić ponieważ my mamy swój kontener i już płacą po prawie 20zł wiem bo mam znajomą na działkach

 2. wolanka nie piszcz tak !!! Bo za rządów sołtysa W I zburzyli nam mury śmietników i dlatego tak te śmieci tak furgają po tym naszym W I No cóż ludzie wybierają nierobów a raczej pracusiów co tylko by coś burzyli a nie potrafią odbudować prawdziwych śmietników tak jak to jest na W II !!! Nie piszcz kobieto tylko kiedyś dopadniemy cię na naszym osiedlu !!!

 3. Ja też Wam podrzucam śmieci do kontenerów a wiecie dlaczego? Bo przy moim płocie WIECZNIE są kupy śmieci które Wasze dzieci i Wy wywalacie gdzie popadnie albo wiatr wywiewa z tych Waszych wspólnotowych kontenerków. I co ja mam płacić za te Wasze śmieci? Nie zamierzam, a jak Wy jak patrzycie na moje poczynania to macie jeden wniosek: ta PI…PI…PI…podrzuca nam śmieci. KAŻDY MA SWOJE RACJE!!! PAMIĘTAJCIE

 4. W tych wyliczeniach jest jeden bardzo istotny błąd.Mianowicie zostali uwzględnieni tylko mieszkańcy gminy a co z Firmami które produkują znaczne ilości odpadów i raczej ich segregować nie będą spółkami medycznymi i przychodniami gdzie generują niebezpieczne odpady medyczne ze szkołami przedszkolami jaka stawkę przyjęto dla szkoły 15 zł od ucznia ??? a moe nauczyciela co z garażami i działkowiczami jetto niedoszacowanie w wysokości kilku tysięcy producentów odpadów które wg ustawy musi odbierać gmina.

 5. ja odpowiem dlaczego niby PANOWIE Z PRYWATNYCH DOMÓW PRODUKUJĄ MNIEJ ŚMIECI.
  odpowiedź jest bardzo prosta, BO PANOWIE Z PRYWATNYCH DOMÓW PODRZUCAJĄ BEZCZELNIE WIECZORAMI, WYPRODUKOWANE PRZEZ SIEBIE ŚMIECI MIESZKAŃCOM BLOKÓW. jest to już problem nagminny, bo “PAŃSTWO” Z PRYWATNYCH DOMÓW, nawet się z tym nie kryje, tylko bezczelnie wynoszą ze SWOICH SAMOCHODÓW WORY PEŁNE ŚMIECI.
  MOŻE KTOŚ MA POMYSŁ NA TYCH BEZCZELNYCH LUDZI, KTÓRYM SIĘ WYDAJE, ŻE WSZYSTKO IM WOLNO (bo ci z bloków i tak zapłacą- takie rozumowanie właśnie ma “PAŃSTWO” Z DOMÓW PRYWATNYCH)

 6. Jest sposób aby mało płacić za odpady – ale dlatego, że mało się płaci – to grupy trzymające władzę udają że nic o tym nie wiedzą – szczegóły na google.pl po wklejeniu hasła “jak mniej płacić za śmieci”, można czytać a nawet oglądać…

 7. Jak to obliczyli to widać na tych zdjęciach z tego co widzę zsumowali wszystkie wywozowe odpady i podzielili przez cenę na śmietnisku dodając do tego koszt transportu i jakiegoś biura a ponoć miał się zmniejszać biurokracja a tu koleje cztery etaty ciekawe kto tak nawiasem tam będzie pracował pewnie już ktoś tam czeka 2500zl/ mc. Mnie ciekawi jednak inne dlaczego mieszkaniec z bloku produkuje wg zestawienia 450 kg śmieci a mieszkaniec domku tylko 150klio może odpowie mi ktoś na to pytanie i jeszcze jedna jak gościu z bloku ma selekcjonować odpady będzie miał cztery hasioki buchcchaa a i tak to wyciepie do jednego kibla no chyba ze bezie tam osobne kible na papier szkło metal i reszta ale znow gdzie to upchną jak tam teraz nie ma miejsca wiec będą budować nowe śmietniki w woli co za bajzellll komu to przeszkadzało jak było 6,11zl za osobę teraz 15zl razy cztery osoby to jest 60 zl na miesiąc

 8. …jeszcze nie było przetargu na firmę wywozową, a ONI już wiedzą ile będzie wynosił wywóz odpadów?Jak to policzyli?Proszę o odpowiedź!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.