39 KOMENTARZE

 1. Serio jak dzieci ludzie umierają wiadomo nie wszyscy na covid a wy o głupoty się kłócicie , właśnie widze jedność Polaków super jeden na drugiego Panie B serio jak znam gminę pan miał już wcześniej okazje się wykazywać super wychodziło ale po co teraz Pan na Swojego Wójta jedziesz jak przecież razem do wyborów z tzw NE szliscie zamiast cieszyć się ze plan wyborczy się sprawdza i jest wykonany w 45 % gdzie z Panem B.T nie było realne przez 4 kadencje to Pan ma jakieś wiecznie roszczenia po co razem działać tworzyć super gminne do celu dążyć nie nadaremnie wójt brał udział w mediach trzeba się zareklamować z jak najlepszej strony Tychy na poczatku istnienia tez były nazywane sypialnia Katowic i jak się rozwinęły mocarstwo gospodarcze ale to za sprawa mądrych decyzji rządzących a nie tak jak pan panie Banas wiecznie kopać i kopać aż się pan sam zakopie i pana już nikt nieosłonięte ja nie wie. Po co Pan tak robi ze staje się pan toksyczny dla otoczenia tak na dworcu zrobić garaże super po co tak daleko są działki obok w1 i w2 tyle a jeśli chodzi o listę pisowska nie wypowiadam się na temat PiS bo jeśli chodzi o mnie to naprawdę są w ciężkiej sytuacji jeśli chodzi o PiS i Wytyczne UE także ludzie jeszcze raz proszę was chwalcie sobie pana swego bo zawsze możecie i mieliście gorszego. A i jeszcze jedno do Pana Ł.B z durza gęba wszędzie nie wejdziesz najważniejsza jest pokora której tobie od jakies czasu bardzo brakuje

  • Oj “Wysraniok” coś tam wiesz,a piszesz byle jak. Nie krytykujmy się wzajemnie,ja jasno określiłam się za PIS , a każdy niech należy gdzie chce byle dotrzymywał wcześniejszych obietnic.Pan wójt niepotrzebnie tu na forum wypisywał o panu Banasiu-ta cięta riposta mi się bardzo nie spodobała.Tak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Szanujmy się wszyscy, róbmy co każdy może dobrego, a tak przy okazji żadnym panem moim i innych nie jest pan wójt.Co do mnie moim panem jest Pan Bóg.

 2. Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, ciekawe o której pojawi się ta bardzo ważna informacja na facebookowej stronie gminnej. A postaciom z bajek trzeba oddać cześć im należną. Kubuś Puchatek, Myszka Miki, Everest Psi Patrol, Świnka Peppa, Bob Budowniczy, Dora i Muminki i wszystkie tu niewymienione, będą uszczęśliwione, news dnia gotowy.

 3. Ten mód płynący z wypowiedzi wójta na pewno będzie odgrywał wiodącą rolę w przypadku decyzji o osiedleniu się w Gminie Miedźna, która dynamicznie się rozwija, jest świetnie skomunikowana, jest ukwieconymi skwerkami słynąca, rozwojowa przyszłościowa. Cud. Ludzie którzy tu się osiedlają najpierw sprawdzają w okolicy. A tu proszę w obiektywnej ocenie liczb i dokumentów a nie referatu bez konkretnej treści:
  https://www.pless.pl/wiadomosci/65677-ranking-samorzadow-jak-wypadaja-gminy-z-naszego-powiatu-goczalkowice-kobior-miedzna-pawlowice-pszczyna-suszec

 4. Super Panie Wójcie, dalej jesteśmy “sypialnią” dla terenów przemysłowych…
  …skoro “sypialnia” pięknie została przedstawiona w materiale filmowym to chyba my jako nowa władza niewiele się popisaliśmy od dwóch lat. Oczywiście jestem niesamowicie za aby nowych mieszkańców przybywało w naszej Gminie, bo to wiąże się z podatkami ale chyba my jako Gmina mało mamy do zaoferowania bo czegoś brakuje:
  – komunikacja publiczna niewiele się zmieniła od dwóch lat, mało tego linia 56 będzie likwidowana…, 17 do Oświęcimia też szału nie ma w liczbie kursów, nie wspominając o nowej linii 19 która powstała a kursów nie przybyło.
  – brak miejsc parkingowych na terenie choćby w Woli, jak widać przepełnione parkingi. Spółdzielni się nie udało, to może dogadajmy się wspólnie ze Starostwem i przejmijmy działki byłych dworców autobusowych i zróbmy coś co może “pracować” dla Gminy – garaże ?

