W ostatnim czasie znów dali o sobie znać wandale.

Brygady drogowców zwykle mają najwięcej pracy przy naprawianiu znaków drogowych po weekendzie. Znaki są obracane tak, że kierowca nie widzi, co się na nich znajduje, wyrywane, bądź zamalowywane sprayem. Do takich właśnie aktów wandalizmu doszło w ostatnim czasie m.in. na terenie Woli i Łąki. Najczęściej przy skrzyżowaniach.

Ponowna instalacja znaku drogowego jest kosztowna i wymaga czasu. Zanim stanie nowy znak, kierowcy są pozbawieni istotnych informacji, co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie prosi świadków niszczenia znaków drogowych o powiadomienie odpowiednich służb. Sprawcy takiego zachowania popełniają wykroczenie, które zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Informacje o uszkodzonym oznakowaniu, bądź jego braku prosimy przekazywać do Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie – tel: 32 212 80 68.

W woli dodatkowym problemem są sukcesywnie niszczone wiaty przystankowe, jedna ze zdewastowanych wiat straszy swym wyglądem od kilku miesięcy na przeciwko Gimnazjum nr2 w Woli.

źródło znaki PZD Pszczyna
Foto znaki PZD Pszczyna
Wiata wolanie.info

20150311_132211_resized_1

 

znaki pzd

13 KOMENTARZE

 1. Zwracam się z prośbą do Pana Sołtysa z WI, aby dołożył starań i zmobilizował osoby odpowiedzialne za opróżnienie kontenera na ubrania przy bloku 28 na ul. Górniczej. Ludzie zmuszeni są już kłaść worki koło kontenera a to naprawdę nieestetycznie wygląda. Nie dajmy sobie Panie Sołtysie, żeby Wola wyglądała jak śmietnisko. Przy silniejszym wietrze sprawa jest wiadoma. Mam nadzieję, ze uda się Panu szybko załatwić tę i podobne tej kwestie porządkowe. Pozdrawiam.

 2. Panie Nelec mam nadzieje, że na sesji jako nasz sołtys z WI poruszysz temata wandalizmu a raczej zniszczenia nawierzchni na ul. Górniczej prze lokalną firmę – słynny GARB !!!!!! Acha proszę swojemu koledze wójtowi zgłosić, że spartaczył remont górniczej ponieważ powstały zlewiska i studzienki nie odbierają deszczówki !!!!!!

 3. Wolanie, nie dajcie się 10 maja – Paweł Kukiz to zmiana konieczna na głównej scenie tego kraju. POżegnajcie Pokojowo – Solidarnie – Lajkując i bez jakiś tam PiStoletów to patriotyczne “ciasteczko” 😉

 4. Bardzo proszę zwracam się do motocyklistów rozpędzających się na Międzyrzeckiej o rozwagę, dziś pędzący motor i nie było to 100/h mało nie uderzył w dziecko na pasach. Malec widzi taki pojazd daleko i nie ma świadomości ze ta maszyna zbliża się z taka prędkością w jego małej główce nie ma tej świadomości. Jako ze obawiam się iż mój apel i tak niewiele przyniesie zwracam się do radnych w2 nie wiem, komisji bezpieczeństwa aby poprosili jakiś patrol aby tam stanął z jakimś radarem najlepiej w osiedlu na wysokości przystanka i tam mierzył prędkość może mandat 500zl i 10 punktów coś uświadomi tym kierowcą. Zróbmy coś półki jest jeszcze czas taka maszyna to śmierć w konfrontacji z pieszym, pamiętamy z fizyki energia to masa razy prędkości do kwadratu. Mały meteoryt może zniszczyć planetę taki motor jadący 150km/h to śmierć na miejscu. A motocykliści jeśli już musicie testować Wasze maszyny zróbcie to za mostem w kierunku Międzyrzecza macie nowy asfalt i w miarę pustą drogę bez pobocza więc tam szalejcie nie na wysokości osiedla !!!! Błagam!!!

 5. Pobudka moi drodzy!! Przyspaliście w wyborach samorządowych nie zróbcie tego choć w prezydenckich: Paweł Kukiz jest jedyną szansą na zmianę na tyle radykalną, żeby mogło być lepiej i na tyle rozsądną, żeby nie popaść w skrajny odlot od rzeczywistości.
  KUKIZ – TAK!

 6. głupoty niestety nie da się leczyć, z nią trzeba walczyć, dodatkowo w nocy często do godzin 2 czy 3 słychać ostry bas niosący się po Woli, podejrzewam że z pewnego klubu, wg mnie to też coś nie tak żeby o tej porze niosło na całą wieś “łubudubu” więc jakby był tam komisariat to myślę że byłoby w miarę lepiej pod tym względem.

 7. dzieje sie tak bo mlodzi pracy nie maja a jak juz maja to problemy z transportem są. Nie wszyscy mieszkancy maja sluzbowe fordy. Po 22 w nocy problem z powrotem na Wole jest z Pszczyny.

 8. Zgadzam się z Zuga. Na tak duże dwa osiedla i okoliczne wsie brak komisariatu daje o sobie znać! Nasi władni obiecywali powrót posterunku na Woli i na tym niestety się skończyło… Miejmy nadzieję, że pójdą nasze władze po rozum do głowy póki nie jest jeszcze za późno…A zaczyna dziać się nie najlepiej!

 9. cytuje: “Sprawcy takiego zachowania popełniają wykroczenie, które zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny”…… hmm.. za wykroczenia raczej nie idzie sie do paki, ani nie dostaje sie zawiasów, pozostaje tylko grzywna.. i jaka kwota grzywny grozi tym wandalom? 200, 500 zł.? i później dziwicie się, że połowa gminy jest rozwalona.. w NORMALNYM kraju, który ma NORMALNE prawo, to takiego gogusia jednego z drugim nie kara się mandatem, tylko kara polega na odpracowaniu szkód które wyrządził i to jest naprawdę kara!! a mandat? przyjedzie tatuś zapłaci i za pół godziny następny przystanek rozwalony.. w naszym kraju wg “PRAWA” RP bandyci, złodzieje, wandale itp. są po prostu pod ochroną!! są NIETYKALNI!!! a prawdziwa kara powinna polegać na ZADOŚĆUCZYNIENIU za wyrządzone krzywdy i szkody..

 10. Czują się swietnie nawet bo niestety brak posterunku wpływa wybitnie na bazkarność ich poczynań. A to już powinna zapewnić odpowiednia komisja gminna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.