S1 pojedźmy już za 3 lata

7

W czwartek, 14 maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę pierwszego odcinka drogi S-1 Mysłowice-Bielsko-Biała – od węzła Oświęcim (z węzłem) do Dankowic.

Ponad 15-kilometrowy odcinek nowej drogi wybuduje konsorcjum firm PORR oraz Mota-Engil Central Europe, za kwotę 989 751 443,10 zł. Całość zadania zostanie zrealizowana w niespełna 3 lata.


Wykonawcę drugiego odcinka największej obecnie drogowej inwestycji w woj. śląskim: nowej trasy S1 Mysłowice-Bielsko-Biała, wybrała GDDKiA. Najkorzystniejszą ofertę na odcinek Oświęcim – Dankowice złożyło konsorcjum PORR – Mota Engil (za 989,8 mln zł brutto).

Chodzi o budowę 15,2 km ekspresowej trasy między węzłem z planowaną obwodnicą Oświęcimia do Dankowic. Powstaną tam dwujezdniowa droga po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas (w pasie dzielącym), trzy węzły drogowe (Oświęcim, Wola, Brzeszcze), a także drogi towarzyszące i obsługujące tereny przyległe, miejsca obsługi podróżnych i inna potrzebna infrastruktura.

Jak przekazał w środę rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marek Prusak, jako najkorzystniejszą wybrano już ofertę konsorcjum firm: PORR oraz Mota-Engil Central Europe. Ponieważ kontrola postępowania, prowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, dała wynik pozytywny, po przedstawieniu przez wykonawców i zatwierdzeniu gwarancji należytego wykonania robót możliwe będzie podpisanie umowy.

To rozstrzygnięcie postępowania dot. jednego z trzech odcinków realizacyjnych S1, które koordynuje katowicki oddział GDDKiA (dotyczą one zasadniczej trasy S1, trwający wciąż przetarg na obwodnicę Oświęcimia koordynuje oddział krakowski). Wszystkie te odcinki realizowane będę w formule projektuj i buduj.

W pozostałych dwóch przetargach trwa badanie i ocena dokumentów dostarczanych przez wykonawców; wybór najkorzystniejszych ofert przewidywany jest w nich w maju.

info PAP

7 KOMENTARZE

  1. Witam. Mieszkańcy Gminy Miedźna powinni ufundować pomnik Beacie Broszce i Związkom górniczym kopalni Brzeszcze za przekazanie darmowe drogi S1. Będziecie w przyszłości drugą KOREĄ POŁUDNIOWĄ,a my Brzeszcze tą drugą PÓŁNOCNĄ. POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

  2. witam chociaż raz coś pożytecznego wójt zrobił ze nie dał danych osobowych bo takich zeczy się nie robi może zaraz z pisu będą chcieli wiedzieć ile razy się kochamy pozdrawiam wójta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.