  • Łukasz parking dla osiedla “starego” czy “nowego” chcesz tworzyć na byłym dworcu. Człowieku dymaj sobie po auto sam taki hektar. Oba osiedla tworzone były w systemie który nie zakładał takiej ilości samochodów na jednego mieszkańca osiedla ( takie czasy były). Duże miasta nie potrafią z tym zrobić porządku, ale na Woli będę śmigał kilometr na parking/ garaż (jak mnie będzie stać) 🙂 bo tam będę mógł zaparkować.

   Co do tego co ma do zaoferowania gmina, człowieku ogarnij się. Na przestrzeni ostatnich 15 lat spora część społeczeństwa na terenie gminy mocno sie zmieniła. Sporo tu napływowych mieszkańców, którzy w pewnym okresie zamienili większe miasta na Wolę ze względu na tanie mieszkania. Sprzedać w Tychach/Pszczynie nawet Bielsku kupić na Woli. Bilans zysków i strat wtedy był w jedynym słusznym punkcie. Mieszkałeś na Woli, wybrałeś chyba Gilowice czy Frydek, tam się wybudowałeś. Zapytam wprost, pomyślałeś o swoich dzieciach? Bus do Tychów jeździ tylko z Woli. Założyłeś, że będą szukać szkoły tylko w Pszczynie? Czy pomyślałeś o tym, że w razie czego będziesz je woził na Wolę? Sam zrobiłeś sobie problem. Prywatny transport jeździ tam gdzie są pieniądze, nie tam gdzie Ty chciałbyś by jeździł

   • Cześć Hastur, były dworzec to inny temat na kiedyś…
    Komunikacja publiczna, hm powiem krótko “Łukasz musimy zrobić koalicję z PiS” – to są słowa obecnego wójta. Nie byłem zwolennikiem tej opcji ponieważ z PiSu weszły “świeżaki” jak my z NE i dobrze w zgodzie zrobić koalicję z doświadczonymi Radnymi. “nie możemy z nimi zrobić tylko PiS, bo pójdą za tym pieniądze do Gminy” – słowa obecnego wójta.
    Zróbmy analizę co zyskaliśmy a co straciliśmy.
    Wracam do komunikacji, którą obiecał PiS, miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze nawet obecni Radni z PiS są “zamali” żeby sprostać zadaniu, które PiS głosił w mediach jeszcze rok temu. Co mamy w zamian ? W GZGK zasiada prezes z namaszczenia PiS za pozwoleniem obecnego wójta Gminy Miedźna Jana Słoninki i co macie w zamian mieszkańcy Gminy Miedźna ? Nie będę pisał co, bo skupiamy się nad komunikacją publiczną.
    Hastur powiedz mi jak ma być dobrze, jaką ma mieć pewność młodzież, ludzie którzy chcą dojechać do pracy, szkół, szpitala, kina, itp.: skoro non stop są problemy z komunikacją w kierunku Oświęcimia, Bierunia czy Lędzin. Od kilku lat w tych kierunkach autobusy jeżdżą, nie jeżdżą lub most zamknięty, bo to Wisła wylała czy remont mostu a za 2 lata znów będzie zamknięty ten most w kierunku Oświęcimia.
    Cholera jasna i tak ponad 20 lat od zamknięcia kopalni – już nie chce tu winić poprzedniej władzy ale zróbmy silny, stabilny transport publiczny w kierunku:
    – Pszczyna, gdzie załatwimy wszystko w tym mieście powiatowym i mamy dalej stacje PKP…
    – Oświęcim, gdzie mamy szpital (drugi po Powiatowym w Pszczynie), też targ, centra handlowe i stacje PKP i linie autobusowe z mocnym połączeniem kierunek Kraków (nasi studenci…),
    – Tychy, mocne miasto z potężna strefą ekonomiczną, która też daje pracę naszym mieszkańcom i mocnymi połączeniami dalej kierunek Katowice (studenci, praca).
    A tu wewnątrz Gminy stwórzmy wewnętrzny transport, który “pozbiera” w godzinach rannych i popołudniowych mieszkańców z takich miejscowości jak Gilowice, Frydek, Góra czy Miedźna do dobrze skomunikowanej Woli z której dalej jadą autobusy na Tychy, Oświęcim, Bieruń czy Brzeszcze. Prócz tego nasi pozostali mieszkańcy Gminy dojadą na:
    – basen
    – lekarza
    – komisariat policji
    – super markety
    – praca
    A jak tak dalej będziemy robić, że już niebawem będzie zlikwidowana linia 56 , nie wiadomo co dalej z 17 gdy most zamkną to jak nasza młodzież ma nas traktować poważnie gdy Oni w ciągu swojego nauczania np.: w Oświęcimiu muszą zmieniać szkołe na Pszczynę, bo nagle autobus zlikwidowany lub most zamknięty…nie wspominając o mieszkańcach którzy też pracują np.: w Oświęcimiu.
    Jest to do zrealizowania tylko gdzie te pieniądze Panie wójcie z PiSu o których była mowa robiąc z nimi koalicję ? Jak na razie to Oni mają ciepłe posadki dzięki Pańskim decyzją a zwykli mieszkańcy zostali z ręką w nocniku z burbonem gdy odkręcają wodę 😞
    Wyczerpująco Hastur czy jeszcze piszemy ?

