Woda z basenu do podlewania

3

GOSiR w Miedźnej z/s w Woli zaprasza 25 maja 2020r. (poniedziałek) od godziny 7:00 wszystkich chętnych do odbioru wody z basenu do podlewania łąk, trawników i ogródków.

Akcja potrwa do ostatniej kropli wody, nie dłużej jednak niż do godz. 22:00.

Woda basenowa, po oczyszczeniu i uzdatnieniu, może zostać udostępniona rolnikom, właścicielom ogródków przydomowych do podlewania.

Odbiór wody odbędzie się od strony kompleksu boisk Orlik (z tyłu obiektu).

Organizacyjnie należy zabrać ze sobą pojemniki na wodę: kontenery,  beczki, itp.  W razie pytań i wątpliwości proszę dzwonić pod nr tel. 519 347 291.

Uwaga !!!
Prosimy bardzo o przestrzeganie zaleceń sanitarnych podczas akcji – maseczki, rękawiczki i odstęp pomiędzy przybyłymi osobami – bezwzględnie konieczne!

Info: GOSiR Miedźna

3 KOMENTARZE

 1. I znowu fajna inicjatywa tylko szkoda ze 3 miesiące temu nie zainicjowaną. Teraz kiedy wchodzi 4 etap odmrażania gospodarki i otwierania basenów, nasz basen robi przerwę techniczna i spuszcza wodę. Po jakiego grzyba nie zrobiliście tego od samego początku, po kiego grzyba grzaliście i utrzymywaliście te wodę przez cały okres pandemii. Ni chyba ze był to basen VIP dla kierownika wójta i garstki znajomych królika, ba Wsza relax jest większy nisz nasz. Czy ktoś tam myśli? Ile kosztowało utrzymanie basenu* tylko wody?

  • Szanowna/y „dziwna jest ta gmina”

   12 marca br. obiekty które należą do GOSiR-u ze względu na sytuację epidemiologiczną
   w naszym kraju zostały zamknięte dla klientów basenu (2 dni dłużej funkcjonował kompleks saun). W celach oszczędnościowych wyłączono: podgrzewanie wody basenowej, centralne ogrzewanie budynku, ograniczono do minimum eksploatacyjnego dozowanie środków uzdatniających wodę, system wentylacyjny, filtracji i pracę pomp obiegowych. Żaden „ VIP dla kierownika wójta i garstka znajomych królika”, jak to zostało napisane – nie korzystał z kąpieli basenowej.
   Wymiana wody na początku pandemii zrodziłaby koszty w postaci opłat za podgrzewanie wody, za specjalistyczne środki uzdatniające wodę, filtrowanie, zużycie energii elektrycznej.
   Woda w basenie nie została spuszczona również dlatego, że pozostawienie niecki bez wody na dłuższy okres czasu niż kilka dni, rodzi duże niebezpieczeństwo pękania i odpadania płytek od ścian i dna basenu (naprężenia techniczno-budowlane).
   Pozostawiona w w/w okresie woda w basenie, nie rodzi żadnych kosztów.
   Z inicjatywy Wójta Gminy przygotowaliśmy wodę z basenu do przekazania zainteresowanym mieszkańcom . Woda została oczyszczona z podchlorynu sodu, by nadawała się do wykorzystania.
   Śledząc komunikaty z MZ i MSiT o poszczególnych etapach „odmrażania” sportu – w IV-tym etapie przygotowujemy się do uruchomienia Krytej Pływalni w Woli dla klientów.
   W związku z nieprawdziwymi i niesprawdzonymi informacjami, które godzą w dobre imię Wójta, Kierownika i pracowników GOSiR, proszę Szanowną/ego „dziwna jest ta gmina” o zamieszczenie pod tym wpisem sprostowania i przeprosin. W przypadku braku sprostowania, sprawa zostanie skierowana do organów ścigania.

   GOSiR w Miedźnej z/s w Woli

   • Za co mam przepraszać? za prawdę za konstruktywna krytykę. Proszę bardzo chętnie spotkamy się w sądzie, poproszę wtedy o przedłożenie faktur z NSE za dostarczone ciepło technologiczne, za energie elektryczną, za chemie do uzdatniania wody. Nie opowiadajcie bajek o odpadających płytkach bo jeśli to prawda to znaczy ze basen to fuszera, nie opowiadajcie ze wentylacja została wyłączona bo jedli to prawda to doprowadziliście do niszczenia minia gminnego. Powietrze w tego typu obiektach musi być cały czas osuszane inaczej wytrąci się para wodna na sufitach konstrukcji i rozpocznie się proces niszczenia. Nie opowiadajcie ze woda nie musi być uzdatniana i filtrowana. Tu się opowiada o 17 milionach i strasznym długu a z drugiej strony przez nieudolne decyzje wyrzuca się lekka ręka pieniądze do wody. I doczytajcie co to jest krytyka i wolność słowa oraz poglądów a co to to jest HEJT, bo dla Was cokolwiek co nie jest biciem piany przez stado klakierów to Hejt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.