minrajd

31 sierpnia br. już po raz siódmy odbył się Miedźniański Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Wójta Gminy Miedźna.

Jak co roku organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miedźnej z/s w Woli oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Malinowskiego w Woli.

Po oficjalnym otwarciu rajdu przez Wójta Gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego, rowerzyści ruszyli na trasę rajdu /29,20 km/, która obejmowała ścieżki rowerowe w gminie Miedźna. Kierując się ścieżkami dotarli do przystanku przy Szkole Podstawowej we Frydku im. Stanisława Hadyny, gdzie była okazja aby odpocząć, uzupełnić płyny i zjeść małe co nie co. Podczas odpoczynku życzenia urodzinowe wraz ze słodkim upominkiem otrzymało dwoje uczestników rajdu, którzy w tym dniu obchodzili swoje święto. Po nabraniu sił uczestnicy wyruszyli w dalszą trasę rajdu kierując się na metę – halę sportową przy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. prof. Józefa Tischnera w Woli, gdzie na uczestników czekała już pyszna grochówka.

Na mecie organizatorzy rajdu rozlosowali wśród uczestników wiele atrakcyjnych nagród.

W rajdzie wzięło udział 485 osób. Najmłodszym uczestnikiem rajdu została – Mańkut Alicja  z Gorzowa Wielkopolskiego /rocznik 2012/, z kolei najstarszym uczestnikiem rajdu został – Miemczok Paweł z Oświęcimia /rocznik 1937/. Najliczniejszą rodziną była rodzina z Góry: tata Kamiński Piotr, mama Marzena oraz dzieci Szymon, Natalia, Bartłomiej i Amelia.

Jedną z nagród głównych wygrali:

  • weekend w górach – Natalia Koczy z Woli
  • rower – Ewa Skrzelowska z Woli

Organizatorzy serdecznie dziękują służbom, które zabezpieczały trasę rajdu.

źródło UG Miedźna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.