    • Dodam tylko ceny obecnej pożal się Boże komunikacji do Oświęcimia i np. Tychów. Student i uczeń dojedzie do Oświęcimia i wróci za trzy złote z hakiem. Do Tychów i z powrotem za 10 zł. Dodam, że całkowicie wykluczone z dojazdu do Tychów są Góra, Miedźna, Frydek, Gilowice, Grzawa. Może mieszkańcy nie chcą transportu publicznego dla swoich dzieci, a może liczą się w końcu stąd wyrwą jak nie ma tu żadnych szans na rozwój i nie będą tu wracać.

   • Ankiet jednak nie było, gdy wójt zapraszał do zgłoszenia potrzeb, te dwadzieścia kilka sztuk dało władzy jasną odpowiedź. Zapotrzebowania na transport z Woli nie ma. Mieszkańcy nie chcą komunikacji zbiorowej. A wpisy na forum to tylko ściema zawsze niezadowolonych. Co się stało z tymi listami co kilkaset osób podpisało Nowej Energii przed wyborami? To była ściema?

 5. Panie kraina miodem płynie kiedy wielmożny usunie dziury przy progu zwalniającym jadąc na most drewniany o ruchu jednokierunkowym?
  I po co te progi panie Słoninka?

 6. Andrzej Kempny – PiS Przewodniczący Rady Gminy Miedźna
  Andrzej Painta – PiS Radny
  Jan Nowak – Pis Radny
  Andrzej Manka – radny PiS w Pszczynie Prezes GZGK w Miedźnej
  Jan Słoninka Wójt gminy Miedźna oficjalnie bezpartyjny w wyborach z poparciem PiS

  Wiec wiadomo już gdzie zapalamy znicze i gdzie maszerujemy, spacerujemy. Jeśli na górze PiS walczy z ludźmi to może jak te doły obudzą górę.

  • Do – Lista PiS, zastanów się do czego namawiasz czytelników!!! Ty byś chciał aby przed Twoim domem, być może z dziećmi wewnątrz, ktoś palił znicze i wydzierał ryja z takimi bluzgami jak to bywa w innych miastach. Zastanów się, jeśli masz chociaż kilka szarych komórek.

  • Zamiast tego jadu napisz protest przeciwko temu wyrokowi, zażądaj decyzji rodziców a nie ustawy czy dziecko niechybnie skazane na śmierć ma się urodzić czy nie i zbierz podpisy. Potem dostarcz to żądanie do TK, rządu, prezydenta i kogo jeszcze chcesz. Nie namawiaj do przemocy, można taką akcję przeprowadzić w tki sposób żeby nie narażać ludzi na zakażenie. W aptekach, sklepach, stacjach benzynowych ludzie dotykają terminali, paragonów i nie zarażają się masowo w przeciwieństwie do zgromadzeń tłumnych gdzie nie zachowuje się DDM.

  • Do “Lista PiS-jakbyś się zalogował to podaj jeszcze adres,a tak na serio jesteś prowokatorem i powinni cię zamknąć za nawoływanie do nienawiści.

  • Lista Pis …ale ty jestes głupiutki wiesz co moze jeszcze zabawisz sie w niewidzialna reke czasem tak sobie uwazam ze ludzie nie mysla ta czescia ciala co powinni ale to trudne do ogarniecia ..wez sobie gleboki oddech zimny prysznic na ta malenka chora z nienawisci glowe

 7. Witam,

  Proszę się zając tematem przedszkola na Frydku. Prawie wszystkie Panie oprócz jednej – nota bene kucharce są na kwarantannie. U tej Pani u domowników potwierdzono koronawirusa, wysoce prawdopodobne, ze ona też ma. Wiedzieli o tym od zeszłego tygodnia. Mimo to dyr. Zuzanna wymaga aby chodziła ona do pracy i zajmowała się dziećmi,ponieważ nie ma podstaw aby tego nie robiła”. Nikt nie ma jaj, żeby zamknąć przedszkole, a jak widać temat wirusa jest tam poważny! Nawet wójt nie zgodził się na zamkniecie przysyłając do pomocy Panie ze szkoły. Niestety nie wiem, której, ale pewnie tej na Frydku

  • I co z tego – wojsko – żandarmeria i policja wesprą (:-I), a niepokornych się zamiecie, nie jedno przedszkole jest gorącym wirusowym (i nie tylko) problemem ale występy na rzecz ludu jakże przypominające poprzednią epokę i poprzedniego władcę są wielce ważne. Tematy zapychacze, ignorowanie tematów ważnych – to takie swojskie.

 8. Komunikacja
  Hm
  A co to jest,? Panie Wójcie
  Wybrałam Pana ja i moi znajomi.
  I co z tą komunikacją.
  Panie Wójcie to wykluczenie komunikacyjne.
  Pan jest za to odpowiedzialny.
  Tak Pan atakował poprzednika .
  l co?
  A nie bić piany ?!
  Skandal Skandal.
  Produkcja ludzi bezrobotnych.
  Te Pana ankiety eh
  Niech cała Polska usłyszy.
  Ludzie róbcie zdjęcia i przysyłajcie przepełnione busy.
  A może Pan Wójt pojeździ tu i tam?
  O albo pożyczy auto służbowe ,aby dojechać do pracy ,szkoły ,do lekarza.
  No i zrobi Pan kawę z tej super wody.
  Pozdrawiam serdecznie.

 9. O Boże, a gdzie w tym lukrze informacja o fatalnej komunikacji miejskiej właściwie jej braku? Gdzie informacja o tym że bez auta tu nie ma życia? Gdzie informacja o fatalnej truciźnie z kranów? Gdzie informacja o COVID na rozdaniu Miedznanskich ULI? Oj Wójcie, wójcie…

  • Temat komunikacji nie istnieje, dla kogo? Dla tych kilku mieszkańców co ankiety przesłali? Taka prężna gmina mlekiem i miodem płynąca, to już pewnie auta sobie kupili z tego dobrobytu i ogromu promocji i wielkiego serca rządzących. Ci mieszkańcy, co jeszcze wierzyli w dobrą zmianę już całkiem oklapli, opozycji żadnej nie ma, bo trzech czy nawet pięciu radnych nie poradzi sobie z resztą co tylko potakują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.